صفحه 84 از 92 نخستنخست ... 3474757677787980818283848586878889909192 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 831 تا 840 , از مجموع 915

موضوع: وسایل مهم برای سفر

پیش فرض پاسخ : وسایل مهم برای سفر

نقل قول نوشته اصلی توسط payam01 نمایش پست ها
    والا من تو المان اصلا نانوایی یا (Bäckerei) ندیدم شاید شهر یا محله ما نداشت. ولی من از فروشگاه ها نون میخریدم همش مجبور بودم نون تست بخرم. چون نونهای دیگشون بقدری سفت و مثل سنگ هست که غیر قابل خوردنه. مثل نون لواش ایران فکر نکنم هیچ جای المان پیدا بشه. بهر حال ذائقه ما ایرانی ها عادت داره به نون لواش و سنتی خودمون نه به نون فانتزی و مثل سنگ و سفت المانی ها
    توی لیدل من یه چی مث نون لواش دیدم، 1و خورده ای یورو ولی 4 5 تا بیشتر توش نیست. بعضی وقتا برای تنوع خوبه.

ApplyAbroad Veteran
    omid2015 آواتار ها

سلام

آلمان از لحاظ تنوع نان یکی از تاپهاست و بیش از ۳۰۰ نوع نان در مدلهای مختلف وجود داره که بعضی هاشون واقعا خوشمزه هست. معمولا نونهایی که تو نانوایی ها می فروشن خوشمزه تر هستن. نان لواش ایرانی هم اینجا از مغازه ایرانی ها می تونین بخرین ولی یکم گرونه. یک سری نانها هم تو مغازه ترکها می فروشن که خیلی خیلی شبیه نونهای لواش ماست و قیمتشم مناسبه.
    Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover
    H. Jackson Brown Jr. - P.S. I Love You

.When life gives you a hundred reasons to cry, show life that you have a thousand reasons to smile
    Unknown

من چند روز آینده بعد از یکسال میخام برگردم ایران. یک سری کادو برای خونوادم گرفتم (لباس و کفش). رقمش تا حدودی بالاست (حوالی 500 یورو روی هم رفته و وزنش هم تقریبا 25 کیلو). وضعیت گمرک چه جوری هست؟ خفت میکنن تو فرودگاه؟ تعرفه های گمرک چه جوری حساب میشه؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط merkava نمایش پست ها
    من چند روز آینده بعد از یکسال میخام برگردم ایران. یک سری کادو برای خونوادم گرفتم (لباس و کفش). رقمش تا حدودی بالاست (حوالی 500 یورو روی هم رفته و وزنش هم تقریبا 25 کیلو). وضعیت گمرک چه جوری هست؟ خفت میکنن تو فرودگاه؟ تعرفه های گمرک چه جوری حساب میشه؟
    هیچ مشکلی نداره.
    کسی هم گیر نمیده. 500 یورو هم مبلغ بالایی نیست. نگران نباشین.
    فقط مثلا اگه 500 یورو رو 500 تا چیز یه یورویی ببرین، ممکنه گیر بدن. چون این احتمال میره که استفاده ی تجاری بکنین. وگرنه شما هر چیزی رو که مصرف شخصی داشته باشه در حد چند تا - که مشخصه مصرف شخصیه- ببرین، هیچ ایرادی نداره. حتی اگه هر کدوم از اونا قیمتش به تنهایی 500 یورو باشه.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Senior Member bayazee آواتار ها

احتمالا کمی شانسی هم هست. من برداشتم این بوده که بر اساس اسکن آخر چمدون توی فرودگاه امام همینطوری چند نفری رو می فرستن بخش گمرگ. شانسیه احتمالا. بعضی موقع ها هم اصلا کاری ندارن و البته شاید مواردی تاثیر گذار باشه. مثلا اگر براتون خیلی مهم نیست وسایل رو از بسته بندیش باز کنید. مثلا لباس یا کفش یا وسایل الکترونیکی. استفاده شخصی باشه و اندازه معقول و کم بعیده کسی کاری داشته باشه.

Banned

99 درصد موارد توی بار بذارین کسی کار نداره.

Junior Member saeed_90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNIVERSITY OF TEHRAN - CHEMICAL ENGINEERING

این دوستانی که درمورد نون(!!!) صحبت میکنن، بر فرض مثال که طبق گفته ی شما نون آلمان غیر قابل خوردن باشه... برای چه مدت میتونید لواش بیارید بخورید؟
    تمام 25 کیلو بارتونم لواش بزنید، 1 هفته که بیشتر نمیمونه... و کپک میزنه.
    پس نتیجه ... اگر هم به ذائقه تون نمیسازه، باید عادت کنید
    تجربه شخصی من هم میگه نون هاشون بسیار خوب هستن و مغذی!

سعیکنید نون تست نخورید، خودشون هم کم میخورن نون تست، چون خیلی سالم نیست و ضرر داره.
    در عوض نون های غنی شده خیلی خوبی پیدا میشن، خصوصا در نانوایی ها

و اگر دسترسی به نانوایی ترک داشته باشید، حتی سنگک هم میشه پیدا کرد، اما خمیرش همون خمیر نون تست هست معمولا

این توصیه کلی به همه دوستان هست
    خروجی که میای بیرون به سمت گمرگ ، یه مسیر سبز داره یک قرمز
    که قرمزه میره به سمت کنترل
    شما برو به سمت سبز
    یه نفر اونجا نشسته می پرسه ،
    از کجا میای
    چند وقته رفتی
    واحتمالا می پرسه چی داری ، میگی لباس و وسایل شخصی
    وقتی مدت ساکن بودن شما خارج از کشور رو می شنوه متوجه میشه که شما برای ملاقات اومدی و تجاری نرفتی
    میگه خوش امدید

نقل قول نوشته اصلی توسط jalaal نمایش پست ها
    این توصیه کلی به همه دوستان هست
    خروجی که میای بیرون به سمت گمرگ ، یه مسیر سبز داره یک قرمز
    که قرمزه میره به سمت کنترل
    شما برو به سمت سبز
    یه نفر اونجا نشسته می پرسه ،
    از کجا میای
    چند وقته رفتی
    واحتمالا می پرسه چی داری ، میگی لباس و وسایل شخصی
    وقتی مدت ساکن بودن شما خارج از کشور رو می شنوه متوجه میشه که شما برای ملاقات اومدی و تجاری نرفتی
    میگه خوش امدید
    أصلا همين لاين سبز به محض اينكه بفهمن از اروپا و اينجور كشورا ميايد كاري ندارن. بيشتر به مسافراي تركيه اون هم اونايي كه بار خيلي زيادي دارن گير ميدن چون مي دونن چمدوناشون شخصي نيست و پر لباس براي مغازه و مزونه. البته استثنا هميشه هست.
    ولي به قول اين دوستمون شما كه از ازوپا ميريد ايران هيچ وقت پشت صف قرمز نايستيد

Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی, مهندسی نرم افزار

نقل قول نوشته اصلی توسط dichter نمایش پست ها
    بله مشابهه
    اتو رو میتونین تو المان دست دوم بخرین 4 یورو
    به نظرم بابتش بار رو سنگین نکنین
    وسیله ای نیس که از روز اول لازم داشته باشین
    درود
    درست فهمیدم؟؟
    اتو 4 یورو؟؟
    دقیقا همین الان قیمت فروش یورو اروپا 4065 تومنه!
    یعنی یک اتو تو آلمانو میشه 16 هزارتومن خرید؟؟
    مطمئنم محاسبات من یجاییش اشتباهه!!
    یا واقعا اینجوریه؟؟؟؟؟؟
    People wait
    all week for friday,
    all year for summer,
    all life for happiness

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)