صفحه 35 از 50 نخستنخست ... 252627282930313233343536373839404142434445 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 341 تا 350 , از مجموع 497

موضوع: تحصیل در ایرلند

پیش فرض پاسخ : تحصیل در ایرلند

سلام برادر
    خدا بزرگه بیا یه کاریش میکنیم منم توی دابلین با 1500 زندگی میکنیم با خانمم.

Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology, Tomsk State University

در صورت امکان نظرتون رو در باره ی شانس پذیرش من از دانشگاه های ایرلند رو بیان کنید.
    ایرلند ارشد روانشناسی های خوبی داره. بخصوص NUI galway که با یکی از استاداش زمینه ی تحقیق مشترک دارم.

- رشتۀ کاردانی:

مهندسی آب، دانشگاه محقق اردبیلی، معدل: 12.01 (انصراف از کارشناسی و گرفتن کاردانی)
    1- رشتۀ کارشناسی ناپیوسته (2 ساله):
    راهنمایی و مشاوره، دانشگاه آزاد بابل، معدل: 19.20 (GPA ~ 3.95)
    2- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...): R28 L20 S22 W23 = Total 93
    3- نمرۀ GRE یا GMAT:ندارم.
    4- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI): ندارم. با یه استاد نروژی داریم شروع می کنیم به نوشتن مقاله. چندین ماه طول می کشه خب.
    5- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای: کارشناسی ارشد روانشناسی (مشاوره، بالینی)
    - سایر نکات مهم
    نکته ی اول: یکی از مشکلات من ناپیوسته بودن مدرکم و نامرتبط بودن مدرک کاردانی م با روانشناسی و مشاوره هست. آیا این در روند ارزیابی و معادل سازی مدرکم برای اپلای مشکلی ایجاد می کنه؟
    نکته ی دوم: فاندی، حذف شهریه ای... امکانش هست؟
    اپلای ابرود مکانی برای راهنمایی، مشاوره و تبادل اطلاعات دوستانه و داوطلبانه است. با انتخاب گزینه ی "اضافه کردن به امتیاز کاربر" از پست مفید پاسخ دهندگان تشکر کنید.

Junior Member

سلام بر دوستان
    در مورد دکتری در ایرلند چند تا سوال از خدمتتون داشتم. اگه استاد یک نفر رو به عنوان داشجوی دکتری قبول کنه، آیا باز نیازی به داشتن مدرک زبان برای ثبت نام در دانشگاه هست؟در دوره دکتری باید واحد هم بگذرونیم؟ و آیا برای این دوره شهریه هم باید پرداخت کنیم یا نه؟
    با تشکر فراوان
    ویرایش توسط hamid2011 : October 1st, 2015 در ساعت 12:59 AM

Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology, Tomsk State University

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid2011 نمایش پست ها
    سلام بر دوستان
    در مورد دکتری در ایرلند چند تا سوال از خدمتتون داشتم. اگه استاد یک نفر رو به عنوان داشجوی دکتری قبول کنه، آیا باز نیازی به داشتن مدرک زبان برای ثبت نام در دانشگاه هست؟در دوره دکتری باید واحد هم بگذرونیم؟ و آیا برای این دوره شهریه هم باید پرداخت کنیم یا نه؟
    با تشکر فراوان
    فقط می تونم به بخش اول سوالتون پاسخ بدم.
    بله. در هر صورت شما باید minimum requirementهای دانشگاه رو برآورده کنید، از قبیل داشتن مدرک زبان.
    اپلای ابرود مکانی برای راهنمایی، مشاوره و تبادل اطلاعات دوستانه و داوطلبانه است. با انتخاب گزینه ی "اضافه کردن به امتیاز کاربر" از پست مفید پاسخ دهندگان تشکر کنید.

سلام
    چند تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید مرسی
    1-ایا در کشور ایرلندهم بیزینس اسکول هایی برای پذیرش دکترا هست؟
    2-ایا این بیزینس اسکول ها استاد محور هستن؟ایا بیزینس اسکولی در ایرلند هست که نیاز به مکاتبه با استاد نداشته باشه؟
    ایا این بیزینس اسکول ها فول فاند پذیرش میدن؟
    3-من رشته ام فوق لیسانسه اقتصاده و سنم 33 سال .به نظرتون دیر نیست الان برا اقدام کردن برای دکترا؟
    4-وضعیت بازار کار چطوره؟با تو جه به سن بالای من که بعد از اتمام دکترا حدود 39 سال میشم؟
    5-اگه بیزنس اسکول مناسبی برای شرایط من میشناسین لطفا معرفی کنید.
    مرسی

Hi my friend , if you find a supervisor s/he can offer you a conditional admission without language certificate but usually university needs you to met the minimum requirement. about modules. it really depends on your supervisor and whether you are accepted for structured or research course. in both case taking modules are not really matter so much , therefore no worry. th fee of most college here in Ireland is high in particular for Non-Eu student like us therefore you better to talk with your supervisor seriously and clarify funding with them.

Hi my friend , since your gpa is quite high and your language is nice therefore it will increase you the chance of getting admission. I believe that you have good chance to get admission try to contact with appropriate supervisors even you can directly apply for PhD studentship here in Ireland. Let us try it and see :-)

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Freeeduhelp نمایش پست ها
    Hi my friend , since your gpa is quite high and your language is nice therefore it will increase you the chance of getting admission. I believe that you have good chance to get admission try to contact with appropriate supervisors even you can directly apply for PhD studentship here in Ireland. Let us try it and see :-)
    با تشکر از پاسخ شما،
    دقیق اشاره نکردید منظورتون کیه، ولی فکر کنم این جوابتون جواب سوال من هست.
    به استادی که توی NUI galway هست و باهاش زمینه ی تحقیق مشترک دارم، ایمیل فرستادم، جوابی دریافت نکردم.
    مگه امکان گرفتن دکترای مستقیم از ایرلند هم وجود داره؟ این فقط توسط ایمیل نگاری با استادا میسر هست و یا مستقیما هم میشه اپلای کرد واسه دکترای مستقیم؟ شما چه توصیه ای دارید؟
    شهریه هایی که دانشگاه های ایرلند برای ارشد می خواد، بخصوص از غیراتحادیه ی اروپایی ها خیلی بالاست (حدود 12.000 یورو برای سال). اگه فقط شهریه رو حذف بکنن برام کافیه. خودم هزینه مو می دم.

نکته ی دیگر اینه که مدرک مرتبط با روانشناسی من 2 ساله هست. و به نظر این یه فاکتور منفی هست برام.

نقل قول نوشته اصلی توسط Habib_Nobakht نمایش پست ها
    با تشکر از پاسخ شما،
    دقیق اشاره نکردید منظورتون کیه، ولی فکر کنم این جوابتون جواب سوال من هست.
    به استادی که توی NUI galway هست و باهاش زمینه ی تحقیق مشترک دارم، ایمیل فرستادم، جوابی دریافت نکردم.
    مگه امکان گرفتن دکترای مستقیم از ایرلند هم وجود داره؟ این فقط توسط ایمیل نگاری با استادا میسر هست و یا مستقیما هم میشه اپلای کرد واسه دکترای مستقیم؟ شما چه توصیه ای دارید؟
    شهریه هایی که دانشگاه های ایرلند برای ارشد می خواد، بخصوص از غیراتحادیه ی اروپایی ها خیلی بالاست (حدود 12.000 یورو برای سال). اگه فقط شهریه رو حذف بکنن برام کافیه. خودم هزینه مو می دم.

نکته ی دیگر اینه که مدرک مرتبط با روانشناسی من 2 ساله هست. و به نظر این یه فاکتور منفی هست برام.
    What I meant by direct PhD, is that if you have first honour GPA (>16) in bachelor and good score on IELTS or TOEFL, then you will have this chance to get admission from
    bachelor to PhD. But your case is a little tricky. . you better to go the website of college and see what are requirements for master or PhD in your area of interest.
    there is such possibility to waive your tuition. once again check with college's studentship please
    Good luck

Junior Member

قابل توجه عزیزانی که قصد رفتن به ایرلند را دارند :

- برخی از دوستان که برای تحصیل اقدام اخذ پذیرش از ایرلند را دارند می خواهند پس از اتمام دوره تحصیلات در این کشور اقامت کنند . باید به این عده از عزیزان عرض کنم با ویزای دانشویی نمی توان برای اقامت دائم اقدام کرد .
    - دانشحویان مقطع دکترا می توانند همسران خود را به عنوان همراه با خود به ایرلند ببرند . تا قبل از فوریه 2014 به هماهان دانشجویان کارت اقامت یکساله با استمپ 3 صادر می کردند . اما پس از این تاریخ برای همراهان دانشجویان ویزای تحصیلی بدون اجازه کار صادر می شود .(دانشحویان عادی 20 ساعت در هفته در زمان تحصیل و 80 ساعت در زمان تعطلات اجازه کار دارند) . مزیت استمپ 3 این بود که هر کس پس از 5 سال داشتن آن در پاسپورتش می توانست برای اقامت اقدام نمایید و به عنوان شهروند ایرلندی در این کشور اقامت کند .
    - در این کشور امکان پیدا کردن کار بسیار ضعیف است .
    - اولویت در تمامی زمینه ها ابتدا با ایرلندی هاست . بعد اتباع اتحادیه اروپا . پس از آنان اتباع امریکا و بعد افریقا و آسیا .
    - بایت تمدید اقامت یکساله 300 یورو و برای ورود و خروج مکرر 100 یورو سالانه باید پرداخت .
    - بیمه درمانی و حمایتهای بهداشتی از دانشحو صورت نمی گیرد .
    - هزینه ویزیت دکتر 50 یورو و هزینه معاینه دندانپزشکی 80 یورو است . هزینه دارو که هم که بماند .
    - در ضمن برای ایرانی ها حساب بانکی باز نمی کنند . حتی از کسانی هم که از قبل حساب داشته اند ، چنانکه متوجه شوند که صاحب حساب ایرانی است و یا ورود و خروج مشکوک مالی در گردش مالی خود دارد ،می خواهند تا 2 ماه حسابهای شان را ببندند . و در طول این مدت از اعلام به شما تا مدت 2ماه کلیه دریافت ها و پرداخت های شما معلق می ماند تا درباره آن به بانک توضیح دهید .
    - البته نا گفته نماند مردمان مهربانی دارد .

این ها گفتم تا در ورود به ایرلند با مواجهه با آن شوکه نشوید و برنامه خودتان را بتوانید برای تحصیل و یا اقامت تنظیم کنید .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)