صفحه 85 از 92 نخستنخست ... 35757677787980818283848586878889909192 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 841 تا 850 , از مجموع 915

موضوع: وسایل مهم برای سفر

پیش فرض پاسخ : وسایل مهم برای سفر

آلمانو نمی دونم ولی تو امریکا که کلی وسایل دست دو و قیمت پایین میشه پیدا کرد. ما که اتو و سشوار و ریش تراش آوردیم امریکا، با برق اینجا کار هم نکرد کلی بارمونو سنگین کردیم. همه این وسایل رو میشه با کیفیت متوسط با قیمت پایین خرید. بنظر منم نسبت به وزنی که دارن، ارزش نداره بیارین. البته از اتوی 4 یورویی در حد خودش انتظار داشته باشین! بنظرم که کار یه دانشجو رو راه میندازه دست دو ها...

Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی, مهندسی نرم افزار

نقل قول نوشته اصلی توسط bahar_03 نمایش پست ها
    مشکلی نیست. حتی سیستم عامل تقلبی هم داشته باشین ( که احتمالا هست ) مسیله ای پیش نمیاد.
    نرم افزار هر چی میخواین میتونین بیارین. آلمان هم که رسیدین میتونین از سایتهای دیگه دانلود کنین بعدا !
    حالا چه ایرانی چه خارجی. فقط دور تورنت (Torrent) رو خط بکشید چون ریسک بالایی داره.
    درسته که اینقدرام ترس نداره ولی شمام اینقدار اسون نگیر!!!!!!!!!
    که مشکلی نیست که مسئله ای پیش نمیاد که میتونین از سایت های دیگه هم بعدا دانلود کنید!!!
    من اطلاعی از هند و مالزی و امثالهم ندارم ولی مشخصا قانون کپی رایت به شدت رعایت میشه همجا و متخلفا مجازات سنگین دارند!!
    مشخصا ما اینقدر دلار و یورو نداریم که اونهمه نرم افزارو بخریم ولی به آسونی هم همجا ازشون استفاده نکنید که اگه بگیرن دیگه واویلا...
    People wait
    all week for friday,
    all year for summer,
    all life for happiness

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط aminoofcriss نمایش پست ها
    دوستان این چیزای خوراکی رو هم میتونید اگر جا دارید اضافه کنید

زعفران( اینجا توی سوپرمارکت ایرانی گرمی 5 یورو هست که 4 برابر قیمت ایران میشه)
    خیارشور یک و یک ( اینجا 3 یورو هست. خیارشور آلمانی هم که شیرینه و گند مزه :دی )
    رب گوجه قوطی
    نان ( من خودم 50 تا نان اوردم تا 3 ماه جواب داد)
    شربت پرتقال سن ایچ و سان کوییک
    آب لیمو (برای سالاد شیرازی یا مرغ کباب کردن )
    عدس و لوبیا
    سویا
    کالباس ( 1 روز قبل از پرواز فریز کنید .تا 12 ساعت حداقل خراب نمیشه. کالباس و سوسیس های اینجا یکی از یکی افتضاح تر هستن.)
    تاید هم میتوانید بیارید. اینجا تاید پریل 3-4 یورو هست که 3 برابر ایران حساب میشه.

پ.ن : اینها رو کسانی که دفعه ی اول میان احتمالا جا ندارن ولی میتونن دفعات بعد بیارن.
    شربت پرتقال سن ایچ و سان کوییک؟؟؟
    میتونم بپرسم شما به چی فکر میکنی که اینارو میذاری چمدونت؟
    خودتون میذارید عیب نداره، به کسی چه
    ولی نیاید به بقیم بگید لطفا
    بعضیا که زیاد اطلاعات ندارن و فروم هم قرار نیست زیاد بچرخن یهو میان به حرف این پست شما نصف چمدون آبمیوه برمیدارن که به مشکل اضافه بار و مواد مایع و جریمه و غیره میخورن!!!
    تکرار میکنم اطلاعات غلط ندید! لطططفا!
    People wait
    all week for friday,
    all year for summer,
    all life for happiness

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط payam01 نمایش پست ها
    منم با نظر دوستمون موافقم از چیزهای خیلی مهم در المان نان و خیار شور هست چون تو المان نان لواش گیر نمیاد و نانهای خودشون هم خیلی سفت هستند خیار شورشون هم شیرینه . به چیزهایی که دوستمون گفتند باید زرشک و سبزی خشک و اجیل هم اضافه کرد.
    یک سوال داشتم امکان این هست که از ایران دلستر ببریم چون متاسفانه من هر چی گشتم بدون ا-ل-ک-ل پیدا نکردم.
    من آلمان نیستم اما چیزی که همه میگن و میدونن اینه که فروشگاه هایی برای مسلمانان هم هست با خیال راحت ازش خرید کنن.
    من ازتون یه سوال دارم. دلستر به اون بزرگی، خودشم که مایع یه مشکل دیگه، چند تا چمدون میتونید بردارید؟ اصلا مصرف چند وقتتون میشه؟ می ارزه عایا؟؟؟
    People wait
    all week for friday,
    all year for summer,
    all life for happiness

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط jahangir نمایش پست ها
    سلام
    شما باید بارتون رو با کارگو به صورت فریت بفرستید. اگر تو شهری هستید که دفتر هواپیمایی ایران ایر یا ماهان هست تماس بگیرید تا راهنمایی تون کنند. در غیر اینصورت حتما دفتر ترکیش هست و میتونید با این ایرلاین بارتون رو بفرستید. به طور تقریبی ایران ایر از تهران به فرانکفورت بار 100 کیلو رو با هزینه 500 تومان میفرسته.
    :| :| :|
    فرق فریت بار و کارگو چیست ؟
    در واقع حمل بار هوایی را می توانیم به دو بخش فریت بار و کارگو تقسیم کرد ، برخی از مسافران این دو مورد را هم معنی می دانند درحالی که این چنین نیست!
    افرادی که قصد مهاجرت یا مسافرت طولانی مدت به کشور های دیگر را داشته باشد می تواند بارهای و لوازم مورد نیاز خود را با استفاده از شرکت های فریت و حمل بار هوایی به کشور مقصد بفرستد در اصطلاح به این نوع بارها که ماهیت تجاری ندارد و نوعی بار خصوصی می باشد را فریت بار می گویند.
    برخی از تجار بین المللی برای ارسال کالاهای خود یا کالاهای خریداری شده از یک کشور دیگر را می توانند با استفاده از شرکت های هواپیمایی به کشور مقصد ارسال کنند به این نوع از محموله های باری که به صورت حمل بار هوایی انتقال می یابند را کارگو می نامند ، در واقع به محموله هایی که ماهیت تجاری دارند در اصطلاح کارگو می نامند.
    +++++++++
    دوستان دچار اشتباه نشن
    People wait
    all week for friday,
    all year for summer,
    all life for happiness

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط payam01 نمایش پست ها
    والا من تو المان اصلا نانوایی یا (Bäckerei) ندیدم شاید شهر یا محله ما نداشت. ولی من از فروشگاه ها نون میخریدم همش مجبور بودم نون تست بخرم. چون نونهای دیگشون بقدری سفت و مثل سنگ هست که غیر قابل خوردنه. مثل نون لواش ایران فکر نکنم هیچ جای المان پیدا بشه. بهر حال ذائقه ما ایرانی ها عادت داره به نون لواش و سنتی خودمون نه به نون فانتزی و مثل سنگ و سفت المانی ها
    عجب!!
    چقدر تفاوت!!
    برای یکی سشوار تو روزای اول خییییلی مهمه برمیداره میبره بنده خدا حق داره.
    یکی تیپ لباس پوشیدنش رسمیه چند دست کت و شلوار نداشته باشه زنده نمیمونه میبره.
    یکی ام مثل شما مشکل با نون داره!!
    یکی ام مثل من هنوز کشف نکرده مشکلش چیه؟؟ خدایا نرسیده نازل نکن سرمون که اشهدمو میخونم.
    People wait
    all week for friday,
    all year for summer,
    all life for happiness

بعد از تجربه چهار ماه زندگی در المان و حمالی یکصد کیلو بار در اول ورود به المان باید بگم که در این کشور همه چیز پیدا میشه با کیفیت و قیمت مناسب تنها چیزی که پیشنهاد می کنم سبزی خورشتی و زعفران است و لباس برای یک ماه اول زندگی .

نقل قول نوشته اصلی توسط ElittA نمایش پست ها
    درود
    درست فهمیدم؟؟
    اتو 4 یورو؟؟
    دقیقا همین الان قیمت فروش یورو اروپا 4065 تومنه!
    یعنی یک اتو تو آلمانو میشه 16 هزارتومن خرید؟؟
    مطمئنم محاسبات من یجاییش اشتباهه!!
    یا واقعا اینجوریه؟؟؟؟؟؟
    بله 4 یورو
    همونطور که صفحه قبل هم نوشتم اتو دست دوم از فلومارکت 4 یورو
    من فیلیپس خریدم!
    اتو مسافرتی 3یورو بود با جعبه!!!!
    قابلمه استیل هم 5 و 7 یورو دیدم البته ترجیح دادم نو بخرم از ایکیا

ApplyAbroad Senior Veteran
    mohammad_aria آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Elektrotechnik - Automatisierungstechnik

خطاب به تمامی دوستان عزیز، تا بحث وارد مقولاتی مثل پشمک و سس هزار جزیره نشده! این بحث آبمیوه و غیره (موارد جزئی) رو لطفا تمومش کنید.
    اگر هم کاربری نظرش رو مینویسه حتی اگر به نظرتون اشتباه باشه لطفا از جواب مستقیم پرهیز کنید چون باعث جواب مجدد طرف مقابل و کشدار شدن داستان خواهد شد. میتونید نظرتون رو مستقل از کامنت دیگران ارائه بدید.

نکاتی که به نظرم میرسه اضافه کنم اینها هستن:
    -توی شهرهای متوسط و بزرگ مغازه های افغان و ایرانی هستن که تقریبا هر چیزی که فکرش رو بکنید توشون پیدا میشه. توی شهرهای کوچکتر هم مغازه های ترک خیلی از اقلام ایرانی مثل رب و خیارشورف انواع برنج و غیره رو میفروشن
    -در مورد نون که خیلی بین ایرانی ها طرفدار داره، مغازه های ترک یه نونی شبیه لواش ولی کوچکتر با قیمت مناسب میفروشن که خب از هیچی بهتره. ولی کلا چون اینجا خیلی از غذاها احتیاج به نون ندارن، به مرور مصرفتون کم میشه. بیشتر به سمت همون نونهای تست و امثالهم برید بهتره که توی المان دهها نوع مختلف دارند و سالمتر هم هستند
    -پوشاک رو توی حراجهای فصل با قیمت و کیفیت مناسب میشه تهیه کرد. به هیچ عنوان خریدن لباس جدید قبل از سفر به المان توصیه نمیشه
    -توی فلومارک خیلی از اجناس رو بصورت دست دوم میشه تهیه کرد ولی جدا از مقوله بهداشت در خرید اجناس برقی مثل اتو یا ماکروفر به میزان برق مصرفیشون دقت کنید. خصوصا اگر توی خوابگاه نیستید و پول برق جداگانه براتون حساب میشه. یهو میبینید بخاطر مثلا 10 یورو صرفه جویی، آخر سال باید مثلا 80 یورو بیشتر پول برق بدید.
    Wo ein Wille ist , gibt es einen Weg
    لطفا به قوانین احترام بگذارید - سوالها رو در جای مربوط مطرح کنید - برای تشکر ازدادن امتیاز استفاده کنید نه پست جدید یا پیام خصوصی!
    از جواب دادن به سوالات تکراری و پیامهای خصوصی قابل طرح در فروم جدا معذورم.

بهترین نوصیه رو اون دوستی کرد که گفت برای دوماه وسایل شخصیتو بردار. خوردنی واقعا هیچی برندارید. اگه اهل آشپزی هستید همه جور سبزی خشک پیدا میشه. توی آلدی ولیدل و روه نبود توی بازارهای محلی و بخصوص کریسمس تو وایناخترمارکتها همه چی هست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)