صفحه 20 از 42 نخستنخست ... 101112131415161718192021222324252627282930 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 415

موضوع: مباحث مرتبط با پذیرش در رشته زبان شناسی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مباحث مرتبط با پذیرش در رشته زبان شناسی

لیسانش زبانشناسی از سال 85 وارد دانشگاه اصفهان شده است

Junior Member

پیش فرض پاسخ : Linguistics

ایشون هم چندان فعال نیستن
    می اومد دانشگاه ما (بهشتی) بیشتر بحث فرهنگ نگاری کار کرده است

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته زبان انگلیسی

به هر حال زبان برای خوندن منابع خارجی زبانشناسی مهم است
    بخونین من به نظرم می تونین انشالله موفق باشین
    نرین یه دفه ادبیات فارسی که بدبخت می شین

Junior Member

پیش فرض پاسخ : Linguistics or Education(TEFL)?

نقل قول نوشته اصلی توسط Ordijahandam نمایش پست ها
    ممنون. factfinder عزیز.
    این زبانها که روشون کمتر هم کار شده مثل بلوچی و .... توی بعضی دانشگاه ها دیدم دپارتمان مطالعه ی زبانهای ایرانی و مطالعه ی زبانهای رو به نابودی دارن. به نظرتون اگر کسی به یکی از این زبانها تسلط داشته باشه یعنی از بچگی دوزبانه مثلا بلوچ و فارس باشه و نمره زبانش هم خوب بشه، 1. می تونه به این دلیل که گویشگر اون زبان در حال نابودیه و طبیعتا چون اون موسسه یا دانشگاه بهشون احتیاج داره، به این واسطه فاند بگیره اون شخص؟ 2. با در نظر رگرفتن و بدون در نظر گرفتن داشتن مقاله چطور؟3. اگه رشته ارشد و لیسانسش زبانشناسی نباشه باید مقاله زبانشناسی بده تا بتونه توی زبانشناسی ادعایی داشته باشه؟ 4. الان در دانشگاهی رشته anthropology با تکیه بر زبانهای ایرانی وجود داره؟ یا فقط مطالعاتشون روی زیان مناطق خاص هستش؟
    کلا دانشگاه های المان روی زبان های در حال زوال کار می کنن و فاند هم می دن
    بهت تازگی دانشگاه های سوئد نیز چنین وضعیتی پیدا کردن
    مقاله بسیار مهم هستش و تاثیرمند
    قضیه ی مردم شناسی بیشتر زبانشناسی اجتماعی هستش که به زبان های در حال زوال ارتباط چندانی پیدا نمی کنه

Junior Member

خوب من پایانامم خیلی تیچینگ محضه. اما در حال نوشتن یه مقاله زبانشناسی هستم با استادم که استاد به آینده اش خیلی امیدواره. من می تونم بنظرتون اینطوری از ارشد خوندن دوباره در پناه باشم؟
    و یک سوال دیگه.... متقاضیان دکتری زبانشناسی بیشتر روی آمریکا تمرکز می کنن یا آلمان یا کشور (های) دیگه؟ البته شاخه ی "زبانهای ایرانی/ زبانهای رو به نابودی" زبانشناسی.
    ممنون دوستان
    آلمان بیشتر از آمریکا روی زبان های ایرانی کار می کنه چون همایش پنجگانه ی زبان های ایرانی رو هم برگزار کرده بود

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdiehmahdieh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    به نظرتون شانس من برای پذیرش master by research تو رشته applied linguistics در استرالیا چقدره؟ معدل لیسانس 16.13 یه مقاله خارجی ielts 7 راستش ارشد آموزش زبان انگلیسی دارم ولی معدلم پایینه 15.89 و میخام یا لیسانسم واسه master اقدام کنم البته اگه IPRS بتونم بگیرم.
    با سلام
    شما می تونین اقدام کنین منتها باید حتما استاد مرتبط رو پیدا کنین ... معدل شما هم یه مقدار مشکله اما دانشگاه های استرالیا بیشتر معدل گرا هستند حالا سعی خودتون رو بکنین
    سوالی بودش پیام خصوصی بدین بهتره

Junior Member

این سوال رو اینجا می پرسم چون احتمالا خیلیها مثل من تغییر گرایش دادن و ممکنه به این مشکل بربخورن.......
    دوستان کسی می تونه در زمینه نوشتن یه SOP خوب برای دکتری زبانشناسی کمکم کنه؟ من لیسانس ادبیات انگلیسی، ارشد آموزش و برای دکتری می خوام زبانشناسی بخونم... نمی دونم این سه تا رو چطوری به طرز قانع کننده به هم ربط بدم...
    یک سوال دیگه هم دارم اینکه... بنظرتون در رزومه ام رشته ارشدم رو که آموزش بوده با چه عنوانی بنویسم؟ TEFL? یا بنویسم Applied Linguistics که یه کم اسمش شبیه گرایش مورد علاقه دکتری (زبانشناسی) بشه؟
    شما باید به عنوان ترجمه شده ی خود در مدرک ترجمه شده رجوع کنید ... منتها به نظر من عنوان tefl عنوان درست است

Junior Member

1دوستان من رشته لیسانس و ارشدم زبانشناسی نبوده. حالا برای اینکه به استاد مقابل ثابت کنم بدرد بخورم! باید مقاله زبانشناسی داشته باشم؟ آخه مقاله دادن در این رشته خیلی سخته. حداقل برای من که تازه واردم.
    2جز مقاله چطور می تونم تواناییم رو ثابت کنم؟ SOP راه خوبیه؟ یه Sample witing در مورد علایقم بنویسم؟
    یک سوا ل دیگه.3. الان بچه های زبانشناسی که اینجان و می خوان با فاند اقدان کنن همشون مقاله دارن؟
    4. حتی اگه بتونم یکی دو ماهه چیزی بنویسم، کدوم ژورنال میتونه گزینه خوبی برای حداقل accepte سریع باشه؟ در مورد یکی از گویشها دارم می نویسم.
    ممنون
    درباره ی مجله ی تخصصی زبانشناسی من می تونم ارجاع بدم شما رو به ژورنالی که قراره مقاله ام رو اونجا منتشر کنه انشالله
    international review of social sciences and humanities
    ضریب تاثیرش هم در حدود نیم هست که تو مجلات زبانشنایس خوبه
    سوالی بود در خدمتیم

Junior Member

دوستان با سلام
    در حوزه ی زبانشناسی اشتراک موضوعی بین شما و استاد راهنما در کشور مقصد خیلی مهمه
    اگه یه مقاله ی خارجی هم داشته باشین
    دیگه مطمئنا انشالله می تونین فاند رو بگیرین منتها منوط به اینکه استاد open position داتشه باشه
    در خدمتیم

سلام من کارشناسی ارشد زبانشناسی از دانشگاه سراسری هستم. معدلم هم 18.66 هست و پایان نامه ام 20 شد. روی زبانشناسی اجتماعی کار کرده ام. قصد دارم از یکی از کشورهای اسکاندیناوی پذیرش بگیرم اما مقاله ندارم. البته پایان نامه ام در یکی از معتبرترین کنفرانسهای زبان انگلیسی به نام BAAL مطرح و مورد استقبال قرار گرفت و توی کتابچه کنفرانس هم بهش اشاره شده. الان خیلی به مقاله احتیاج دارم. استارت زدنش کمی برام سخته در حالیکه پایان نامه ام مطالب قابل بحث زیادی داره. کسی موسسه معتبری رو میشناسه که بتونه تو نوشتن و ISI کردن مقاله ام بهم کمک کنه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)