صفحه 74 از 92 نخستنخست ... 24646566676869707172737475767778798081828384 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 731 تا 740 , از مجموع 915

موضوع: وسایل مهم برای سفر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : وسایل مهم برای سفر

نقل قول نوشته اصلی توسط rahnamayi نمایش پست ها
    سلام. منم پروازم شنبه هست و چند روز پیش بارم رو فریت کردم. دوستانی که اطلاعاتی در این مورد دارن میشه راهنمایی کنن که وقتی رسیدن فرودگاه مقصد برای تحویل بارشون کدوم قسمت فرودگاه رفتن؟ من دادم ایران ایر فریت کنه. الانم ازتون راهنمایی می خوام که پروسه تحویل بارمون تو مقصد چجوریه و چیکار باید بکنیم؟؟؟؟
    فکر می کنم از خود ایران ایر سوال کنید راهنمایی تون کنند

Junior Member

دوستان اگه امکان داره هزینه فریت رو میشه بفرمایید؟ از جایی که بلیط خریدیم از همون مرکز باید فریت کرد؟ فریت هواپیمای ایرانی ارزون تر هست؟ حداکثر چند روز قبلش باید اینکارو انجام داد؟ بار به مقصد میره یا به فرانکفورت بعدش باید تحویل گرفت و ببریم شهر مورد نظر. مثلا مقصد من هانوفر هست مستقیم واسه اونجا میشه فریت کرد؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    mohammad_aria آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Elektrotechnik - Automatisierungstechnik

نقل قول نوشته اصلی توسط reyh65 نمایش پست ها
    دوستان اگه امکان داره هزینه فریت رو میشه بفرمایید؟ از جایی که بلیط خریدیم از همون مرکز باید فریت کرد؟ فریت هواپیمای ایرانی ارزون تر هست؟ حداکثر چند روز قبلش باید اینکارو انجام داد؟ بار به مقصد میره یا به فرانکفورت بعدش باید تحویل گرفت و ببریم شهر مورد نظر. مثلا مقصد من هانوفر هست مستقیم واسه اونجا میشه فریت کرد؟
    از فرانکفورت تا هانوفر کم راهی نیست....
    من توصیم اینه که شما و دوستان دیگه هیچ چیز جدیدی نخرید! البته وسایل و لباسای قبلیتون رو خب طبیعتا بیارید...
    همه چیز اینجا با قیمت تقریبا برابر و حتی کیفیت بهتر پیدا میشه. فقط باید بدونید چی رو از کجا بخرید.
    شخصا تنها چیزی که از اوردنش راضی بودم آجیل بود!

مشکل همون اولای اقامته که ممکنه ندونید چی رو از کجا بخرید که تو همین فروم یا با جستجو تو اینترنت پیدا میشه.
    یا فوقش میاید اینجا باز سوال میکنید.
    Wo ein Wille ist , gibt es einen Weg
    لطفا به قوانین احترام بگذارید - سوالها رو در جای مربوط مطرح کنید - برای تشکر ازدادن امتیاز استفاده کنید نه پست جدید یا پیام خصوصی!
    از جواب دادن به سوالات تکراری و پیامهای خصوصی قابل طرح در فروم جدا معذورم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shaniz25401 نمایش پست ها
    من پارسال همین موقع ها داشتم می رفتم و این ها مواردی هستند که به نظرم رعایت کنید راحت ترید اونجا:
    1.چمدون سایز خیلی بزرگ نبرید همون متوسط و کوچک خوبه.(از کیسه های وکیوم استفاده کنید)
    2.من پلوپز آرام پز پارس خزر بردم راضیم ولی دیگه قابلمه یا ماهیتابه نبرید.وزن اضافه ست و می تونید اونجا با همین قیمت بخرید.
    3.همه پلیورها و کاپشن ها رو نبرید.به یه دونه اکتفا کنید تا دستتون بیاد اونجا چی بگیرید.
    4.قاشق چنگال از اینجا ببرید اونجا گرون تره.
    5.اصلا کتاب نبرید.همه رو اسکن کنید.
    6.من از اینکه بالش و پتو نبردم راضیم چون قیمت ها فرق زیاد نداره مگه اینکه به مدل خاصی عادت داشته باشید!
    7.هر چی قرص می خواید ببرید.فرودگاه آلمان چک نمیکنه ولی اگه خیلی خاصن با نسخه ببرید.من هر چی داشتم با نسخه بردم.پمادهایی که اینجا استفاده می کنید رو هم ببرید.مثل سوختگی و...یه کم زمان می بره خرید اینا دستتون بیاد.
    8.ادویه ببرید اگه اهل آشپزی هستید نه بیشتر.همه چی هست اونجا
    موفق باشید
    ارام پز از ایران به المان؟!!! زیره به کرمان بردن؟!
    با بعضی مواد غذایی موافقم، اجیل و خشکبار و دانه ها مثل خاکشیر و غیره چون اونجا اجیل اصلا به کیفیت ایران نیست و خیلی گرون ، اصلا فله ای پیدا نمیکنی.یه کوچولو توی پاکت بسته بندی شده اونجا گیر میاد.اگر اهل خرما و میوه خشک باشه کسی بهتره از ایران ببره.اونجا ده تا دونه خرمای خشک توی یه پاکت بسته بندی شده و ده برابر گرونتر.میوه خشک هم همینطور.میدونم بعضیا میخندن ولی هرکی یه جوره.من همسرم که المانیه بهم میگه ادم باید انعژاف پذیر باشه نه اینکه حتما غذاهای خاصی رو حتما بخاد بلکه ادم میتونه چیزای کشور دیگه رو هم تجربه کنه.مثلا اونکه میومد ایران هیچوقت از المان یوهانیسبیر و چیزای خودشونو نمیاورد ، وقتی دید من از ایران نبات اوردم یه کم لبخند زدو گفت لازم نبود بیاری اینجا هم هست از اینا ، که من جواب دادم نه مال ایران زعفرونیه بعد اون گفت اینجا زعفرونیشم هست:-D اگه شهر مرطوبی زندگی میکنید سبزی خشک در واقع بدردتون نمیخوره چون اونجا رطوبت میگیره و همه بوشو از دست میده

تعجب میکنم .کیه که بالش و پتو ببره!!!
    ویرایش توسط omid2015 : December 6th, 2015 در ساعت 06:10 PM دلیل: ترکیب پست ها

Junior Member MorSal آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    soft.computer ING

پیش فرض وسایل مهم برای سفر

نقل قول نوشته اصلی توسط vista812 نمایش پست ها
    ارام پز از ایران به المان؟!!! زیره به کرمان بردن؟! با بعضی مواد غذایی موافقم، اجیل و خشکبار و دانه ها مثل خاکشیر و غیره چون اونجا اجیل اصلا به کیفیت ایران نیست و خیلی گرون ، اصلا فله ای پیدا نمیکنی.یه کوچولو توی پاکت بسته بندی شده اونجا گیر میاد.اگر اهل خرما و میوه خشک باشه کسی بهتره از ایران ببره.اونجا ده تا دونه خرمای خشک توی یه پاکت بسته بندی شده و ده برابر گرونتر.میوه خشک هم همینطور.میدونم بعضیا میخندن ولی هرکی یه جوره.من همسرم که المانیه بهم میگه ادم باید انعژاف پذیر باشه نه اینکه حتما غذاهای خاصی رو حتما بخاد بلکه ادم میتونه چیزای کشور دیگه رو هم تجربه کنه.مثلا اونکه میومد ایران هیچوقت از المان یوهانیسبیر و چیزای خودشونو نمیاورد ، وقتی دید من از ایران نبات اوردم یه کم لبخند زدو گفت لازم نبود بیاری اینجا هم هست از اینا ، که من جواب دادم نه مال ایران زعفرونیه بعد اون گفت اینجا زعفرونیشم هست:-D اگه شهر مرطوبی زندگی میکنید سبزی خشک در واقع بدردتون نمیخوره چون اونجا رطوبت میگیره و همه بوشو از دست میده تعجب میکنم .کیه که بالش و پتو ببره!!!
    اخه مگه المانیا مثه ما مصرف برنج دارن!!!ک پلوپز زیره ب کرمان باشه؟������یامثلا خورشت خورن؟خخخ بچه ها تو پستا خوندم بردن موادی ک احتمال فاسد شدن داره ممنوعه. سبزی منجمد اگه بمونه خب فاسد میشه درست ، ولی مگه چند ساعت تو راهه ادم .تازه اکه یجوری جاسازی کنه ک مثلا تو یونولیت قرار بدیم و عایق بمونه توی وکیوم که خییییلی طول میکشه تایخش باز بشه.اگه بخوایم زمانی رو برای احتمال گم شدن چمدون درنظربگیریم ،خب میزاریمش تو چمدون کابین باشه که کلا احتمال گم شدنم حذف بشه.

این بالش های طبی رو کسی المان ندیده قیمتشو بدونه؟
    تو اینترنت نمیتونم پیداکنم هرچی میگردم. اینجا ایرانیش 140 هستش.میخوام ببینم اگه اونجام همین قیمته بیام اونجا به کیفیت بهتر بخرم.
    البته بگم من محدودیت بار ندارم چون همراه دارم.
    ویرایش توسط omid2015 : January 5th, 2016 در ساعت 04:22 PM دلیل: ترکیب پست ها
    shine bright like a diamond

Junior Member shahab4466 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    TU Bergakademie Freiberg

نقل قول نوشته اصلی توسط MorSal نمایش پست ها
    از 9 یورو ب بالا

Member
    رشته و دانشگاه
    Friedrich-Alexander-Universität Erlangen-Nürnberg

نقل قول نوشته اصلی توسط MorSal نمایش پست ها
    اخه مگه المانیا مثه ما مصرف برنج دارن!!!ک پلوپز زیره ب کرمان باشه؟������یامثلا خورشت خورن؟خخخ بچه ها تو پستا خوندم بردن موادی ک احتمال فاسد شدن داره ممنوعه. سبزی منجمد اگه بمونه خب فاسد میشه درست ، ولی مگه چند ساعت تو راهه ادم .تازه اکه یجوری جاسازی کنه ک مثلا تو یونولیت قرار بدیم و عایق بمونه توی وکیوم که خییییلی طول میکشه تایخش باز بشه.اگه بخوایم زمانی رو برای احتمال گم شدن چمدون درنظربگیریم ،خب میزاریمش تو چمدون کابین باشه که کلا احتمال گم شدنم حذف بشه.

تو اینترنت نمیتونم پیداکنم هرچی میگردم. اینجا ایرانیش 140 هستش.میخوام ببینم اگه اونجام همین قیمته بیام اونجا به کیفیت بهتر بخرم.
    البته بگم من محدودیت بار ندارم چون همراه دارم.
    اگه آلمانیا هم بر فرض ، مثل ما برنج خور نباشند ولی ایرانیا و ترکها و پاکستانی ها و افغانستانیها و هندیا و افریقایی و یه عالمه خارجی هیای دیگه اینقد زیادند که لازم نیست خود آلمانیا خودشون برنج و خروشت خور باشند تازه اکثر لوازم برقی و آشپزخونه توی ایران و جاههای دیگه دنیا خوبهاشون تولید آلمانه بجز اون تو هر شهری بری مغازه هندیها و ترکها و ... پلوپزها و زودپزهای خیلی خوب و ارزونی دارند پلوپز پارس خزرم هم تو مغازه ایرانیها هست هم تو مغازه هندیها

اگه میخواهید پول فریت و اضافه بار بدید یا بار سنگین حمل کنید میل خودتونه ولی اینجا همه چی مخصوصا وسایل آشپزخونه و لباس و وسایل خونه ارزون قیمتتر از ایران هست البته سبزی خشک و موارد خوراکی هم هست ولی اگه دفعه اول با خودتون بیارید چند وقتی میتونید همونارو استفاده کنید بالش های اینجا خیلی نرمه من مثلا خودم بالش سفت دوست دارم و اینجا گیر نمیاد یا من پیدا نکردم ولی بالش خودمو از ایران آوردم

Junior Member

دوستان سلام
    حیلی خودمونی بگم، من تاحالا تجربه سفر با هواپیما رو نداشتم، حالا هم که واسه آلمان ویزا گرفتم یکم همه چی واسم گنگه و سواله، مخصوصا همین بار و اضافه بار و گمرک و اینا.
    باید واسه گمرک و تحویل بار و اینا پول خاصی به حساب گمرک از قبل واریز بشه؟ کلا اگه دوستان کسی وقت داشت ممنون میشم تو یه پاراگراف همه مراحل رو از رفتن به داخل فرودگاه ایران تا خروج از فرودگاه آلمان همراه وسایل رو خلاصه کنه.

یه دنیا ممنون.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط aze89 نمایش پست ها
    دوستان سلام
    حیلی خودمونی بگم، من تاحالا تجربه سفر با هواپیما رو نداشتم، حالا هم که واسه آلمان ویزا گرفتم یکم همه چی واسم گنگه و سواله، مخصوصا همین بار و اضافه بار و گمرک و اینا.
    باید واسه گمرک و تحویل بار و اینا پول خاصی به حساب گمرک از قبل واریز بشه؟ کلا اگه دوستان کسی وقت داشت ممنون میشم تو یه پاراگراف همه مراحل رو از رفتن به داخل فرودگاه ایران تا خروج از فرودگاه آلمان همراه وسایل رو خلاصه کنه.

یه دنیا ممنون.
    سلام
    شما خیلی درگیر چیزایی که بچه ها میگن نشین. هر کس میاد سوال تخصصی خودشو می پرسه و خیلی ها سوالشون موردی و مختص خودشونه. دلیلی نداره شما خودتونو نگرانش کنین.
    گمرک و اضافه بار و این چیزایی در کار نیست به طور معمول. شما قبل از اینکه اصلا برین فرودگاه، برین یه بانکی، عوارض خروج از کشور رو پرداخت کنین. فیشش رو تو فرودگاه لازم دارین. تو فرودگاه، اول میرین بارهاتونو تحویل می دین. به محدودیت بار هواپیماییتون دقت کنین. مثلا اگه 40 کیلو باشه حداکثر بار، نمی تونین 50 کیلو ببرین، مگر اینکه پول اون ده کیلو رو بدین. با خودتون حساب کنین ببینین اگه اضافه بار بخورین اصلا می ارزه یا نه. همه چی اینجا هست، به نظر من اصلا طوری نیاین که اضافه بار بخورین. بیشتر از اینکه اضافه بار مهم باشه، اون کمری هست که شما باید صرف کشیدن و بالا و پایین بردن بارهاتون از پله ها بکنین! اگه واقعا چیزی که دارین اهمیت حیاتی نداره، یه طوری بار نیارین با خودتون که سلامتیتونو به خطر بندازین، حتی در حد یه خستگی بیش از حد.
    اگر هم مثلا حداکثر بار 40 کیلوئه، به حداکثر بار هر چمدون دقت کنین. مثلا می بینین هواپیمایی میگه حداکثر 40 کیلو بار و هر چمدون نباید بیش از 20 کیلو باشه.
    کوله پشتیتون هم می تونین با خودتون ببرین داخل کابین و حداکثر می تونه هشت کیلو باشه. اگه کاپشن یا لباسی رو روی دستتون بندازین و بخواین ببرین، جدا وزنش نمی کنن. فقط کوله پشتیتونو وزن می کنن.
    اول تو فرودگاه میرین بارهاتونو تحویل می دین. کارت پرواز می گیرین. بعد تو سالن انتظار می شینین تا پروازتون اعلام بشه و سوار بشین. به همین سادگی.
    این وسط تو فرودگاه ایران هم دو سه بار باید خودتون و لباساتون از دستگاه رد بشین که اتفاق خاصی نیست. فقط تو یکی از همین چک ها (شاید چک اول، دقیق یادم نیست)، باید اون فیش عوارض خروج از کشور رو هم تحویل بدین. پاسپورتتونو هم که باید همیشه دم دست داشته باشین، چون تو هر چکی باید یه بار بلیت/کارت پرواز و پاسپورتتونو نشون بدین.

موقع خروج از فرودگاه آلمان هم از هر طرف همه رفتن، شما هم برین. موقع ایستادن تو صف کنترل پاسپورت دقت کنین تو صف Non-Eu وایستین. بعد از اون یا با یه ایرانی خارج بشین، یا از مسئولای فرودگاه بپرسین کجا باید برین. چون فرودگاهای آلمان خیلی بزرگن. مثل ایران نیست که یه سالن باشه و راه مشخص باشه. اگه بخواین برین سمت قطارهای محلی ممکنه لازم باشه از یه سمت برین، اگه بخواین قطارهای مسافت های طولانی رو سوار بشین، ممکنه ایستگاه قطار جای دیگه ای باشه. ضمنا بعد از گرفتن بارتون، ممکنه ازتون بخوان چمدونتونو باز کنین و یه چک بکنن. چیز خاصی نیست. نگرانش نباشین. بعد هم خوش و خرم برین شهرتون دیگه
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    سلام
    شما خیلی درگیر چیزایی که بچه ها میگن نشین. هر کس میاد سوال تخصصی خودشو می پرسه و خیلی ها سوالشون موردی و مختص خودشونه. دلیلی نداره شما خودتونو نگرانش کنین.
    گمرک و اضافه بار و این چیزایی در کار نیست به طور معمول. شما قبل از اینکه اصلا برین فرودگاه، برین یه بانکی، عوارض خروج از کشور رو پرداخت کنین. فیشش رو تو فرودگاه لازم دارین. تو فرودگاه، اول میرین بارهاتونو تحویل می دین. به محدودیت بار هواپیماییتون دقت کنین. مثلا اگه 40 کیلو باشه حداکثر بار، نمی تونین 50 کیلو ببرین، مگر اینکه پول اون ده کیلو رو بدین. با خودتون حساب کنین ببینین اگه اضافه بار بخورین اصلا می ارزه یا نه. همه چی اینجا هست، به نظر من اصلا طوری نیاین که اضافه بار بخورین. بیشتر از اینکه اضافه بار مهم باشه، اون کمری هست که شما باید صرف کشیدن و بالا و پایین بردن بارهاتون از پله ها بکنین! اگه واقعا چیزی که دارین اهمیت حیاتی نداره، یه طوری بار نیارین با خودتون که سلامتیتونو به خطر بندازین، حتی در حد یه خستگی بیش از حد.
    اگر هم مثلا حداکثر بار 40 کیلوئه، به حداکثر بار هر چمدون دقت کنین. مثلا می بینین هواپیمایی میگه حداکثر 40 کیلو بار و هر چمدون نباید بیش از 20 کیلو باشه.
    کوله پشتیتون هم می تونین با خودتون ببرین داخل کابین و حداکثر می تونه هشت کیلو باشه. اگه کاپشن یا لباسی رو روی دستتون بندازین و بخواین ببرین، جدا وزنش نمی کنن. فقط کوله پشتیتونو وزن می کنن.
    اول تو فرودگاه میرین بارهاتونو تحویل می دین. کارت پرواز می گیرین. بعد تو سالن انتظار می شینین تا پروازتون اعلام بشه و سوار بشین. به همین سادگی.
    این وسط تو فرودگاه ایران هم دو سه بار باید خودتون و لباساتون از دستگاه رد بشین که اتفاق خاصی نیست. فقط تو یکی از همین چک ها (شاید چک اول، دقیق یادم نیست)، باید اون فیش عوارض خروج از کشور رو هم تحویل بدین. پاسپورتتونو هم که باید همیشه دم دست داشته باشین، چون تو هر چکی باید یه بار بلیت/کارت پرواز و پاسپورتتونو نشون بدین.

موقع خروج از فرودگاه آلمان هم از هر طرف همه رفتن، شما هم برین. موقع ایستادن تو صف کنترل پاسپورت دقت کنین تو صف Non-Eu وایستین. بعد از اون یا با یه ایرانی خارج بشین، یا از مسئولای فرودگاه بپرسین کجا باید برین. چون فرودگاهای آلمان خیلی بزرگن. مثل ایران نیست که یه سالن باشه و راه مشخص باشه. اگه بخواین برین سمت قطارهای محلی ممکنه لازم باشه از یه سمت برین، اگه بخواین قطارهای مسافت های طولانی رو سوار بشین، ممکنه ایستگاه قطار جای دیگه ای باشه. ضمنا بعد از گرفتن بارتون، ممکنه ازتون بخوان چمدونتونو باز کنین و یه چک بکنن. چیز خاصی نیست. نگرانش نباشین. بعد هم خوش و خرم برین شهرتون دیگه
    وای داداش واقعا ممنونم ازت، خیییییییالم راحت شد. دمت گرم واقعا. مرسی که وقت گذاشتی.
    راستی دوتا سوال دیگه:
    1
    -این عوارض خروج رو کدوم بانک و شماره حساب باید باشه؟ خود بانکا میدونن؟ مبلغش چقده؟
    2-
    دوستام میگن با خودت یه دوچرخه بگیر چون لازمت میشه و اینکه تو المان هم خیییییلی گرونه. گفتم نظرتون چیه، حمل و نقلش دردسر میشه فک کنم. نه؟

با تشکر.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)