صفحه 23 از 42 نخستنخست ... 131415161718192021222324252627282930313233 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 230 , از مجموع 415

موضوع: مباحث مرتبط با پذیرش در رشته زبان شناسی

ApplyAbroad Senior Veteran
    artemis_743 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مباحث مرتبط با پذیرش در رشته زبان شناسی

نقل قول نوشته اصلی توسط Ordijahandam نمایش پست ها
    واقعا ممنون. از نظر کاری چطور؟ 1. فکر می کنید بعد از فارق التحصیل شدن در این رشته (زبانهای در خطر و کلا زبانشناسی) می شه امیدوار به کار در کدوم کشور بود؟2. نسبت به رشته آموزش شنیدم این رشته فاند خیلی کمتری می گیره؟ و بازار کار پایین تری داره؟ 3. شما جایی رو سراغ دارینکه COMPUTATTIONAL documentation of endangered languages ارایه بشه؟ این شاخه رو من جایی ندیدم. اما می دونم اگر دانشگاهی این دو حیطه کامپیوتیشنال و داکیومنتیشن رو با هم ارایه بده از همه نظر عالی میشه. 4. من روی خصوصیات آوایی زبانهای ایرانی می خوام کار کنم : tone, stress, ... شما دانشگاه یا اساتیدی رو می شناسید که روی این حوزه تمرکز کنن؟
    یعنی کسی هست به من جواب بده خوشحالم کنه؟
    فاند برای تحقیق درباره endangered languages کم نیست اما تا جایی که من دیدم بودجه اینجور تحقیقات رو به زبان های بومی خودشون اختصاص میدن نه زبان های ایرانی. به نظر من با توجه به نامرتبط بودن مدرک لیسانس و فوق لیسانس شما به زبان شناسی، بهتره حتمن با یکی از اساتید ایرانی داخل کشور که در این زمینه کار می کنن مشورت کنید و ازشون کمک بخواین. اونا اطلاعات دقیقتری در این زمینه دارن و با دانشگاه های خارج از کشور هم در ارتباطن. سایت دانشگاه ها رو هم با دقت بررسی کنید چون بعضی از دانشگاه ها در صورتی که دروس پایه رو نگذرانده باشید ممکنه بهتون پذیرش مستر بدن:
    Simon Fraser University: For admission to the MA program, students must be able to demonstrate an adequate background in linguistics. Students having little or no academic preparation in linguistics will not be admitted to the program

UBC:
    I am interested in doing an M.A. or Ph.D. in linguistics, but so far I've only taken one or two introductory undergraduate courses in linguistics. Can I apply to the program
    You can, but your chance of being admitted would probably be small. You may want to consider taking our Diploma Program in Linguistics first. Please note though that completion of the Diploma Program is by no means a guarantee for admission to our graduate program. Diploma students are not eligible for financial assistance from the department

Alberta: Candidatesfor the MSc must have completed, to the satisfaction of the Department,certain core courses in linguistics ortheir equivalents. Candidates who lack this preparation may be expected to undertake a year of qualifyingstudies before being admitted to the degree program

UCSB: I do not have a degree in linguistics. Am I still eligible to apply
    Generally speaking, students who do not have a B.A. or M.A. in linguistics are at a disadvantage in the admissions process. If admitted, such students typically need to make up a good deal of coursework. In order to be competitive with other applicants, it is advisable to take as many courses as possible in core areas of linguistics as well as your area of specialization, and to specify any current and planned linguistics coursework in your application

CU Boulder: In order to be considered for admission to the PhD program you must have taken four of the following courses: phonetics, phonology, morphology, syntax, semantics, pragmatics, and diachronic linguistics. Courses that study mostly one language are not adequate

(Rice University: We accept students who have a B.A. (or equivalent), as well as students with advanced degrees in Linguistics (M.A. or equivalent

در این فروم تعداد کل کسانی که برای زبان شناسی اقدام می کنن به تعداد انگشتان دست نمیرسه چه برسه به اینکه بخوان در زمینه کاری خاص شما تخصص داشته باشن بنابراین اگر کسی به پست شما پاسخ نمیده مطمئن باشید اطلاعاتی در این خصوص نداره وگرنه هممون خوشحال میشیم بتونیم به دوستانمون کمک کنیم. موفق باشید
    ویرایش توسط artemis_743 : September 11th, 2013 در ساعت 11:46 AM

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

یه چیزی یادم اومد که اومدم الان بگم، اگر شما هنور می خواهید روی اون زبان تاتی کار کنید،خودتون رو متمرکز روی دپارتمان های زبان شناسی نکنید. جایه بهتری هست. گرایشی هست توی مطالعات منطقه ای با اسم زبان ها و فرهنگ خاور میانه)Middle East Language and Culture MELC( که روی زبان شناسی و فرهنگ و ادبیات این جور مسائل تمرکز دارند- دپارتمان های مطالعات ایران آلمان در واقع زیر گروه این رشته هستند- خیلی هم روی بورس هستند و از لحاظ کاری موقعیت بهتری رو دارند در برابر زبانشناسی، حداقل توی آمریکا تا جایی که من میدونم مخصوصا اگر طرف چند تا زبان دیگر هم بلد باشه. به عنوان نمونه نگاهی کنید به لینگ زیر مربوط به دانشگاه تگزاس که بسیار جایه قوی هست توی این زمینه
    http://www.utexas.edu/cola/depts/mes...hD-in-MELC.php
    همچنین، همون طور که دوستمون آرتمیس فرمودن چون شما تحصیلات قبلیتون توی زبان شناسی نیست پذیرش برای زبانشناسی سخت خواهد بود براتون، اما توی این melc چون بین رشته ای هست با مشکل کمتری روبرو خواهید بود

شما بفرمایید هدفتون کدوم کشور هست تا من توضیح بدم. برای جایی مثل آمریکا این دومی که من خدمتتون عرض می کنم فاند بهتری می ده، و عموم دانشگاه هایی که ارائه می کنن دکتراها را فول فاند می کنن.
    من چون رشتم زبانشناسی نیست و دنبالش هم نبودم نمی تونم خیلی اطلاعات ریزی در اختیارتون قرار بدم، فقط چون اورلپ داره با رشته ی من مختصر اطلاعاتی داشتم. نگاهی به یو سی ال ای، شیکاگو، تورنتو، همین تگزاس بندازید حتما استاد پیدا خواهید کرد.

Member Ordijahandam آواتار ها

ممنون دوستان بخاطر اطلاعات خیلی خوبتون. کشورش چندان برام مهم نیست. فقط دوست دارم به علاقم برسم و بعد از اتمام تحصیلات بتونم در اون کشور تا حدودی به یافتن کار مرتبط امیدوار باشم چون در ایران زبانشناسی متاسفانه اونطوری که باید ارزشگزاری نشده. دوست دارم بیشتر روی زبان کار کنم و البته به مطالعات فرهنگی هم علاقمندم ولی در جهت زبان. به تازگی با کمک یکی از دوستان موفق به نوشتن یه مقاله در زمینه زبانشناسی و یک مقاله مربوط به آموزش شدم (ولی هنوز بمرحله چاپ نرسیده). در مورد آلمان شنیدم چون دانشگاه هاش رایگانه به دانشجوها فاند تعلق نمیگیره (خوب این نکته برام مهمه) ؛ حالا نمی دونم تا چه حدی درست باشه. در مورد مطالعه زبانهای ایرانی در اوپسالای سوید و همچنین در هلند هم شنیدم داره خوب کار میشه. اما بدلیل ناقص بودن رزومه در حال حاضر فعلا ارتباطی برقرار نکردم. همچنین در استرالیا دیدم اساتید زیادی در حال مطالعه زبانهای در خطر هستند. اما ندیدم کسی صرفا روی زبانهای ایرانی کار کنه. در کل دوست دارم ادامه تحصیل بدم در این رشته و مرتبط باهاش در اون کشور بمونم و کار کنم و در عین حال کاری برای زبان مادریم انجام داده باشم. آیلتس خوبی میتونم بگیرم و همچنین امیدوار به جی آر ای بالایی هستم. در انگلیس هم دیدم SOAS خیلی فعاله اما نمی دونم ما ایرانی ها رو راه می دن یا نه! اگر پیشنهاد خاصی دارید شدیدا استقبال می کنم. راه برام روشن نیست... یعنی سخته. الان من دو تا دوست دیگه هم دارم که یکیش می خواد روی مازندرانی کار کنه و یکی دیگه روی لاری. هر سه تاشون زبانهای بشدت در خطر هستن. اما هر سه تامون کمی گم شدیم انگار..............

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

اگر جی.از.ای خوبی بگیرید که دیگه غمی نیست،چون سرزمین فاند ها (امریکا) رو می تونید براش اقدام کنیدپاز بین گزینه های دیگتون لیدن دز هلند اخیزا خیلی خوب کار می کنه.سواس هم خیلی گرونه و فانداش انگشت شمار

Junior Member

سلام دوستان. روز قشنگتون به کام
    من یک بار دیگه هم قدیما اومدم تو فروم و شرایطم رو مطرح کردم اما بنا به دلایلی کلا دیگه قیدش رو زدم اما دوباره دارم شرایطی رو فراهم میکنم که به امید خدا برای دکتری ( هوپفولی) اقدام کنم. ظاهران شرایط من برای دانشگا های استرالیا بد نیست. چون معدل 19.5 (یا همین حول و حوش) دارم و کار پایان نامم هم CDA بوده با استفاده از چارپوب نظری سیستمیک فانکشنال لینگویستیکز آقای هلیدی گل گلاب و کنش گرای اجتماعی جناب ون لیون. اونام که خوراکشونه این فیلد. اما هنوز هیچ مقاله ای ندارم. پایان نامم 20 شد ولی هر چی باشه اینجا ایرانه و من ارزش علمی کار خودم رو انی وی پایین می بینم. از طرفی به مباحث تایپولوژی هم علاقمندم. و مهمتر از اون من ترجیحم اینه که اگه بخوام شانسمو امتحان کنم برای آمریکا این کارو بکنم . اما به نظرتون من می تونم به آمریکا امیدوار باشم به شرط جی ار ای و حالا ایلتس خوب؟( تافلمو که خوش و خرم به کتابا نیگا نکرده رفتم امتحان دادم و نمرم خوب نشد اگرچه قبول شدم ) حالا شما دوستان آگاه و آپ تو دیت زبان شناس و یا علاقمند به ربان شناسی نظر مبارکتون رو می فرمایید در این زمینه که من می تونم امیدوار باشم با شرایطی که گفتم ( ترجیحا آمریکا و کانادا)؟؟ هوم؟

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

نقل قول نوشته اصلی توسط AMJ نمایش پست ها
    سلام دوستان. روز قشنگتون به کام
    من یک بار دیگه هم قدیما اومدم تو فروم و شرایطم رو مطرح کردم اما بنا به دلایلی کلا دیگه قیدش رو زدم اما دوباره دارم شرایطی رو فراهم میکنم که به امید خدا برای دکتری ( هوپفولی) اقدام کنم. ظاهران شرایط من برای دانشگا های استرالیا بد نیست. چون معدل 19.5 (یا همین حول و حوش) دارم و کار پایان نامم هم CDA بوده با استفاده از چارپوب نظری سیستمیک فانکشنال لینگویستیکز آقای هلیدی گل گلاب و کنش گرای اجتماعی جناب ون لیون. اونام که خوراکشونه این فیلد. اما هنوز هیچ مقاله ای ندارم. پایان نامم 20 شد ولی هر چی باشه اینجا ایرانه و من ارزش علمی کار خودم رو انی وی پایین می بینم. از طرفی به مباحث تایپولوژی هم علاقمندم. و مهمتر از اون من ترجیحم اینه که اگه بخوام شانسمو امتحان کنم برای آمریکا این کارو بکنم . اما به نظرتون من می تونم به آمریکا امیدوار باشم به شرط جی ار ای و حالا ایلتس خوب؟( تافلمو که خوش و خرم به کتابا نیگا نکرده رفتم امتحان دادم و نمرم خوب نشد اگرچه قبول شدم ) حالا شما دوستان آگاه و آپ تو دیت زبان شناس و یا علاقمند به ربان شناسی نظر مبارکتون رو می فرمایید در این زمینه که من می تونم امیدوار باشم با شرایطی که گفتم ( ترجیحا آمریکا و کانادا)؟؟ هوم؟
    مععدل اردشتون که خوبه، اما لیسانس چی؟ و کجاها این مقاطع رو خوندید. جی.آر.ای که خوب اگر بالا باشه خوبه دیگه. اما همه چی بر میگرده به این که کجا استاد پیدا کنید، و در کدوم دانشگاه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط SirousFUM نمایش پست ها
    مععدل اردشتون که خوبه، اما لیسانس چی؟ و کجاها این مقاطع رو خوندید. جی.آر.ای که خوب اگر بالا باشه خوبه دیگه. اما همه چی بر میگرده به این که کجا استاد پیدا کنید، و در کدوم دانشگاه.
    کارشناسیم ادبیات انگلیسی بوده با معدل 19.28. داشنگاه دولتی بوده.

Junior Member

سلام. من چند تا سوال در مورد کنکور ارشد آموزش زبان و زبان شناسی دارم

رشته ی کارشناسیم زبان نیست اما خودم الان دارم تدریس می کنم. علاقه به آموزش داشتم اما با یه نفر صحبت کردم و گفت ممکنه برام خسته کننده باشه چون فقط تئوریه
    در مورد زبان شناسی تحقیق کردم دیدم بیشتر دوسش دارم اما اون بحث دستور زبان فارسی یه کم اذیتم میکنه

1.میشه در مورد کلاسا و درسایی که توی دانشگاه می خونیم توضیح بدید. و این دو تا رشته رو با هم مقایسه کنید ؟

2.آیا سر کلاسای درس استاد انگلیسی حرف میزنه یا به رشته یا دانشگاه یا استاد بستگی داره؟

3.و اون بحث دستور زبان فارسی چقد اهمیت داره و چقدر باید براش وقت گذاشت؟

ممنون از همه
    ویرایش توسط TrueBlue : September 10th, 2013 در ساعت 10:29 PM

Junior Member

سلام
    زبانشناسی بسیار علمی تر دقیق تر و کاربردی تر از آموزش زبان هست
    کلاساش بیتشر به زبان فارسی هستش ولی کتابا همه انگلیسی هست (بیش از هشتاد درصد)
    به فارسی تدریس می شه
    به نظر من زبان شناسی بخونین آینده ی بهتری داره
    انشالله موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط TrueBlue نمایش پست ها
    سلام. من چند تا سوال در مورد کنکور ارشد آموزش زبان و زبان شناسی دارم

رشته ی کارشناسیم زبان نیست اما خودم الان دارم تدریس می کنم. علاقه به آموزش داشتم اما با یه نفر صحبت کردم و گفت ممکنه برام خسته کننده باشه چون فقط تئوریه
    در مورد زبان شناسی تحقیق کردم دیدم بیشتر دوسش دارم اما اون بحث دستور زبان فارسی یه کم اذیتم میکنه

1.میشه در مورد کلاسا و درسایی که توی دانشگاه می خونیم توضیح بدید. و این دو تا رشته رو با هم مقایسه کنید ؟

2.آیا سر کلاسای درس استاد انگلیسی حرف میزنه یا به رشته یا دانشگاه یا استاد بستگی داره؟

3.و اون بحث دستور زبان فارسی چقد اهمیت داره و چقدر باید براش وقت گذاشت؟

ممنون از همه

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

علمی تر و دقیق تر هست،اما آینده ی بهتری ندارد (حداقل در ایران)، هیچ کس زبان شناسی را در ایران نمی شناسد و بعدا حتی نمی تونید زبان عمومی یا فارسی عمومی یا چیزه دیگه ای تدریس کنید در دانشگاهی جایی!بعدا باز باید برید موسسات زبان درس بدید که خوب اگر آموزش خونده باشید بهانه ی اینکه بهتون کمتر پول بدن بخاطر تحصیلات نا مرتبطون رو دیگه ندارن!لیسانسش چند سال پیش اومد اما الان اون رو هم دارد جمعش می کنن، پس نیازشون به هیئت علمی هم کم می شه!
    به این وبلاگ بیشتر سر بزنید و نظرات پست های اخیرش رو بخونید
    http://linguist87.blogfa.com/

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)