صفحه 1 از 92 123456789101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 915

موضوع: وسایل مهم برای سفر

Junior Member

پیش فرض وسایل مهم برای سفر

با سلام

من داشتم تو فوروم می گشتم دیدم تو قسمت آمریکا و کانادا بچه ها یه تاپیکی با عنوان "وسایل مهم برای سفر و زندگی در..." درست کردن.گفتم چرا ما نداشته باشیم! در ضمن خودم هم سئوالی در این مورد دارم :

آیا بردن گرد نبات و عرق نعنا مجازه؟ چون من شنیده بودم که داشتن مواد غذایی بخصوص مایعات بودار ممنوعه.

Member malicete آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master in Automation & Robotics, Technical University of Dortmund

پیش فرض پاسخ : وسایل مهم برای سفر

سلام

بنظرم موضوع بسیار مهم و لازمی هست این قضیه برای ماهایی که میخایم یه زندگی مستقل رو توی یه کشور دیگه و از صفر شروع کنیم.

ولی متاسفانه از اونجا که این قسمت فروم واقعن خلوته و خصوصن هیچکدوم از دانشجوهایی که آلمان هستن دیگه فروم رو چک نمیکنن، فکر نمیکنم این بحث ادامه پیدا کنه. من حتی شک دارم که مدیر این قسمت هم پست ها رو بخونه، چون تو چند ماه گذشته هیچ خبر ازش این دور و بر نبوده!

البته خوندن تاپیک کشورهای دیگه مثل امریکا یا سوئد (که بچه های فعال تری داره) میتونه کمک کنه، ولی به هرحال تفاوت های فرهنگی و جغرافیایی وجود داره و نمیشه 100% روی اون تاپیک ها تکیه کرد.
    و خب سوال های بی جواب خیلی زیادی الان توی فروم هست، در مورد بهترین بیمه ای که میشه انتخاب کرد توی آلمان، در مورد نحوه گرفتن تخفیف دانشجویی روی بلیط برگشت به ایران، زمان اعلام نتایج نهایی خوابگاه ها، امتحان های زبان و ... و سوال های دیگه ای که پرسیده نمیشن چون امیدی به جواب داده شدنشون نیست.

من نمیدونم در این مورد چی کار میشه کرد! در بهترین حالت، شاید بچه هایی که اونور هستن این فروم رو نمیشناسن و اگه براشون ایمیل بزنیم و دعوتشون کنیم، بشه یه رونقی به این قسمت داد!

شما چی فکر میکنین؟

Senior Member maryamf آواتار ها

من زماني كه آلمان بودم رب گوجه فرنگي با طعم رب هاي خودمون نتونستم پيدا كنم. هيچ كدوم از هم واحديهام هم نداشتن.

ميدونم اگه پنير ببرين در صورتي كه بفهمن، ازتون مي گيرن(به خاطر تب مالت). ولي اگه مي شد ببرين خيلي خوب بود چون من كه تو آلمان نتونستم پنير مورد نظرمو پيدا كنم.

چيزايي كه پيشنهاد مي كنم ببرين زعفرون، زرشك، نعناع و انواع سبزيهاي خشك. ضمنا تا جايي كه يادم مياد لوازم التحرير هم خيلي گرون بود تو آلمان. ديشب يكي از دوستانم تو آلمان گفت كه نرخ تورم تو يك سال اخير تو آلمان بالا بوده(نپرسيدم چقدر)، پس شايد اگه تا جايي كه مي تونين وسيله از اينجا ببرين بد نباشه،
    ضمنا اگه تو اين فلتهاي چند نفري كه دانشجوها هستند(بنام وگه) خونه دارين، تا جايي كه من ديدم وسايلي مثل پودر لباسشويي، دستمال كاغذي، مايع ظرفشويي، مايع سفيدكننده، ظروف آشپزخانه، جارو در انواع مختلف، اتو، طناب آپارتماني و ... رو در اختيارتون مي گذارن(كه البته بيشترش رو بعيده با خودتو ببرين)..

چيز ديگه اي يادم نيست..

نقل قول نوشته اصلی توسط malicete
    سلام

بنظرم موضوع بسیار مهم و لازمی هست این قضیه برای ماهایی که میخایم یه زندگی مستقل رو توی یه کشور دیگه و از صفر شروع کنیم.

ولی متاسفانه از اونجا که این قسمت فروم واقعن خلوته و خصوصن هیچکدوم از دانشجوهایی که آلمان هستن دیگه فروم رو چک نمیکنن، فکر نمیکنم این بحث ادامه پیدا کنه. من حتی شک دارم که مدیر این قسمت هم پست ها رو بخونه، چون تو چند ماه گذشته هیچ خبر ازش این دور و بر نبوده!

البته خوندن تاپیک کشورهای دیگه مثل امریکا یا سوئد (که بچه های فعال تری داره) میتونه کمک کنه، ولی به هرحال تفاوت های فرهنگی و جغرافیایی وجود داره و نمیشه 100% روی اون تاپیک ها تکیه کرد.
    و خب سوال های بی جواب خیلی زیادی الان توی فروم هست، در مورد بهترین بیمه ای که میشه انتخاب کرد توی آلمان، در مورد نحوه گرفتن تخفیف دانشجویی روی بلیط برگشت به ایران، زمان اعلام نتایج نهایی خوابگاه ها، امتحان های زبان و ... و سوال های دیگه ای که پرسیده نمیشن چون امیدی به جواب داده شدنشون نیست.

من نمیدونم در این مورد چی کار میشه کرد! در بهترین حالت، شاید بچه هایی که اونور هستن این فروم رو نمیشناسن و اگه براشون ایمیل بزنیم و دعوتشون کنیم، بشه یه رونقی به این قسمت داد!

شما چی فکر میکنین؟

سلام...از اینکه دوستان نگران کیفیت رب و طعم عرق نعناع و امثال اینها هستند و از اینکه فکر میکنند مدیر لزوما باید جوابی برای تک تک پستها داشته باشه در عجبم....من خودم یک هفته است به وین اومدم و هیچ کدام از این موارد رو همراه خودم نیاوردم...به اضافه بار کیلویی 13 هزار تومان ایران ایر فکر کنید و اگر واقعا طعم رب مهمه بگید بعدا براتون پست زمینی کنن عزیزان....

Member malicete آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master in Automation & Robotics, Technical University of Dortmund

اگه فقط یه هفته هست که اونجا هستین احتمالن طی هفته های آینده کمبودش رو حس کنین! گرچه که خیلی وقتها میشه به دلتنگی هم قناعت کرد!

ضمنن هیچکس اینجا به تک تک پست ها جواب نمیده. ولی بد نیست شما هم مثل بقیه مدیرهای فروم گهگاهی نگاهی به پست ها بندازین و اگه نظر یا اطلاعاتی دارین share کنین.

و یک سوال، برای مدیر شدن توی فروم شرایط خاصی وجود داره، یا هرکسی، حتی تازه کارهایی مثل من که تازه ویزا گرفتن و مشغول کارهای رفتن هستن هم میتونن درخواست کنن؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط malicete
    اگه فقط یه هفته هست که اونجا هستین احتمالن طی هفته های آینده کمبودش رو حس کنین! گرچه که خیلی وقتها میشه به دلتنگی هم قناعت کرد!

ضمنن هیچکس اینجا به تک تک پست ها جواب نمیده. ولی بد نیست شما هم مثل بقیه مدیرهای فروم گهگاهی نگاهی به پست ها بندازین و اگه نظر یا اطلاعاتی دارین share کنین.

و یک سوال، برای مدیر شدن توی فروم شرایط خاصی وجود داره، یا هرکسی، حتی تازه کارهایی مثل من که تازه ویزا گرفتن و مشغول کارهای رفتن هستن هم میتونن درخواست کنن؟!
    والا درمورد کمبود و امثالهم که بعید میدونم چون در ایران هم این چیزا اصلا برام مهم نبود و مطمئنا باشید اصلا فرصت نمیشه به این چیزا برسید...دلتنگی هم که خدارو شکر تا الان گریبانگیرم نبوده چون با این ذهنیت اومدم که زندگی متفاوتی رو از قبل تجربه کنم و دلم برای عرق نعناع ومربا تنگ نشه و به جاش چیزهای جدید اینجا رو ببینم پنیرهای جدید و میوه های جدید بخورم...نه اینکه ایرانم رو به اینجا منتقل کنم...پول زیادی اگر دارید و اضافه بار راحت میدید خوب تختتون رو هم ببرید...من همونطور که گفتم یک هفتس به اینجا سرنزدم و کاملا ارزیابی شما رو ناعادلانه تلقی میکنم...اطلاعاتی هم اگر داشتم دریغ نکردم و شما اگر دقیق تر بگردید در فروم یک پست برای درخواست مدیریت هست...اگر فکر میکنید میتونید کمکی کنید بسم الله خوشحال میشم....

هانیه جان، خوش به حالت که ویزات سریع اومد و لازم نبود به مربا و رب و پنیر فکر کنی، ولی می دونی چیه؟ من فکر کردم هر چی می دونم بگم و نمی تونستم از قبل تصمیم بگیرم کی حق داره به بردن چه وسایلی فکر کنه!!! فقط از اونجایی که 113 روزه منتظر ویزای آلمانم هستم و 29 روز هم منتظر ویزای هلندم، از بیکاری ای که تو رشته بی ارزش من تو این مملکت بیداد می کنه، نشستم و دو قلم رب و پنیر رو ذکر کردم خیلی عذر می خوام.

نقل قول نوشته اصلی توسط مریم جوان
    هانیه جان، خوش به حالت که ویزات سریع اومد و لازم نبود به مربا و رب و پنیر فکر کنی، ولی می دونی چیه؟ من فکر کردم هر چی می دونم بگم و نمی تونستم از قبل تصمیم بگیرم کی حق داره به بردن چه وسایلی فکر کنه!!! فقط از اونجایی که 113 روزه منتظر ویزای آلمانم هستم و 29 روز هم منتظر ویزای هلندم، از بیکاری ای که تو رشته بی ارزش من تو این مملکت بیداد می کنه، نشستم و دو قلم رب و پنیر رو ذکر کردم خیلی عذر می خوام.
    مریم جان ویزای من 6 ماه طول کشید تا بیاد....شما کاملا حق داری به بردن همه چیز فکر کنی! اما اینکه از مدیر اسبق فروم انتظار داشتن کهبه رب و سس و عرقبیدمشک و نعناع فکرکنه ناعادلانه بود...همین...امیدوارم ناراحت نشده باشی...ماکه استعفا دادیم و خلاااااااااااص ;D

نه، اتفاقا من به رب و پنیر فکر نمی کنم آدم اینجا یه چیزی می نویسه و پست می کنه دیگه. ولی خداییش خودم چند ساعت بعد از اینکه پست کرده بودم یهو یادم افتاد که گفتم اونجا رب کمه و خودم هم از تصور اینکه تو این محدودیت بار با خودم ظرفهای بزرگ رب رو ببرم، خنده ام گرفته بود.

مثل اینکه در مورد ویزات زود قضاوت کردم. راستش تا حالا ندیدم کسی بعد از 6 ماه از آلمان ویزا بگیره. لطف این پست این بود که فهمیدم از من بدتر هم بوده و حتما هست.
    اونجا به هر حال هر چقدر هم دنبال لذت بردن از چیزای جدید و جالب اطرافت باشی، ممکنه مشکلاتی سراغت بیاد که با یه ذره عرقیات رفع بشه و مجبور نشی کلی خرج دکتر بکنی. شاید شما خیلی توانمندی و هیچ حساسیت و ناراحتی نداری اما همه اینطور نیستن. هر کی یه طبعی داره.

راستی زیره و انجیر خشک هم کمی ببرین. زیره درد معده رو التیام می ده و انجیر هم بعد از پرواز به نظرم خیلی خوب بود.

در نهایت دنیا دوروزه، در اینجا از زحماتت تو این انجمن تشکر می کنم. امیدوارم تو درس و دانشگاه هم موفق باشی. اگر هم دوستان ازت نظر می خوان لابد از روی صحبتهای قبلی خودت معتقدند که تجربه داری و می تونی راهنماییشون کنی. این باعث بسی خرسندی است

Junior Member

من اگه می دونستم اینجا بخاطر یه سئوال در مورد عرق نعنا و....کلی متلک بار آدم می کنن، می رفتم تو همون قسمت آمریکا و کانادا سئوالمو مطرح می کردم.بقول خانوم جوان ، بعضی وقتا با همین عرقیات و داروی گیاهی مشکل آدم حل می شه و دیگه لازم نیست کلی پول دوا و دکتر بده....

صفحه 1 از 92 123456789101151 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)