نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 415

موضوع: مباحث مرتبط با پذیرش در رشته زبان شناسی

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

پیش فرض پاسخ : Linguistics

نقل قول نوشته اصلی توسط cyrus25 نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت دوستان محترم
    من لیسانس "مترجمی زبان انگلیسی" با معدل "15.98" دارم. میخوام برای ارشد تو ایران بخونم و سپس برای دکترا در خارج از کشور (با انگیزه فراوان!).ولی مطمئن نیستم که مترجمی گرایش خوبی باشه!
    چون هدف من اینه که در اینده مهاجرت کنم و از ایران برم(احتمالا برای همیشه). بنابراین میخوام در گرایشی ادامه تحصیل بدم که در اینده بتونم شغلی داشته باشم! چون مترجمی زبان یک رشته بین المللی نیست و فقط تو ایران کاربرد داره...درسته؟!
    میخوام بدونم نظر شما چیه؟ کدوم گرایش رو بخونم که هم امکان ادامه تحصیل (گرفتن پذیرش و بورسیه برای دکترا) در خارج کشور وجود داشته باشه و هم اینکه بازارکار بهتری براش فراهم باشه؟ خواهش میکنم راهنماییم کنید.
    از بین گرایش های رشته زبان که همین 4تا هست:مترجمی-دبیری-ادبیات-زبانشناسی.
    در کدام کشور و در کدام یک از این رشته ها راحت تر میتونم بورسیه تحصیلی بگیرم؟
    شهریه دانشگاه چطوره؟ میتونم هم درس بخونم هم کار کنم؟ (چون وضع مالیم هم خیلی خوب نیست)
    ایا اصلا تو این رشته میشه فاند گرفت؟
    امکان تحصیل رایگان در کدوم دانشگاه ها برای رشته زبان وجود داره؟
    ظاهرا مثل اینکه مجبوریم راهی رو که رفتیم ادامه بدیم...

سلام ، خود منهم رشته لیسانسم، مترجمی زبان انگلیسی بود و از آنجایی که از اول هدفم رفتن بود، برای ارشد زبانشناسی را انتخاب کردم ، به نظرم تو رشته های گروه زبان، زبانشناسی برای ادامه تحصیل در خارج رشته بهتریه ( گرچه در ایران به آموزش زبان بهای بیشتری می دهند) البته تجربه من نشون داده که موضوع پایان نامه و مقالاتی که در این رشته میدین برای گرفتن پذیرش اهمیت زیادی داره، الان اکثراً طالب زبان شناسی رایانه ای هستن و خیلی دانشگاهها دیدم پذیرش می دن، که ما متأسفانه در تهران مرکز واحدی نگذرندیم در این رابطه.
    نسبت به چهار گرایش اصلی زبان به نظرم بعد از زبان شناسی، آموزش بهتر باشه کما اینکه اگه فرصت رفتن براتون مهیا نشد حداقل بهتون نمیگن این چه رشته ای بود انتخاب کردین ( چیزی که بارها به من گفتن بدون اینکه بدونن زبان شناسی چی هست) و فرصت شغلی براتون بیشتره.
    ویرایش توسط artemis_743 : February 18th, 2013 در ساعت 12:01 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)