صفحه 24 از 92 نخستنخست ... 14151617181920212223242526272829303132333474 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 231 تا 240 , از مجموع 915

موضوع: وسایل مهم برای سفر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع- دانشگاه صنعتی اصفهان

پیش فرض پاسخ : وسایل مهم برای سفر

سلام
    من دیابت دارم و باید دارو مصرف کنم....مثلا واسه شش ماه یکی چیزی حدود 500 تا قرص باید با خودم ببرم....نسخه و پرونده پزشکی هم دارم....کسی میدونه که باید چه کار کنم؟؟
    لازمه نسخه و پرونده پزشکیم رو ببرم واسه ترجمه یا به تایید جای خاصی برسونم؟
    ضمنا کسی اینجا میدونه که از کجا باید درباره آزمایش های پزشکی اطلاعات پیدا کنم؟ من هر سه ماه باید چک آپ بشم و آزمایش بدم
    خیلی ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

Member
    رشته و دانشگاه
    water resources engineering and management (WAREM) , Stuttgart, Germany

من میخوام یه سری دارو مثل سرماخوردگی و مسکن و اینجورچیزا بیارم. نسخه لازمه بگیرم؟ تو فرودگاه ممکنه گیر بدن؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر نرم افزار - آزاد شیراز

نقل قول نوشته اصلی توسط oranus نمایش پست ها
    همه مدارک رو اصلش رو هم بیارید. شناسنامه، پایان خدمت و کارت ملی و حتی اصل مدرک تحصیلی و ریز نمرات و ...
    کپی هاش رو یک سری بگذارید تو ایران باشه...

اینجا سفارت یا کنسولگری ایران برای اینکه به دانشجوها تسهیلات بده (یا بهتره بگم نده!) ، مثل تمدید پاسپورت یا تایید اشتغال بتحصیل برای ارز دانشجویی، هر روز یک بامبول جدید در میاره. بامبول حال حاضر داشتن پرونده در سفارت یا کنسولگری هست. که مستلزم داشتن اصل تمام مدارک هست.

مسخره و باورنکردنی! اما کاملا واقعی!

توصیه میشه یک وکالت هم تو ایران به پدری مادری برادری خواهری ... خلاصه یه کس و کار قابل اعتمادی بدین تا اگر کاری پیش اومد بتونه از طرف شما انجام بده.

دوست عزیز مثل همیشه کامل جواب دادی ممنونم
    نمیدونم از کی بود شنیدم که اصل مدارکت رو بزار ایران بمونه و چندتا کپی ازشون رو با خودت ببر آلمان!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud_z_65 نمایش پست ها
    دوست عزیز مثل همیشه کامل جواب دادی ممنونم
    نمیدونم از کی بود شنیدم که اصل مدارکت رو بزار ایران بمونه و چندتا کپی ازشون رو با خودت ببر آلمان!!!
    آقا اصل مدارک ایرانی یعنی کارت ملی، شناسنامه، کارت پایان خدمت و .... تو آلمان فقط یه جا به درد می خوره اونم برا تشکیل پرونده دانشجویی در سفارت ایران. که اونجا اگه اصلش رو نداشته باشی کافیه خانوادت از امورخارجه شهرتون فاکس کنند برا سفارت تو آلمان. حالا 2 تا نکته. یکی اینکه فقط شهر های بزرگ نمایندگی وزارت امور خارجه دارند پس من به تهرانی ها و مشهدی ها می گم نیارین اینها رو. چون اینجا به دردتون نمی خوره اما تو ایران ممکنه نیاز بشه و خانوادتون بخوان استفاده کنند. نکته دیگه هم اینکه کلا خونه باشه اینجور چیز ها امن تره تا اینکه تو آلمان همش نگران گم شدنشون باشین(مخصوصا روزهای اول)

Member
    رشته و دانشگاه
    Maschinenbau

نقل قول نوشته اصلی توسط atefe1983 نمایش پست ها
    سلام
    من دیابت دارم و باید دارو مصرف کنم....مثلا واسه شش ماه یکی چیزی حدود 500 تا قرص باید با خودم ببرم....نسخه و پرونده پزشکی هم دارم....کسی میدونه که باید چه کار کنم؟؟
    لازمه نسخه و پرونده پزشکیم رو ببرم واسه ترجمه یا به تایید جای خاصی برسونم؟
    ضمنا کسی اینجا میدونه که از کجا باید درباره آزمایش های پزشکی اطلاعات پیدا کنم؟ من هر سه ماه باید چک آپ بشم و آزمایش بدم
    خیلی ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

درود بر شما

شما وقتی‌ آمدی آلمان و بیمه شدی, میری دکتر و میگی‌ که دیابت داری. نتیجه آزمایش‌ها رو هم حتما با خودت بیار اینجا, ترجمه لازم نیست. البته اینجا دکتر برات آزمایش مینویسه و پرونده پزشکی‌ تشکیل میده. دارو‌ها رو هم بیمه متقبل می‌شه. شاید یک مقدار کمی‌ خودت لازم باشه پول بدی.
    زیاد نگران نباش!

موفق باشی‌
    کم رنگ باش ولی‌ دو رنگ نباش

Banned
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر نرم افزار - آزاد شیراز

نقل قول نوشته اصلی توسط genius نمایش پست ها
    آقا اصل مدارک ایرانی یعنی کارت ملی، شناسنامه، کارت پایان خدمت و .... تو آلمان فقط یه جا به درد می خوره اونم برا تشکیل پرونده دانشجویی در سفارت ایران. که اونجا اگه اصلش رو نداشته باشی کافیه خانوادت از امورخارجه شهرتون فاکس کنند برا سفارت تو آلمان. حالا 2 تا نکته. یکی اینکه فقط شهر های بزرگ نمایندگی وزارت امور خارجه دارند پس من به تهرانی ها و مشهدی ها می گم نیارین اینها رو. چون اینجا به دردتون نمی خوره اما تو ایران ممکنه نیاز بشه و خانوادتون بخوان استفاده کنند. نکته دیگه هم اینکه کلا خونه باشه اینجور چیز ها امن تره تا اینکه تو آلمان همش نگران گم شدنشون باشین(مخصوصا روزهای اول)
    ممنون....پس حرف شما با Oranus عزیز کاملا متفاوته!
    البته خب هرکسی نظر خودش رو میده....مطمینا حرف هردوی شما عزیزان درسته
    من قصدم اینه که بعد درس اقامت بگیرم و نمیخوام برگردم ایران بازم بنظر شما اصل مدارک رو بزارم ایران؟
    شما چند وقته اونجا هستی؟!؟!؟ منظورم اینه که شاید هنوز لازمت نشده و دوستانی که مدت بیشتری اونجا هستن لازمشون شده باشه
    دوستان دیگه نظری ندارن؟

Senior Member iraj12345 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Communications Eng. RWTH Aachen

تجربه شخصی خودم از روزای اول:
    اینجا به جز مشروب تقریب همه چی از ایران گرونتره(با فرض یورویی 2700 تومان). حالا ممکنه بعضی چیزا فقط یه ذره گرونتر باشه.
    کاپشنی که گرم و خوب باشه خیلی گرونه.
    پلوپز پارس خزر بیارین چون اینجا رو گاز برقی پلو پختن کار سختیه ، و پلوپزای خارجی هم اون پلویی که باب طبع ایرانیا باشه رو در نمیاره. اینا بیشتر تجربیات کساییه که اینجا بودن.
    2 تا دمپایی پلاستیکی حتما بیارین. اینجا بیشتر اگه گیر بیاد یا ابریه یا شبیه سندل...
    از همه چیز مهمتر یک کوله است! اینجا سیستم درس خوندن و زندگی اینه که صبح میرن کتابخونه تا شب. پس یک کوله نیاز دارین که توش یه لپتاپ، چند تا کتاب، یه ظرف کوچیک غذا جا بشه و کنارشم جای یک شیشه آب و یک چتر داشته باشه(هر لحظه ممکنه بارون بیاد) و اینجا آشغالترین کوله ها از 50 ، 60 یورو قیمتش شروع میشه و اونایی که یه کم به درد بخور باشه از 70 یورو به بالاست. خیلی گشتیم ولی ارزونتر گیر نیاوردیم، میخوایم بگیم از ایران واسمون بفرستن.
    کنسرو و اینا نیارین، اینجا هست. به محض ورود میتونین از تو همون فرودگاه بگیرین پس حتی یه دونه هم نیارین.
    خلاصه اگر هزینه ها واستون مهمه و اگه زورتون زیاده هر چی بیشتر با خودتون وسایل بیارین اینجا هزینه هاتون کمتر میشه. حتی اگه اضافه بار بدین.
    سنجاق قفلی 15 تا 2 یورو!!
    متر خیاطی (واسه اینکه میخواستم اتاقم رو اندازه بگیرم که فرش چند متری بگیرم) 1.6 یورو! (تازه باید کلی بگردین که همچین چیزایی رو پیدا کنین)
    رو تختی+ رو متکایی 12 یورو (البته 9 یورویی هم پیدا میشه)
    کفش خیلی گرون
    لطفا قبل از دادن پیام خصوصی دقت کنین که صندوق پیامهاتون پر نباشه! اون درخواست تایید ارسال پیام رو هم لطفا غیرفعال کنین.
    پیامهای خصوصی رو بی‌جواب نمیذارم. البته لطفا اگه سوال رو قبلا توی فروم پرسیدین فقط لینک سوالتون و شماره پست رو برام بنویسین.

Member
    رشته و دانشگاه
    water resources engineering and management (WAREM) , Stuttgart, Germany

نقل قول نوشته اصلی توسط iraj12345 نمایش پست ها
    تجربه شخصی خودم از روزای اول:اینجا به جز مشروب تقریب همه چی از ایران گرونتره(با فرض یورویی 2700 تومان). حالا ممکنه بعضی چیزا فقط یه ذره گرونتر باشه.کاپشنی که گرم و خوب باشه خیلی گرونه.پلوپز پارس خزر بیارین چون اینجا رو گاز برقی پلو پختن کار سختیه ، و پلوپزای خارجی هم اون پلویی که باب طبع ایرانیا باشه رو در نمیاره. اینا بیشتر تجربیات کساییه که اینجا بودن.2 تا دمپایی پلاستیکی حتما بیارین. اینجا بیشتر اگه گیر بیاد یا ابریه یا شبیه سندل...از همه چیز مهمتر یک کوله است! اینجا سیستم درس خوندن و زندگی اینه که صبح میرن کتابخونه تا شب. پس یک کوله نیاز دارین که توش یه لپتاپ، چند تا کتاب، یه ظرف کوچیک غذا جا بشه و کنارشم جای یک شیشه آب و یک چتر داشته باشه(هر لحظه ممکنه بارون بیاد) و اینجا آشغالترین کوله ها از 50 ، 60 یورو قیمتش شروع میشه و اونایی که یه کم به درد بخور باشه از 70 یورو به بالاست. خیلی گشتیم ولی ارزونتر گیر نیاوردیم، میخوایم بگیم از ایران واسمون بفرستن.کنسرو و اینا نیارین، اینجا هست. به محض ورود میتونین از تو همون فرودگاه بگیرین پس حتی یه دونه هم نیارین.خلاصه اگر هزینه ها واستون مهمه و اگه زورتون زیاده هر چی بیشتر با خودتون وسایل بیارین اینجا هزینه هاتون کمتر میشه. حتی اگه اضافه بار بدین.سنجاق قفلی 15 تا 2 یورو!! متر خیاطی (واسه اینکه میخواستم اتاقم رو اندازه بگیرم که فرش چند متری بگیرم) 1.6 یورو! (تازه باید کلی بگردین که همچین چیزایی رو پیدا کنین)رو تختی+ رو متکایی 12 یورو (البته 9 یورویی هم پیدا میشه)کفش خیلی گرون
    دارو بردی با خودت? مشکلی پیش نیومد تو فرودگاه?

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط iraj12345 نمایش پست ها
    تجربه شخصی خودم از روزای اول:
    اینجا به جز مشروب تقریب همه چی از ایران گرونتره(با فرض یورویی 2700 تومان). حالا ممکنه بعضی چیزا فقط یه ذره گرونتر باشه.
    کاپشنی که گرم و خوب باشه خیلی گرونه.
    پلوپز پارس خزر بیارین چون اینجا رو گاز برقی پلو پختن کار سختیه ، و پلوپزای خارجی هم اون پلویی که باب طبع ایرانیا باشه رو در نمیاره. اینا بیشتر تجربیات کساییه که اینجا بودن.
    2 تا دمپایی پلاستیکی حتما بیارین. اینجا بیشتر اگه گیر بیاد یا ابریه یا شبیه سندل...
    از همه چیز مهمتر یک کوله است! اینجا سیستم درس خوندن و زندگی اینه که صبح میرن کتابخونه تا شب. پس یک کوله نیاز دارین که توش یه لپتاپ، چند تا کتاب، یه ظرف کوچیک غذا جا بشه و کنارشم جای یک شیشه آب و یک چتر داشته باشه(هر لحظه ممکنه بارون بیاد) و اینجا آشغالترین کوله ها از 50 ، 60 یورو قیمتش شروع میشه و اونایی که یه کم به درد بخور باشه از 70 یورو به بالاست. خیلی گشتیم ولی ارزونتر گیر نیاوردیم، میخوایم بگیم از ایران واسمون بفرستن.
    کنسرو و اینا نیارین، اینجا هست. به محض ورود میتونین از تو همون فرودگاه بگیرین پس حتی یه دونه هم نیارین.
    خلاصه اگر هزینه ها واستون مهمه و اگه زورتون زیاده هر چی بیشتر با خودتون وسایل بیارین اینجا هزینه هاتون کمتر میشه. حتی اگه اضافه بار بدین.
    سنجاق قفلی 15 تا 2 یورو!!
    متر خیاطی (واسه اینکه میخواستم اتاقم رو اندازه بگیرم که فرش چند متری بگیرم) 1.6 یورو! (تازه باید کلی بگردین که همچین چیزایی رو پیدا کنین)
    رو تختی+ رو متکایی 12 یورو (البته 9 یورویی هم پیدا میشه)
    کفش خیلی گرون
    خیلی خوبه که اومدین تجربه اتون رو نوشتین، ولی مشکل شما اینه که دارین دقیقا "با" ایران مقایسه می کنین قیمت ها رو، نه "به نسبت" ایران.
    بعد از یه مدت می فهمین اینجا یه یورو دادن برای مثلا متر خیاطی چیز گرونی حساب نمیشه، چون شما اگه تو ایران هم ماهی یک میلیون و هشتصد تومن در آمد داشته باشین ( 670 تا 2700 تومن)، اون وقت اگه بهتون بگن 3000 تومن پول متر بده، راحت میدین و به نظرتون گرون نمیاد.
    کم کم عادت میکنین به این قیمتا.

من که خوزستانیم و اصلا خسیس نیستم و در آمدم تو ایران 3-4 میلیون بود(عسلویه) زورم میاد از این پولا بدم!
    من هم کلی بار اوردم که 340 تومن اضافه بار دادم. البته جنسهایی رو اوردم که میدونستم بدردم میخوره و با دیدن قیمتهای اینجا پشیمون نیستم. 340 تومن اضافه بار معادل 124 یورو میشه که یعنی پول یه شلوار جین Levis. فقط دوستان حواستون باشه، چمدون میبندین ، هر چمدان باید حداکثر 30 کیلو باشه. وگرنه مجبورید مثه من تو فرودگاه چمدون رو خالی کنید بذارید تو کارتون وسیله های اضافه رو.
    نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    خیلی خوبه که اومدین تجربه اتون رو نوشتین، ولی مشکل شما اینه که دارین دقیقا "با" ایران مقایسه می کنین قیمت ها رو، نه "به نسبت" ایران.
    بعد از یه مدت می فهمین اینجا یه یورو دادن برای مثلا متر خیاطی چیز گرونی حساب نمیشه، چون شما اگه تو ایران هم ماهی یک میلیون و هشتصد تومن در آمد داشته باشین ( 670 تا 2700 تومن)، اون وقت اگه بهتون بگن 3000 تومن پول متر بده، راحت میدین و به نظرتون گرون نمیاد.
    کم کم عادت میکنین به این قیمتا.
    نه تو می مانی و نه اندوه ..و نه هیچیک از مردم این آبادی...به حباب نگران لب یک رود قسم، و به کوتاهی آن لحظه شادی که گذشت، غصه ها هم می گذرد، آنچنانی که فقط خاطره ای خواهد ماند... لحظه ها عریانند. به تن لحظه خود، جامه اندوه مپوشان هرگز. (سهراب)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)