صفحه 24 از 42 نخستنخست ... 141516171819202122232425262728293031323334 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 231 تا 240 , از مجموع 415

موضوع: مباحث مرتبط با پذیرش در رشته زبان شناسی

Member Ordijahandam آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مباحث مرتبط با پذیرش در رشته زبان شناسی

بستگی به علاقه و هدف شما از ادامه تحصیل داره. شرایط کار برای رشته زبانشناسی بنسبت پایینتر از رشته آموزشه (برای تدریس در دانشگاه). رشته زبانشناسی در دانشگاها به زبان فارسی تدریس می شه متاسفانه. اما رشته بسیار جالبی هستش و جای کار خیلی زیادی داره به طوری که در مورد هر زبان ایرانی می شه موضوعات جدید بسیاری رو تحقیق کرد اما رشته آموزش در ایران بنظر من کمی مصرفگرا است! و تولید علم نمی کنه فقط تیوری های آموزشی رو در محیط ایران در نظر میگیره. شما دقت کن چند ساله رشته آموزش زبان در ایران هست؛ هنوز کتابای بیست سال پیشو درس می دن در مدارس.
    بهر حال بنظر من علاقه حرف اولو می زنه. من به زبانشناسی علاقه داشتم اما اشتباهی راهنمایی شدم و ارشد آموزش خوندم. الان که می خوام برای دکتری برم سراغ علاقه ام، با مشکلات زیادی مواجه شدم و شانسم برای پذیرش در این رشته بنسبت کمتره
    شما اگر به رشته ای علاقه نداشته باشد نمی تونید در اون زیاد دووم بیارین و نمی تونید چندان موفق باشید. اگر هدفتون در نهایت ادامه تحصیل در رشته زبانشناسی و در خارج از کشوره ،پیشنهاد می کنم برای فوق هم همونو بخونید ( مثلا دانشگا شریف بتازگی زبانشناسی کامپیوتری که در کل دنیا بسیار طرفدار داره تدریس مس کنه) . رشته زبانشناسی اینقدر وسیعه در همه جای دنیا که شاخه های مختلفش به هر علم دیگه ای که فکر کنید مربوط می شه اما در ایران فقط تحت یک عنوان زبانشناسی عمومی (؟) تدریس می شه . حتی همین رشته آموزش فقط یکی از شاخه های اون تحت عنوان applied linguistics هستش. رک بگم اینجا جای پیشرفت نداره مگر اینکه کار و پارتیتون قوی باشه استاد بشین. در غیر اینصورت باید محقق خودساخته بشین که از نظر مالی کسی حمایتتون نمی کنه اینجا

Junior Member

ممنون از همه که جواب دادید.راستش من شغلمو دارم و تدریس تو دانشگاه هو دوس ندارم که بخوام به اون فک کنم.کلا میخوام برای علاقه م بخونم. اما این فارسی حرف زدن سر کلاس برام مهمه.چون دوس دارم سر کلاس زبان کلا انگلیسی حرف بزنیم. این فارسی حرف زدنه اذیتم میکنه.
    بعدا رو واقعا نمیدونم اما فعلا که ایرانم.
    میتونید در مورد زبان شناسی کامپوتری بیشتر توضیح بدید؟

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

نقل قول نوشته اصلی توسط TrueBlue نمایش پست ها
    ممنون از همه که جواب دادید.راستش من شغلمو دارم و تدریس تو دانشگاه هو دوس ندارم که بخوام به اون فک کنم.کلا میخوام برای علاقه م بخونم. اما این فارسی حرف زدن سر کلاس برام مهمه.چون دوس دارم سر کلاس زبان کلا انگلیسی حرف بزنیم. این فارسی حرف زدنه اذیتم میکنه.
    بعدا رو واقعا نمیدونم اما فعلا که ایرانم.
    میتونید در مورد زبان شناسی کامپوتری بیشتر توضیح بدید؟
    برای رایانشی باید برنامه نویسی و آشنایی با ریاضی و کامپیوتر داشته باشید،الان فکر کنم فقط نصف ضرفیت این رشته از زبانشناسی جذب می شه و بقیش از طریق کامپیوتر و زیر گروه هاش وارد می شد

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مترجمي فرانسه

بچه ها زیر شاخه های زبانشناسی رو میتونید در این لینک ببینید که یه توضیح مختصر هم درباره هرکدوم داده:
    http://linguistlist.org/LL/LingSubfields.cfm

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط SirousFUM نمایش پست ها
    برای رایانشی باید برنامه نویسی و آشنایی با ریاضی و کامپیوتر داشته باشید،الان فکر کنم فقط نصف ضرفیت این رشته از زبانشناسی جذب می شه و بقیش از طریق کامپیوتر و زیر گروه هاش وارد می شد
    رشته ی کارشناسی من فیزیکه.اما چون خودم زبانو خوندم و دوس دارم میخوام برای ارشد این رشته رو شرکت کنم.به کامپیوتر و برنامه نویسی هم علاقه دارم و یه مدت کار میکردم.اما این زبانشناسی کامپیوتری هم به نظر رشته ی جالبی میاد.

======> راستی میدونم که توی رشته ادبیات استادا سر کلاس بیشتر انگلیسی صحبت میکنن.در مورد زبانشناسی هم که گفتید.خود آموزش چطور؟ اون چطوریه سر کلاسا؟

به زیانشناسی کامپیوتری فاند خوبی هم می دن. اما من تا اونجا که فهمیدم اگر کامپیوتر نخونده باشید باید مدارکی دال بر اینکه شما برنامه نویسی و ... کار کردین یا کلاس رفتین یا تجربه دارین ارایه کنید وگرنه صرفا علاقه دلیل نمیشه
    آموزش هم کلاساش به انگلیسیه. اما بنظر من انگلیسی بودن یا نبودن کلاسا نباید پایه تصمیم ما باشه. منم چنین اشتباهی رو کردم. کلاسها یک ساله که در اون یکسال دانشجو دریافت کننده علمه و معمولا یا نظرش پرسیده نمی شه یا نظری نداره که بگه. علاقه خیلی مهمه. و البته باید در این زمینه آینده نگر بود با توجه به هدف نهاییمون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Ordijahandam نمایش پست ها
    به زیانشناسی کامپیوتری فاند خوبی هم می دن. اما من تا اونجا که فهمیدم اگر کامپیوتر نخونده باشید باید مدارکی دال بر اینکه شما برنامه نویسی و ... کار کردین یا کلاس رفتین یا تجربه دارین ارایه کنید وگرنه صرفا علاقه دلیل نمیشه
    آموزش هم کلاساش به انگلیسیه. اما بنظر من انگلیسی بودن یا نبودن کلاسا نباید پایه تصمیم ما باشه. منم چنین اشتباهی رو کردم. کلاسها یک ساله که در اون یکسال دانشجو دریافت کننده علمه و معمولا یا نظرش پرسیده نمی شه یا نظری نداره که بگه. علاقه خیلی مهمه. و البته باید در این زمینه آینده نگر بود با توجه به هدف نهاییمون
    ممنون که گفتید.مدرک دارم.

من صرفا می خوام رشته ای رو بخونم که هم علاقه دارم هم به انگلیسی تدریس بشه که تفاوتی توش ببینم.کلا هم به آموزش هم به زبانشناسی علاقه دارم در نتیجه گزینه ی دوم برام پر اهمیت میشه.یعنی انگلیسی حرف زدن.
    خیلی خیلی ممنون از اینکه وقت گذاشتید و جواب منو دادید

Senior Member

من کارشناسیم زبان انگلیسی با گرایش مترجمی بوده از یک دانشگاه دولتی خوب با معدل 16/70
    من میخوام مستر امریکا اقدام کنم.نمیدونم زبان شناسی انتخاب کنم؟میتونم فرهنگ و زبانهای باستانی ایران رو مثلا بخونم؟دارن همچین چیزی؟وضعیت پذیرشش چطوره؟کدوم دانشگاهها رو توصیه میکنید؟

بله این رشته در آمریکا بیشتر تحت عنوان Ianian studies, Iranian linguistics, Middle Eastern languages, ارایه می شه
    برای مستر فاند سخت میدن تا اونجا که من می دونم
    اما رشته جالبیه. بستگی به علاقه هم داره
    در دپارتمانهای مختلفی ممکنه روی این رشته کار شه تحت عناوین مختلف!
    بستگی داره بیشتر روی کدوم جنبه زبان/ فرهنگ/ تاریخ/ جامعه شناسی/ کامپیوتر/ پزشکی زبان تمرکز شه!
    شما در ویکی پدیا بزن iranian studies یه لیست خوبی از دانشگاهایی که در این زمینه کار می کنن داره

دوستان برای پذیرش در رشته زبانشناسی،مینیمم نمره ای که برای GRE از ما می خوان با نمره ای که در دپارتمانهای دیگه از دانشجوها انتظار می ره فرق داره؟
    مثلا من فکر می کنم نمره ریاضی پایینتری از ما انتظار می ره در صورتی که رایتینگ و وربال باید بالا باشه؟ ( تا بحال مقایسه نکردم با مینیمم نمره gre رشته های دیگه)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)