صفحه 1 از 42 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 415

موضوع: مباحث مرتبط با پذیرش در رشته زبان شناسی

پیش فرض مباحث مرتبط با پذیرش در رشته زبان شناسی

لطفا در اينجا كاربردهاي linguistics را بيان كنيد و انواع گرايش هاي اون را همراه با معرفي مختصر نام ببريد.
    ویرایش توسط artemis_743 : February 18th, 2013 در ساعت 11:40 AM دلیل: ویرایش واژه
    &quot;برای کودکانی که شب هم آغوش نگاه معصومشان شده است سرآغاز طلوعی دگرباره باشیم.&quot;<br /><br />http://egoft.com/index.php?topic=1494.0

Junior Member faranefr آواتار ها

پیش فرض پاسخ : Linguistics

راستش من چیز زیادی نمیدانم درباره زبانشناسی. اما خودم دارم فرهنگ و زبانهای باستانی میخوانم و تصمیم دارم برای phd یا مستر دوباره بروم امریکا در همین رشته راستش یک سایت هست که درباره دانشگاههای امریکا در این رشته اطلاعات بدی ندارد ولی خیلی دلم میخواست بیشتر درباره پذیرش در این رشته و حداقل های مورد نیاز بدانم
    http://graduate-school.phds.org/rankings/linguistics
    ویرایش توسط artemis_743 : February 18th, 2013 در ساعت 11:46 AM

Junior Member sormeh9 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MIT

سلام دوستان
    کسی چیزی در مورد رشته زبانشناسی در دانشگاه های فرانسه(فرانسه زبان) می دونه؟
    ممنون
    ویرایش توسط artemis_743 : February 18th, 2013 در ساعت 11:47 AM
    یا راهی خواهم یافت، یا راهی خواهم ساخت.
    دریافت CSQ: دهم نوامبر 2011

سلام
    آیا کسی تا حالا در رشته زبانشناسی در مقطع فوق لیسانس از دانشگاههای فرانسه(فرانسوی زبان و انگلیسی زبان) پذیرش گرفته؟واگه اینطوربوده بورس بهش دادن؟
    مرسی از توجهتون (:
    ویرایش توسط artemis_743 : February 18th, 2013 در ساعت 11:55 AM
    ارسال مدارک :21/07/10(TNT)
    دریافت مدارک توسط سفارت: 26/07/10
    تاریخ صدور فایل نامبر : 20/09/10
    دریافت از پست ایران: 29/09/10

سلام دوستان لطفا اطلاعاتتون رو در اختیار علاقمندان به رشته زبانشناسی بزارین مخصوصا راجع به فوق و دکترا و اینکه چه گرایشهایی بیشتر جای کار و تحقیق داره
    با تشکر
    ویرایش توسط artemis_743 : February 18th, 2013 در ساعت 11:56 AM

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : Linguistic

من خودم یه نفرو می شناسم که پارسال گرفت از دانشگاه کارلتون با فاند
    زبان شناسی برای مقطع ارشد و دکترا خیلی رشته های مختلفی داره که چند تاش اینا هستن:
    computational linguistics ( زبانشناسی رایانه ای)
    psycholinguistics ( روانشناسی زبان)
    experimental linguistics ( زبانشناسی ای که بیشتر به مغز آدم می پردازه و این که چطور زبان رو پردازش می کنه و البته بعضی از آزمایش ها هم به صورت روانشناسی زبان انجام می شن، نه به صورت MRI و غیره ولی این نوع زبانشناسی بیشتر به گرایشی می پردازه که توی اون از افراد MRI یا fMRI گرفته می شه تا معلوم بشه چه طوری پردازش می کنه)
    cognitive sciences( علومِ شناختی: این گرایش شبیه به Experimental هست)

کاربرد هر کدوم هم که مشخصه دیگه!!!
    زبان شناسی رایانه قصدش اینه که بتونه از مغز انسان و پردازش های مغزی انسان کمک بگیره تا برنامه هایی بنویسه که پردازششون شبیه به مغز آدم باشه
    زبان شناسی Experimental برای گفتار درمانی و این جور چیزا مفیده ( این به این معنی نیست که زبان شناس می ره می شه گفتار درمان ها!!!)
    روانشناسی زبان مقدمه ی experimental linguistics هست تا یه حدودی و به موضوعاتی مثل decision making می پردازه. به عنوان مثال شما یه کلمه به طرف می دین، می گین اولین کلمه ای که به ذهنت می رسه بگو، بعد می خواین ببینین چه جوری تصمیم می گیرن افراد. یعنی کلمه ای که ارائه می دن چه رابطه ای با کلمه ای که شما گفتین داره؟ شامل اونه؟ مشموله اونه؟ هم خانواده اشه؟ متضادشه و از این جو رحرفا که بعدا تو experimental می خواین ببینین کدوم بخش از مغز تو چه جور مواقعی از پردازش های زبانی فعال می شه و از این جور حرفا

کلا رشته های زبان شناسی بسیااااااااااااار زیاده
    اگر به دنبال ارشد یا دکتراش هستین، به هیچ وجه دنبال کلمه ی linguistics نباشید. تاکید می کنم به هیچ وجه!!!!
    بعضی وقتا توی دانشکده ی کامپیوتر ارائه می شه، بعضی وقتا توی دانشکده عصب شناسی، گاهی اوقات توی روانشناسی و حتی گاهی اوقات هنر!!!
    برای پیدا کردن دانشگاه هایی که دکترا یا ارشد این رشته رو می دن به سایت www.linguistlist.org مراجعه کنید. بسیار مفیده. حتما توش عضو بشین. براتون ایمیل می فرسته.
    اونایی که توی سابجکت اولش نوشته support یا job بخونین. دکترا ها اکثرا تحت این عناوین ارائه می شن
    ولی توی خود سایت هم می تونین توی لیست job و support جست و جو کنین یا حتی کل لیست رو ببینین، دقیقا نوشته که کدوم دانشگاه برای چه ترمی دانشجو می خواد، چقدر فاند و می ده و از این حرفا

ApplyAbroad Superstar

هیچ گرایشی از زبانشناسی توی ایران وجود نداره!!!
    بنابراین بر خلاف انتظار، هیچ کدومشون توی ایران کار نداره!!!! ( یا حداقل کار تحقیقاتی درست و حسابی نداره!!)
    ولی می تونین باهاش استاد دانشگاه شین چون همون طور که گفتم هیچ کدوم توی ایران نیست
    در ایران حتی تا دکترا هم این رشته تحت عنوان زبانشناسی همگانی ارائه می شه !!!!

ApplyAbroad Superstar

ببخشید یادم رفت رشته رو معرفی کنم!!!!
    هدف اصلی این رشته (هدف اصلی ها، نه هدف هر گرایش) اینه که ببینه بچه چه جوری زبان یاد می گیره، مغز آدم چه جوری زبانو پردزاش می کنه. وقتی برین توی ریاضیات این رشته ( یادم رفت توی پستای قبلی بگم که یه رشته داریم به نام mathematical linguistics و یه رشته داریم به نام educational linguistics) می فهمین که خیلییییییییییییییییی ریاضیات پیچیده ای داره. تازه هنوز خیلی جاهاشو با ریاضیات فعلی نمی شه توجیه کرد. حالا این که بچه چه جوری این همه ریاضی بسیااااااااااااار پیشرفته رو توی کمتر از دو یا سه سال یاد می گیره، یه سواله که اگه بشه جوابشو کشف کرد، دنیا رو کن فیکون می کنه!!!! (حداقل دنیای کامپیوترو مطمئنم کن فیکون می کنه). اصل قضیه این بود که گفتم
    ولی خب هر گرایش هم هدف خودشون داره:
    مثلا چرا زبان تغییر می کنه؟ این تغییر به چه سمتیه؟
    چرا زبون مردم پایین شهر با بالای شهر فرق داره؟
    چرا وقتی که آدم زبون دومو یاد می گیره، با این که قبلا یه زبون یاد گرفته و تجربه ی یادگرفتن یه زبونو داره، ولی یاد گرفتن زبون دوم سخت تره؟ اصلا آیا واقعا این طوره؟
    آیا اگه آدم از یه سنی رد بشه دیگه زبون دوم یاد نمی گیره؟
    آیا اگه یه ادمو توی انزوا نگه داریم و بعد از بیست سال آزاد کنیم، می تونه زبون یاد بگیره؟
    وقتی می گیم یه چیزی نوک زبونمه واقعا یعنی چی؟
    یعنی کجاس؟ تو کجای مغزمونه که خیلی دم دسته ولی نمی تونیم بهش دسترسی داشته باشیم؟
    چرا قوری گل قرمزی گلاش قرمزه، خیلی سخته گفتنش؟!!!
    چرا پیش می یاد که به جای بچه ی همسایه ی رو به رو می گیم همسایه ی بچه ی رو به رو؟ ترتیب این کلمه ها کی توی ذهن مرتب می شن؟
    آیا ما با کلمات فکر می کنیم؟ ( اگه دقت کرده باشین ما وقتی داریم فکر می کنیم، انگار داریم با خودمون حرف می زنیم پس از کلمات استفاده می کنیم، یعنی با کلمات فکر می کنیم) اگه این طوریه پس بچه ها با چی فکر می کنن؟ اونا که هنوز زبون یاد نگرفتن!!
    ویرایش توسط artemis_743 : February 23rd, 2013 در ساعت 01:23 PM

ApplyAbroad Superstar

اگه سوال دیگه ای بود بپرسید تا جواب بدم

مرسی از توضیحات مفیدتون. می تونید در مورد بازار کارش در خارج از ایران هم بگید؟ تو کدوم کشور ها بازار کار بیشتری داره؟ و اینکه چه کارهایی می شه انجام داد؟ سخت کار گیر میاد؟ در آمدش چطوره و از اینجور حرفها...
    ویرایش توسط artemis_743 : February 18th, 2013 در ساعت 11:57 AM

صفحه 1 از 42 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)