صفحه 19 از 42 نخستنخست ... 91011121314151617181920212223242526272829 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 415

موضوع: مباحث مرتبط با پذیرش در رشته زبان شناسی

پیش فرض پاسخ : مباحث مرتبط با پذیرش در رشته زبان شناسی

با سلام
    یه سوال:
    آیا در حال حاضر رشته زبانشناسی تو ایران مقطع لیسانس داریم؟ اگر ارائه میشه چه گرایشی و کدوم دانشگاها؟
    ( اینو پرسیدم چون میخوام واسه این رشته اتریش اقدام کنم. میخواستم تو اس ا پی بگم نداریم گفتم شاید دیگه تا الان گذاشته باشن و زمان من نبوده)

Member Ordijahandam آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط dichter نمایش پست ها
    با سلام
    یه سوال:
    آیا در حال حاضر رشته زبانشناسی تو ایران مقطع لیسانس داریم؟ اگر ارائه میشه چه گرایشی و کدوم دانشگاها؟
    ( اینو پرسیدم چون میخوام واسه این رشته اتریش اقدام کنم. میخواستم تو اس ا پی بگم نداریم گفتم شاید دیگه تا الان گذاشته باشن و زمان من نبوده)
    گویا چند ساله اومده اما دقیقا نمی دونم از چه سالی. اینکه الان کارشناسی داره مهم نیست. مهم اینه که اون موقع که شما می خواستین برای کارشناسی انتخاب رشته کنید نبوده باشه . من ورودی 83 بودم. تا اون سال که مطمینم نبود. ببخشید اطلاعاتم ناقصه

خواهش میکنم دوست عزیز ممنون که جواب دادین
    سال 87 هم نبود ولی انگار جدیدا گذاشتن

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط dichter نمایش پست ها
    خواهش میکنم دوست عزیز ممنون که جواب دادین
    سال 87 هم نبود ولی انگار جدیدا گذاشتن
    من ورودی ارشد 88 بودم، تا جایی که یادمه از همون سال دانشگاه شیراز لیسانس زبانشناسی گرفت که اصلا هم موفق نبود،یعنی بعدا مدیرگروه ما (تو دانشگاه تهران) میگفت اصلا راضی نیستن و پشیمون شدن که این رشته رو آوردن و شاید دوباره جمعش کنن، چون هر کی میدونه هیچ جا قبول نمیشه این رشته رو می زنه و قبول میشه به خاطر اینکه متقاضیش کمه و برای همینم کلا سطح کلاس خیلی پایینه.
    البته شاید بعدا بهتر شده باشه، من بیشتر از این اطلاع ندارم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته زبان شناسی

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad123 نمایش پست ها
    سلام.
    اینجا پوزیشنی نیست. برا دکترا هر وقت خواستی میتونی اقدام کنی ولی برای بورس زمانش مشخصه. یه بار یا دو بار در سال که تو سایت دانشگاه ها هست.. راند اول معمولا اخر اگوست و کمی دانشگاه ها اخر اکتبر. راند دوم اخر دسامبر (دانشگاه سیدنی) از ژاونیه تا اول مارچ _ unsw- باید سایتا رو چک کنی.
    یه پروپوزال باید بنویسی در حد چند صفحه بعد شروع کنی با اسانتید تماس بگیری. اول سوپروایزر لازم داری بعد پذیرش بعد بورس. دانشگاه سیدنی دپارتمان linguistics خیلی خوبه. Macquairie هم همینوطور. به نظر من شما چند جا که استاد بهت اوکی داد اقدام کن. دنبال خیلی معروف هم نباشی شانست بیشتر میشه.
    موفق باشی
    سلام من ارشد زبانشناسی هستم از دانشگاه شهید بهشتی معدلم هم 18.90 هستش و مقاله هم کنفرانسی بین المللی 4 تا دارم و روی نحو گویش کار می کنم
    امکانش هست که پذیرش با بورس از دانشگاه های استرالیا بگیرم
    تشکر از راهنمائی شما

Member Ordijahandam آواتار ها

1دوستان من رشته لیسانس و ارشدم زبانشناسی نبوده. حالا برای اینکه به استاد مقابل ثابت کنم بدرد بخورم! باید مقاله زبانشناسی داشته باشم؟ آخه مقاله دادن در این رشته خیلی سخته. حداقل برای من که تازه واردم.
    2جز مقاله چطور می تونم تواناییم رو ثابت کنم؟ SOP راه خوبیه؟ یه Sample witing در مورد علایقم بنویسم؟
    یک سوا ل دیگه.3. الان بچه های زبانشناسی که اینجان و می خوان با فاند اقدان کنن همشون مقاله دارن؟
    4. حتی اگه بتونم یکی دو ماهه چیزی بنویسم، کدوم ژورنال میتونه گزینه خوبی برای حداقل accepte سریع باشه؟ در مورد یکی از گویشها دارم می نویسم.
    ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

نقل قول نوشته اصلی توسط Ordijahandam نمایش پست ها
    1دوستان من رشته لیسانس و ارشدم زبانشناسی نبوده. حالا برای اینکه به استاد مقابل ثابت کنم بدرد بخورم! باید مقاله زبانشناسی داشته باشم؟ آخه مقاله دادن در این رشته خیلی سخته. حداقل برای من که تازه واردم.
    2جز مقاله چطور می تونم تواناییم رو ثابت کنم؟ SOP راه خوبیه؟ یه Sample witing در مورد علایقم بنویسم؟
    یک سوا ل دیگه.3. الان بچه های زبانشناسی که اینجان و می خوان با فاند اقدان کنن همشون مقاله دارن؟
    4. حتی اگه بتونم یکی دو ماهه چیزی بنویسم، کدوم ژورنال میتونه گزینه خوبی برای حداقل accepte سریع باشه؟ در مورد یکی از گویشها دارم می نویسم.
    ممنون
    روال آمریکا اون طور که من دیدم اینکه اگر یه پروپوزال قوی داشته باشید، می تونید از دانشگاه های خوب بدون داشتن مقاله اکسپت و فاند گرفت و خوب پروپورال خوب یعنی که میدونید می خواهید چیکار کنید، از چه روشی برید جلو و روند تحصیلیتون مشخص هست

ApplyAbroad Senior Veteran
    artemis_743 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Ordijahandam نمایش پست ها
    ممنون
    1 در حد کنفرانس های بین المللی اگر باشه بهتون خیلی کمک می کنه چون باید به طریقی نشون بدید که علاوه بر آشنایی با رشته، روش تحقیق رو هم می دونید. مقاله علمی - پژوهشی هم باشه کمک می کنه چون برای WS می تونید برش گردونین به انگلیسی.
    2 در WS نباید در مورد علایقیتون بنویسید بلکه باید یک کار پژوهشی ارائه بدید در حد مقاله.
    3 بستگی داره به قوانین دانشگاه فارغ التحصیلیشون. دانشگاه ما تا زمانی که مقاله علمی - پژوهشی ندید مدرک رو بهتون نمیده. الان گویا تعداد دانشگاه هایی که این قانون رو اعمال کردن بیشتر شده.
    4 معمولن اکسپت خیلی طول می کشه حداقل 6 ماه البته تا جایی که من اطلاع دارم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : Linguistics

برای مقطع ارشد زباد open opportunities وجود نداره در دانشگاه ها مخصوصا برای رشته های زبان انگلیسی
    شما برای دکتری اقدام کنین بهتره
    موفق باشید
    سوالی بود در خدمتم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : Linguistics

اصولا زبانشناسی راحت تر فاند می دن
    شما کشورهای اسکاندیناوی رو بگردین بهتره

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)