صفحه 18 از 92 نخستنخست ... 891011121314151617181920212223242526272868 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 915

موضوع: وسایل مهم برای سفر

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : وسایل مهم برای سفر

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali2011 نمایش پست ها
    خوب الان کارت ملی من و خیلی های دیگه تاریخ اعتبارش با توجه به تاریخ پشت کارت تمام شده ولی این کارت ها رو عوض نمی کنن و می گن که خودمون اعتبارش رو یک سال دیگه تمدید کردیم! چون می خوان سال دیگه کارت ملی هوشمند بدن! اینطوری به مشکل بر نمی خوریم چون تاریخ اعتبار (پشت کارت) تموم شده؟
    شما اینجا برای کسایی اون کارت ملی رو لازم دارین که ایرانی ان. پس اونا هم میدونن جریان چیه و مشکلی نداره، همونو بیارین.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

نقل قول نوشته اصلی توسط aramas نمایش پست ها
    پس ترجمه اش هم به مدارک اضافه شده؟! چون اگه قرار باشه برای امور کنسولی خارج کشور هم ارائه بشه، بایستی ترجمه شده باشه دیگه؟! یا فقط در ایران منظورشون بوده؟
    تا اونجایی که من از دوستان پرسیدم فقط کارت ملی بدون ترجمه(به نظر ترجمه شناسنامه و کارت ملی جز مدارک کم کاربرد هستن)شاید نیاز بشه و اون هم برای سفارت و سرکنسولگری های ایران .

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط shasa نمایش پست ها
    تا اونجایی که من از دوستان پرسیدم فقط کارت ملی بدون ترجمه(به نظر ترجمه شناسنامه و کارت ملی جز مدارک کم کاربرد هستن)شاید نیاز بشه و اون هم برای سفارت و سرکنسولگری های ایران .
    برای تشکیل پرونده تو سفارت ایران تو آلمان شناسنامه رو هم نیاز دارین.

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    برای تشکیل پرونده تو سفارت ایران تو آلمان شناسنامه رو هم نیاز دارین.
    تشکیل پرونده اجباریه؟یا فقط برای ارز نیازه؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط shasa نمایش پست ها
    تشکیل پرونده اجباریه؟یا فقط برای ارز نیازه؟
    تشکیل پرونده اجباری نیست، ولی اگه مثلا این جا (آلمان) باشین و اعتبار پاسپورتتون تموم بشه، اگه تشکیل پرونده نداده باشین و بخواین برین درخواست پاسپورت جدید بدین، باید یه جریمه ای هم بدین چون از قبل تشکیل پرونده نداده بودین). ولی در حالت عادی هیچ اجباری نیست که تشکیل پرونده بدین. ضمنا اگه میخواین از تخفیف دانشجویی ایران ایر هم بهره مند بشین باید توی آلمان برین تشکیل پرونده بدین و یه سری خدمات دیگه (که من تا حالا استفاده نکردم اطلاعی ندارم). ولی در کل اگه بخواین از خدمات سفارت ایران تو آلمان استفاده کنین باید تشکیل پرونده بدین.

Member mmostajab آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Informatics, TUM

نقل قول نوشته اصلی توسط aramas نمایش پست ها
    گروه چهارم :

وسایل آشپزخانه:
    بشقاب
    کاسه
    پیش دستی
    قاشق و چنگال
    کفگیر و ملاقه کوچک
    قابلمه و ماهیتابه
    لیوان
    دربازکن
    سفره یکبار مصرف
    کیسه فریزر
    سینی کوچک
    آبکش
    قیچی
    اسکاچ
    رنده
    گروه وسایل الکترونیکی:

1.لپ تاپ
    2.موبایل (دیروز از علادین خریدم)
    3.هارد اکسترنال
    4.فلش مموری
    5.بانک نرم افزارهای مورد نیاز هر شخص
    6.سه راهی برق
    7.کابل شبکه
    8.مبدل برق
    7.سشوار
    8.پلوپز
    9.اتو کوچک
    10.دوربین
    11.يك كتري برقي كوچيك
    12.قيچي و نخ سوزن
    گروه لوازم تحریر:

1.خودکار -مداد یا اتود -پاک کن
    2.دفتر
    3.کاغذ A4
    4.غلط گیر
    5.پوشه پلاستیکی
    6.تقویم ایرانی
    7.برچسب فونت فارسی
    8.کتاب های زبانمون
    ممون دوست عزیز. ولی آخه تو ایران ما کلی می گردیم که لوازم التحریر و لوازم خانگی آلمانی(مثل قابلمه و لوازم برقی) گیر بیاریم، حالا که می خوایم بریم آلمان جنس های ایرانی و چینی درجه 13 رو بار کنیم با خودمون ببریم؟!(تو بعضی کشورها گرونتر از ایرانه ولی آلمان اینطور نیست. مثلا استادم که رفت کانادا با خودش قابلمه، ماهیتابه، پتو و بالش هم برد!) بعد مگه چقدر خرید اینها طول میکشه؟ اینجا این وسایل خیلی هم ارزونتر در نمی آد. البته من شدیدا توصیه می کنم کتاباتون رو ببرید. من که می خوام همه کتابهای تخصصی ام و بعضی از کتابهای پایه دانشگاه مثل CLRS و َAI Russell رو بدم خونواده ام بعد از اینکه رفتم اونجا برام پست کنه. چون همشون رو یا از نمایشگاه با ارز یارانه ای خریدم یا آفست اند. لپ تاپ هم تو آلمان نسخه مخصوص آلمانش خیلی ارزونتره. کیفیتش هم خیلی بهتر اینهاییه که واسه خاورمیانه می زنن(من خودم تجربه اش رو دارم). اگه قصد خرید دارید بذارید اونجا بخرید. واسه موبایل هم اونجا اپراتورها وقتی سیم کارت بخری گوشی ارزون هم میدن. برق آلمان 220 ولت هست. مولد برق لازم نداریم.

Member sorahi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tehran Polytechnic

اقه به نظر من که اگه فاند داری کولتو بنداز پشتت بیا هیچ چی هم لازم نیست..
    اینجا همیشه حراج هست و میشه همون چیزایی که میخوای بیاری زو از اینجا بخری..
    If you really belive in things and stick to them, VERY LITTLE is IMPOSSIBLE
    پارسال همین موقع در انتظار ویزای آلمان امسال در انتظار ویزای آمریکا
    خدا سال دیگه رو بخیر کنه !!!!!

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط mmostajab نمایش پست ها
    ممون دوست عزیز. ولی آخه تو ایران ما کلی می گردیم که لوازم التحریر و لوازم خانگی آلمانی(مثل قابلمه و لوازم برقی) گیر بیاریم، حالا که می خوایم بریم آلمان جنس های ایرانی و چینی درجه 13 رو بار کنیم با خودمون ببریم؟!(تو بعضی کشورها گرونتر از ایرانه ولی آلمان اینطور نیست. مثلا استادم که رفت کانادا با خودش قابلمه، ماهیتابه، پتو و بالش هم برد!) بعد مگه چقدر خرید اینها طول میکشه؟ اینجا این وسایل خیلی هم ارزونتر در نمی آد. البته من شدیدا توصیه می کنم کتاباتون رو ببرید. من که می خوام همه کتابهای تخصصی ام و بعضی از کتابهای پایه دانشگاه مثل CLRS و َAI Russell رو بدم خونواده ام بعد از اینکه رفتم اونجا برام پست کنه. چون همشون رو یا از نمایشگاه با ارز یارانه ای خریدم یا آفست اند. لپ تاپ هم تو آلمان نسخه مخصوص آلمانش خیلی ارزونتره. کیفیتش هم خیلی بهتر اینهاییه که واسه خاورمیانه می زنن(من خودم تجربه اش رو دارم). اگه قصد خرید دارید بذارید اونجا بخرید. واسه موبایل هم اونجا اپراتورها وقتی سیم کارت بخری گوشی ارزون هم میدن. برق آلمان 220 ولت هست. مولد برق لازم نداریم.
    یه نکته ای رو بدونین بد نیست، شما از ایران جنس نمی آرین چون ارزون تره! از ایران میارین چون "لازم دارین"!!
    اگه پولدارین و میخواین مایه داری خرج کنین هیچی نیارین! دقیقا هیچی.
    ولی اگه میخواین مثل متوسطها خرج کنین، بعید میدونم شما روز اول بتونین برین مرکز خریدی که قابلمه و ماهیتابه ی ارزون بهتون بده، حداقل باید 30 یورو واسه قابلمه و 10 20 یورویی ماسه ماهیتابه بدین. اگه اهل این طور خرج کردنا باشین که خب مشکلی نیست. اگر هم اهل این هستین که یه هفته کلا بیرون غذا بخورین تا کم کم راه و چاه دستتون بیاد خب بازم مشکلی ندارین. در غیر اینصورت مواد و وسایل "ضروری" اولیه رو بیارین بهتره.
    ضمنا چیزایی که تو اینجا پیدا نمیشه، مثل سبزی خشک و کلا خشکبار رو حتما بیارین چون اینجا اگر هم پیدا بشه گرون و مونده و قدیمی هست. یه خوبیش هم اینه که اون روزای اول که درگیر ثبت نام و این کارا هستین، می تونین یه مشت بذارین تو جیبتون که تو راه بخورین.

یه سوال داشتم. آیا بردن کت و شلوار واقعا نیاز هست؟ حداقل برای سال اول که دنبال کار دانشجویی و مصاحبه کاری نیستیم فکر نمی کنم نیاز باشه. این سوال رو می پرسم چون واقعا بردن کت و شلوار سخت هست و اتوی مخصوص به خودش رو داره و در کل بردنش سخته! خیلی هم از فضای مفید چمدون رو اشغال می کنه!
    نظر شما درباره این عکس چی هست؟؟
    -بسم الله ارحمن و ارحیم. سوال مشکل داره!!

Member aramas آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ruhr-Bochum, Materials science and simulation

نقل قول نوشته اصلی توسط mmostajab نمایش پست ها
    یادمه یکی از دوستان در مورد خرید موبایل و لپ تاپ در ایران یا آلمان، نظرات تجربه شخصی خودشون رو گذاشته بود. لطفا با توجه به قسمتی از نظر دوستمون که مشخص کرده ام، بقیه دوستان نظرات تجربی خودشون رو در این مورد بگذارن. چون من تو این هفته قصد دارم یه مدل از لپ تاپ فوجیتسو رو بخرم که آلمانی هستش ولی قیمت آنلاین اینترنتش با قیمت خرید در ایران طبق قیمت ارز در بازار، تفاوت خیلی کمی داره و فرقی نمیکنه. پس لطفا این موضوع رو برام بصورت قطعی روشن کنید!
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)