صفحه 11 از 50 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 497

موضوع: تحصیل در ایرلند

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering MSc-University College Dublin

پیش فرض پاسخ : تحصیل در ایرلند

سلام دوستان
    متن زیر رو از دوستم ,آقای عبادی, دریافت کردم.فکر میکنم واسه بچه هایی که میخوان واسه ویزای ایرلند اپلای کنن مفید باشه

این ایمیل را برای همه دوستانی که می خواهند از ایرلند ویزا اخذ کنند می فرستم و از دوستان هم می خواهم آن را به دقت خوانده و فوروارد کنند تا خدای نکرده هزینه اضافی به دوستان تحمیل نگردد.
    مساله نخست تحویل مدارک است که اگر با پست صورت بگیرد تنها مشکل کامل نبودن آن است که منجر به عدم اعطای ویزا می شود.مساله مهمتر پرداخت مبلغ ویزا است که ظاهرا تنها راه آن سفر به کشور دوست و برادر ترکیه است. البته اخیرا فهمیده ام که افرادی هستند که دائم در سفر به این کشورند و مدارک هموطنانمان را به سفارت خانه ها می برند.
    اما در مورد مدارک و نحوه تنظیم آنها گفتنی است به طور کل دو گونه ویزا مد نظر است:

* اول : ویزای تحصیلی*

برای این نوع از ویزا تهیه و تدارک مدارک زیر و به ترتیب زیر لازم است:
    الف)
    # کپی از تمامی صفحات پاسپورت کنونی حتی صفحات سفید - پاسپورت شما یا همراهان شما باید حد اقل 12ماه اعتبار داشته باشد- نکته: در صورتی که مدارک را ارسال می کنید باید جمیع مدارک اصل باشند و یا ترجمه رسمی داشته باشند و در مورد پاسپورت نیز گفتنی است اگر نمی خواهید اصل آن را با پست ارسال کنید ، کما اینکه این کار عموما انجام نمی گیرد، می بایست کپی آن را در دفاتر ترجمه برابر اصل کنید و این برای هر پاسپورت مبلغی بین 10 تا 15 هزار تومان هزینه دارد.
    # کپی از تمامی صفحات پاسپورت های قبلی حتی صفحات سفید
    #تکمیل فرآیند ثبت نام اینترنتی و پرینت گرفتن و امضای آن
    # نوشتن تقاضانامه ای که حاوی اطلاعات متقاضی و همراهان او ، نوع در خواست ، مشخصات دانشگاه محل تحصیل بهمراه بیان واحد حمایت کنننده، میزان آن و نوع بیمه و تاکید بر نماندن در کشور ایرلند و التزام به قوانین این کشور
    # نامه پذیرش از یک دانشگاه ایرلندی
    # نامه بورس و حمایت مالی از ارگان اعطا کننده
    # مشخصات سجلی نظیر شناسنامه ترجمه شده
    # نمرات دوره لیسانس و فوق لیسانس ترجمه رسمی
    # کارنامه آزمون تافل یا آیلتس
    # تاییدیه از اساتید
    # ترجمه رسمی از قباله ازدواج در صورت همراهی همسر
    # دو قطعه عکس 4 در 5
    ب)
    بجز عکس یک سری کپی از تمامی موراد مذکور در بالا – توجه: بدون دو سری کپی کامل و هم ترتیب با مدارک اصلی تقاضای شما رد می شود.هر دو سری را به شکل مجزا در کاورهای پلاستیکی قرار دهید

نکته : این مدارکی است که متقاضی باید ارائه دهد و الا همراهان نیز می بایست مدارک خودشان را مجزا ارائه دهند که شامل :
    # کپی از تمامی صفحات پاسپورت کنونی حتی صفحات سفید
    # تکمیل فرآیند ثبت نام اینترنتی و پرینت گرفتن و امضای آن
    # نامه بورس و حمایت مالی از ارگان اعطا کننده
    # ترجمه رسمی از قباله ازدواج برای همسر
    # گواهی اشتغال به تحصیل برای دانش آموزان
    # گواهی اشتغال برای همراه شاغل - ترجیحا همسرتان را بیکار معرفی کنید زیرا در صورت بیان شغل ملزم به ارائه مدارکی می شوید که تهیه و ترجمه آنها مستلزم صرف وقت و هزینه بسیار است
    # دو قطعه عکس 4 در 5

یک سری کپی کامل از تمامی موارد به همان ترتیب برای همراهان نیز لازم است.دوباره تاکید می کنم، مدارک در دو جای متفاوت بایگانی می شوند و تهیه دو نسخه اصلی و کپی از آنها الزامی است.

* دوم: ویزای ملاقات*

برای این نوع از ویزا تهیه و تدارک مدارک زیر و به ترتیب زیر لازم است:

الف)
    # کپی از تمامی صفحات پاسپورت کنونی حتی صفحات سفید - پاسپورت شما یا همراهان شما باید حد اقل 6 ماه اعتبار داشته باشد- نکته: در صورتی که مدارک را ارسال می کنید باید جمیع مدارک اصل باشند و یا ترجمه رسمی داشته باشند و در مورد پاسپورت نیز گفتنی است اگر نمی خواهید اصل آن را با پست ارسال کنید ، کما اینکه این کار عموما انجام نمی گیرد، می بایست کپی آن را در دفاتر ترجمه برابر اصل کنید و این برای هر پاسپورت مبلغی بین 10 تا 15 هزار تومان هزینه دارد.
    #تکمیل فرآیند ثبت نام اینترنتی و پرینت گرفتن و امضای آن
    # نوشتن تقاضانامه ای که حاوی اطلاعات متقاضی و همراهان او ، نوع در خواست ، مدت سفر، مشخصات فرد دعوت کننده، حضور یا عدم حضور بستگانی در ایرلند، شغل فرد متقاضی و دعوت کننده و نوع بیمه، تاکید بر نماندن در کشور ایرلند و التزام به
    قوانین این کشور
    #مشخصات سجلی یعنی ترجمه شناسنامه فرد
    # ترجمه رسمی از قباله ازدواج در صورت همراهی همسر
    # گواهی اشتغال به کار با *ذکر اعطای مرخصی و تایید حضور در محل کار بعد از دوره مرخصی
    # گواهی اشتغال به تحصیل **
    # پرینت حساب بانکی 6 ماه اخیر
    # گواهی بیمه
    # کپی از پاسپورت فرد دعوت کننده
    # دعوت نامه
    # مشخصات سجلی فرد دعوت کننده
    # کپی پاسپورت فرد دعوت کننده
    # گواهی اشتغال یا معرفی شغل فرد دعوت کننده
    # پرینت حساب بانکی 6 ماه اخیر فرد دعوت کننده
    # قبض گاز یا برق
    # دو قطعه عکس 4 در 5

ب)
    بجز عکس یک سری کپی از تمامی موراد مذکور در بالا - توجه : در این جا نیز بدون دو سری کپی کامل و هم ترتیب با مدارک اصلی تقاضای شما رد می شود.هر دو سری را به شکل مجزا در کاور های پلاستیکی قرار دهید.

نکته : این مدارکی است که متقاضی باید ارائه دهد و الا همراهان وی علاوه بر درخواست جداگانه می بایست مدارک خودشان را مجزا ارائه دهند که شامل
    # کپی از تمامی صفحات پاسپورت کنونی حتی صفحات سفید
    # تکمیل فرآیند ثبت نام اینترنتی و پرینت گرفتن و امضای آن - امضای کودکان بی سواد الزامی نیست
    # ترجمه رسمی از قباله ازدواج برای همسر در صورتی که اصل آن را در مدارک بالا قرار داده اید کپی آن برای سایر مدارک کفایت می کند
    # گواهی اشتغال به تحصیل برای دانش آموزان
    # گواهی اشتغال برای همراه شاغل - ترجیحا همسرتان را بیکار معرفی کنید زیرا در صورت بیان شغل ملزم به ارائه مدارکی می شوید که تهیه و ترجمه آنها مستلزم صرف وقت و هزینه بسیار است
    # کپی از پاسپورت فرد دعوت کننده
    # دعوت نامه
    # گواهی اشتغال یا معرفی شغل فرد دعوت کننده
    # قبض گاز یا برق دعوت کننده
    # دو قطعه عکس 4 در 5
    نکته: در صورتی که بچه ها الحاق به والدین ندارند یعنی جوین پرنت نیستند می بایست پدر یا مادر و یا هر دوی آنان برای فرزندان زیر 18 سال اجازه نامه خروج محضری تهیه و ترجمه تایید شده آن را ارسال کند.
    یک سری کپی کامل از تمامی موارد به همان ترتیب برای همراهان نیز لازم است.
    دوباره تاکید می کنم، مدارک در دو جای متفاوت بایگانی می شوند و تهیه دو نسخه اصلی و کپی از آنها الزامی است.
    خدایا زیستنی به من عطا کن که در لحظه ی مرگ بر بی ثمری لحظه ای که برای زیستن گذشته است حسرت نخورم و مردنی عطا کن که بر بیهودگی اش سوگوار نباشم.

Junior Member ham3d_d آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    پرستاری

سلام چند تا سوال دارم ممنون میشم راهنماییم کنید (من کارشناس پرستاری هستم با 5 سال سابق کار ...پرستار رجیستر شده تو امارات متحده ی عربی هم هستم )
    1-من قصد ادامه تحصیل در رشته دندان پزشکی تو دابلین رو دارم ، یکم گیج شدم نمیدونم چه دانشگاهی رو باید انتخاب کنم که تو کانادا هم اعتبار داشته باشه !!!( چون من متقاضی کانادا هستم و در مراحل آخر مهاجرت ، ولی قصد دارم تو زمانی که برام باقی مونده --تقریبان یک سال و نیم -- تحصیلاتم رو شروع کنم و ادامه تحصیلات رو تو کانادا ادامه بدم)
    2- آیا میتونم حین تحصیل با توجه به رشتم (پرستاری) تو دابلین شروع به کار هم کنم
    3-آیا با توجه به واحد هایی که تو ایران پاس کردم باید دندان پزشکی رو از صفر شروع کنم یا اینکه واحد های مشترکم معادل سازی میشه؟!

Junior Member ham3d_d آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    پرستاری

جواب سوالم رو خودم پیدا کردم
    تو دابلین (ایرلند) باید اول مدرک کارشناسی تو رشته دندان پزشکی رو گرفت و باید از ابتدا شروع به تحصیل کرد که طول دورش 5 سالست و....

Junior Member

[QUOTE=Seca2650;806232]سلام دوستان

سلام، ممنون از اطلاعاتی که در اختیار گذاشتین. چند تا سوال برای من پیش اومد:
    آیا تمام کپی‌های مدارک باید برابر اصل بشند؟
    تاییدیه‌ از اساتید چی هست؟
    اگر حضوری بریم سفارت اونجا میشه از مدارک کپی گرفت و برابر اصلشون کرد؟
    پاسپورت من ۴۰ صفحه‌ی سفید داره، از همشون باید کپی بگیرم!؟

ممنون از توجهتون،

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering MSc-University College Dublin

[QUOTE=pharjad;818369]
    نقل قول نوشته اصلی توسط Seca2650 نمایش پست ها
    سلام دوستان

سلام، ممنون از اطلاعاتی که در اختیار گذاشتین. چند تا سوال برای من پیش اومد:
    آیا تمام کپی‌های مدارک باید برابر اصل بشند؟
    تاییدیه‌ از اساتید چی هست؟
    اگر حضوری بریم سفارت اونجا میشه از مدارک کپی گرفت و برابر اصلشون کرد؟
    پاسپورت من ۴۰ صفحه‌ی سفید داره، از همشون باید کپی بگیرم!؟

ممنون از توجهتون،
    سلام
    نه نیازی نیس برابر با اصل بشه.فقط اگه میخواید مدارک رو پست کنید چون نمیتونید اصل پاسپورتتون رو پست کنید باید کپی پاسپورتتون رو برابر اصل کنید.
    شما کلا 2 سری مدارک باید تحویل بدید.یه سری مدارک اصلی و یه سری کپی کامل از تمامی مدارک اصلی.

من خودم همون ریکامندیشنی که موقع اپلای کردن واسه دانشگاه از اساتیدم گرفته بودم رو تحویل سفارت دادم.ولی یکی از دوستان میگفت باید تاییدیه رو از همون استادی(در ایرلند) که بهتون فاند داده بگیرید.

نه تو سفارت همچین کاری نمیشه کرد.یعنی برابر اصل کردن اصلا ربطی به سفارت نداره(برابر اصل کردن کاری هست که باید داخل ایران انجام بشه).هرچند شما نیازی به برابر اصل کردن کپی ها ندارید.

آره از اولین صفحه تا آخرین صفحه باید کپی بگیرید.کپی همه صفحات رو میخوان.اینا واسشون مهمه که بدونن شما به چه کشورایی سفر کردید.

خیلی دقت کنید که مدارکتون کامل باشه و هیچ نقصی نداشته باشه.اگه مدارکتون ناقص باشه همشو بهتون برمیگردونه و میگه هر وقت کاملش کردی بیار!
    توصیه اکید میکنم که تا حد امکان خودتون تشریف ببرید سفارت.من که رفتم یه فرم پرسشنامه بهم داد گفت بشین اینو با دقت پر کن.این فرم تو سایتش نیس.ولی بعضی از دوستان که رفته بودن این فرم رو بهشون نداده بوده!!
    خدایا زیستنی به من عطا کن که در لحظه ی مرگ بر بی ثمری لحظه ای که برای زیستن گذشته است حسرت نخورم و مردنی عطا کن که بر بیهودگی اش سوگوار نباشم.

ApplyAbroad Superstar

دروود.
    دوستانی که در ایرلند مجرب و صاحب نظر می بشاند، خواستم بدونم ایرلند که یه جورایی سیستم اموزشی بریتانیا رو یدک میکشه در مقطع دکتری به نسبت بریتانیا فاند بیشتری در اختیار دانشجویان بین المللی میزاره یا مانند انگلستان یکم محتاط می باشد؟
    در ضمن بین لندن و دوبلین از لحاظ هزینه به چه صورت است میشه میانگین برابری را در نظر گرفت؟
    با سپاس

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

نقل قول نوشته اصلی توسط IELTS نمایش پست ها
    دروود.
    دوستانی که در ایرلند مجرب و صاحب نظر می بشاند، خواستم بدونم ایرلند که یه جورایی سیستم اموزشی بریتانیا رو یدک میکشه در مقطع دکتری به نسبت بریتانیا فاند بیشتری در اختیار دانشجویان بین المللی میزاره یا مانند انگلستان یکم محتاط می باشد؟
    در ضمن بین لندن و دوبلین از لحاظ هزینه به چه صورت است میشه میانگین برابری را در نظر گرفت؟
    با سپاس
    من فقط جواب سوال دوم رو ميدونم: حدود 15 تا 20 درصد از لندن ارزونتره، البته بسته به اينكه ايرلند جنوبي باشه يا شمالي(شمالي ارزونتره).....البته به نظر من نيم نگاهي هم به دانشگاه كارديف(ولز) و داشنگاه گلاسگو و آبرديين(اسكاتلند) هم داشته باشيد.
    کربلایم آرزوست...

سلام
    من ليسانس الكترونيك دارم از دانشگاه ازاد كرج معدلم ١٣.٥٠ و IELTS=8،
    نامه recom هم ٣ تا دارم،از دانشگاه upc اسپانيا پذيرش داشتم ولي ويزام reject شد
    مي خواستم بدونم براي دانشگاهاي ايرلند و اسكاتلند براي master شانسي دارم؟وضع ويزاشون چه جوريه؟
    ممنون

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

نقل قول نوشته اصلی توسط iran88 نمایش پست ها
    سلام
    من ليسانس الكترونيك دارم از دانشگاه ازاد كرج معدلم ١٣.٥٠ و IELTS=8،
    نامه recom هم ٣ تا دارم،از دانشگاه upc اسپانيا پذيرش داشتم ولي ويزام reject شد
    مي خواستم بدونم براي دانشگاهاي ايرلند و اسكاتلند براي master شانسي دارم؟وضع ويزاشون چه جوريه؟
    ممنون
    كاش مهر ريجيكت توي پاست نمي خورد....
    بهرحال با نمره زبان خوبي كه داري ، به نظرم راحت پذيرش ميگيري...اما :
    از هزينه هاش خبر داري؟ بطور كلي و عموما با هزينه داشنگاه و خورد و خوراك سالي تقريبا 60 ميليون ، حالا در شهرهاي كوچيك كمي پايين تر....
    کربلایم آرزوست...

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1983 نمایش پست ها
    كاش مهر ريجيكت توي پاست نمي خورد....
    بهرحال با نمره زبان خوبي كه داري ، به نظرم راحت پذيرش ميگيري...اما :
    از هزينه هاش خبر داري؟ بطور كلي و عموما با هزينه داشنگاه و خورد و خوراك سالي تقريبا 60 ميليون ، حالا در شهرهاي كوچيك كمي پايين تر....
    ممنون از راهنماییتون.من خودم هنوز باورم نمیشه مخصوصا چون 3 دفعه قبلا ویزای شینگن گرفته بودم و مدارکم هم کامل بود!من چون معدلم خوب نیست گفتم شاید از اینجا بتونم پذیرش بگیرم که اینجور که شما گفتین هزینش زیاده و سخته یکم اینجوری.فکر کنم باید کلا بیخیال شم و همینجا بمونم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)