صفحه 52 از 92 نخستنخست ... 2424344454647484950515253545556575859606162 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 511 تا 520 , از مجموع 915

موضوع: وسایل مهم برای سفر

پیش فرض پاسخ : وسایل مهم برای سفر

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidsamimi نمایش پست ها
    این لیست بار سفر من بود که با خودم بردم
    1- مدارک تحصیلی تایید شده از سفارت و اصلش
    سلام
    مدارک تایید شده از سفارت مگه بازم لازم میشه ؟ من یه سری داشتم دادم به سفارت دیگه دوباره برای کجا لازم میشه ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidsamimi نمایش پست ها
    این لیست بار سفر من بود که با خودم بردم
    1- مدارک تحصیلی تایید شده از سفارت و اصلش 2- شناسنامه و کارت ملی 3- مدرک زبان 4- 12 عدد عکس 3*4 و 6*4
    5- دیکشنری 6- قرص سرما خوردگی 7- قرص استامینوفن 8- قرص بروفن 9- لباس برای تابستان 10- بشقاب قاشق چنگال چاقو در بازکن 11- کنسرو غذا
    12- کنسرو خورشت 13- کناب درسی 14- مسواک 15- خمیر دندان 16- حوله بزرگ 17- حوله کوچک 18- نخ سوزن
    19- نوت بوک 20- دفتر 21- ورق آ 4 22- تقویم ایرانی 23- 24- ساک دستی
    25- خشکبار 26- شونه 27- عینک 28- لباس زیر 29- شلوارک 30- هارد اکسترنال
    31- عطر و اسپری و ادکلن 32- شارژر گوشی
    33- هدفون 34- تیغ ریش تراش
    35- ماشین ریش تراش 36- پتو مسافرتی
    37- مایو 38- وبکم 39- ناخنگیر
    40- پول خرد (یورو به سکه و اسکناس 5 و 10 یورویی برای خرید بلیط قطار تو فرودگاه و ...)
    تجربه بنده به دوستان اینه که موارد زیر رو از این لیست خط بزنید:

5. چون سنگینه و بجاش روی موبایلتون اپ دیکشنری نصب کنید. کلی اپ رایگان هست.
    11. و 12. اینجا مردم مثل ما ایرانی ها غذا می خورن، خودشون رو با شارژر به پریز برق که وصل نمی کنن!!
    21. دانشگاه با قیمت دانشجویی به شما سهمیه پرینت میده.
    29. شلوارک های ایرانی اینجا خیلی ضایع هستن، فقط باید تو خونه بپوشی.
    31. اگه عطر خاصی مصرف می کنی که خریدی و هنوز خیلی ازش مونده بیار وگرنه بیا همینجا با همون قیمت بخر. اسپری هم ارزونتر و با تنوع بیشتر بخر.
    34. اینجا ژیلت از ایران ارزونتره.
    36. اگر سبک هست بیار، وگرنه هرجا اتاق اجاره کنی و یا خوابگاه، مبله هست و همه چی داره.

کلا اینجا گیر چیزی بجز مدارک شخصی تون نخواهید موند و تقریبا همه چیز رو می تونید با قیمت مناسب بخرید.

اگر دختر هستید شاید دلتون واسه لباس و کفشهاتون که توی کمد موندن و نیاوردین تنگ بشه. در غیر اینصورت هیچ چیزی اینجا کم نمیارید.

تنها چیزی که اینجا ممکنه خیلی بدردتون بخوره و به قیمتش واقعا می ارزه نرم افزار هست.
    بهتره تمامی نرم افزارهایی که فکر می کنید یک درصد ممکنه به کارتون بیاد، ازشون ایمیج بگیرید و روی هارد اکسترنال یا هارد لپ تاپتون بریزید و با خودتون بیارید.

هر چند که بازم همون نرم افزارها رو هم می تونید اینجا از سایتهای ایرانی دانلود کنید!!! البته چون سرورهای ایرانی سرعتشون پایینه دق می کنید تا لود بشه. اگرچه همه سایت های نرم افزار هک شده ایرانی هم لینک به سایتهای روسی میدن که بازم سرعتشون خوبه برای دانلود.
    در ره منزل لیلی که خطرهاست در آن .............................................. شرط اول قدم آن است که اوسکُل باشی

****اصل مدارکتون رو با خودتون نیارید****

اینجا کسی نمیتونه فارسی بخونه. ادارات و موسسات آلمانی اگر ازتون مدرکی بخوان که همراه نداشته باشید، باید یک ترجمه رسمی به زبان آلمانی کنید.
    که البته این رو هم می تونید به مترجمان رسمی مورد تایید وزرات دادگستری آلمان بدید که وکلای ایرانی مقیم آلمان هستند و براتون ترجمه می کنند و مهر می زنند.

اما اگر احیانا یک ارگان دولتی در آلمان ازتون مدرک تایید شده توسط سفارت آلمان در ایران رو بخواد اونوقت اگه اصل مدارکتون اینجا باشه، هیچ راهی ندارید جز اینکه یک سفر برید ایران!!! چون با این وضع پست که ایران داره، کسی جرات نمیکنه به ایران مدارک مهم اش رو پست کنه!!

پس بهتره اصل مدارکتون که اینجا به درد کسی نمیخوره ( مثل کارت ملی، شناسنامه ، پایان خدمت، گواهینامه رانندگی و ... ) توی ایران دست آشنایی باشه که در صورت لزوم بتونه برای گرفتن ترجمه رسمی با تایید سفارت ازشون اقدام کنه.

تنها جایی که ازتون اصل مدارکی مثل شناسنامه یا مدرک تحصیلی رو میخوان کنسولگری های ایران در آلمان هستند که برای بازکردن پرونده و ارز دانشجویی ازتون میخوان که این هم از جنس خرابشونه که پاسپورت براشون کفایت نمیکنه.
    برای اونها هم بجاش می تونید یه کپی برابر اصل با خودتون بیارید.
    در ره منزل لیلی که خطرهاست در آن .............................................. شرط اول قدم آن است که اوسکُل باشی

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط oranus نمایش پست ها

****اصل مدارکتون رو با خودتون نیارید****

اینجا کسی نمیتونه فارسی بخونه. ادارات و موسسات آلمانی اگر ازتون مدرکی بخوان که همراه نداشته باشید، باید یک ترجمه رسمی به زبان آلمانی کنید.
    که البته این رو هم می تونید به مترجمان رسمی مورد تایید وزرات دادگستری آلمان بدید که وکلای ایرانی مقیم آلمان هستند و براتون ترجمه می کنند و مهر می زنند.

اما اگر احیانا یک ارگان دولتی در آلمان ازتون مدرک تایید شده توسط سفارت آلمان در ایران رو بخواد اونوقت اگه اصل مدارکتون اینجا باشه، هیچ راهی ندارید جز اینکه یک سفر برید ایران!!! چون با این وضع پست که ایران داره، کسی جرات نمیکنه به ایران مدارک مهم اش رو پست کنه!!

پس بهتره اصل مدارکتون که اینجا به درد کسی نمیخوره ( مثل کارت ملی، شناسنامه ، پایان خدمت، گواهینامه رانندگی و ... ) توی ایران دست آشنایی باشه که در صورت لزوم بتونه برای گرفتن ترجمه رسمی با تایید سفارت ازشون اقدام کنه.

تنها جایی که ازتون اصل مدارکی مثل شناسنامه یا مدرک تحصیلی رو میخوان کنسولگری های ایران در آلمان هستند که برای بازکردن پرونده و ارز دانشجویی ازتون میخوان که این هم از جنس خرابشونه که پاسپورت براشون کفایت نمیکنه.
    برای اونها هم بجاش می تونید یه کپی برابر اصل با خودتون بیارید.
    البته برای باز کردن پرونده در سفارت ایران به اصل و کپی کارت ملی و اصل و کپی شناسنامه و برای دریافت گواهینامه ی آلمانی به اصل گواهینامه ی معتبر ایرانی + ترجمه ی رسمی آلمانی نیاز هست.
    در مورد اصل کارت ملی و شناسنامه، آشنایان در ایران هم میتونن به وزارت خارجه مراجعه کنن و اصل مدرک رو نشونشون بدن ولی در مورد اصل و ترجمه گواهینامه ی معتبر ایرانی (هر دو) اگه میخواهید در آلمان به مدت 6 ماه بدون دردسر رانندگی کنید و بعدش هم از تخفیف در گرفتن گواهینامه ی آلمانی استفاده کنید، باید همراهتون باشه.

دوستان آيا مدرك تاييد شده سفارت اونجا باز هم لازم ميشه ؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    le-ciel آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    American Literature

نقل قول نوشته اصلی توسط hoseinr59 نمایش پست ها
    دوستان آيا مدرك تاييد شده سفارت اونجا باز هم لازم ميشه ؟
    من باب اطمینان همراه داشته باشید. کار از محکم کاری عیب نمیکنه

با سلام ، من چندتا سوال داشتم ممنون میشم یکی از بچه های مطلع گروه جوابمو بده :

1- برای دارو ها .. گرفتن نسخه پزشک کافیه ؟ من می خوام یک سری قرص سرماخوردگی ،سر درد و مولتی ویتامین با خودم ببرم.. چه کار کنم که مشکل زا نباشه ؟
    2- هزینه اضافه بار چقدر هست ؟ من می خوام با پرواز ترکیش ایر لاین برم دوسلدورف .. ؟!؟ آخه می خوام بدونم که اگه می صرفه اضافه بار پرداخت کنم و یه سری از وسایلایی که نیمه ضروریه رو ببرم...
    3- من یه ساز هم دارم .. اونو باید چی کار کنم با خودم ببرم و تو بار نذارم .. آخه تار هست و یکم بزرگه و میترسم تو اون قسمت بالا سرم جا نشه .. از طرفی ام می ترسم بذارم تو بار که بشکنه ؟!؟!

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط oranus نمایش پست ها
    تجربه بنده به دوستان اینه که موارد زیر رو از این لیست خط بزنید:

5. چون سنگینه و بجاش روی موبایلتون اپ دیکشنری نصب کنید. کلی اپ رایگان هست.
    11. و 12. اینجا مردم مثل ما ایرانی ها غذا می خورن، خودشون رو با شارژر به پریز برق که وصل نمی کنن!!
    21. دانشگاه با قیمت دانشجویی به شما سهمیه پرینت میده.
    29. شلوارک های ایرانی اینجا خیلی ضایع هستن، فقط باید تو خونه بپوشی.
    31. اگه عطر خاصی مصرف می کنی که خریدی و هنوز خیلی ازش مونده بیار وگرنه بیا همینجا با همون قیمت بخر. اسپری هم ارزونتر و با تنوع بیشتر بخر.
    34. اینجا ژیلت از ایران ارزونتره.
    36. اگر سبک هست بیار، وگرنه هرجا اتاق اجاره کنی و یا خوابگاه، مبله هست و همه چی داره.

کلا اینجا گیر چیزی بجز مدارک شخصی تون نخواهید موند و تقریبا همه چیز رو می تونید با قیمت مناسب بخرید.

اگر دختر هستید شاید دلتون واسه لباس و کفشهاتون که توی کمد موندن و نیاوردین تنگ بشه. در غیر اینصورت هیچ چیزی اینجا کم نمیارید.

تنها چیزی که اینجا ممکنه خیلی بدردتون بخوره و به قیمتش واقعا می ارزه نرم افزار هست.
    بهتره تمامی نرم افزارهایی که فکر می کنید یک درصد ممکنه به کارتون بیاد، ازشون ایمیج بگیرید و روی هارد اکسترنال یا هارد لپ تاپتون بریزید و با خودتون بیارید.

هر چند که بازم همون نرم افزارها رو هم می تونید اینجا از سایتهای ایرانی دانلود کنید!!! البته چون سرورهای ایرانی سرعتشون پایینه دق می کنید تا لود بشه. اگرچه همه سایت های نرم افزار هک شده ایرانی هم لینک به سایتهای روسی میدن که بازم سرعتشون خوبه برای دانلود.
    ممنونم.
    دوست عزیز، سیستم عامل یا سایر نرم افزارهایی که روی سیستم نصب هست و نیاز به آپدیت داره چه طور ؟
    برای آپدیت کردن به مشکل برنمیخوره کسی ؟
    ممنونم.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط adrian نمایش پست ها
    ممنونم.
    دوست عزیز، سیستم عامل یا سایر نرم افزارهایی که روی سیستم نصب هست و نیاز به آپدیت داره چه طور ؟
    برای آپدیت کردن به مشکل برنمیخوره کسی ؟
    ممنونم.
    اگه نرم افزار تقلبی نصب کنین و آپدیت کنین ممکنه به مشکل بربخورین. من شنیدم کسایی که 700 یورو اینا جریمه شدن به خاطر استفاده از نرم افزارای تقلبی.
    سعی کنین همه چی رو رایگانشو پیدا کنین و نصب کنین. خیلی نرم افزارا هستن که رایگانن. مثلا به جای winrar می تونین از 7zip استفاده کنین. دانشگاها هم خیلی هاشون نرم افزارا رو با قیمت مناسب یا حتی رایگان در اختیار دانشجوهاشون قرار می دن (مخصوصا سیستم عامل هایی مثل ویندوز هفت، هشت و غیره).

نقل قول نوشته اصلی توسط mansour_miri نمایش پست ها
    با سلام ، من چندتا سوال داشتم ممنون میشم یکی از بچه های مطلع گروه جوابمو بده :

1- برای دارو ها .. گرفتن نسخه پزشک کافیه ؟ من می خوام یک سری قرص سرماخوردگی ،سر درد و مولتی ویتامین با خودم ببرم.. چه کار کنم که مشکل زا نباشه ؟
    2- هزینه اضافه بار چقدر هست ؟ من می خوام با پرواز ترکیش ایر لاین برم دوسلدورف .. ؟!؟ آخه می خوام بدونم که اگه می صرفه اضافه بار پرداخت کنم و یه سری از وسایلایی که نیمه ضروریه رو ببرم...
    3- من یه ساز هم دارم .. اونو باید چی کار کنم با خودم ببرم و تو بار نذارم .. آخه تار هست و یکم بزرگه و میترسم تو اون قسمت بالا سرم جا نشه .. از طرفی ام می ترسم بذارم تو بار که بشکنه ؟!؟!
    1- اولا با خودت مولتی ویتامین نیار ، اینجا خیلی زیاده و خیلی ارزون تر از ایران . برای داروهایی که مثل ادویل که برای سردرد خوبه ، چیزی نمی گن ولی برای سرماخوردگی و غیره نسخه بگیر محض احتیاط. من به خاطر مشکل چربی خونم کلی دارو با خودم اوردم به همراه نسخه ، ولی چون داخل بار بود اصلا کاری نداشتن .
    2- هزینه های اضافی هر هواپیمایی با هم فرق میکنه ، تو سایتشوم معمولا می تونی چک کنی . خیلی چیزا اینجا ارزون میشه پیدا کرد . اصلا نمی ارزه اضافه بار بدی به نظرم
    3- طبق تجربه بنده، سازت اگه کوچیک هست ، مثلا مثل ویولن سل بزرگ نیست ، میاری تو هواپیما و میدی دست مهماندار، اون میذاره ته هواپیما ، خواستی پیاده شی میاره بهت میده
    (If you never try you never know just what you want (cold play-fix you

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)