صفحه 1 از 38 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 415

موضوع: مباحث مرتبط با پذیرش در رشته زبان شناسی

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

پیش فرض مباحث مرتبط با پذیرش در رشته زبان شناسی

لطفا در اينجا كاربردهاي linguistics را بيان كنيد و انواع گرايش هاي اون را همراه با معرفي مختصر نام ببريد.
    ویرایش توسط artemis_743 : February 18th, 2013 در ساعت 11:40 AM دلیل: ویرایش واژه
    &quot;برای کودکانی که شب هم آغوش نگاه معصومشان شده است سرآغاز طلوعی دگرباره باشیم.&quot;<br /><br />http://egoft.com/index.php?topic=1494.0

Junior Member faranefr آواتار ها

پیش فرض پاسخ : Linguistics

راستش من چیز زیادی نمیدانم درباره زبانشناسی. اما خودم دارم فرهنگ و زبانهای باستانی میخوانم و تصمیم دارم برای phd یا مستر دوباره بروم امریکا در همین رشته راستش یک سایت هست که درباره دانشگاههای امریکا در این رشته اطلاعات بدی ندارد ولی خیلی دلم میخواست بیشتر درباره پذیرش در این رشته و حداقل های مورد نیاز بدانم
    http://graduate-school.phds.org/rankings/linguistics
    ویرایش توسط artemis_743 : February 18th, 2013 در ساعت 11:46 AM

Junior Member sormeh9 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MIT

سلام دوستان
    کسی چیزی در مورد رشته زبانشناسی در دانشگاه های فرانسه(فرانسه زبان) می دونه؟
    ممنون
    ویرایش توسط artemis_743 : February 18th, 2013 در ساعت 11:47 AM
    یا راهی خواهم یافت، یا راهی خواهم ساخت.
    دریافت CSQ: دهم نوامبر 2011

سلام
    آیا کسی تا حالا در رشته زبانشناسی در مقطع فوق لیسانس از دانشگاههای فرانسه(فرانسوی زبان و انگلیسی زبان) پذیرش گرفته؟واگه اینطوربوده بورس بهش دادن؟
    مرسی از توجهتون (:
    ویرایش توسط artemis_743 : February 18th, 2013 در ساعت 11:55 AM
    ارسال مدارک :21/07/10(TNT)
    دریافت مدارک توسط سفارت: 26/07/10
    تاریخ صدور فایل نامبر : 20/09/10
    دریافت از پست ایران: 29/09/10

سلام دوستان لطفا اطلاعاتتون رو در اختیار علاقمندان به رشته زبانشناسی بزارین مخصوصا راجع به فوق و دکترا و اینکه چه گرایشهایی بیشتر جای کار و تحقیق داره
    با تشکر
    ویرایش توسط artemis_743 : February 18th, 2013 در ساعت 11:56 AM

ApplyAbroad Superstar

هیچ گرایشی از زبانشناسی توی ایران وجود نداره!!!
    بنابراین بر خلاف انتظار، هیچ کدومشون توی ایران کار نداره!!!! ( یا حداقل کار تحقیقاتی درست و حسابی نداره!!)
    ولی می تونین باهاش استاد دانشگاه شین چون همون طور که گفتم هیچ کدوم توی ایران نیست
    در ایران حتی تا دکترا هم این رشته تحت عنوان زبانشناسی همگانی ارائه می شه !!!!
    ویرایش توسط artemis_743 : February 18th, 2013 در ساعت 11:56 AM

ApplyAbroad Superstar

ببخشید یادم رفت رشته رو معرفی کنم!!!!
    هدف اصلی این رشته (هدف اصلی ها، نه هدف هر گرایش) اینه که ببینه بچه چه جوری زبان یاد می گیره، مغز آدم چه جوری زبانو پردزاش می کنه. وقتی برین توی ریاضیات این رشته ( یادم رفت توی پستای قبلی بگم که یه رشته داریم به نام mathematical linguistics و یه رشته داریم به نام educational linguistics) می فهمین که خیلییییییییییییییییی ریاضیات پیچیده ای داره. تازه هنوز خیلی جاهاشو با ریاضیات فعلی نمی شه توجیه کرد. حالا این که بچه چه جوری این همه ریاضی بسیااااااااااااار پیشرفته رو توی کمتر از دو یا سه سال یاد می گیره، یه سواله که اگه بشه جوابشو کشف کرد، دنیا رو کن فیکون می کنه!!!! (حداقل دنیای کامپیوترو مطمئنم کن فیکون می کنه). اصل قضیه این بود که گفتم
    ولی خب هر گرایش هم هدف خودشون داره:
    مثلا چرا زبان تغییر می کنه؟ این تغییر به چه سمتیه؟
    چرا زبون مردم پایین شهر با بالای شهر فرق داره؟
    چرا وقتی که آدم زبون دومو یاد می گیره، با این که قبلا یه زبون یاد گرفته و تجربه ی یادگرفتن یه زبونو داره، ولی یاد گرفتن زبون دوم سخت تره؟ اصلا آیا واقعا این طوره؟
    آیا اگه آدم از یه سنی رد بشه دیگه زبون دوم یاد نمی گیره؟
    آیا اگه یه ادمو توی انزوا نگه داریم و بعد از بیست سال آزاد کنیم، می تونه زبون یاد بگیره؟
    وقتی می گیم یه چیزی نوک زبونمه واقعا یعنی چی؟
    یعنی کجاس؟ تو کجای مغزمونه که خیلی دم دسته ولی نمی تونیم بهش دسترسی داشته باشیم؟
    چرا قوری گل قرمزی گلاش قرمزه، خیلی سخته گفتنش؟!!!
    چرا پیش می یاد که به جای بچه ی همسایه ی رو به رو می گیم همسایه ی بچه ی رو به رو؟ ترتیب این کلمه ها کی توی ذهن مرتب می شن؟
    آیا ما با کلمات فکر می کنیم؟ ( اگه دقت کرده باشین ما وقتی داریم فکر می کنیم، انگار داریم با خودمون حرف می زنیم پس از کلمات استفاده می کنیم، یعنی با کلمات فکر می کنیم) اگه این طوریه پس بچه ها با چی فکر می کنن؟ اونا که هنوز زبون یاد نگرفتن!!
    ویرایش توسط artemis_743 : February 23rd, 2013 در ساعت 01:23 PM

Junior Member

سلام واقعا مرسی از اطلاعات خوبتون. من رشته ی کارشناسیم زبان و ادبیات انگلیسیه و 2ترم مونده که تمام بشه و دانشگاه سراسری درس می خونم و معدلمم تقریبا بالاست.می خوام واسه ارشد برم آلمان چون هم رایگانه هم دانشگاههای خیلی خوبی داره و علاقم هم به این رشته experimental linguistics
    حالا میخواستم بدونم شما در مورد این رشته در آلمان چیزی می دونید که کمکم کنید؟
    ویرایش توسط artemis_743 : February 18th, 2013 در ساعت 12:56 PM

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط soniyaa نمایش پست ها
    سلام واقعا مرسی از اطلاعات خوبتون. من رشته ی کارشناسیم زبان و ادبیات انگلیسیه و 2ترم مونده که تمام بشه و دانشگاه سراسری درس می خونم و معدلمم تقریبا بالاست.می خوام واسه ارشد برم آلمان چون هم رایگانه هم دانشگاههای خیلی خوبی داره و علاقم هم به این رشته experimental linguistics
    حالا میخواستم بدونم شما در مورد این رشته در آلمان چیزی می دونید که کمکم کنید؟
    این رشته ای که شما میگین خیلی کلیه! من خیلی اطلاعی ندارم تو آلمان واقعا همچین رشته ای به همچین نامی وجود داره یا نه! ولی بیشتر مثلا میگن psycholinguistics یا Nuerolinguistics یا مثلا pragmatics، ولی تا جایی که من دیدم تو آلمان زیاد مثلا روی سایکو کار نمی کنن. روی computational، موضوعات مربوط به معناشناسی و فونولوژی و فونتیک و مورفولوژی و اینا کار میکنن. برلین هم یه عالمه روی نورو کار میکنه. حالا من دقیقا نمی دونم شما رو چی میخواین کار کنین! شاید بتونم بیشتر کمکتون کنم. من آلمان computaitonal linguistics دکترا میخونم.
    ویرایش توسط artemis_743 : February 18th, 2013 در ساعت 12:57 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    این رشته ای که شما میگین خیلی کلیه! من خیلی اطلاعی ندارم تو آلمان واقعا همچین رشته ای به همچین نامی وجود داره یا نه! ولی بیشتر مثلا میگن psycholinguistics یا Nuerolinguistics یا مثلا pragmatics، ولی تا جایی که من دیدم تو آلمان زیاد مثلا روی سایکو کار نمی کنن. روی computational، موضوعات مربوط به معناشناسی و فونولوژی و فونتیک و مورفولوژی و اینا کار میکنن. برلین هم یه عالمه روی نورو کار میکنه. حالا من دقیقا نمی دونم شما رو چی میخواین کار کنین! شاید بتونم بیشتر کمکتون کنم. من آلمان computaitonal linguistics دکترا میخونم.
    عرض سلام و ادب خدمت دوست عزیزم ، پست شما رو نقل قول زدم چون حس کردم شرایط تحصیلیت به سوالات من نزدیکه و میتونی راهنماییم کنی ، البته اگر از دوستان دیگر هم کسی نظری داره خوشحال میشم که بشنوم.

من به تازگی لیسانس مترجمی زبان انگلیسی رو تموم کردم از دانشگاه پیام نور با معدل 15
    نمره IELTS هم 6 دارم فعلا
    مدرک ممیزی داخلی ISO9002
    مقاله ندارم اما سابقه کار دارم در زمینه رایانه و ارتباطات همراه به مدت 6 سال
    کارت معافیت خدمت دارم
    توصیه نامه استاد به تعداد کافی میتونم جور کنم

دنبال فاند گرفتن از یه دانشگاه آلمانی هستم به چند دلیل ، چون اونجا 3-4 تا فامیل درجه یک دارم خودم هم 9 ماه اونجا زندگی کردم و تا حدودی زبان آلمانی بلدم و میتونم تقویتش کنم. کلا به هر نوع زبانی علاقه مندم و در آلمان تحصیل کردن برام یه جورایی یک تیر و دو نشونه چون دوست دارم زبان آلمانی رو هم در کنار انگلیسی تقویتش کنم. رشته ای که میخوام تحصیل کنم فقط کافیه در ارتباط با زبان باشه ، جزئیاتش چندان مهم نیست.

به نظر شما چه باید بکنم؟ اصلا شانسی دارم؟
    هنوز ارتباطی برقرار نکردم و ایمیل نزدم ، اما چیزی که از سایت سفارت دستگیرم شد این بود که انگار به جای اپلای کردن و مکاتبه مستقیم با دانشگاه اول باید مدارکم رو تحویل سفارت بدم تا اونا این کار رو انجام بدن ! اینجوریه واقعا؟
    به نظر شما سابقه کاری که دارم و با رشته ام مرتبط نیست اصلا کاربردی داره یا نه؟ این چند سالی که کار کردم بیمه نبودم ، برای اونا گواهی از محل کارم کافیه یا حتما تایید بیمه رو میخوان؟

ببخشید که کمی طولانی شد ، ممنونم
    ویرایش توسط artemis_743 : February 18th, 2013 در ساعت 12:58 PM

صفحه 1 از 38 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)