صفحه 90 از 92 نخستنخست ... 4080818283848586878889909192 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 891 تا 900 , از مجموع 915

موضوع: وسایل مهم برای سفر

Member
    رشته و دانشگاه
    Philippines

پیش فرض پاسخ : وسایل مهم برای سفر

نقل قول نوشته اصلی توسط namoplus نمایش پست ها
    بعد ایران ممنوع الخروج نمیشین توسط وزارت علوم؟ اگه مهر رو نداشته باشین و اضطرار پیش بیاد بخواین برین ایران
    متوجه منظورتون نشدم اصلا.میشه واضح تر منظورتون رو بگین؟؟ مهر کنسولگری برای عوارض خروج یا چیز دیگه ایی منظورتونه؟

سلام دوستان عزیز
    من وقت رفتن میخوام 12400یورو ببرم. آیا این مشکلسازه؟؟ از هرکی پرسیدم یه چی گفته. تو این انجمنم هرچی گشتم به یه جواب دقیق و مطمین نرسیدم. اگه کسی اطلاعات دقیق یا تجربه مشابه داره ممنون میشم از راهنمایی تون

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdadboloury نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    من وقت رفتن میخوام 12400یورو ببرم. آیا این مشکلسازه؟؟ از هرکی پرسیدم یه چی گفته. تو این انجمنم هرچی گشتم به یه جواب دقیق و مطمین نرسیدم. اگه کسی اطلاعات دقیق یا تجربه مشابه داره ممنون میشم از راهنمایی تون
    نه مشکلی نداره. فقط موقع ورود به آلمان میرید گمرک فرودگاه و یه اظهار نامه پر میکنین که فلان مقدار دارم. این اظهار نامه برای اونا هایی که پولشون بیشتر از ۱۰ هزار تا هست لازمه. پولی ازتون نمیگیرن. فقط پر میکنین فرم رو. توجه داشته باشین که این کار خود اظهاری هست. ممکنه اصلا ازتون نپرسن که چقدر پول دارین ولی بازم خودتون باید برین. ممکنه بعدا مثلا ۱۲ هزارتا بردین تو بانک بزارین، بانک ازتون بخاد توضیح بدین چه جوری ۱۲ هزار تا رو وارد کردی به آلمان.(اون موقع اون فرم خود اظهاری که مهر گمرک خورده به دردتون میخوره). زیر ده هزار تا به هیچ کس لازم نیست چیزی رو اطلاع بدین. ماجراجویی نکنین تو این مورد. بعد از قسمت پاسپورت کنترل از یکی از مامورها بپرسین گمرک (Zoll) کجاست. و برین فرم رو پر کنین. هیچ هزینه ای هم نداره.

سلام. یکی از بچه ها ازم سوال پرسید در مورد وسایل مورد نیاز برای سفر به آلمان، یه لیستی داد بهم من روش کامنت گذاشتم و اینجا میفرستم تا همه استفاده کنن. کسایی هم که آلمان هستن ببینن و اشکالاتش رو بگیرن، خیلیا الان این دغدغه اشونه، یهو بزنیم راحت کنیم همه رو.

گروه اول:

مدارک لازم:

عقدنامه + ترجمه:​​ ​​اینجا هم میتونی با 30 یورو ترجمه کنی، خیلی فرقی نداره.
    شناسنامه + ترجمه: حتما بیار.
    کارت ملی + ترجمه: حتما بیار.
    پاسپورت،عکس پرسنلی 3*4 و 6*4 : پاسپورت رو نمیخواد بیاری ولش کن، عکس هم اینجا باجه های عکس پرسنلی تو خیابون هست، یه لحظه میگیری، دوست داشتی بیار با خودت. اینجا 10 یورو میشه 6 تاش.
    اصل مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد + ترجمه: حتما اصل رو بیار، برای باز کردن پرونده دانشجویی توی کنسولگری لازمه اصلش باشه.
    ریزنمرات + ترجمه: حتما بیار.
    سوابق کاری + ترجمه: به درد نمیخوره خیلی، اگه جای خاصی شاخ بودی بیار، صرفا بگی فلان شرکت بودی کافیه.
    توصیه نامه های کاری و تحصیلی: تحصیلی شاید اونم شااااید یه دردی بخوره، اگه برا دکترا میای که هیچی ولی اگه برا ارشد میای بعدا شاید برای دکترا اگه خواستی بخونی یه کاری بتونه بکنه.

در کل اصل مدارک تحصیلی و ترجمه رو حتما بیار، شناسنامه و گواهی نامه و اینا رو هم حتما بیار. بخوای گواهی نامه بگیری، گواهی نامه ی ایران رو داشته باشی به جای 2000 یورو، دور و ور 800 یورو پول میدی. از زمان ورودت به آلمان تا 2 سال وقت داری بگیری، نگیری میره دوباره روی 2000تا.

گروه دوم :

پوشاک:

-چند جفت کفش (رسمي، اسپورت و سندل، بوت): مگه سفر قندهار میری! رسمی یکی بیار یکی هم اسپرت بپوش بیا، اینجا به خدا کفش فروشی هست، اسم Deichmann یادت باشه، دایشمن
    خونده میشه. کفشاش همچین ارزون و با کیفیته، توش البته گرون هم هست ولی اصولا ملت همینجا میرن میگیرن.

-چند دست شلوار (لي، کتان، پارچه اي و شلوارک): نمیخواد، یکی بپوش بیا، یکی هم زاپاس بیار توی راه اگه مثلا پاره شد یکی دیگه داشته باشی. شلوار اینجا با 20 یورو حتی کمتر هم میشه گرفت، همونه!

-چند دست پيراهن (آستين بلند و کوتاه):
    نمیخواد، H&M یا C&A یا Reserved هم قیمتاش ارزونه، دور و ور 10 یورو 20 یورو میتونی بگیری. حالا اگه اهل پیرهن هستی خب جای خاصی نمیگیره بیار حالا تا بعد که بیفتی رو دور خرید اینجا و اینا، من نفرت عمیقی از پیرهن مردونه دارم، تیشرت میشرت و اینا اینجا ارزون پیدا میشه زیاد سنگین نکن خودتو. من توی Reserved یه بار Sale زده بود تی شرت خریدم 2 یورو.

-جوراب (چند دست):
    نمیخواد، توی Primark میتونی ارزون همههه چی پیدا کنی. همه جور لباس توش هست، برای قشر متوسط و ضعیف جامعه اس، برو توش جوراب میبینی 7تا 3 یورو مثلا. حالا دوست داری واسه اولا بیار یه چند تا، ولی بعدا میتونی راحت بگیری.
    زیر پیراهن و لباس زیر (چند دست): بگیر بیار با خودت )

-کت و شلوار (به نظر میرسه یک دست لازمه. برای خانم ها هم کت شلوار یا کت دامن رسمی.):
    تا به این لحظه برای من پیش نیومده، ولی بیاری هم بد نیست. مراسم خیییلی رسمی کت شلوار میپوشن، اصولا پیرهن و شلوار کتون و کفش رسمی اوکیه.

-کلاه تابستاني و عينک آفتابي:
    بابا بیخیال، تو بیای میشه زمستون، خیلی آفتاب نداره اینجا

-لباس ورزشي و مايو:
    DECATHLON، به هیچ وجه چنین موهبتی رو از دست نده، کلا هررررر وسیله ی ورزشی در یک سوله ی بزررررررگ و با قیمت فوق العاده عاااالی هست. کفش اسپرت خریدم من 15 یورو توش، 1 سال هم وقت داری بیاری پس بدی بگی اونی که میخوام نبود. مایو و هر چی بخوای توش هست، دوست داری بیار ولی من پیشنهاد میکنم سنگین نکنی بارتو.

-شلوارک، پيژامه و تی شرت براي داخل خونه:
    بیار.

-لباس گرم تو خونه:
    اگه خوابگاه داری خیلی مهم نیست، خوابگاه همیشه گرمه، ولی اگه خونه داری بیار، اینا شوفاژشون رو 10 شب به بعد خاموش میکنن، کلا خیلی تو کار ذخیره ی انرژی هستن. تا جایی که باشه با پتو و لباس خودشونو گرم میکنن، دیگه خیلی سرد بشه میرن شوفاژ روشن میکنن. حالا بستگی به شانست ممکنه اینجوری نباشه ولی ترندشون اینه.
    -شال گردن، کلاه، دستکش: هست، دوست داری بیار نخواستی هم اینجا هست توی همین فروشگاه هایی که گفتم.

-پالتو:
    اینجا بیا کاپشن بخر، اگه دوست داری یه پالتو بیار که تنوع باشه ولی کاپشن رو حتما بیا اینا بخر.

-کاپشن:...

-پلیور:
    خواستی بیار نخواستی هست.

-کیف کمری:
    حتما بگیر، توی فرودگاه پولتو و پاسپورت و هندزفری و گوشی و اینا رو میتونی بذاری توش.

-کیف دستی:
    بیخیال بابا، سوسول بازیا چیه.

-کیف کوله:
    بگیر بیار، وسیله ی برای توی هواپیما رو بذار توش بیا.

-واکس آماده برای کفش:
    بابا بیخیال! توی کفش فروشیا هست.

-دمپایی سبک: بگیر بیار، گرونه اینجا.

-کراوات:...

گروه سوم:

مواد غذایی:
    ادویه جات(زرد چوبه،فلفل سیاه،آویشن،دارچین ،نمک ،شکرو زعفران): فقط زعفرون بیار، بقیه هست. ارزونه. اسمش رو باید بلد باشی فقط، نمیدونم چقدر میدونی در مورد فروشگاه های اینجا، یه توضیح کوچیک میدم حالا. کلا همه چی اینجا فروشگاه زنجیره ایه، یعنی مغازه و اینا نیست. 5 6 تا فروشگاه هست که مرسومه برای خریدPenny, Aldi, Rewe, Netto, Edeka, Akzenta. ، پ پنیو آلدی و نتو قیمتاشون از همه بهتره، روه یه کم گرونتره یه چیزاییش، اون دو تا هم از بقیه یه نموره گرونترن. پس ترجیحا برو همیشه پنی و آلدی و نتو خرید کن تا قیمتا دستت بیاد و بتونی مقایسه کنی این چیزا. توی همه ییییییی اینایی که گفتم این ادویه جات و 100 برابر بیشترش هست، اسمشو باید بلد باشی فقط. زردچوبه میشه Kurkuma مثلا. اینا همه بخش جدا دارن، برو توش نگاه کن ببین کدوم آویشن ه فلان اینا بخر، ارزونه. مثلا 40 سنت در این حد.

-سبزی خشک: خواستی بیار.
    -چای خشک: نمیخواد هست.
    -چای تیبگ: نمیخواد هست.
    -نبات: نمیخواد مغازه ترکا هست.
    -هل: هست.
    برنج (مقدار کم)برای روزای اول و کم کردن هزینه ها: نمیخواد، باسماتی 1 کیلوییش هست یه یورو فکر کنم، دقیق نمیدونم ولی ارزونه.
    چند عدد کنسرو برای روزای اول: نمیخواد، هست.

گروه چهارم :

وسایل آشپزخانه:
    -بشقاب: خواستی برای روزای اول یه بار مصرف بیار، میری ایکیا میخری بابا، اصن ایکیا چیه توی Euroshop یا Teddy کلا همه چی در حد 1 یورو 2 یور هست دیگه، مگه اینکه دنبال جنس خوب باشی که همون ایکیا.

-کاسه: به بالا رجوع شود.
    -پیش دستی: به بالا رجوع شود.
    -قاشق و چنگال: ​به بالا رجوع شود
    -کفگیر و ملاقه کوچک: به بالا رجوع شود

-قابلمه و ماهیتابه:
    بیار، ماهیتابه گرونه اینجا.

-لیوان:
    به بالا رجوع شود

-دربازکن:
    به بالا رجوع شود

-سفره یکبار مصرف:
    به بالا رجوع شود

-کیسه فریزر:
    آقااااا، وسط بیابون با چتر نمیپری پایین که! تو فروشگاه ها هست، 55 سنت!

-سینی کوچک:
    به بالا رجوع شود.

-آبکش:
    به بالا رجوع شود

-قیچی:
    به بالا رجوع شود، آلمانیش هست Schere اگه وقت خواستی بپرسی.

-اسکاچ:
    تو فروشگاه ها هست 6تاییش فکر کنم 1 یورو یادم نمیاد.

رنده:به بالا رجوع شود

گروه وسایل الکترونیکی:

-لپ تاپ: بیار
    -موبایل: بیار
    -هارد اکسترنال: بیار
    -فلش مموری: بیار
    -بانک نرم افزارهای مورد نیاز هر شخص: بیخیال بابا، خدا بذاره پی سی دانلود و اینترنت نامحدود و پرسرعت
    -سه راهی برق: خواستی بیار، اینجا هست ولی یه کم گرونه.
    -کابل شبکه: بیار.
    -مبدل برق: نمیخواد، خواستی بیار.
    -سشوار: بیار.
    -پلوپز: بیار، هست اینجا ولی شاید ارزونتر باشه تو ایران، نمیدونم.
    -اتو کوچک: بیار.
    -دوربین: بیار.
    -يك كتري برقي كوچيك: نمیخواد بابا، وسایل خونه هر چی نداشتی Ebaykleinanzeigen پیدا میشه.
    -قيچي و نخ سوزن: بیار.

گروه لوازم تحریر:

ASTAی هر دانشگاه یه فروشگاه داره برای این چیزا، Euroshop یا Teddy خدای این چیزان، 1 یورو میری میگیری.

-خودکار -مداد یا اتود -پاک کن: به بالا رجوع شود
    -دفتر: به بالا رجوع شود
    -کاغذ A4:به بالا رجوع شود
    -غلط گیر:به بالا رجوع شود
    -پوشه پلاستیکی:به بالا رجوع شود
    تقویم ایرانی:!!!
    -برچسب فونت فارسی: من کیبوردم نداره. از روزی که لپتاپ گرفتم حفظ بودم جای حروف فارسی رو کیبورد رو، خیلی شاخم.
    -کتاب های زبانمون: گرونه اینجا، خواستی بیار.

گروه دارو :

-چند نوع مسکن: بیار.
    -قرص سرما خوردگی: بیار.
    -استامینوفن: بیار.
    -چسب زخم: نمیخواد.
    -باند: نمیخواد.
    -گاز استریل: جراحی میخوای بکنی مگه؟!
    -ماسک: نمیخواد.
    >>توضیحات: حتما داروهاتون با نسخه پزشک باشه که تو فرودگاه گیر ندند<< : نمیخواد!

کلا دارو بیار با خودت، اینجا تب 40 درجه هم داشته باشی بری دکتر میگه برو خونه آب پرتقال بخور استراحت کن خوب شی. فوقش یه آموکسیسیلین بده بهت.

گروه لوازم بهداشتی :

-حوله دست: بیار.
    -حوله حمام استخری: DECATHLON، خواستی بیار.
    -صابون: نمیخواد، فروشگاه dm برای همینه.
    -شامپو: نمیخواد، فروشگاه dm برای همینه.
    -مسواک و خمیر دندون: بیار واسه اولا نری dm.
    -لیف:نمیخواد، فروشگاه dm برای همینه.
    -تیغ:نمیخواد، فروشگاه dm برای همینه.
    -ناخن گیر: خواستی بیار.
    -اسپری و ادوکلن: ...
    -لوازم اصلاح آقایون: نمیخواد، فروشگاه dm برای همینه.
    -پنبه: نمیخواد.
    -خانوما لوازم بهداشتی مربوط به خودشون: نمیخواد، فروشگاه dm برای همینه.
    -برس: نمیخواد، فروشگاه dm برای همینه..
    -دستمال کاغذی: نمیخواد، همه ی فروشگاه ها هم جیبی دارن هم معمولی. جیبی بهش میگن Tempo مث کلنکس که ما میگیم، قبلا مارک بود ولی معروف شد به چنین چیزی، اینا هم بگی Tempo میخوام میفهمن دستمال جیبی رو میگی.
    -عینک : بیار، گرونه!
    -ژل ضد عفونی کننده دست: نمیخواد، فروشگاه dm برای همینه.

Junior Member Bliss آواتار ها

سلام
    کسی شرکت معتبر یا جایی میشناسه که کار ترنسفر بار و چمدون در اروپا رو انجام بدن؟ (برای سفر به صورت luggage free). کسی خودش استفاده کرده از این سرویسها و خدمات؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer eng, University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط Bliss نمایش پست ها
    سلام
    کسی شرکت معتبر یا جایی میشناسه که کار ترنسفر بار و چمدون در اروپا رو انجام بدن؟ (برای سفر به صورت luggage free). کسی خودش استفاده کرده از این سرویسها و خدمات؟
    من میخواستم برم فرصت مطالعاتی چمدونمو از آلمان به بارسلونا با دی اچ ال پست کردم. اون موقع حساب کردم از همه ارزونتر بود.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    هنر

سلام. پرواز به سمت اتریش را مثلا فرض کنید، مثلا از فرودگاه بین المللی اصفهان
    ۱. وسایلی که توش فلز بکار رفته مثلا ناخنگیر، موچین و سوزن و قیچی و ظرف فلزی، ایا در فرودگاه دردسرخواهد شد؟ بیاریم یانه؟
    ۲. دوستانی که رشته شون کامپیوتر و نرم افزاره، آیا میتونن قطعات الکترونیکی و برد و سیم و سنسورهایی که اینجا باهاشون کار کرده ایم رو با خودمون ببریم؟ یا اینکه فرودگاه نمیگذاره؟
    ۳. ایبوک ها و مقالات و فایل هایی که روی فلش مموری یا هارد اکسترنال باشه مشکل ایجاد میکنه در فرودگاه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط azamnemati نمایش پست ها
    سلام. پرواز به سمت اتریش را مثلا فرض کنید، مثلا از فرودگاه بین المللی اصفهان
    ۱. وسایلی که توش فلز بکار رفته مثلا ناخنگیر، موچین و سوزن و قیچی و ظرف فلزی، ایا در فرودگاه دردسرخواهد شد؟ بیاریم یانه؟
    ۲. دوستانی که رشته شون کامپیوتر و نرم افزاره، آیا میتونن قطعات الکترونیکی و برد و سیم و سنسورهایی که اینجا باهاشون کار کرده ایم رو با خودمون ببریم؟ یا اینکه فرودگاه نمیگذاره؟
    ۳. ایبوک ها و مقالات و فایل هایی که روی فلش مموری یا هارد اکسترنال باشه مشکل ایجاد میکنه در فرودگاه؟
    1.نه هیچی نمیشه.
    2. نمیدونم.
    3. نه هیچی نمیشه.

Junior Member

دوستان در مورد بردن دارو آیا باید حتما نسخه باشه؟ البته داروها غیر مجاز و مخدر و خواب آور و کدئین نیستند. مثل لووتیروکسین برای کم کاری تیروئید یا متفورمین برای قند به تعداد 70-80 تا هر کدوم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)