صفحه 3 از 92 نخستنخست 1234567891011121353 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 915

موضوع: وسایل مهم برای سفر

ApplyAbroad Hero mohmad0014 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : وسایل مهم برای سفر

نقل قول نوشته اصلی توسط izak نمایش پست ها
    آخه من قبلا شنیده بودم وقتی اونجا سیم کارت می خرید باید خود گوشی رو هم رجیستر کنید
    فکر کنم یه آیفون اپل 299 تومنیش هم می ارزه
    مجبوری نیست. می شه فقط سیم کارت تنها گرفت

Junior Member memol27 آواتار ها

اگه کلاً بچه هایی که اونجان تجربیاتشون رو تو بردن وسایل لازم در اختیار بقیه قرار بدن... خیلی خوبه.. همین بحث هایی هم که تازگی ها داره انجام میشه هم خیلی مفیده به نظرم... مرسی

Junior Member memol27 آواتار ها

من یه سوال داشتم.... ویالونم رو ببرم بهتره یا بزارم اونجا بخرم؟ کسی از قیمت ساز اونجا خبر داره؟

Junior Member

یعنی بردن گوشی ارزش نداره و همونجا بایست گوشی موبایل خرید؟

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی - Sahand University of Technology

سلام
    آقا باید نداره ولی نسبتا خیلی پایینه قیمتش در مقایسه با اینجا.
    حتی در مورد لپ تاپ همینطوره- گرچه محصولات الکترونیکی شامل مالیات می شند ولی مثلا برای مک بوک با داشتن کارت دانشجویی از ۱۰۰ $ تخفیف هم می تونید استفاده کنید
    تفاوت قیمت یه چیزی در حدود ۸۰۰ الی ۹۰۰ هزار تومنه سوای داشتن یه گارانتی معتبر
    موفق باشید

ApplyAbroad Veteran

آقا یعنی شما می گی لب تاب رو تونجا بگیریم؟ من یادمه سال قبل دوستم که آلمان بود گفت با مالیاتش نمی صرفه اصلا ...واسه همین ما ازینجا گرفتیم فرستادیم واسش.شاید حرف شما فقط در مورد مک با شه و بقیه برندها گرون در بیاد؟

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی - Sahand University of Technology

hey buddies, try this:
    http://www.toytowngermany.com/forum/
    sounds fun,
    though it seems, at this forum, there are many useful information about different regions

tc

ApplyAbroad Veteran
    reza.bahmaniar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Universität des Saarlandes, CS and CuK

سلام
    در مورد لوازم الکترونیکی در اکثر موارد آلمان گرونتره به دلیل مالیات و ... . تنها مزیت گارانتی و شرایط خرید اقساطیه.

موفق باشید.
    دوستان یه مقدار خویشتن داری بیشتری در جواب دادن به دوستانمون تو انجمن داشته باشیم !!
    .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Technische Physik / TU-Ilmenau

با سلام به دوستان. من 3 ماهی تو آلمان بودم و شرایطی داشتم که تو این مدت کوتاه خیلی چیزها رو تونستم تجربه کنم.

اولین چیزی که برام گرون تموم شد، قابلمه بود. البته شاید به این خاطر بود که میدونستم بعد 3 ماه باید بذارمش و برگردم ایران. ارزون ترین قابلمه 8-10 یورو بود. ولی واسه کسی که 3 سال میخواد بمونه می ارزه بخره و بارشو سنگین نکنه.

در مورد موبایل: سیم کارت آلمان تو گوشی های ایرانی کار می کنند و تو مورد من نیاز به هیچ عملیات اضافی نداشت. پیشنهاد می کنم از O2 استفاده کنید. اگه اقامت بلند مدت دارید می تونید prepaid نخرید و دایمی بخرید. اینطوری تماس بین O2 ها مفت می شه. سیم کارت O2 معروف شده به سیم کارت دانشجوها در آلمان. اکثر دانشجوها O2 دارند. و اکثر مکالماتت مفت می افته.
    هزینه مکالمه دقیقه ای 15 سنت هست. هر اس ام اس هم 15 سنت. اگه بخواید سیم کارت بخرید، حدود 15 یورو باید بدید. البته 5تا تو اعتبار اولیه سیم کارت هست. ولی میتونید از گوشی هایی که مخصوص یه سیم کارت هستند نیز بخرید که در این صورت قیمت گوشی ارزون تر می افته.

در مورد خورد و خوراک: من دیدم که بحث رب گوجه بود. آره اونجا رب ها آبکی بود... با اونایی که من خریدم اونطور بود. ولی قاطی غذا که کنی مزش خوبه.
    کلا" نگران نباشید، هزینه خورد و خوراک اگه خودتون درست کنید مثل هرینه های تهران در می آد. من ماهی 100 تا هزینه می کردم، همیشه هم می خوردم...
    از نظر این که چیا ببری با خودت: می تونی دم کردنی های سنتی (که خشک هستند عموما" و وزن نمی گیرند ببری). من چای نعنا می خریدم، خوشمزه بود. کلا چای مشکلی نداشتم ... تنوع و مزه
    پلو پز گزینه مناسبی می تونه باشه، مخصوصا اگه مثل من برنج خور هستید. بهتره برنج و ماکارونی خور باشید، چون تو بعضی ایالت ها و شهر ها واقعا نون گرونه (تو غرب مخصوصا).

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط مهشید نمایش پست ها
    با سلام

من داشتم تو فوروم می گشتم دیدم تو قسمت آمریکا و کانادا بچه ها یه تاپیکی با عنوان "وسایل مهم برای سفر و زندگی در..." درست کردن.گفتم چرا ما نداشته باشیم! در ضمن خودم هم سئوالی در این مورد دارم :

آیا بردن گرد نبات و عرق نعنا مجازه؟ چون من شنیده بودم که داشتن مواد غذایی بخصوص مایعات بودار ممنوعه.
    مشکلی نداره ولی باید بدید توی بار
    و به آرامی آغاز به مردن می‌کنی, اگر برای مطمئن در نامطمئن خطر نکنی، اگر به خودت اجازه ندهی که حداقل یک بار در تمام زندگی‏ات ورای مصلحت‌اندیشی بروی ...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)