صفحه 15 از 42 نخستنخست ... 5678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 415

موضوع: مباحث مرتبط با پذیرش در رشته زبان شناسی

ApplyAbroad Senior Veteran
    artemis_743 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مباحث مرتبط با پذیرش در رشته زبان شناسی

نقل قول نوشته اصلی توسط Ordijahandam نمایش پست ها
    مطمینید هیچ جا جی آر ای سابجکت لازم نداره برای این رشته؟
    و یک سوال دیگه اینکه.... الان چه کشورهایی به متقاضیان این رشته فاند و ویزا بهتر می دن؟
    من می خوام بگردم دنبال استاد... نمی دونم کدوم کشورها رو بگیردم. مرسی
    جی آر ای سابجکت برای رشته ادبیاته. کانادا، آمریکا و استرالیا شانس برای فاند هست. برای کشورهای اروپایی هم پوزیشن ها رو اعلام می کنن. اول زمینه تحقیقاتیتون رو مشخص کنید و بعد دنبال استاد بگردید. خیلی ها ممکنه اصلن جواب ندن اما نباید ناامید شد.

Member Ordijahandam آواتار ها

ممنون آرتمیس عزیز.
    من شنیدم آلمان مهد زبانشناسیه؟
    1. یعنی به پای آمریکا می رسه؟
    یک سری موسسات خصوصی توی آلمان و سوئد و انگلیس گویی هستن که روی زبانهای خاصی کار میکنن و مثل اینکه از کسانی که اون زبانها رو بلدن استقبال ویژه ای میکنن؟!( البته با در نظر گرفتن اینکه بقیه رزومشون خوب باشه ) و همچنین فاند و دکتری می دن.
    2. به نظرتون این موسسات می تونن به پای دانشگاه برسن از نظر اعتبار و کار پیدا کردن در آینده
    3. الان وضعیت ویزا و فاند کشورهای اروپایی مثل آلمان و انگلیس برای ایرانیها چطوره؟
    4. من نه لیسانسم و نه فوقم زبانشناسی نبودن. اما برای دکتری بدلیل علاقه و ... می خوام برای زبانشناسی اقدام کنم. بنظرتون ازین نظر مشکلی پیش نمیاد؟
    لطف می کنید اگر به همشون جواب بدین در صورت امکان

ApplyAbroad Superstar

ممنون آرتمیس عزیز.
    من شنیدم آلمان مهد زبانشناسیه؟
    1. یعنی به پای آمریکا می رسه؟
    یک سری موسسات خصوصی توی آلمان و سوئد و انگلیس گویی هستن که روی زبانهای خاصی کار میکنن و مثل اینکه از کسانی که اون زبانها رو بلدن استقبال ویژه ای میکنن؟!( البته با در نظر گرفتن اینکه بقیه رزومشون خوب باشه ) و همچنین فاند و دکتری می دن.
    2. به نظرتون این موسسات می تونن به پای دانشگاه برسن از نظر اعتبار و کار پیدا کردن در آینده
    3. الان وضعیت ویزا و فاند کشورهای اروپایی مثل آلمان و انگلیس برای ایرانیها چطوره؟
    4. من نه لیسانسم و نه فوقم زبانشناسی نبودن. اما برای دکتری بدلیل علاقه و ... می خوام برای زبانشناسی اقدام کنم. بنظرتون ازین نظر مشکلی پیش نمیاد؟
    لطف می کنید اگر به همشون جواب بدین در صورت امکان

با اجازه ی آرتمیس عزیز، من تا جایی که بلدم جواب میدم.
    1- با اینکه توی آلمان میخونم باورم نمی شه که مهد زبانشناسی باشه تا حالا هم توی هیچ تبلیغی توی کنفرانس های آلمان ندیدم همچین جمله ای نوشته باشن که ما مهد زبانشناسی هستیم! برای رنکنینگ دانشگاها به سایت های معتبر مراجعه کنید که با توجه به رشته رتبه بندی می کنن دانشگاها رو، نظر سنجی های آدمای معمولی نمی تونه مقیاس خوبی باشه.
    توی همه ی کشورها موسساتی هستن که روی زبانای خاصی کار می کنن. همون آمریکا هم کلی موسسه توش هستن که روی زبون فارسی کار می کنن.
    توی آلمان زیاد روی زبان فارسی کار نمی کنن. آلمانی، فرانسه و عربی رو بیشتر کار می کنن. البته آلمانی رو خییییییییلی بیشتر.
    2- توی آلمان که این طوریه که موسسه به شما مدرک نمی ده. در نهایت شما مدرکتون رو از یه دانشگاه می گیرین. یه سری موسسات هستن که با یه سری دانشگاه همکاری می کنن. شما فاند رو از موسسه می گیرین ولی در نهایت مدرکتونو از دانشگاه میگیرین.
    حالا باید ببینین ارزش اون دانشگاهی که به شما مدرک رو میده چقدره. ولی در کل موسساتی مثل ماکس پلانک خیلی شناخته شده هستن و برای آینده و کار رزومه ی خوبی براتون هستن که بگین تو ماکس پلانک کار کردین.
    3- وضعیت فاند توی آلمان برای زبانشناسی محض اصلا خوب نیست. هرچی عملی تر باشه گرایشتون، احتمال فاند پیدا کردن بیشتره. مخصوصا اگر عصب شناسی زبان بخواین کار کنین یا زبانشناسی رایانه ای.
    4- اگه سواد داشته باشین نه. اگه میخواین فاند بگیرین باید یه پروپوزال خیلی خوب بدین. زبانشناسی رو میشه به هر رشته ای پیوند زد، سعی کنین یه گرایشی انتخاب کنین که به رشته ی لیسانس و ارشدتون نزدیک تر باشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مترجمی زبان انگلیسی

سلام،
    من لیسانس مترجمی با معدل 16.73 از دانشگاه پیام نور و ارشدمم از دانشگاه آزاد با معدل 17.75.پایانامه مو زبانشناسی کار کردم،تو حوزه ی genre analysisوcross-cultural studies.هنوز مقاله ای ازش درنیاوردم،نمره ی زبانمم پایینه ( آیلتس 6.5. بنظرتون شانسی برای phd زبانشناسی با فاند دارم؟؟رنکینگ دانشگاه برام مهم نیس

ممنون Especial عزیز
    1. برای رشته زبانشناسی کسی رنکینگی از دانشگاههای آمریکا، کانادا، استرالیا، آلمان، انگلیس و ... نداره از بچه ها؟ دیدم بچه های رشته های دیگه خیلی اطلاعات می دن به هم دیگه در این زمینه.
    2. کسی میدونه الان وضعیت مطالعه زبانهای رو به نابودی و زبانهای ایرانی الان کجا بهتره؟ برای این رشته ها فاند خوبی میدن؟
    3. در مورد آسونی یا سختی گرفتن ویزا از کشورهای اروپایی برای دکتری زبانشناسی کسی خبری نداره؟
    پیشاپیش ممنون بخاطر جوابهاتون.

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    با اجازه ی آرتمیس عزیز، من تا جایی که بلدم جواب میدم.
    1- با اینکه توی آلمان میخونم باورم نمی شه که مهد زبانشناسی باشه تا حالا هم توی هیچ تبلیغی توی کنفرانس های آلمان ندیدم همچین جمله ای نوشته باشن که ما مهد زبانشناسی هستیم! برای رنکنینگ دانشگاها به سایت های معتبر مراجعه کنید که با توجه به رشته رتبه بندی می کنن دانشگاها رو، نظر سنجی های آدمای معمولی نمی تونه مقیاس خوبی باشه.
    توی همه ی کشورها موسساتی هستن که روی زبانای خاصی کار می کنن. همون آمریکا هم کلی موسسه توش هستن که روی زبون فارسی کار می کنن.
    توی آلمان زیاد روی زبان فارسی کار نمی کنن. آلمانی، فرانسه و عربی رو بیشتر کار می کنن. البته آلمانی رو خییییییییلی بیشتر.
    2- توی آلمان که این طوریه که موسسه به شما مدرک نمی ده. در نهایت شما مدرکتون رو از یه دانشگاه می گیرین. یه سری موسسات هستن که با یه سری دانشگاه همکاری می کنن. شما فاند رو از موسسه می گیرین ولی در نهایت مدرکتونو از دانشگاه میگیرین.
    حالا باید ببینین ارزش اون دانشگاهی که به شما مدرک رو میده چقدره. ولی در کل موسساتی مثل ماکس پلانک خیلی شناخته شده هستن و برای آینده و کار رزومه ی خوبی براتون هستن که بگین تو ماکس پلانک کار کردین.
    3- وضعیت فاند توی آلمان برای زبانشناسی محض اصلا خوب نیست. هرچی عملی تر باشه گرایشتون، احتمال فاند پیدا کردن بیشتره. مخصوصا اگر عصب شناسی زبان بخواین کار کنین یا زبانشناسی رایانه ای.
    4- اگه سواد داشته باشین نه. اگه میخواین فاند بگیرین باید یه پروپوزال خیلی خوب بدین. زبانشناسی رو میشه به هر رشته ای پیوند زد، سعی کنین یه گرایشی انتخاب کنین که به رشته ی لیسانس و ارشدتون نزدیک تر باشه.

پیش فرض پاسخ : Linguistics or Education(TEFL)?

ممنون. factfinder عزیز.
    این زبانها که روشون کمتر هم کار شده مثل بلوچی و .... توی بعضی دانشگاه ها دیدم دپارتمان مطالعه ی زبانهای ایرانی و مطالعه ی زبانهای رو به نابودی دارن. به نظرتون اگر کسی به یکی از این زبانها تسلط داشته باشه یعنی از بچگی دوزبانه مثلا بلوچ و فارس باشه و نمره زبانش هم خوب بشه، 1. می تونه به این دلیل که گویشگر اون زبان در حال نابودیه و طبیعتا چون اون موسسه یا دانشگاه بهشون احتیاج داره، به این واسطه فاند بگیره اون شخص؟ 2. با در نظر رگرفتن و بدون در نظر گرفتن داشتن مقاله چطور؟3. اگه رشته ارشد و لیسانسش زبانشناسی نباشه باید مقاله زبانشناسی بده تا بتونه توی زبانشناسی ادعایی داشته باشه؟ 4. الان در دانشگاهی رشته anthropology با تکیه بر زبانهای ایرانی وجود داره؟ یا فقط مطالعاتشون روی زیان مناطق خاص هستش؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط factfinder نمایش پست ها
    سلام دوستان
    تحصیل در مقاطع تکمیلی لازمه اش وجود علاقه و اشنایی خیلی زیاد با رشته ای هست که قراره بخونید... واین مساله اهمیت بیشتری پیدا میکنه وقتی که میخواین این رو خارج از ایران بخونید...چون لازمه شما 4 یا 5 سال به صورت مداوم تو یه دپارتمان رو موضوع خاصی کار پژوهشی انجام بدید...اینکه کل کل بکنیم که این کدوم اول اومده (مرغ یا تخم مرغ) فکر نکنم کمکی کنه...رشته انتروپالوژی یه رشته ای هست که بسیاری از متدهای تحقیقش از طریق زبان انجام میشه یعنی شما با گفتگو . مصاحبه. بحث. تبادل نظر. وزندگی در میان یه جامعه به قوانین حاکم بر روابط افراد و درکشون از دنیای پی میبرین...مثلا یه دانشمندی به اسم مارگارت مید چند سال تو جنگلهای امازون رو قبایل بومیش کار کرد تا بدونه که چه درکی از جهان دارند مثلا ریاضیات و حسابشون چه جوریه یا مثلا به خورشید چه جنسیتی میدن...یا مثلا دایره واژگانیشون چقده....زبانشون چطور زایایی داره....کلمات خطابشون و احترام رو چطوری میرسونن(تو فارسی : اقا خانم جنابعالی شما حضرتعالی)همه اینها یعنی اینکه بخش وسیعی از انسان شناسی مبتنی بر زبان هست. متد تحقیقاتشون :
    Ethnography of communication
    ethnomethodology
    Participant observation
    Interview
    case study
    در کل رشته جالبیه و در دنیای مدرن هم کاربرد داره و محدود به قبایل ناشناخته نیست....جای کار هم زیاد داره ....مثلا کمتر کسی رو درک شناختی قبایل ایرانی مث کردها یا بلوچ ها از مفاهیم زبان شناختی کار کرده.
    موفق باشید

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : Linguistics or Education(TEFL)?

ممنون. factfinder عزیز.
    این زبانها که روشون کمتر هم کار شده مثل بلوچی و .... توی بعضی دانشگاه ها دیدم دپارتمان مطالعه ی زبانهای ایرانی و مطالعه ی زبانهای رو به نابودی دارن. به نظرتون اگر کسی به یکی از این زبانها تسلط داشته باشه یعنی از بچگی دوزبانه مثلا بلوچ و فارس باشه و نمره زبانش هم خوب بشه، 1. می تونه به این دلیل که گویشگر اون زبان در حال نابودیه و طبیعتا چون اون موسسه یا دانشگاه بهشون احتیاج داره، به این واسطه فاند بگیره اون شخص؟ 2. با در نظر رگرفتن و بدون در نظر گرفتن داشتن مقاله چطور؟3. اگه رشته ارشد و لیسانسش زبانشناسی نباشه باید مقاله زبانشناسی بده تا بتونه توی زبانشناسی ادعایی داشته باشه؟ 4. الان در دانشگاهی رشته anthropology با تکیه بر زبانهای ایرانی وجود داره؟ یا فقط مطالعاتشون روی زیان مناطق خاص هستش؟
    من نظر شخصیمو میگم و چیزی که دور و برم دیدم.
    من در زمینه ی زبان های در حال انقراض چیزی ندیدم ولی در حالت کلی نیازی نیست کسی که روی یه زبان کار میکنه، حتما اون زبون رو بلد باشه. مثلا من اینجا دیدم که آلمانی ها روی زبون عربی کار می کنن. اصلا روش پروژه تعریف کردن و پول میگیرن به ازاش. منتها همشون هم آلمانی هستن، هیچی هم عرب ندارن. فقط در نهایت که میخوان بررسی کنن که آیا فلان قسمت کارشون درست بوده یا نه، برای مثلا سه ماه یه عرب استخدام می کنن تا بهشون بگه که چک کنه براشون. یعنی این طوری نیست که بیان حتما یه عرب زبون رو به عنوان دانشجوی دکترا بگیرن صرفا به این علت که خب پروژه به زبون عربیه. بر خلاف تصور خیلی ها توی زبانشناسی معمولا هیچ اصراری نیست که طرف سه چهار تا زبون بلد باشه یا هرچی بیشتر زبون بلد باشه بهتره.
    در مورد زبون بلوچی هم خانم کارینا جهانی روی این موضوعا کار میکرد، نمی دونم هنوز توی همین فیلده یا نه ولی میتونین سرچش کنین. فکر میکنم سوئده ولی هر از گاهی ایران هم میره اگه کنفرانسی چیزی باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    من نظر شخصیمو میگم و چیزی که دور و برم دیدم.

در مورد زبون بلوچی هم خانم کارینا جهانی روی این موضوعا کار میکرد، نمی دونم هنوز توی همین فیلده یا نه ولی میتونین سرچش کنین. فکر میکنم سوئده ولی هر از گاهی ایران هم میره اگه کنفرانسی چیزی باشه.
    من راستش می خوام در زمینه زبان "تاتی" کار کنم Tati Language. اگر کسی اطلاعاتی در مورد محققین و دانشگاههایی و استادایی که در این زمینه کار می کنن اطلاعاتی بهم بده بسیار ممنون می شم.
    ویرایش توسط artemis_743 : April 13th, 2013 در ساعت 06:56 PM

پیش فرض زبانهای در حال نابودی؟

سلام دوستان. گویا بسیاری از زبانهای ایرانی مثل کردی تاتی لری بلوچی و... جزو زبانهای در حال نابودی/انقراض هستن، دانشگاه هایی وجود دارن که به کسانی که روی این زبانها کار می کنن فاند خوبی می دن . من روی زبان تاتی Tati کار می کنم، دوستانی که اطلاعاتی در این زمینه دارن کمک کنن تا بدونیم کدوم کشورها، دانشگاه ها، و اساتید روی این زبانها کار می کنن و بهش فاند میدن؟ از اینگه اطلاعاتتون رو در اختیار بقیه قرار میدین ممنونیم.

دوستانی که برای گرایشهای زبانشناسی می خواهید اقدام کنید، لینکهای ارزشمندتون رو در اختیار همه بذارین تا بقیه هم استفاده کنن. هر لینکی که به یافتن استاد، دانشگاه و فیلد کاری بتونه کمک کنه می تونه برای بقیه مفید باشه.
    ممنون از سخاوتمندی شما

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)