صفحه 79 از 92 نخستنخست ... 29697071727374757677787980818283848586878889 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 781 تا 790 , از مجموع 915

موضوع: وسایل مهم برای سفر

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : وسایل مهم برای سفر

نقل قول نوشته اصلی توسط rozhingazh نمایش پست ها
    دوستان سلام:

شناسنامه و کارت ملی که با خودمون می بریم (آلمان) باید ترجمه هاشونم همرامون باشه؟ چون دوستان گفته بودن گاهی سفارت ایران درخواست می کنه شناسنامه و کارت ملی رو. خواستم بدونم ترجمه هاشم باید داشته باشیم؟

بعد اینکه گواهینامه رو حداکثر چند ساله می شه بین المللی کرد؟

سپاس.
    سلام
    اگه دانشجویی میاین لازم ندارین ترجمه ی کارت ملی و شناسنامه رو. یه وقت هایی برای کسی که ویزای همراه می خواد یا بچه داره، ممکنه همچین چیزایی لازم بشه. اما برای دانشجویی خیر.
    گواهی نامه ی بین المللی به سال نمی رسه اعتبارش، شیش ماه کلا اعتبار داره.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    سلام
    اگه دانشجویی میاین لازم ندارین ترجمه ی کارت ملی و شناسنامه رو. یه وقت هایی برای کسی که ویزای همراه می خواد یا بچه داره، ممکنه همچین چیزایی لازم بشه. اما برای دانشجویی خیر.
    گواهی نامه ی بین المللی به سال نمی رسه اعتبارش، شیش ماه کلا اعتبار داره.
    سلام:

ممنونم.

در خصوص گواهینامه مطمئن هستید؟ چون من از کسی شنیدم که گواهینامش رو دو ساله بین المللی کرده بود که البته مقصدش آلمان نبود.

ApplyAbroad Superstar

سلام:

ممنونم.

در خصوص گواهینامه مطمئن هستید؟ چون من از کسی شنیدم که گواهینامش رو دو ساله بین المللی کرده بود که البته مقصدش آلمان نبود.
    سلام
    تو ایالت بادن وورتمبرگ که مطمئنم این طوره. بقیه ی ایالت ها رو هم من تا جایی که از دوستام شنیدم، مدتش بیشتر از همون شیش ماه نیست.
    ضمن اینکه یه قانون دیگه هم وجود داره که شما اگه بیشتر از یه مدت خاصی (مدتش فرق داره، بعضی جاها سه ساله) تو آلمان زندگی کرده باشین، کلا دیگه نمی تونین از این قانون گواهی نامه ی بین المللی استفاده کنین، چون ازتون انتظار میره تو سه سال دیگه گواهی نامه ی آلمان رو گرفته باشین. البته این قانون خیلی ایالتی و شهر به شهر فرق می کنه. بعضی جاها گیر میدن، بعضی جاها نمیدن.

سلام:

ممنونم.

گواهینامه بین المللی یک قضیست (اعتبارش هم ۶ ماه یا یک ساله معمولا)، تبدیل گواهینامتون به آلمانی یک قضیه دیگست. برای کار دوم بهتره که ترجمه گواهینامه ایرانی رو داشته باشید(وگرنه توآلمان باید ترجمه کنید). برای شروع تبدیل هم تا زمان اعتبار گواهینامه ایرانی میتوانید اقدام کنید.

یادتون نره که ترجمه گواهینامه از هر دو طرف باشه!

Member
    رشته و دانشگاه
    Philippines

سلام بچه ها
    کسی اطلاع داره که چقدر باخودمون طلا میتونیم ببریم؟
    من دوتا سرویس طلا دارم که حدود 20 میلیون ارزششونه.میتونم اونا رو باخودم (اگه با ویزای سه ماهه دانشجویی برم) ببرم؟؟؟ واگه باید مالیاتشو بدم کسی میدونه چقدره؟؟؟
    مرسی از جواباتون

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط sepidjoon نمایش پست ها
    سلام بچه ها
    کسی اطلاع داره که چقدر باخودمون طلا میتونیم ببریم؟
    من دوتا سرویس طلا دارم که حدود 20 میلیون ارزششونه.میتونم اونا رو باخودم (اگه با ویزای سه ماهه دانشجویی برم) ببرم؟؟؟ واگه باید مالیاتشو بدم کسی میدونه چقدره؟؟؟
    مرسی از جواباتون
    https://www.zoll.de/EN/Private-indiv...nces_node.html

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Aided Mechanical Engineering-RWTH Aachen

دوستان این چیزای خوراکی رو هم میتونید اگر جا دارید اضافه کنید

زعفران( اینجا توی سوپرمارکت ایرانی گرمی 5 یورو هست که 4 برابر قیمت ایران میشه)
    خیارشور یک و یک ( اینجا 3 یورو هست. خیارشور آلمانی هم که شیرینه و گند مزه :دی )
    رب گوجه قوطی
    نان ( من خودم 50 تا نان اوردم تا 3 ماه جواب داد)
    شربت پرتقال سن ایچ و سان کوییک
    آب لیمو (برای سالاد شیرازی یا مرغ کباب کردن )
    عدس و لوبیا
    سویا
    کالباس ( 1 روز قبل از پرواز فریز کنید .تا 12 ساعت حداقل خراب نمیشه. کالباس و سوسیس های اینجا یکی از یکی افتضاح تر هستن.)
    تاید هم میتوانید بیارید. اینجا تاید پریل 3-4 یورو هست که 3 برابر ایران حساب میشه.

پ.ن : اینها رو کسانی که دفعه ی اول میان احتمالا جا ندارن ولی میتونن دفعات بعد بیارن.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aminoofcriss نمایش پست ها

رب گوجه قوطی
    عدس و لوبیا
    سویا
    کالباس ( 1 روز قبل از پرواز فریز کنید .تا 12 ساعت حداقل خراب نمیشه. کالباس و سوسیس های اینجا یکی از یکی افتضاح تر هستن.)
    تاید هم میتوانید بیارید. اینجا تاید پریل 3-4 یورو هست که 3 برابر ایران حساب میشه.

پ.ن : اینها رو کسانی که دفعه ی اول میان احتمالا جا ندارن ولی میتونن دفعات بعد بیارن.
    منم با نظر دوستمون موافقم از چیزهای خیلی مهم در المان نان و خیار شور هست چون تو المان نان لواش گیر نمیاد و نانهای خودشون هم خیلی سفت هستند خیار شورشون هم شیرینه . به چیزهایی که دوستمون گفتند باید زرشک و سبزی خشک و اجیل هم اضافه کرد.
    یک سوال داشتم امکان این هست که از ایران دلستر ببریم چون متاسفانه من هر چی گشتم بدون ا-ل-ک-ل پیدا نکردم.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط aminoofcriss نمایش پست ها

رب گوجه قوطی
    عدس و لوبیا
    سویا

خب اگه قرار باشه قیمت ها رو مقایسه کنین، بدون استثنا همه چی تو آلمان از ایران گرون تره. مگه قراره همه هرچی که گرون تر در میاد تو آلمان رو با خودشون بیارن؟ اون طوری که باید از آب معدنی گرفته تا گوشت و تخم مرغو هم با خودشون بیارن.
    محض اطلاعاتون میگم خیارشور شور هم دارن آلمانی ها. بین تمام شیشه ها، یه مدل هست که شوره. می تونین اونو بخرین.
    عدس و لوبیا و سویا هم که اینجا هست.
    کالباس هم آوردنش منع قانونی داره. محصولات گوشتی و لبنی و هر چیزی که امکان فاسد شدن داشته باشه، آوردنش به آلمان غیرقانونیه و اگر چمدونتونو چک کنن، برمیدارن می ریزن دور و جریمه هم داره.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    خب اگه قرار باشه قیمت ها رو مقایسه کنین، بدون استثنا همه چی تو آلمان از ایران گرون تره. مگه قراره همه هرچی که گرون تر در میاد تو آلمان رو با خودشون بیارن؟ اون طوری که باید از آب معدنی گرفته تا گوشت و تخم مرغو هم با خودشون بیارن.
    محض اطلاعاتون میگم خیارشور شور هم دارن آلمانی ها. بین تمام شیشه ها، یه مدل هست که شوره. می تونین اونو بخرین.
    عدس و لوبیا و سویا هم که اینجا هست.
    کالباس هم آوردنش منع قانونی داره. محصولات گوشتی و لبنی و هر چیزی که امکان فاسد شدن داشته باشه، آوردنش به آلمان غیرقانونیه و اگر چمدونتونو چک کنن، برمیدارن می ریزن دور و جریمه هم داره.
    میشه بگید اون خیارشور شوره چی روش نوشته یا چه مشخصاتی داره؟ اگه میشه عکسشو بزارید. چون من هرچی گشتم نتونستم پیدا کنم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)