صفحه 92 از 179 نخستنخست ... 42828384858687888990919293949596979899100101102142 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 911 تا 920 , از مجموع 1781

موضوع: کدام بانک و چه نوع حسابی

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

پیش فرض پاسخ : کدام بانک و چه نوع حسابی

این رو توی صورتحساب آمریکن اکسپرس دیدم، گفتم به اشتراک بذارم برای تقویت چشم سایرین

About Trailing Interest
    You may see interest on your next statement even if you pay the new balance in full and on time and make no new charges. This is called "trailing
    interest." Trailing interest is the interest charged when, for example, you didn't pay your previous balance in full. When that happenswe charge
    interest from the first day of the billing period until we receive your payment in full. You can avoid paying interest on purchasesby paying your
    balance in full and on time each month. Please see the "When we charge interest" sub-section in your Cardmember Agreement for details.

البته این چیزی که گفته حرف جدیدی نیست و منحصر به آمریکن اکسپرس هم نیست. توی هر بانکی‌ اگه صورتحساب رو تا مهلت مقرّر کامل پرداخت نکنید (حتی اگه مینیمم پرداخت ۲۵ دلاری رو داده باشید)، روی باقیمونده بدهی صورتحساب به صورت روزشمار بهره حساب می‌کنن.

به هر حال همونطور که در پست‌های قبلی‌ تاکید کردم اگه نگاه درازمدت دارید نذارید کار به این جا‌ها بکشه و حتی قبل از اینکه صورتحساب رو صادر کنن، بالانس حساب رو کامل صفر کنید.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

ApplyAbroad Hero

سلام و سال نو همگی مبارک .دوستان من یه موردی واسم چند وقت پیش رخ داده خواستم نظرتون را بدونم و اینکه دیگه نیاز هس کاری کنم یا نه ! (همین مورداس که تعادلم را به هم زده و هرازگاهی سووالهای سرکاری از مهراد جان میپرسم.ایشالا که ببخشه )
    راستش من سه هفته پیش یه بنک استیتمنت دریافت کردم....مربوط به کردیت کارت بانک First Premier Bank بود...یه بانکیه تو Sioux Falls داکوتای جنوبی ! اون سر آمریکا !
    شاخ در آوردم تا اینا دیدم!! من روحمم خبر نداره ! من اصلا همچین کارتی اپلای نکردم! حالا استفاده ازش و بقیه چیزا پیشکش ! زده کردیت لیمیت 700....بالانس قبلی 175...نیو بالانس 205 و و و ...!
    اسم و آدرس دقیقم هم هست پا این استیتمنت ! خلاصه کلی شاکی زنگ زدم به بانکه ! همچین بانکی هم حضور فیزیکی و واقعی داره (ایشالا) . بعد گفتم fraud شده و ...اونها هم گفتن اوکی ..اصلا به ما بدهکار نیستید وخیلی متاسفیم و ما فوری میبندیم این حساب را و یه نامه واست میفرستیم میگیم چی شده و و و ......(راستی موقعی که زنگیدم دقیقا مث همه بانکها دیگه بعد از کلی پشت خط موندن , خب اطلاعاتم مث اسم و آدرس و تلفن و SSN اونم کامل !! را خواستن ) نمیدونم والا...حالا نامه ی فرستادن ده روز بعدش حدودا با این محتوا :
    we have completed our investigation and have determined you are not responsible for the disputed account. we have sent notification to the consumer reporting agencies to remove the account from your consumer report. please allow 60 to 90 days for the update to reflect on your consumer report.
    من کلا خیلی محتاطم. تقریبا هر روز مرتب همه حسابهام , کردیتهام و اکتیویتی هام را چک میکنم !.... یاد هم ندارم SSN ام را به کسی گفته باشم.... نمیدونم من الان چیکا کنم ؟!! یعنی کسی اطلاعات مرا دزدیده ؟ من نمیتونم (این حق را ندارم) بدونم کی بوده؟ و اینکه دیگه نگران چیزی نباشم ؟!
    مرسی..ممنونم ازتون.

Banned

جواد جان من هم چند روز پیش نه این اتفاق بلکه اتفاق مشابه دیگری برام افتاد. جوابت رو نقل قول نمیکنم تا هر کسی تجربه داشته بنویسه:
    من در کردیت حسابم دیدم از دو شرکت مختلف در دو روز متوالی یکبار 1 دلار و یکبار 5 دلار برداتشه شده. یعنی از دو سایت خرید کردم. در حالی که اولین بار بود اون سایتها رو دیده بودم! بعد زنگ زدم boa گفتن که شما باید اول به اون شرکت ها زنگ بزنید بعد به ما. بعد به شرکت زنگ زدم گفتن بررسی میکنیم ببینم چیشه! بعد 5 روز اون پولها posted نشد (pending) بود و خود به خود حذف شد. من نمیدونم حالا دقیقا چه اتفاقی افتاده. چطوری میشه از کارت یه نفر اونم 1 و همچنین 5 دلار خرید کرد؟ تازه که چی بشه؟!
    ولی اتفاق خاصی نیفتاده ظاهرا. به نظرم زیاد جای نگرانی نیست و در آمریکا چنین اتفاقاتی میفته.
    البته واسه برداشتن پول ssn که لازم نیست اطلاعات دزدی هم نیاز نیست.
    یه نفر با داشتن شماره کارت شما و اسم و ادرس میتونه هر کاری میخود بکنه و یا حتی شماره حساب. ولی من تا جایی که میدونم کسی اینجا به خاطر خرده پول خودش رو به دردسر نمیندازه. چون فوری مشخص میشه.
    از دوستان کسی تجربه ای داره بگه

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط javad1200 نمایش پست ها
    راستش من سه هفته پیش یه بنک استیتمنت دریافت کردم....مربوط به کردیت کارت بانک First Premier Bank بود...یه بانکیه تو Sioux Falls داکوتای جنوبی ! اون سر آمریکا !
    شاخ در آوردم تا اینا دیدم!! من روحمم خبر نداره ! من اصلا همچین کارتی اپلای نکردم! حالا استفاده ازش و بقیه چیزا پیشکش ! زده کردیت لیمیت 700....بالانس قبلی 175...نیو بالانس 205 و و و ...!
    اسم و آدرس دقیقم هم هست پا این استیتمنت ! خلاصه کلی شاکی زنگ زدم به بانکه ! همچین بانکی هم حضور فیزیکی و واقعی داره (ایشالا) . بعد گفتم fraud شده و ...
    من کلا خیلی محتاطم. تقریبا هر روز مرتب همه حسابهام , کردیتهام و اکتیویتی هام را چک میکنم !.... یاد هم ندارم SSN ام را به کسی گفته باشم.... نمیدونم من الان چیکا کنم ؟!! یعنی کسی اطلاعات مرا دزدیده ؟ من نمیتونم (این حق را ندارم) بدونم کی بوده؟ و اینکه دیگه نگران چیزی نباشم ؟!
    مرسی..ممنونم ازتون.
    اين رو بهش ميگن identity theft. نمي دونم آقا دزده (يا خانم دزده) SSN شما رو چه جوري به دست آورده ولي به هر حال بايد با اداره هاي اعتبارسنجي تماس بگيريد كه روي سابقه اعتباري شما fraud alert بذارن كه بيشتر خرابكاري نكنه. احتمال داره دزد زحمتكش عزيز غير از اين بانكي كه گفتيد جاهاي ديگه هم اپلاي كرده باشه. حتما از سايت annualcreditreport.com گزارش هر سه تا اداره رو ببينيد. به خصوص همه hard inquiry هاي روي هر سه تا اداره رو و تاريخ اون hard inquiry ها رو چك كنيد. اينجوري شايد بتونيد بفهميد اطلاعات شما حدودا كي درز كرده و احتمالا كجا خرابكاري كرديد.

در ضمن براي تقويت چشم، غير از خوندن پستهاي مفصلي كه سال ٢٠١٣ در مورد identity theft و مسايل امنيتي گذاشته بودم، توصيه مي كنم فيلم identity theft رو ببينيد. فيلم كمدي identity thief رو نمي گم. منظور من يك فيلم آموزشي هست به اسم identity theft حدود ٥٠ دقيقه كه بر اساس يك ماجراي واقعي ساخته شده.

پي نوشت: الان كه اين پست رو مي نويسم صداي فشفشه جات تحويل سال نو و صداهاي ناهنجار امت شنگول هميشه در صحنه مياد. انشاالله در سال نو با خوندن كامل و با دقت پستهاي قديمي عمو مهراد سالي سرشار از cashback و bonus و عاري از identity theft داشته باشيد در پناه حق.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member

دوستان دبیت کارت رو درجا میدن؟؟؟؟؟؟

saving account boa هم دبیت میدن؟؟؟؟

مرسی

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Fargo نمایش پست ها
    دوستان دبیت کارت رو درجا میدن؟؟؟؟؟؟

saving account boa هم دبیت میدن؟؟؟؟

مرسی
    انصافا دیگه این سوالی هست که پاسخ داده شده در فروم و بهتر بود یکبار میخوندید.
    یه دبیت موقت میدن و اصلی رو میفرستن یک هفته بعد دم خونه که اون یکی رو باید باطل کنید.
    saving حسابی نیست که بتونین ازش برای خرید و اینا استفاده کنید. فقط از checking تون استفاده میشه در دبیت.

Junior Member

من میخام تو فرودگاه دوتا حساب سیوینگ و چکینگ باز کنم. همونجا بهم دبیت مربوطه رو میدن؟
    بعدا میتونم از سیوینگ به چکینگ انتقال بدم؟

Banned

من میخام تو فرودگاه دوتا حساب سیوینگ و چکینگ باز کنم. همونجا بهم دبیت مربوطه رو میدن؟
    بله
    بله

موفق باشید

رشته و دانشگاه

اين هم قبلا پاسخ داده شده. توي فرودگاه نمي تونيد حساب باز كنيد. بايد بيايد داخل شهر در شعبه بانك حساب باز كنيد. در ضمن همه بانكها توي شعبه دبيت كارت نميدن. توضيح بيشتر در مورد انواع حساب هم در پستهاي قبلي هست.

سلام دوست عزیز

من یک سوال راجع به حساب بانکی از شما داشتم. بانک های اطراف من PNC، Citizen Bank ،PennState Union هست.

از اون جاییکه شما راجع به Citizen Bank خیلی نظرتون موافق نبود در فروم تا اون جاییکه که یادم هست، برای من در این شرایط چه پیشنهادی دارین ؟ البته من حساب saving و checking PNC رو دارم . به نظرتون برای secured credit card جایی اقدام کنم ؟ واسه discover چه طور؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)