صفحه 75 از 92 نخستنخست ... 25656667686970717273747576777879808182838485 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 741 تا 750 , از مجموع 915

موضوع: وسایل مهم برای سفر

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : وسایل مهم برای سفر

نقل قول نوشته اصلی توسط aze89 نمایش پست ها
    وای داداش واقعا ممنونم ازت، خیییییییالم راحت شد. دمت گرم واقعا. مرسی که وقت گذاشتی.
    راستی دوتا سوال دیگه:
    1
    -این عوارض خروج رو کدوم بانک و شماره حساب باید باشه؟ خود بانکا میدونن؟ مبلغش چقده؟
    2-
    دوستام میگن با خودت یه دوچرخه بگیر چون لازمت میشه و اینکه تو المان هم خیییییلی گرونه. گفتم نظرتون چیه، حمل و نقلش دردسر میشه فک کنم. نه؟

با تشکر.
    خواهش می کنم
    1- بانکا خودشون می دونن. اما فک کنم فقط تو بانک های ملی میشه داد. ولی مطمئن نیستم. خودشون هم مبلغ دقیقش رو همون روز بهتون میگن. هر از گاهی یه کمی زیاد میشه دیگه. الان فک کنم هفتاد و خورده ایه.
    2- کی همچین حرفی زده؟!!!!!! اینجا دوچرخه فت و فراوون هست، با قیمت مناسب. دوچرخه نیارین با خودتون، زیره به کرمون بردنه! وقتی اومدین تو ebay kleinanzeigen سرچ کنین، نزدیک خونه تون دوچرخه پیدا کنین. برین ببینین. اگه خوشتون اومد، بخرین. دوچرخه ی دست اول اینجا گرونه، اما دست دوم تا دلتون بخواد با قیمت مناسب هست. هر سال هم شهرداری یه زمانی از سال دوچرخه های تو شهرو که بی صاحبن (مثلا صاحباشون دانشجوهایی بودن که رفتن کشور خودشون، دوچرخه شونو از بغل خیابون ورنداشتن) جمع می کنه، آگهی می زنه و میاره یه جا می فروشه. اونجا دوچرخه های خیلی خوبی با قیمت خیلی مناسبی وجود داره. فقط اگه تو تابستون بخواین دوچرخه بخرین، قیمتش گرون تره. بهتره تو زمستون بخرین که خیلی خرید و فروشش زیاد نیست و قیمت ها پایین تره.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    جالبه، تا الان برای دو نفر چک شده (حداقل اینجا میبینم)
    برای من نه دوستان، فقط دعوتنامه استادو دیدن. اتفاقا انقدم تاکید داشتن که نگو!!! انقدر من و بقیه و خودشونو منتظر نگه داشتن تا من از پشت لپتاپم درش آوردم و دادم بهشون!! بعد از اون، گفتن برو!
    تاکید میکنم که دوستان حتما دعوتنامه استاد، و رزرو هتل یا ادرس اون خونه ای که کرایه کردنو داشته باشن همراهشون.
    دیدم که دوستان نوشتن نامه پذیرش دانشگاه باید همراه داشت، من که اصل نامه رو سفارت موقع مصاحبه ازم گرفتن و الان جز فتوکپی معمولی چیزی ندارم، مشکلی پیش نمیاد که؟
    در ضمن هنوز جایی را پیدا نکردم، بدون جایی برم چی؟

Junior Member

دوستان یه سوال، تو پست های قبلی بعضی از بچه گفته بودند کارت ملی و شناسنامه رو برده بودند.
    لازم که نمیشه ببریم، میشه؟ چون پاسپورت هس دیگه چیزی نمیخوان که. نه؟

با تشکر

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط aze89 نمایش پست ها
    دوستان یه سوال، تو پست های قبلی بعضی از بچه گفته بودند کارت ملی و شناسنامه رو برده بودند.
    لازم که نمیشه ببریم، میشه؟ چون پاسپورت هس دیگه چیزی نمیخوان که. نه؟

با تشکر
    برای تمام کارهایی که مربوط به سفارت/کنسولگری ایران تو فرانکفورت باشه کارت ملی و شناسنامه رو لازم دارین.
    یعنی اگه بخواین رایگان پاسپورتتونو عوض کنین، تشکیل پرونده بدین، تو کنسولگری ایران به کسی تو ایران وکالت بدین و ... .
    در غیر این صورت، لازم ندارین.

Junior Member

پیش فرض وسایل مهم برای سفر

نقل قول نوشته اصلی توسط MorSal نمایش پست ها
    اخه مگه المانیا مثه ما مصرف برنج دارن!!!ک پلوپز زیره ب کرمان باشه؟������یامثلا خورشت خورن؟خخخ بچه ها تو پستا خوندم بردن موادی ک احتمال فاسد شدن داره ممنوعه. سبزی منجمد اگه بمونه خب فاسد میشه درست ، ولی مگه چند ساعت تو راهه ادم .تازه اکه یجوری جاسازی کنه ک مثلا تو یونولیت قرار بدیم و عایق بمونه توی وکیوم که خییییلی طول میکشه تایخش باز بشه.اگه بخوایم زمانی رو برای احتمال گم شدن چمدون درنظربگیریم ،خب میزاریمش تو چمدون کابین باشه که کلا احتمال گم شدنم حذف بشه.

این بالش های طبی رو کسی المان ندیده قیمتشو بدونه؟
    تو اینترنت نمیتونم پیداکنم هرچی میگردم. اینجا ایرانیش 140 هستش.میخوام ببینم اگه اونجام همین قیمته بیام اونجا به کیفیت بهتر بخرم.
    البته بگم من محدودیت بار ندارم چون همراه دارم.

اره برنج میخورن البته خیلی کمتر از ایرانیا ولی پلوپز المانی هست که سه تا گزینه پخت داره ویکیشم همون پخت ایرانیه .

برای اونجور وسایل المان خیلی بهتره هم قیمت های مناسب، هم بالا ، حتی جنس چینی هم تو المان بهتر و قشنگر حتی وقتی قیمت برابر با ایران!

تنها چیزی که دیدم ایران بهتر بود خریدش شلوارک ورزشی بود چون اونقدر نیاز به پوشیدنش نیس و لازم نیس ۴۰ _ ۵۰ یورو بابتش پرداخت کرد!

اگه اهل ادویه جات وزردچوبه و رب و و هل و دارچین و این چیزا هستین به نظرم از ایران ببرین ایران این چیزا بهتره و انقدر همه چیز کارخونه ای نیس، ارزونترم هست حجمی هم نداره
    ویرایش توسط omid2015 : March 3rd, 2016 در ساعت 03:37 PM دلیل: ترکیب پست ها

Banned

به نظر من اولا تقریبا همه چیزو میشه از اینجا خرید. حتی ادویه . من خودم چند وقت پیش از یه فروشگاه ترکیه ای ارده خریدم.
    مواد غدایی خیلی ارزونه و تقریبا با ایرن هم فیمته پس به هیچ وجه شکرو نمکو این چیزا نیارید.. گرون ترین چیزا اینجا لوازم خونه هست که البته میتونید از ebay kleinanzeigen دست دوم به قیمتای خوبی بخرید. ولی در مورد ملافه و حوله و پتو چون دست دوم خریدنش معقول نیست با خودتون بیارید بهتره.
    ضمننا چای خشک و زعفرونو زرشک و قند هم با خودتون بیارید چون اینجا سخت پیدا میشه

Junior Member

معذرت میخوام اگر تکراریه،به هر پول هم باید ببریم .با سلام.تا سه روز دیگر من دارم برای تحصیل به آلمان میرم و تو ویزام نوشته 7900 یورو باید همرام باشه اما من 9000 یورو با خودم میبرم،میخواستم بدونم اگه ریسک اینکه پول رو ازم بگیرن و پیدا بشه بالاس اصلا میتونم اظهار نامه تهیه کنم یا نه،در ضمن لازمه که پول رو چند بخش کنم و تو کیف و جیب هام پخش کنم؟در ضمن اگر از صرافی رسیدی یا چیزی داشته باشم کافیه یا حتما باید از بانک چیزی داشته باشم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    علوم کامپیوتر - صنعتی امیر کبیر

نقل قول نوشته اصلی توسط emad__ab نمایش پست ها
    معذرت میخوام اگر تکراریه،به هر پول هم باید ببریم .با سلام.تا سه روز دیگر من دارم برای تحصیل به آلمان میرم و تو ویزام نوشته 7900 یورو باید همرام باشه اما من 9000 یورو با خودم میبرم،میخواستم بدونم اگه ریسک اینکه پول رو ازم بگیرن و پیدا بشه بالاس اصلا میتونم اظهار نامه تهیه کنم یا نه،در ضمن لازمه که پول رو چند بخش کنم و تو کیف و جیب هام پخش کنم؟در ضمن اگر از صرافی رسیدی یا چیزی داشته باشم کافیه یا حتما باید از بانک چیزی داشته باشم؟
    من تجربه خودمو میگم، 9000 یورو مساله‌ای نداره، من همینقدر پولو از فرودگاه کلن اوردم و اصلا کسی ازم نپرسید که چقدر پول همراهت هست.

نکته‌ای که هست اینه که اگر از یه حد بیشتری(فک کنم 10000 یورو) پول بیشتر داشته باشی، باید اظهار کنی تو فرودگاه، مالیات قرار نیست ازش کم شه.. مالیات تعریف دقیقی داره و من بعید میدونم واسه این مبلغا المان مالیاتی کم کنه.. ولی اگه دقیق بخواین بدونین باید راجع به قوانین مالیاتی ایالتی که میخواین برید بگردید. توصیه دیگه اینه که به جای اینکه بخوای پولو جایی قایم کنی که مامور مالیات پیدا نکنه، یه جایی بزار که دزد نتونه بزنه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط joker13 نمایش پست ها
    من تجربه خودمو میگم، 9000 یورو مساله‌ای نداره، من همینقدر پولو از فرودگاه کلن اوردم و اصلا کسی ازم نپرسید که چقدر پول همراهت هست.

نکته‌ای که هست اینه که اگر از یه حد بیشتری(فک کنم 10000 یورو) پول بیشتر داشته باشی، باید اظهار کنی تو فرودگاه، مالیات قرار نیست ازش کم شه.. مالیات تعریف دقیقی داره و من بعید میدونم واسه این مبلغا المان مالیاتی کم کنه.. ولی اگه دقیق بخواین بدونین باید راجع به قوانین مالیاتی ایالتی که میخواین برید بگردید. توصیه دیگه اینه که به جای اینکه بخوای پولو جایی قایم کنی که مامور مالیات پیدا نکنه، یه جایی بزار که دزد نتونه بزنه
    با تشکر از اینکه جواب دادید،ولی فکر میکنم مقدار ارز وارد شده نامحدوده ولی برای خروج از کشور محدوده.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط emad__ab نمایش پست ها
    همون طور که دوستمون گفتن، 9000 یورو مشکلی نداره و لازم هم نیست اظهارنامه براش پر کنین. پول رو هم نذارین تو کیف پولتون. واقعا می خواین 9000 یورو رو بذارین توی کیف دستی؟ اکثرشو بذارین توی یکی از زیپ های داخل چمدونتون و در چمدونتونو هم قفل بزنین. حدود صد یوروشو بذارین توی کیف دستیتون که اگه جایی لازمتون شد بلیتی چیزی بخرین، داشته باشین. رسید مسید هم نمی خواد. ان شاءالله که اتفاقی نمی افته. ما که این طوری آوردیم و طوری نشد. ان شاءالله که مال شما هم چیزیش نمیشه
    سفرتون سلامت

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)