صفحه 4 از 92 نخستنخست 123456789101112131454 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 915

موضوع: وسایل مهم برای سفر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Technische Physik / TU-Ilmenau

پیش فرض پاسخ : وسایل مهم برای سفر

یادم رفت در مورد موبایل و سیم کارتش اینو بگم که اگه می خواید با موبایلتون مثلا با ایران یا خارج ار آلمان مکالمه کنید، O2 به دردتون نمی خوره. T-mobile بخرید در این مورد بهتره.

در مورد ملافه و بالش و .... کلا وسایل خواب : اونجا معمولا تو خوابگاه اینجور چیزا هست. مثلا کرایه سالی (با مبلغ نه چندان زیاد). ولی چیزی که من اذیت میشدم در مورد بالش بود. بالش الیاف و فوق العاده نرم استفاده می کنند که با من ناسازگار بود (مجبود بودم 100 لایه کنم تا جواب بده). خلاصه اگه بالش کوچیک و کم وزن داشتید ببرید بد نیست.

درسته که ما قبول می کنیم که یه زندگی جدید شروع کنیم، ولی اگه شب نتونی خوب بخوابی خیلی بده ...

اونجا لباس مناسبه. البته اگه بخوای مارک دار بخری نه. مثل من به شلوار لی بدون مارک، ولی خوب، 10-15 یورو. مخصوصا اگه بتونی در جریان فروشگاه ها و آنلاین شاپ ها باشی (بعضی وقتها تخفیف در حد 80% میدن)

درمورد دوچرخه: آره اگه بخوای یه خوبشو بخری، باید 300 400 تا بیافتی تو خرج. ولی دست دوم پیدا می شه. در این مورد من میتونم پیشنهاد بدم که با یکی از دوستای آلمانیت بری چند تا مغازه سر بزنی. شاید مثل من یه دوچرخه کوهستانی تروتمیز به قیمت 25 یورو گیرت اومد.

کلا" اینو بگم که اونجا اصلا عجله نکن که همه چیزو همون ماه اول بخری. خورده خورده بخر، دنبال فرصت باش که ارزون بخری.

در مورد کفش: چون اصولا اونا کلا کفش مارک دار دارند و همشون تقریبا گردنه (بالای 60-70 یورو). ولی با دوام هستند و اگه روزی پولدار شدی خریدی پشیمون نمی شی.
    مواظب جنس های چینی باش: هر چیزی دیدی بطور عجیب ارزونه احتمال زیاد چینیه.
    پیشنهاد می کنم چند جفت کفش با دوام کتانی (از اینا که مثلا مارکهای معروف می زنند تو ایران) بخرید. اولا می دونی حداقل 1 سال برات کار می کنه. دوما" اونا که نمی فهمند جعلیه. برای اونا مارک مارکه.
    کفش چرمی مردونه (همون مردانه میگیم معمولا) اونجا زیاد گرون نیست. مثلا 20-30 یورو. ولی از کیفیتش خبر ندارم.

در مورد لوزمالتحریر: خودکار بیک، یا از این مارک دار معروف بخوای بخری آره گرونه یکم (نسبت به قیمت ایران). ولی خودکارهای ازرون هم هست. مثلا تو یه شهر من تونستم خودکار با قیمت مناسب پیدا کنم. اما جای دیگه نتونستم. پس اگه چند تا با خودت ببری ضرر نکردی، حداقل برای 1-2 ماه اولت خوبه.

حتما"""""""""""""""" آبکش با خودتون ببرین """""""""""""""""""""""""" اونا آبکش مدل ما رو ندارن. یه جور دیگشو دارند که هیچ هم شبیه نیست. تازه باید 8-10 یورو هم پول بدید.

لپ تاپ و موبایل زیاد فرق نمی کنه. اون زمان من چک کردم اکه N97 ارزونتر باشه یکی بخرم، اما یورو تبدیل به تومان کردم همون در اومد. ولی اگه مارکهای خاص بخوای، مثل مک بوک، شاید آلمان بهتر باشه. چون تو ایران مک بوک چون هنوز رو بورس نیست گرونه.

Junior Member AM.S آواتار ها

از امين عزيز بخاطر اطلاعات مفيدش بسيار سپاسگزارم
    دوست من الان2ساله كه آلمانه. ميگفت بهتره خودتون غذا بپزين.خيلي ارزونتر درمياد.حتما 1پلوپز همراهتون بيارين چون تو آلمان گير نمياد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

آره موافقم با دارو. من چند ورق پروفن برده بودم. البته فکر کنم بیمه اونجا تمام هزینه درمان رو میده. یه سرما خوردگی معمولی =هزینه ویزیت پزشک عمومی 26 یورو ،،، دارو: یه بسته سرما خوردگی+ قرص مکیدنی ضد التهاب گلو=13 یورو .... اما همشو DAAD داد برام.
    فقط اگه دارو میبرید، بزارید تو چمدون بار. اگه شانس نیاری اونور ازت میخوان که بازش کنی. اگه دیدن و پرسیدن چیه میتونی بگی سر درد مزمن داری و .... 100 تا بهونه دیگه.

Junior Member

سلام دوستان

من سال ها آلمان زندگی و تحصیل کرده ام. اونجا در حال حاضر همه چی هست و سوپرمارکت های ایرانی هم زیاده که محصولات وطنی رو بخرین.
    فقط و فقط دارو ببرین که از همه چی مهم تره مثلا داروهای سرماخوردگی و این جور چیزا.
    اصلا به فکر بردن نوشت افزار و این چیزا نباشین. پلوپز ایرانی هم تو همون سوپرمارکت ها پیدا می شه.

موفق باشین

Junior Member AM.S آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط djgholum نمایش پست ها
    سلام دوستان

من سال ها آلمان زندگی و تحصیل کرده ام. اونجا در حال حاضر همه چی هست و سوپرمارکت های ایرانی هم زیاده که محصولات وطنی رو بخرین.
    فقط و فقط دارو ببرین که از همه چی مهم تره مثلا داروهای سرماخوردگی و این جور چیزا.
    اصلا به فکر بردن نوشت افزار و این چیزا نباشین. پلوپز ایرانی هم تو همون سوپرمارکت ها پیدا می شه.

موفق باشین
    سلام
    شما در کدام شهر آلمان بودین؟
    آیا در شهر کوچکی مثل ینا هم سوپرمارکت ایرانی هست؟ کلا در مورد این شهر اطلاعاتی دارین؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط AM.S نمایش پست ها
    سلام
    شما در کدام شهر آلمان بودین؟
    آیا در شهر کوچکی مثل ینا هم سوپرمارکت ایرانی هست؟ کلا در مورد این شهر اطلاعاتی دارین؟
    سلام
    من هم در مورد ينا اطلاعات ميخوام اگر كسي داره لطفا كمك كنه. ممنون

يكي از دوستان اونجا بهم مي گفت 10 دست لباس زير و 10 جفت جوراب بيار!‌ اول اينكه ايران ارزونتره دوم اينكه اينجا نمي توني هر روز كه دوش ميگيري اين چيزا رو بشوري و بپوشي. لباسها را جمع مي كنه آخر هفته با 1 يا 2 يورو ميندازه تو ماشين لباس شويي.
    در مورد لپ تاپ هم من يه سرچي تو سايت دل و سوني و اچ پي كردم ديدم قيمتا يكي ميشه

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط djgholum نمایش پست ها
    سلام دوستان

موفق باشین
    مرسی دوست عزیز.
    البته در شهرهای بزرگ ( و یا حداقل در شهرهایی که ایرانی زیاده) می شه اجناس ایرانی رو پیدا کرد. تو شهرهای کوچیک معمولا این جور فروشگاه ها نیست.
    در مورد نوشت افزار و این چیزا من فقط خواستم یه دید کلی بدم که انتظار نداشته باشند یه خودکار بیک رو به قیمت ۱۰۰ تومان (که می شه خدوده ۸-۹ سنت) بخرند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mg84 نمایش پست ها
    يكي از دوستان اونجا بهم مي گفت 10 دست لباس زير و 10 جفت جوراب بيار!‌ اول اينكه ايران ارزونتره دوم اينكه اينجا نمي توني هر روز كه دوش ميگيري اين چيزا رو بشوري و بپوشي. لباسها را جمع مي كنه آخر هفته با 1 يا 2 يورو ميندازه تو ماشين لباس شويي.
    در مورد لپ تاپ هم من يه سرچي تو سايت دل و سوني و اچ پي كردم ديدم قيمتا يكي ميشه
    لیاس زیر آره یکم گرون به نظر می رسه. ولی همون نوع لباس زیر ها رو تو ایران هم بخوای بخری گرونه. ولی بردن ۴-۵ دست لباس زیر کار عادییه!!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazal86 نمایش پست ها
    سلام
    من هم در مورد ينا اطلاعات ميخوام اگر كسي داره لطفا كمك كنه. ممنون
    ینا!
    چیشو می خوای بدونی؟
    شهری زیبا و تاریخی.دانشگاهش رتبه خوبی داره و کلا تو ایالت تورینجیا دانشگاه برتر حساب می شه. دو تا دانشگاه داره. یکی دانشگاه ینا. اون یکی دانشگاه علمی کاربردی ینا.
    واسه چه رشته ای میرید؟ چه زمانی؟ من و یکی از دوستام قراره همون دوورو اطراف باشیم ...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)