صفحه 16 از 42 نخستنخست ... 67891011121314151617181920212223242526 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 415

موضوع: مباحث مرتبط با پذیرش در رشته زبان شناسی

Member Ordijahandam آواتار ها

پیش فرض پاسخ : Linguistics

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    لزوما همیشه دانشگاهای آمریکا بهترین نیستند.
    این رنک 2011 برای رشته ی زبانشناسیه توی دنیا
    http://www.guardian.co.uk/higher-edu...nguistics-2011
    رنک 2012 هم دارین؟ مرسی

پیش فرض پاسخ : مباحث مرتبط با پذیرش در رشته زبان شناسی

دوستانی که در زمینه زبانهای ایرانی و زبانهای باستانی می خوان کار کنن انجمن زبانشناسی ایران این هفته و هفته دیگه همایش زبانهای باستانی و زبانهای ایرانی برگزار میکنه که فکر میکنم بتونه ایده های خوبی بده برای مقاله نوشتن و پیدا کردن استاد.به سایت انجمن زبانشناسی ایران مراجعه کنید برای ثبت نام.

دوستان.... من رشته ارشدم آموزش بوده. حالا می خوام برای دکترا زبانشناسی بخونم. با یه استاد آلمانی حرف زدم گفت چون رشته ات زبانشناسی نبوده باید بیای از اول اینجا زبانشناسی ارشد بخونی... اون هم به زبان آلمانی.... هزینه های ارشدت هم خودت بدی......
    این که خیلی ظلمه؟! بنظرتون اگر یکی دو تا مقاله در زمینه زبانشناسی داشته باشم بزودی.... می تونم امیدوار باشم دکتری زبانشناسی میتونم پذیرش با فاند بگیرم؟ منظورم میزان احتمالشه. ممنون.

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

نقل قول نوشته اصلی توسط Ordijahandam نمایش پست ها
    دوستان.... من رشته ارشدم آموزش بوده. حالا می خوام برای دکترا زبانشناسی بخونم. با یه استاد آلمانی حرف زدم گفت چون رشته ات زبانشناسی نبوده باید بیای از اول اینجا زبانشناسی ارشد بخونی... اون هم به زبان آلمانی.... هزینه های ارشدت هم خودت بدی......
    این که خیلی ظلمه؟! بنظرتون اگر یکی دو تا مقاله در زمینه زبانشناسی داشته باشم بزودی.... می تونم امیدوار باشم دکتری زبانشناسی میتونم پذیرش با فاند بگیرم؟ منظورم میزان احتمالشه. ممنون.
    آقای دکتر ارسلان کهنمایی پور،لیسانسشون برق بوده و فوقشون آموزش اما پذیرش دکترای زبانشناسی از داتشگاه تورنتو داشتن و الان هم در دانشگاه های آمریکا زبان شناسی تدریس می کنن و کتابشون رو آکسفورد چاپ کرده، بستگی به جهت گیری شما در پایان نامه داره فکر کنم چون ایشون استاد راهنماشون دکتر دبیری مقدم بودن در ارشد.

ApplyAbroad Senior Veteran
    artemis_743 آواتار ها

تا جایی که من اطلاع دارم دانشگاه Freiburg دوره کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی داره.

نقل قول نوشته اصلی توسط SirousFUM نمایش پست ها
    آقای دکتر ارسلان کهنمایی پور،لیسانسشون برق بوده و فوقشون آموزش اما پذیرش دکترای زبانشناسی از داتشگاه تورنتو داشتن و الان هم در دانشگاه های آمریکا زبان شناسی تدریس می کنن و کتابشون رو آکسفورد چاپ کرده، بستگی به جهت گیری شما در پایان نامه داره فکر کنم چون ایشون استاد راهنماشون دکتر دبیری مقدم بودن در ارشد.
    ایشون هیئت علمی دانشگاه تورنتو هستن

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

نقل قول نوشته اصلی توسط artemis_743 نمایش پست ها
    تا جایی که من اطلاع دارم دانشگاه Freiburg دوره کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی داره.

ُSyracuse هم هستن انگار!
    http://www.oup.com/us/catalog/genera...=9780199219230
    http://newlll.syr.edu/index.php?pgm=..._kahnemuyipour

در هر صورت چه تورنتو چه سیراکوز، که جفتشون دانشگاه های خوبی هستن، نشون می ده ایشون با این رزومه تونستن جذب بشن و خودش نشونه ی خوبیه
    ویرایش توسط SirousFUM : May 15th, 2013 در ساعت 10:16 AM

ApplyAbroad Superstar

این آلمانی ها رو خیلی جدی نگیرین شما! من لیسانسم کامپیوتر بود، ارشدم زبانشناسی، برای دکترای یه جایی اقدام کردم، یارو بعد از مصاحبه بهم میل زد که تو اطلاعات زبانشناسی رایانه ایت کمه، اول برو یه ارشد زبانشناسی رایانه ای بگیر، بعد برای دکتری اقدام کن!!!
    ولی من بعدا از یه دانشگاه دیگه برای دکتری زبانشناسی توی آلمان پذیرش گرفتم، و ارشد هم نرفتم دوباره بخونم.

میخوام بگم به دلیل حرف یه نفر اصلا خودتونو نبازین. اگه تلاشتون رو بکنین و یه گرایشی از زبانشناسی رو انتخاب کنین که به پایان نامه اتون مرتبط هست و در واقع به آموزش زبان مرتبط بوده، میتونین پذیرش بگیرین. نگران نباشین. به عنوان مثال به نظر من اگه روی چندزبانه ها کار کنین، مثلا مشکلات یادگیری چندزبانه ها میتونین دو تا رشته رو به هم پیوند بزنین و پذیرش بگیرین (تو رشته های مثل phonetics یا psycholinguistics یا حتی neurolinguistics) ولی خب مثلا پیوند زدن آموزش به زبانشناسی رایانه ای خیلی سخت میشه، مخصوصا اگه اصلا پیش زمینه ی کامپیوتری نداشته باشین.

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    با اجازه ی آرتمیس عزیز، من تا جایی که بلدم جواب میدم.
    1- با اینکه توی آلمان میخونم باورم نمی شه که مهد زبانشناسی باشه تا حالا هم توی هیچ تبلیغی توی کنفرانس های آلمان ندیدم همچین جمله ای نوشته باشن که ما مهد زبانشناسی هستیم! برای رنکنینگ دانشگاها به سایت های معتبر مراجعه کنید که با توجه به رشته رتبه بندی می کنن دانشگاها رو، نظر سنجی های آدمای معمولی نمی تونه مقیاس خوبی باشه.
    توی همه ی کشورها موسساتی هستن که روی زبانای خاصی کار می کنن. همون آمریکا هم کلی موسسه توش هستن که روی زبون فارسی کار می کنن.
    توی آلمان زیاد روی زبان فارسی کار نمی کنن. آلمانی، فرانسه و عربی رو بیشتر کار می کنن. البته آلمانی رو خییییییییلی بیشتر.
    2- توی آلمان که این طوریه که موسسه به شما مدرک نمی ده. در نهایت شما مدرکتون رو از یه دانشگاه می گیرین. یه سری موسسات هستن که با یه سری دانشگاه همکاری می کنن. شما فاند رو از موسسه می گیرین ولی در نهایت مدرکتونو از دانشگاه میگیرین.
    حالا باید ببینین ارزش اون دانشگاهی که به شما مدرک رو میده چقدره. ولی در کل موسساتی مثل ماکس پلانک خیلی شناخته شده هستن و برای آینده و کار رزومه ی خوبی براتون هستن که بگین تو ماکس پلانک کار کردین.
    3- وضعیت فاند توی آلمان برای زبانشناسی محض اصلا خوب نیست. هرچی عملی تر باشه گرایشتون، احتمال فاند پیدا کردن بیشتره. مخصوصا اگر عصب شناسی زبان بخواین کار کنین یا زبانشناسی رایانه ای.
    4- اگه سواد داشته باشین نه. اگه میخواین فاند بگیرین باید یه پروپوزال خیلی خوب بدین. زبانشناسی رو میشه به هر رشته ای پیوند زد، سعی کنین یه گرایشی انتخاب کنین که به رشته ی لیسانس و ارشدتون نزدیک تر باشه.
    سلام اسششیال عزیز
    من لیسانسم مترجمی انگلیسیه فکر میکنین بتونم ارشد زبان شناسی رایانه ای به زبان آلمانی پذیرش بگیرم؟ بوده تو همکلاسیاتون افرادی با این شرایط؟
    آخه لیسانسم B.A و زبانشناسی رایانه ای M.S!!!!!!!!!!!!!!!!!!!و اینکه آیا computer linguistic با computational linguistic فرق داره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط artemis_743 نمایش پست ها

در صورت شروع دوباره از ارشد، شانس گرفتن فاند کمتر نمی شه برای رشته زبانشناسی؟

خوب من پایانامم خیلی تیچینگ محضه. اما در حال نوشتن یه مقاله زبانشناسی هستم با استادم که استاد به آینده اش خیلی امیدواره. من می تونم بنظرتون اینطوری از ارشد خوندن دوباره در پناه باشم؟
    و یک سوال دیگه.... متقاضیان دکتری زبانشناسی بیشتر روی آمریکا تمرکز می کنن یا آلمان یا کشور (های) دیگه؟ البته شاخه ی "زبانهای ایرانی/ زبانهای رو به نابودی" زبانشناسی.
    ممنون دوستان

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)