صفحه 30 از 50 نخستنخست ... 202122232425262728293031323334353637383940 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 291 تا 300 , از مجموع 497

موضوع: تحصیل در ایرلند

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در ایرلند

سلام هم
    کسی تازگی ها برای ویزای ایرلند از طریق کنسولگری افتخاریش در ایران اقدام کرده؟
    میدونین چقدر طول میکشه تا ویزاش بیاد؟
    مرسی

Junior Member

من تازگی برای ویزای دانشجویی (مقطع فوق لیسانس) اقدام کردم. اون چیزی که در وب سایت INIS.gov.ie نوشته شده اینه که حدود 4 تا 6 هفته پس از رسیدن مدارک نتیجه اعلام میشه ولی برای من حدود 15 هفته! طول کشید و خود کنسولگری هم میگه که در حال حاضر برای همه حداقل 3 ماه طول میکشه تا جواب بدن. (من اوایل مارچ کلیه مدارکم رو دادم و اواخر جون ویزام رو گرفتم). متاسفانه علاوه بر اینکه این زمان خیلی طول میکشه ایرادهای سخت گیرانه هم میگیرن. مثلاً از من فیش های حقوقی 3 سال قبلم به همراه ترجمه رو خواستن که برای من جای تعجب داشت، یا اینکه چرا بین تحصیلم فاصله افتاده و SOP (Statement of Purpose) خواستن که اصولاً به دانشگاه مربوطه. آنچه که من از این و اون شنیدم اینه که طی 2-3 سال گذشته برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد خیلی سخت میگیرن ولی برای دکترا کمتر سخت گیری میکنن اینکه آیا قبلاً راحت تر بوده یا سخت تر رو من اطلاعی ندارم.
    ویرایش توسط bbksdt : June 24th, 2014 در ساعت 12:56 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط benyamind نمایش پست ها
    سلام
    کسی نمی خواهد تو چند هفته آینده بره ایرلند؟
    لطفا اگه کسی هست خبر بده.
    من طی 2-3 هفته آینده میرم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط m_aminpur نمایش پست ها
    سلام به دوستان
    کسی هست در حال حاضر در حال اپلای کردن برای ویزا باشه
    و آیا کسی هست قبلا اپلای کرده باشه؟
    در مورد مدارک مالی چه تجربه ای دارید؟
    من فاند 8000 تایی دارم در سال و فی دانشگاه هم کامل کاور شده
    به نظرتون چقدر مدارک مالی باید داشته باشم
    البته با همسر می خوام برم
    سلام. تجربه من این بود که با توجه به ایرادی که پارسال ازم گرفتن و سال گذشته درخواستم رد شد مجبور شدم برای اثبات توان مالی، علاوه بر شهریه دانشگاه و صورتحساب بانکم توی ایران، 7000 یورو هم به حسابی در ایرلند بریزم که تا ورود من به اونجا بلوکه هست (اگر تحت عنوان Education Bond جستجو کنین جزئیاتش رو پیدا میکنید). توی سایت INIS.gov.ie هم نوشته که باید "Imeddiately Access to 7000 Euro" داشته باشید. شاید چون من فاند ندارم و شهریه دانشگاه هم هست اینقدر سخت گرفتن و اگر فاند و کاور شهریه دانشگاه باشه دقیقاً نمیدونم چی میشه. به هر حال این تجربه من بوده و شاید به درد دوستان بخوره.

سلام
    همسر من تو یکی از دانشگاه های ایرلند توی رشته ی دندون پزشکی پزیش گرفته اما 2 ماه دیگه شرو میشه و میخواد دیفر کنه .
    کسی میتونه راهنمایی کنه چی بگیم بهتره ؟ 2 ماهه ویزاش میاد اصلا ؟

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط SAAGHI_SH25 نمایش پست ها
    سلام
    همسر من تو یکی از دانشگاه های ایرلند توی رشته ی دندون پزشکی پزیش گرفته اما 2 ماه دیگه شرو میشه و میخواد دیفر کنه .
    سلام ببخشید میتونم بپرسم از چه دانشگاهی و اینکه شهریه اش چقدر هست؟ و ایشون چه شراطی داشتن که تونستن پذیرش بگیرن؟

Junior Member

با سلام
    ببخشید که من این موضوع را در اینجا مطرح میکنم من جایی که بتوان چنین سوال هایی را در آنجا مطرح کرد.
    من در ایران زندگی میکنم ، خواستگاری دارم مقیم ایرلند که به گفته خودش در دانشگاه DIT در حال تحصیل است ،من می خواهم در مورد این فرد و اینکه چقدر اظهاراتش در مورد مسائل تحصیلی اش صحت دارد تحقیق کنم ولی شنیده ام که دانشگاه اطلاعات شخصی دانشجویان را به اشخاص نمی دهد و در فرهنگ آنها چنین تحقیقاتی تعریف نشده است ،آیا کسی می تواند مرا راهنمایی کند که من چگونه میتوانم این کار را انجام دهم؟
    با سپاس

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط SAAGHI_SH25 نمایش پست ها
    سلام
    به نظر من همون دلیلی که می‌خواین دیفر کنین رو بهشون بگین مثلا اگر نگرانین ویزا به موقع نیاد. اگر به دلیل منطقی باشه معمولا درک می‌کنن. منتها به نظر من سوالی مطرح کنین قضیه رو و بپرسین امکان دیفر هست یا خیر.

Junior Member

سلام بچه ها.
    یه سوال فوری داشتم. ممنون میشم اگر جواب بدین.
    من برای فرصت مطالعاتی دکتری دارم میرم ایرلند. ویزای خودم 2 ماه و نیمه اومد اما ویزای همسرم هنوزنیمده.
    همونطوری میدونین، توی سفارت هر سه شنبه نتایج ویزا رو میزنن.
    اما کنسولگری ایرلند در ایران میگه ما هر روز نتایج ویزا رو میبینیم. اما من شک دارم.
    آیا کسی هست که غیر از روز سه شنبه از کنسولگری ایران باهاش تماس گرفته باشن و گفته باشن ویزات اومده؟
    میخوام ببینم اگر یک سه شنبه توی سایت ایرلند اسممون را نزده بودند، دیگه تا هفته ی دیگه امیدی نیست؟

مرسی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arrkaa نمایش پست ها
    سلام بچه ها.
    یه سوال فوری داشتم. ممنون میشم اگر جواب بدین.
    من برای فرصت مطالعاتی دکتری دارم میرم ایرلند. ویزای خودم 2 ماه و نیمه اومد اما ویزای همسرم هنوزنیمده.
    همونطوری میدونین، توی سفارت هر سه شنبه نتایج ویزا رو میزنن.
    اما کنسولگری ایرلند در ایران میگه ما هر روز نتایج ویزا رو میبینیم. اما من شک دارم.
    آیا کسی هست که غیر از روز سه شنبه از کنسولگری ایران باهاش تماس گرفته باشن و گفته باشن ویزات اومده؟
    میخوام ببینم اگر یک سه شنبه توی سایت ایرلند اسممون را نزده بودند، دیگه تا هفته ی دیگه امیدی نیست؟

مرسی
    سلام
    من برای فوق لیسانس اقدام کردم که ویزام 3 هفته ای اومد. البته من از طرف کنسولگری ایرلند در دوبی اقدام کردم اما به هر حال نتیجه به این شکل بود که جواب ویزای من روز 5 شنبه اعلام شد. 5 شنبه صبح با من تماس گرفتند و گفتند که ویزا آماده هست و میتونم بیام تحویل بگیرم. در کل صحبتی از 3 شنبه یا یک روز خاص در هفته نبود و بهم گفتند هر وقت آماده بشه بهم زنگ میزنن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)