صفحه 13 از 50 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 497

موضوع: تحصیل در ایرلند

پیش فرض پاسخ : تحصیل در ایرلند

به نام خدا
    سلام دوستان گرامی

برای ویزای تحقیقاتی (و احتمالا دانشجویی) ایرلند بجای خود پاسپورت میشه کپی تایید شده رسمی (تایید با مهر و امضا توسط خود دارالترجمه) رو فرستاد. برای خودتون و هر نفر از همراهان باید فایل جداگانه درست کنید و هر نفر اصل و همچنین کپی مدارک رو در فایل داشته باشه. اگر با همسر می روید گواهی ازدواج و ترجمه رسمی و همچنین شناسنامه همراهان و ترجمه رسمی اون رو هم می خواد (به اضافه شناسنامه خودتون). من اول قسمت ویزای تحقیقاتی رو خوندم و از قسمت همراهان هم غافل شدم و توجه به نیاز به مدارک اضافه و کپی مدارک و بودن در فایل جداگانه نکردم. ظاهرا توضیحات سایت پراکنده است.

من هم مثل خیلیا مشکل دادن حضوری پول سفارت رو داشتم از این نظر که باید توسط فردی در آنکارا تحویل می شد و در غیر اینصورت نیازمند مسافرت خودم بود. نهایتا از طریق یک آژانس مسافرتی در آنکارا (پیمان) هماهنگ کردم پرداخت بشه به این صورت که مبلغ ویزا رو با 40 یورو اضافه فرستادم به حسابشون و سفارت تحویل دادن ولی قبلش باید سعی کنید مدارکتون اونجا باشه و شماره اپلیکیشن آنلاین برای هر نفر و شماره پاسپورتها و اسامی رو هم به آژانس بگید.

تجربه من این بود که به ایمیلها خوب جواب می دن. البته اولش سایت رو خوب بخونید تا مزاحمت غیر لازم ایجاد نشه و بتونن کماکان خوب جواب بدن.

با آرزوی بهترینها
    آرمین

چه مدت منتظر ویزا بودید؟

اگر کسی ویزای تحقیقاتی (فوق دکترا) درخواست کرده و گرفته هم لطفا بگه چقدر طول کشید، گمان کنم سریع تر میدن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط researcher57 نمایش پست ها
    به نام خدا
    سلام دوستان گرامی

برای ویزای تحقیقاتی (و احتمالا دانشجویی) ایرلند بجای خود پاسپورت میشه کپی تایید شده رسمی (تایید با مهر و امضا توسط خود دارالترجمه) رو فرستاد. برای خودتون و هر نفر از همراهان باید فایل جداگانه درست کنید و هر نفر اصل و همچنین کپی مدارک رو در فایل داشته باشه. اگر با همسر می روید گواهی ازدواج و ترجمه رسمی و همچنین شناسنامه همراهان و ترجمه رسمی اون رو هم می خواد (به اضافه شناسنامه خودتون). من اول قسمت ویزای تحقیقاتی رو خوندم و از قسمت همراهان هم غافل شدم و توجه به نیاز به مدارک اضافه و کپی مدارک و بودن در فایل جداگانه نکردم. ظاهرا توضیحات سایت پراکنده است.

من هم مثل خیلیا مشکل دادن حضوری پول سفارت رو داشتم از این نظر که باید توسط فردی در آنکارا تحویل می شد و در غیر اینصورت نیازمند مسافرت خودم بود. نهایتا از طریق یک آژانس مسافرتی در آنکارا (پیمان) هماهنگ کردم پرداخت بشه به این صورت که مبلغ ویزا رو با 40 یورو اضافه فرستادم به حسابشون و سفارت تحویل دادن ولی قبلش باید سعی کنید مدارکتون اونجا باشه و شماره اپلیکیشن آنلاین برای هر نفر و شماره پاسپورتها و اسامی رو هم به آژانس بگید.

تجربه من این بود که به ایمیلها خوب جواب می دن. البته اولش سایت رو خوب بخونید تا مزاحمت غیر لازم ایجاد نشه و بتونن کماکان خوب جواب بدن.

با آرزوی بهترینها
    آرمین
    من نمی دونستم شناسنامه اصلش هم می خواد که با پست بفرستم!!

در مورد اصل شناسنامه خودم هم تردید دارم ولی توی نامه کسی که از طرف سفارت جواب می داد ذکر شده بود. شاید منظورش کپی یا کپی برابر اصل بوده یا حداقل اگر هم نبوده امیدوارم مثل قضیه پاسپورت قبول کنن کپی برابر اصل بفرستیم.

چه مدت برای ویزای تحصیلی یا تحقیقاتی باید منتظر موند؟

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

دوستان ، كسي هست كه الان ايرلند شمالي باشه؟
    من يك سري اطلاعات در مورد بلفست و هزينه هاي زندگي و فرصت هاي شغلي مي خواهم؟
    ممنون.
    کربلایم آرزوست...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering MSc-University College Dublin

نقل قول نوشته اصلی توسط researcher57 نمایش پست ها
    چه مدت برای ویزای تحصیلی یا تحقیقاتی باید منتظر موند؟
    تو سایت Irish Naturalisation and Immigration Service در مورد ویزای تحصیلی نوشته 8 هفته طول میکشه:
    You should allow as much time as possible when applying for a visa but a minimum time of 8 weeks is recommended
    در مورد ویزای تحقیقاتی اطلاعی ندارم متاسفانه
    خدایا زیستنی به من عطا کن که در لحظه ی مرگ بر بی ثمری لحظه ای که برای زیستن گذشته است حسرت نخورم و مردنی عطا کن که بر بیهودگی اش سوگوار نباشم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Seca2650 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    متن زیر رو از دوستم ,آقای عبادی, دریافت کردم.فکر میکنم واسه بچه هایی که میخوان واسه ویزای ایرلند اپلای کنن مفید باشه

این ایمیل را برای همه دوستانی که می خواهند از ایرلند ویزا اخذ کنند می فرستم و از دوستان هم می خواهم آن را به دقت خوانده و فوروارد کنند تا خدای نکرده هزینه اضافی به دوستان تحمیل نگردد.
    مساله نخست تحویل مدارک است که اگر با پست صورت بگیرد تنها مشکل کامل نبودن آن است که منجر به عدم اعطای ویزا می شود.مساله مهمتر پرداخت مبلغ ویزا است که ظاهرا تنها راه آن سفر به کشور دوست و برادر ترکیه است. البته اخیرا فهمیده ام که افرادی هستند که دائم در سفر به این کشورند و مدارک هموطنانمان را به سفارت خانه ها می برند.
    اما در مورد مدارک و نحوه تنظیم آنها گفتنی است به طور کل دو گونه ویزا مد نظر است:

* اول : ویزای تحصیلی*

برای این نوع از ویزا تهیه و تدارک مدارک زیر و به ترتیب زیر لازم است:
    الف)
    # کپی از تمامی صفحات پاسپورت کنونی حتی صفحات سفید - پاسپورت شما یا همراهان شما باید حد اقل 12ماه اعتبار داشته باشد- نکته: در صورتی که مدارک را ارسال می کنید باید جمیع مدارک اصل باشند و یا ترجمه رسمی داشته باشند و در مورد پاسپورت نیز گفتنی است اگر نمی خواهید اصل آن را با پست ارسال کنید ، کما اینکه این کار عموما انجام نمی گیرد، می بایست کپی آن را در دفاتر ترجمه برابر اصل کنید و این برای هر پاسپورت مبلغی بین 10 تا 15 هزار تومان هزینه دارد.
    # کپی از تمامی صفحات پاسپورت های قبلی حتی صفحات سفید
    #تکمیل فرآیند ثبت نام اینترنتی و پرینت گرفتن و امضای آن
    # نوشتن تقاضانامه ای که حاوی اطلاعات متقاضی و همراهان او ، نوع در خواست ، مشخصات دانشگاه محل تحصیل بهمراه بیان واحد حمایت کنننده، میزان آن و نوع بیمه و تاکید بر نماندن در کشور ایرلند و التزام به قوانین این کشور
    # نامه پذیرش از یک دانشگاه ایرلندی
    # نامه بورس و حمایت مالی از ارگان اعطا کننده
    # مشخصات سجلی نظیر شناسنامه ترجمه شده
    # نمرات دوره لیسانس و فوق لیسانس ترجمه رسمی
    # کارنامه آزمون تافل یا آیلتس
    # تاییدیه از اساتید
    # ترجمه رسمی از قباله ازدواج در صورت همراهی همسر
    # دو قطعه عکس 4 در 5
    ب)
    بجز عکس یک سری کپی از تمامی موراد مذکور در بالا – توجه: بدون دو سری کپی کامل و هم ترتیب با مدارک اصلی تقاضای شما رد می شود.هر دو سری را به شکل مجزا در کاورهای پلاستیکی قرار دهید

نکته : این مدارکی است که متقاضی باید ارائه دهد و الا همراهان نیز می بایست مدارک خودشان را مجزا ارائه دهند که شامل :
    # کپی از تمامی صفحات پاسپورت کنونی حتی صفحات سفید
    # تکمیل فرآیند ثبت نام اینترنتی و پرینت گرفتن و امضای آن
    # نامه بورس و حمایت مالی از ارگان اعطا کننده
    # ترجمه رسمی از قباله ازدواج برای همسر
    # گواهی اشتغال به تحصیل برای دانش آموزان
    # گواهی اشتغال برای همراه شاغل - ترجیحا همسرتان را بیکار معرفی کنید زیرا در صورت بیان شغل ملزم به ارائه مدارکی می شوید که تهیه و ترجمه آنها مستلزم صرف وقت و هزینه بسیار است
    # دو قطعه عکس 4 در 5

یک سری کپی کامل از تمامی موارد به همان ترتیب برای همراهان نیز لازم است.دوباره تاکید می کنم، مدارک در دو جای متفاوت بایگانی می شوند و تهیه دو نسخه اصلی و کپی از آنها الزامی است.

* دوم: ویزای ملاقات*

برای این نوع از ویزا تهیه و تدارک مدارک زیر و به ترتیب زیر لازم است:

الف)
    # کپی از تمامی صفحات پاسپورت کنونی حتی صفحات سفید - پاسپورت شما یا همراهان شما باید حد اقل 6 ماه اعتبار داشته باشد- نکته: در صورتی که مدارک را ارسال می کنید باید جمیع مدارک اصل باشند و یا ترجمه رسمی داشته باشند و در مورد پاسپورت نیز گفتنی است اگر نمی خواهید اصل آن را با پست ارسال کنید ، کما اینکه این کار عموما انجام نمی گیرد، می بایست کپی آن را در دفاتر ترجمه برابر اصل کنید و این برای هر پاسپورت مبلغی بین 10 تا 15 هزار تومان هزینه دارد.
    #تکمیل فرآیند ثبت نام اینترنتی و پرینت گرفتن و امضای آن
    # نوشتن تقاضانامه ای که حاوی اطلاعات متقاضی و همراهان او ، نوع در خواست ، مدت سفر، مشخصات فرد دعوت کننده، حضور یا عدم حضور بستگانی در ایرلند، شغل فرد متقاضی و دعوت کننده و نوع بیمه، تاکید بر نماندن در کشور ایرلند و التزام به
    قوانین این کشور
    #مشخصات سجلی یعنی ترجمه شناسنامه فرد
    # ترجمه رسمی از قباله ازدواج در صورت همراهی همسر
    # گواهی اشتغال به کار با *ذکر اعطای مرخصی و تایید حضور در محل کار بعد از دوره مرخصی
    # گواهی اشتغال به تحصیل **
    # پرینت حساب بانکی 6 ماه اخیر
    # گواهی بیمه
    # کپی از پاسپورت فرد دعوت کننده
    # دعوت نامه
    # مشخصات سجلی فرد دعوت کننده
    # کپی پاسپورت فرد دعوت کننده
    # گواهی اشتغال یا معرفی شغل فرد دعوت کننده
    # پرینت حساب بانکی 6 ماه اخیر فرد دعوت کننده
    # قبض گاز یا برق
    # دو قطعه عکس 4 در 5

ب)
    بجز عکس یک سری کپی از تمامی موراد مذکور در بالا - توجه : در این جا نیز بدون دو سری کپی کامل و هم ترتیب با مدارک اصلی تقاضای شما رد می شود.هر دو سری را به شکل مجزا در کاور های پلاستیکی قرار دهید.

نکته : این مدارکی است که متقاضی باید ارائه دهد و الا همراهان وی علاوه بر درخواست جداگانه می بایست مدارک خودشان را مجزا ارائه دهند که شامل
    # کپی از تمامی صفحات پاسپورت کنونی حتی صفحات سفید
    # تکمیل فرآیند ثبت نام اینترنتی و پرینت گرفتن و امضای آن - امضای کودکان بی سواد الزامی نیست
    # ترجمه رسمی از قباله ازدواج برای همسر در صورتی که اصل آن را در مدارک بالا قرار داده اید کپی آن برای سایر مدارک کفایت می کند
    # گواهی اشتغال به تحصیل برای دانش آموزان
    # گواهی اشتغال برای همراه شاغل - ترجیحا همسرتان را بیکار معرفی کنید زیرا در صورت بیان شغل ملزم به ارائه مدارکی می شوید که تهیه و ترجمه آنها مستلزم صرف وقت و هزینه بسیار است
    # کپی از پاسپورت فرد دعوت کننده
    # دعوت نامه
    # گواهی اشتغال یا معرفی شغل فرد دعوت کننده
    # قبض گاز یا برق دعوت کننده
    # دو قطعه عکس 4 در 5
    نکته: در صورتی که بچه ها الحاق به والدین ندارند یعنی جوین پرنت نیستند می بایست پدر یا مادر و یا هر دوی آنان برای فرزندان زیر 18 سال اجازه نامه خروج محضری تهیه و ترجمه تایید شده آن را ارسال کند.
    یک سری کپی کامل از تمامی موارد به همان ترتیب برای همراهان نیز لازم است.
    دوباره تاکید می کنم، مدارک در دو جای متفاوت بایگانی می شوند و تهیه دو نسخه اصلی و کپی از آنها الزامی است.

با سلام خدمت همه دوستان عزیز
    این فایلی رو که آقا احسان از قول من گذاشتن در اصل یکی از دوستان که عازم ایرلند هستن ان شاءالله زحمتشو کشیدن به نام آقای ابراهیمی
    توضیح اینکه در مورد دوستانی که با هزینه شخصی می خوان برن حتما باید نامه صورتحساب بانکی با شرایطی که در سایت اومده رو تهیه کنن
    متن بالا واسه کسایی هستش که با فاند ایران یا همون دانشگاه در ایرلند می خوان برن هستش
    دقت بکنین
    در ضمن جدیدا یه فرم پرسشنامه هم توی سفارت باید پر بشه و یا اینکه از طریق پست به همراه بقیه مدارک فرستاده بشه
    من خودم یه بار همه مدارک رو به آقا احسان گل دادم و ایشون برد ترکیه نتاسفانه بدلیل همین کپی های کمی که گذاشته بودم دوباره برگشت خورد
    با پست dhl که فرستادم 186 هزار تومن ازم گرفتن
    هرکسی از دوستان اون فرم پرسشنامه رو می خواد بی زحمت به این ایمیل ebadi2020@gmail.com ایمیل بزنه در خدمت هستم
    باز هم اگه کسی سئالی داشت من با کمال میل پاسخگو خواهم بود
    موفق باشید.

Junior Member

با سلام خدمت همه علاقمندان به ایرلند و تحصیل در آنجا
    هرکس اطلاعاتی در مورد اونجا می خواد و یا در مورد ویزا بنده یا کمال میل در خدمتم
    موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ebadi2020 نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه علاقمندان به ایرلند و تحصیل در آنجا
    هرکس اطلاعاتی در مورد اونجا می خواد و یا در مورد ویزا بنده یا کمال میل در خدمتم
    موفق باشید
    با سلام، خیلی ممنون از اطلاعات مفیدی که در اختیار قرار دادید. یه سول که شاید به درد دوستان هم بخورده اینکه شما مدارکی که ترجمه و یا کپی برابر اصل کردید و مهر دادگستری داشت رو آیا وزارت امور خارجه هم بردید برای مهر زدن؟
    امیدوارم موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)