صفحه 13 از 42 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 415

موضوع: مباحث مرتبط با پذیرش در رشته زبان شناسی

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : Linguistics

نقل قول نوشته اصلی توسط AhmadR88 نمایش پست ها
    دوستان سلام،

بنده بتازگی موفق به فارغ شدن از خدمت سربازی شدم. لیسانس مترجمی دارم و تصمیم دارم برای یکی از رشته های مرتبط (linguistics, sociolinguistic, TEFL و یا Tesol) ادامه بدم. در حال حاضر هم دارم ترجمه یک کتاب رو تکمیل میکنم و همزمان روی پروپوزال کارشناسیم که مربوط به مبحث sociolinguistics میشه کار میکنم. پون مدت زیادی از این اتمسفر دور بودم و اطلاعات زیادی هم ندارم میخواستم ببینم از نظر شما میتونم برای اپلای در یکی از این رشته ها و ترجیحاً دانشگاهی که بتونم فاند بگیرم براحتی اقدام کنم؟ منظور فرصتهای کلی هست که چقدر برای این مقطع و رشته های عنوان شده وجود داره؟

از پاسخ ها و پیشنهاداتتون پیشاپیش ممنونم
    اگه فاند میخواین به نظر من اول برین یه ارشد زبانشناسی بگیرین بعد برای دکتری اقدام کنین. چون رشته ی زبانشناسی توی خیلی از کشورا لیسانس داره و برای اپلای کردن از مقطع ارشد شما بدون پیش زمینه ی زبانشناسی میخواین با این بچه هایی که لیسانس زبانشناسی دارن رقابت کنین که کار ساده ای نیست.
    ویرایش توسط artemis_743 : February 18th, 2013 در ساعت 01:10 PM

Junior Member

سلام دوستان
    در حال حاضر سال سومرشته ی دبیری زبان انگلیسی هستم و تصمیم دارم برای ارشد رشته زبان شناسی رو انتخابکنم.با این امید که بتونم از دانشگاههای آمریکا پذیرش بگیرم همراه با بورسیه.سوالها و جوابها رو که خوندم متوجه شدم که رشته زبانشناسی بهتر از ترجمه و ادبیات وآموزش هست.بیشتر دوست دارم در رشته ی زبانشناسی رایانه ای تحصیل کنم.نمیدونم آیا ممکن هست بدون این که کامپیوتر خونده باشماین رشته رو ادامه بدم و آیا این رشته در مقطع ارشد در ایران وجود داره؟در حال حاضرترم 6 هستم.به نظرتون از الآن برای خوندن ارشد شروع کنم؟
    و آخرین سوالم :دقیقانمیدونم تو سایت دانشگاهها در کدوم قسمت دنبال رشته ام بگردم و این که چطور بااستادها مکاتبه کنم؟ممنون میشم راهنماییم کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Shine1 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    در حال حاضر سال سومرشته ی دبیری زبان انگلیسی هستم و تصمیم دارم برای ارشد رشته زبان شناسی رو انتخابکنم.با این امید که بتونم از دانشگاههای آمریکا پذیرش بگیرم همراه با بورسیه.سوالها و جوابها رو که خوندم متوجه شدم که رشته زبانشناسی بهتر از ترجمه و ادبیات وآموزش هست.بیشتر دوست دارم در رشته ی زبانشناسی رایانه ای تحصیل کنم.نمیدونم آیا ممکن هست بدون این که کامپیوتر خونده باشماین رشته رو ادامه بدم و آیا این رشته در مقطع ارشد در ایران وجود داره؟در حال حاضرترم 6 هستم.به نظرتون از الآن برای خوندن ارشد شروع کنم؟
    و آخرین سوالم :دقیقانمیدونم تو سایت دانشگاهها در کدوم قسمت دنبال رشته ام بگردم و این که چطور بااستادها مکاتبه کنم؟ممنون میشم راهنماییم کنید.
    یکی از دوستان تو این فروم هست که لیسانس و ارشد زبانشناسی خونده و دنبال پذیرش از آمریکا و کانادا بود اما با اینکه شرایطش خوب بود میگفت کار سختیه که بتونی پذیرش خصوصا با فاند در این رشته بگیری. کلا برای رشته های غیرفنی که پروژه های صنعتی براشون تعریف نمیشه منابع فاند خیلی کمتره و در نتیجه گرفتن فاند هم سختتر میشه...موفق باشین
    ویرایش توسط artemis_743 : February 18th, 2013 در ساعت 01:09 PM

ApplyAbroad Senior Veteran
    artemis_743 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Shine1 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    زبان شناسی رایانه ای رو شریف چند سالی میشه که آورده.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط artemis_743 نمایش پست ها
    زبان شناسی رایانه ای رو شریف چند سالی میشه که آورده.
    البته این چندش خیلی کمه! دو ساله. قاعدتا باید یه سری فارغ التحصیل داده باشه تا الان (اگه بچه هاش به موقع دفاع کرده باشن). ولی چیزی که من شنیدم این بود که اصلا چیز خوبی از آب در نیومده. چون هنوز جدیده و استاد درست و حسابی هم ندارن. یعنی استاداشون یا کامپیوتر خوندن، یا زبانشناسی. ما که تو ایران کسی نداریم که رفته باشه دکترای زبانشناسی رایانه ای گرفته باشه از کشورای دیگه( البته خیلی خیلی محدود داریم). شخصا پیشنهاد میکنم اگر میخواین زبانشناسی رایانه ای بخونین بعدا، کامپیوتر بخونین با گرایش زبانشناسی نه زبانشناسی با گرایش کامپیوتر. یعنی برین رشته ی کامپیوتر، بعد برین توی هوش مصنوعی و NLP و information extraction کار کنین.

البته من توی آلمان دیدم که استادا دانشجویی میگیرن که تا ارشدش فقط زبانشناسی محض بوده و الان اومده دکترای زبانشناسی رایانه ای میخونه ولی خب برای خود طرف یه کمی سخته. اگر رشته اتون کامپیوتر نیست حتما برین برنامه نویسی رو یاد بگیرین و با اجازه ی استادا سر کلاسای درس بچه های کامپیوتر بشینین. ممکنه خیلی چیزاش براتون مشکل باشه ولی همین که دید کامپیوتری داشته باشین خیلی بهتون کمک میکنه، همین که با یه سری اصطلاحات و الگوریتم ها آشنا بشین خیلی خوبه.

artemis_743 آواتار ها

آقای دکتر مصطفی عاصی دکترای زبان شناسی با گرایش کامپیوتر و فرهنگ نگاری از دانشگاه Exeter دارن و مدیرگروه زبان شناسی پژوهشگاه علوم انسانی هستن.
    ویرایش توسط artemis_743 : February 18th, 2013 در ساعت 01:08 PM

Junior Member

ممنون از جواب هاتون.به نظرتون کدوم رشته از زبان انگلیسی راحت تره برای گرفتن بورسیه؟چه مدارکی نیاز دارم تا قطعا پذیرش بگیرم؟ البته تو پست های قبل خوندم که دیگران گفته بودن گرفتن پذیرش در رشته زبانشناسی راحت تر از بقیه ی رشته هاست!
    اگه میشه در مورد سوال آخرم هم راهنماییم کنید ممنون میشم!
    در حال حاضرترم 6 هستم.به نظرتون از الآن برای خوندن ارشد شروع کنم؟
    و آخرین سوالم :دقیقانمیدونم تو سایت دانشگاهها در کدوم قسمت دنبال رشته ام بگردم و این که چطور بااستادها مکاتبه کنم؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط artemis_743 نمایش پست ها
    آقای دکتر مصطفی عاصی دکترای زبان شناسی با گرایش کامپیوتر و فرهنگ نگاری از دانشگاه Exeter دارن و مدیرگروه زبان شناسی پژوهشگاه علوم انسانی هستن.
    بله، بنده هم ایشون رو از نزدیک دیدم و باهاشون صحبت کردم، اما آیا شما کس دیگه ای میشناسین با این گرایش؟ اون زمانی که من میخواستم تز لیسانس انجام بدم، به جز ایشون هرچی گشتم کس دیگه ای نبود با این گرایش، ضمن اینکه همین دکتر عاصی هم اسمشون رو سرچ کنین، مشخص میشه که چقدر فعال هستن در زمینه ی زبانشناسی رایانه ای! آخرین مقالاتشون روی چه موضوعاتی هست، کجا چاپ شده و غیره. کلا توی ایران کسایی که کامپیوتر کار می کنن مقالاتشون مرتبط تره به اون چیزی که واقعا زبانشناسی رایانه ای هست.

Junior Member

با درود فراوان به دوستان عزیز،
    آین صفحه مربوط به پذیرش رشته های زبان که شده شهر اموات! چرا ما دانشجو های زبان این قدر بی حالیم؟!
    سوالم که می پرسیم کسی که، البته لطف می کنه، و پاسخ می ده می بینی مثلا اگه سه تا سوال پرسیدی فقط یکیشو جواب داده. برای دو تای دیگش هم یا باید بی خیال شی یا به در و دیوار بزنی تا بالاخره یکی پیدا بشه و باز جواب یکیشو بده!!!
    یه نگاه به دانشجوهای رشته های دیگه بندازیم و همت را بیشتر کنیم. تشکر می کنم.
    ویرایش توسط artemis_743 : February 18th, 2013 در ساعت 01:07 PM

artemis_743 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط alighadr نمایش پست ها
    با درود فراوان به دوستان عزیز،
    آین صفحه مربوط به پذیرش رشته های زبان که شده شهر اموات! چرا ما دانشجو های زبان این قدر بی حالیم؟!
    سوالم که می پرسیم کسی که، البته لطف می کنه، و پاسخ می ده می بینی مثلا اگه سه تا سوال پرسیدی فقط یکیشو جواب داده. برای دو تای دیگش هم یا باید بی خیال شی یا به در و دیوار بزنی تا بالاخره یکی پیدا بشه و باز جواب یکیشو بده!!!
    یه نگاه به دانشجوهای رشته های دیگه بندازیم و همت را بیشتر کنیم. تشکر می کنم.
    هر کس در حدی که اطلاعات داره جواب میده. وقتی از یه چیز مطمئن نیستیم بهتره جواب ندیم تا اطلاعات اشتباه بدیم. نمونه رایتینگ معمولن مقاله یا پروژه درسی هست که شما انجام دادید. هدف هم اینه که توانایی نگارش شما سنجیده بشه. باید به سایت دانشگاه های مورد نظرتون مراجعه کنید تا مطمئن بشید ازتون چی میخوان. معمولن می گن میتونید نوشته ای که در حیطه رشته خودتون هم نیست به عنوان نمونه رایتینگ بفرستید. اگر هر سوالی دارید بهترین روش اینه که از graduate coordinator اون دانشگاه بپرسید که خیالتون راحت تر باشه. موفق باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)