صفحه 17 از 42 نخستنخست ... 789101112131415161718192021222324252627 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 415

موضوع: مباحث مرتبط با پذیرش در رشته زبان شناسی

Member Ordijahandam آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مباحث مرتبط با پذیرش در رشته زبان شناسی

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    این آلمانی ها رو خیلی جدی نگیرین شما! من لیسانسم کامپیوتر بود، ارشدم زبانشناسی، برای دکترای یه جایی اقدام کردم، یارو بعد از مصاحبه بهم میل زد که تو اطلاعات زبانشناسی رایانه ایت کمه، اول برو یه ارشد زبانشناسی رایانه ای بگیر، بعد برای دکتری اقدام کن!!!
    ولی من بعدا از یه دانشگاه دیگه برای دکتری زبانشناسی توی آلمان پذیرش گرفتم، و ارشد هم نرفتم دوباره بخونم.

میخوام بگم به دلیل حرف یه نفر اصلا خودتونو نبازین. اگه تلاشتون رو بکنین و یه گرایشی از زبانشناسی رو انتخاب کنین که به پایان نامه اتون مرتبط هست و در واقع به آموزش زبان مرتبط بوده، میتونین پذیرش بگیرین. نگران نباشین. به عنوان مثال به نظر من اگه روی چندزبانه ها کار کنین، مثلا مشکلات یادگیری چندزبانه ها میتونین دو تا رشته رو به هم پیوند بزنین و پذیرش بگیرین (تو رشته های مثل phonetics یا psycholinguistics یا حتی neurolinguistics) ولی خب مثلا پیوند زدن آموزش به زبانشناسی رایانه ای خیلی سخت میشه، مخصوصا اگه اصلا پیش زمینه ی کامپیوتری نداشته باشین.
    خوب من پایانامم تیچینگ محضه و ارتباط دادنش حداقل برای من خیلی سخت که بهش چندان هم علاقه ندارم (دانشگاه مجبورم کردن روی این موضوع کار کنم). اما دارم با استاد روی یک مقاله زبانشناسی کار میکنم که استاد به آیندش هم خیلی امیدواره. بنظرتون این مقاله میتونه من رو از شر دوباره ارشد خوندن محفوظ داره؟
    یک سوال دیگه......
    شما الان آلمان وضعییتتون خوبه؟ راضی هستین؟
    و سوال سوم......الان متقاضیان زبانشناسی بیشتر دارن روی چه کشورهایی تمرکز می کنن؟ (البته با تکیه بر زبانهای ایرانی)
    دوستان خیلی خیلی لطف می کنید اگر اطلاعاتتون در مورد دانشگاه ها، استادا، و حتی استادای ایرانی که یافتین شر کنین. البته تا جایی که به ضرر خودتون نباشه!
    ممنون دوستان خوب

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط dichter نمایش پست ها
    سلام اسپشیال عزیز
    من لیسانسم مترجمی انگلیسیه فکر میکنین بتونم ارشد زبان شناسی رایانه ای به زبان آلمانی پذیرش بگیرم؟ بوده تو همکلاسیاتون افرادی با این شرایط؟
    آخه لیسانسم B.A و زبانشناسی رایانه ای M.S!!!!!!!!!!!!!!!!!!!و اینکه آیا computer linguistic با computational linguistic فرق داره؟
    computer linguistic وجود نداره، یه کلمه هست computerlinguistik که آلمانی و دقیقا همون زبانشناسی رایانه ای هست که انگلیسیش میشه computational linguistics.
    من خودم چون دکترا بودم و اینجا دکترا کورس نداره هیچ اطلاعی از بچه های ارشد ندارم. فقط چیزی که میدونم اینه که اینجا لیسانس زبانشناسی رایانه ای داره و خب مسلما شانس اون آدما برای پذیرش گرفتن ارشد مسلما خیلی بیشتره ولی از اونجایی که معدل برای آلمانی ها خیلی مهمه اگه معدلتون خیلی خوب باشه ممکنه بتونین پذیرش بگیرین.
    ویرایش توسط artemis_743 : May 19th, 2013 در ساعت 02:22 PM

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط Ordijahandam نمایش پست ها
    خوب من پایانامم خیلی تیچینگ محضه. اما در حال نوشتن یه مقاله زبانشناسی هستم با استادم که استاد به آینده اش خیلی امیدواره. من می تونم بنظرتون اینطوری از ارشد خوندن دوباره در پناه باشم؟
    و یک سوال دیگه.... متقاضیان دکتری زبانشناسی بیشتر روی آمریکا تمرکز می کنن یا آلمان یا کشور (های) دیگه؟ البته شاخه ی "زبانهای ایرانی/ زبانهای رو به نابودی" زبانشناسی.
    ممنون دوستان
    اینجا دو تا چیز رو بررسی می کنن برای پذیرش دادن (البته چیزای دیگه هم هستا ولی اینجا مشکل سازش برای شما این دو تاست)، یکیش معدله که خب انشاءالله معدلتون خوبه و اون یکی درس های مرتبطیه که خوندین، من خودم موقع مصاحبه ازم چیزایی میپرسید که مربوط به ترم 4 لیسانس میشد، اصلا یادم نمی اومد چهار سال پیش چی خوندم، بعد میگفت بگو توی این درس چی خوندین؟ چه الگوریتم هایی یاد گرفتین!!! یعنی این جوری نیست براشون که به دلیل اینکه صرفا دو سه تا مقاله دارین راحت بگن خب پس طرف اکی ه. ولی از طرف دیگه اگه بخواین روی زبان فارسی کار کنین احتمالش هست که بخوان ایرانی بگیرن و مسلما اولویت بالاتری نسبت به یه آلمانی دارین ولی در حال حاضر علاقه ی چندانی به کار کردن روی ایران و زبون هاش و این چیزا نیست. حتی گروه های ایرانشناسی هم دارن تعطیل میشن (شاید به خاطر شرایط الانه، شایدم نه).
    در مورد تمرکز کردن روی کشورا به نظر من بستگی به خودتون داره، هر کس یه اولویتی داره. بعضی ها مثل من دوست ندارن برن جایی که ویزاش سینگله و تا آخر تحصیل نمی شه برگشت ولی خب اونایی که این موضوع براشون مهم نیست، بیشتر همون امریکا رو اقدام می کنن به خاطر اینکه تنوع توش زیاده، استاد هم زیاده، استاد ایرانی هم زیاده ولی مثلا توی آلمان تقریبا هیچ جا استاد ایرانی نمی بینین، حتی توی دانشکده های ایرانشناسی شاید یه دونه ایرانی پیدا کنین!

در صورت شروع دوباره از ارشد، شانس گرفتن فاند کمتر نمی شه برای رشته زبانشناسی؟
    توی ارشد که کلا فاند نمی دن، برای دکترا هم ربطی نداره که شما از ارشد شروع کردی یا از دکترا.
    ویرایش توسط artemis_743 : May 19th, 2013 در ساعت 02:22 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    UPM

دوستان عزیز،
    از حضرات کسی میدونه کدوم دانشگاه سریع و با معدل 14 و نیم برای دکتری زبان شناسی پذیرش میده؟کشورش و اینا فرق نمی کنه برام.
    با تشکر

Member Ordijahandam آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    از طرف دیگه اگه بخواین روی زبان فارسی کار کنین احتمالش هست که بخوان ایرانی بگیرن و مسلما اولویت بالاتری نسبت به یه آلمانی دارین ولی در حال حاضر علاقه ی چندانی به کار کردن روی ایران و زبون هاش و این چیزا نیست. حتی گروه های ایرانشناسی هم دارن تعطیل میشن (شاید به خاطر شرایط الانه، شایدم نه).
    .
    ا
    شما این عدم استقبال از زبانهای ایرانی رو در مورد آلمان گفتین یا کلا در مورد همه جا؟ اما من تا اونجا که فهمیدم دانشگاه های آلمان در زمینه زبانهای ایرانی و بخصوص زبانهای رو به زوال دنیا الان خیلی فعال هستن؟! یعنی اشتباه می کنم؟
    الان اوضاع ویزای آلمان چطوره؟ دانشگاهاش فاند می دن برای دکتری یا صرفا بدلیل رایگان بودن خیلی از دانشگاهاش دیگه فاندی در کار نیست؟

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

ا
    شما این عدم استقبال از زبانهای ایرانی رو در مورد آلمان گفتین یا کلا در مورد همه جا؟ اما من تا اونجا که فهمیدم دانشگاه های آلمان در زمینه زبانهای ایرانی و بخصوص زبانهای رو به زوال دنیا الان خیلی فعال هستن؟! یعنی اشتباه می کنم؟
    الان اوضاع ویزای آلمان چطوره؟ دانشگاهاش فاند می دن برای دکتری یا صرفا بدلیل رایگان بودن خیلی از دانشگاهاش دیگه فاندی در کار نیست؟
    سری به گروه ایران شناسی دانشگاه بامبرگ، گوتینگن، ماربورگ بزنید و ببینید که موضوعات روی بورس اونها زبان شناسی و دین هستش و خیلی هاشون دانشجوی ایرانی دارن و موضوعات پایان نامشون رو نوشتن، یه سرچی کنید دستتون میاد

Junior Member adel1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sharif, CL

نقل قول نوشته اصلی توسط adel1 نمایش پست ها
    (1) اینجا کسی با کارشناسی آموزش زبان از ایران برای امریکا زبان شناسی افر داشته؟ علی الخصوص neurolinguistics و یا computational ؟ چقدر سخته افر گرفتن ؟
    (2) اگه بمونم ایران و ارشد همگانی و یا رایانشی بخونم شانسم چقدر تعییر میکنه؟ (3) آیا با همگانی از ایران میتونم neuro بخونم؟ زیاد عجیب نمیشه؟! (به خاطر این میگم ک معمولا اونجا زبان شناسی از لیسانس گرایش دار میشه!)
    از دوستان لطفا کمک کنید

ApplyAbroad Senior Veteran
    artemis_743 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط adel1 نمایش پست ها
    از دوستان لطفا کمک کنید
    دوست عزیز
    برای نمونه به نتایج پذیرش این دوستمون نگاه کنید. هر گرایشی رو که علاقه دارید می تونید بخونید اما باید بتونید نشون بدید که چرا علاقمند شدید بخصوص در SOP و همینطور اگر مقاله ای در اون زمینه دارید فکر می کنم خیلی کمک کنه. موفق باشید

سلام دوستان
    به نظرتون شانس من برای پذیرش master by research تو رشته applied linguistics در استرالیا چقدره؟ معدل لیسانس 16.13 یه مقاله خارجی ielts 7 راستش ارشد آموزش زبان انگلیسی دارم ولی معدلم پایینه 15.89 و میخام یا لیسانسم واسه master اقدام کنم البته اگه IPRS بتونم بگیرم.

اسپشیاله عزیز:
    به نظرتون من با لیسانس مترجمی انگلیسی واسه چه گرایشی از زبانشناسی مقطع ارشد و کشور آلمان اپلای کنم ؟ واسه خود لینگویستیک به 2 جا میل دادم گفتن مرتبط نیست!!! کاربردی باشه بهتره یا.....

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)