صفحه 25 از 42 نخستنخست ... 151617181920212223242526272829303132333435 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 241 تا 250 , از مجموع 415

موضوع: مباحث مرتبط با پذیرش در رشته زبان شناسی

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

پیش فرض پاسخ : مباحث مرتبط با پذیرش در رشته زبان شناسی

نقل قول نوشته اصلی توسط Ordijahandam نمایش پست ها
    دوستان برای پذیرش در رشته زبانشناسی،مینیمم نمره ای که برای GRE از ما می خوان با نمره ای که در دپارتمانهای دیگه از دانشجوها انتظار می ره فرق داره؟
    مثلا من فکر می کنم نمره ریاضی پایینتری از ما انتظار می ره در صورتی که رایتینگ و وربال باید بالا باشه؟ ( تا بحال مقایسه نکردم با مینیمم نمره gre رشته های دیگه)
    حتما باید وربال بالاتری داشته باشید اما کوانت رو هم نباید خیلی خراب کرد دیگه،فکر کنم در مجموع اگر زیر 1000 باشه نتیجه ی خوبی نخواهد بود

ApplyAbroad Senior Veteran
    artemis_743 آواتار ها

دوستان برای پذیرش در رشته زبانشناسی،مینیمم نمره ای که برای GRE از ما می خوان با نمره ای که در دپارتمانهای دیگه از دانشجوها انتظار می ره فرق داره؟
    مثلا من فکر می کنم نمره ریاضی پایینتری از ما انتظار می ره در صورتی که رایتینگ و وربال باید بالا باشه؟ ( تا بحال مقایسه نکردم با مینیمم نمره gre رشته های دیگه)
    ضمن تایید صحبت دوستمون سیروس باید بگم که بستگی به دانشگاهی داره که انتخاب می کنید. برای 10 دانشگاه برتر 165 به بالا برای وربال.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    UOK

دوستان عزیزم
    من سال آخر لیسانس کامپیوتر هستم و می خوام رشته زبانشناسی رایانه ای رو ادامه بدم. از اونجایی که به 5 زبان تسلط دارم و 1 مقاله آی اس آی و 2 کتاب و 6 مقاله داخلی هم تو همین زمینه تو رزومه م هست، و بر اساس گفته اساتید، شانس بالایی برای پذیرش دارم(هر چند معدل 14.12 هست و یه کم نگرانشم).
    یک دنیا ممنون میشم اگه مراجع و دانشگاه های اروپایی مطرح رو تو این زمینه بهم بشناسونید. خصوصا در فرانسه.
    پیشاپیش از هر توصیه، تجربه و پیشنهادی صمیمانه استقبال می کنم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    جامعه شناسی دانشگاه یزد

زهرا: باسلام دوستان من اطلاعاتی درباره دکترای زبانشناسی در خارج از کشور میخواستم. اول این که آیا برای من که لیسانس و ارشد ادبیات فارسی خوندم زبانشناسی غیرمرتبط محسوب میشه؟ یعنی برای هییت علمی شدن در ایران مشکلی ایجاد میشه؟ و این که برای خوندن دکترا در خارج از کشور چه توصیه و پیشنهادی دارین؟ کدوم دانشگاه ها خوبن و در کدوم کشورها و برای افزایش شانس پذیرفته شدن چیا لازمه؟ گرایشاش چیاس و برای تدریس در ایران موقعیت خوبی داره؟ من معدل ارشدم 16 است و پایان نامه م 18 و موضوع پایان نامه م ادبیات کودکه و حاصلش دو کتابه که یکیش زیر چاپه. دومقاله علمی پژوهشی هم دارم و سابقه کار و سابقه تدریس.

Member Ordijahandam آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط golnardehghan نمایش پست ها
    زهرا: باسلام دوستان من اطلاعاتی درباره دکترای زبانشناسی در خارج از کشور میخواستم. اول این که آیا برای من که لیسانس و ارشد ادبیات فارسی خوندم زبانشناسی غیرمرتبط محسوب میشه؟ یعنی برای هییت علمی شدن در ایران مشکلی ایجاد میشه؟ و این که برای خوندن دکترا در خارج از کشور چه توصیه و پیشنهادی دارین؟ کدوم دانشگاه ها خوبن و در کدوم کشورها و برای افزایش شانس پذیرفته شدن چیا لازمه؟ گرایشاش چیاس و برای تدریس در ایران موقعیت خوبی داره؟ من معدل ارشدم 16 است و پایان نامه م 18 و موضوع پایان نامه م ادبیات کودکه و حاصلش دو کتابه که یکیش زیر چاپه. دومقاله علمی پژوهشی هم دارم و سابقه کار و سابقه تدریس.
    شما چند صفحا اول این مبحث رو بخون در مورد شاخه های زبانشناسی توضیح داده. این رشته انقدر وسیعه که با بسیاری از علوم مثل فیزیک، پزشکی، کامپیوتر، حقوق و .... در ارتباط هستش. شما چون ادبیات فارسی خوندی نزدیک ترین شاخه زبانشناسی به شما فکر میکنم "مطالعه زبانهای ایرانی" باشه که تحت عناوین مختلف در دانشگاه های مختلف ارایه میشه. میتونید با کیورهایی مثل iranian studies, persian studies, middle eastern languages و غیره اونها رو چک کنید. توجه کنید که تحت نام مشخصی ارایه نمیشه و باید خوب سرچ کنید . برای مقدمه میتونید iranian studies رو در ویکیپدیا سرچ کنید و یک لیست از دانشگاه ها و موسساتی که این رشته رو کار میکنن بگیرید. این شاخه هم میتونه با زبان، تاریخ، فرهنگ همپوشانی داشته باشه. بستگی به علاقه خود شماست که حیطه اش رو چقدر و به کدوم سمت محدود کنی. در ایران زبانشناسی جایگاهی که باید رو نداره. شما برگردی ایران باید در همون حوزه خودت تدریس کنی و دپارتمانهایی مثل آموزش زبان یا مترجمی و .... کمی اکراه دارن در قبول استاد زبانشناسی. بعضیهاشونم نسبت به این رشته دیدگاه اشتباهی دارن و فکر میکنن سطحش خیلی پایینه. در صورتی که حتی رشته آموزش زبان هم شاخه ای از زبانشناسی به نام زبانشناسی کاربردی هستش. همچنین شما میتونید روز discourse analysis of children کار کنید که اینهم مرتبط با رشته فوق شماست. باید بگردین ببینید کدام اساتید مرتبط با علاقه شما کار میکنن. اول کشور خود رو مشخص کنید بعد سرچ کنید. موفق باشید

دوستان اهمیت ایمیل زدن به استادها (در آمریکا و کانادا) برای رشته ما چقدره؟ من تا بحال موفق نشدم ایمیل بزنم ( تا یک هفته دیگه هم موفق نمیشم). بنظرتون خیلی شانس پذیرشم رو بردم پایین؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    artemis_743 آواتار ها

دوستان اهمیت ایمیل زدن به استادها (در آمریکا و کانادا) برای رشته ما چقدره؟ من تا بحال موفق نشدم ایمیل بزنم ( تا یک هفته دیگه هم موفق نمیشم). بنظرتون خیلی شانس پذیرشم رو بردم پایین؟
    کانادا که صراحتن اعلام کردن اول استاد پیدا کنید و بعد اپلای کنید اما شاید در مورد پذیرش فوق لیسانس کمی قضیه فرق کنه. برای آمریکا هم اکثرن یا میگن این کمیته است که تعیین می کنه چه کسی پذیرفته بشه و چه کسی نشه و یا اینکه میگن می تونید اپلای کنید. من هم راستش با اینکه ایمیل زیاد فرستادم اما جواب خوبی تا به حال نگرفتم. در کل در رشته ما فکر نمی کنم خیلی مهم باشه تماس با اساتید و تنها نکته مثبتی که داره ممکنه هنگام انتخاب متقاضیان یادشون بیاد که شما اظهار علاقمندی کردید.

Junior Member

سلام. قبلا هم راجع به این مسئله تا حدودی پرسیده بودم. ولی حس میکنم خیلی کم میدونم. من میخوام برای دوره ی ارشد تو یکی از دانشگاه های اروپایی(فنلاند یا سوئد) تو رشته ی psycholinguistic یا applied linguistic یا computational linguistic پذیرش بگیرم. الان ترم 3 مترجمی هستم. میخوام قبل از این که دیر بشه شروع کنم و واسه یه رزومه ی خوب تلاش کنم. چقدر احتمال داره که بتونم scholarship بگیرم؟؟؟ بین این سه تا رشته کدومش رو توصیه میکنید و بازار کار بهتری داره؟؟مقاله داشتن الزامیه؟؟ اصلا احتمال پذیرشم چقدره؟؟؟ میدونم خیلی کلی پرسیدم و اگه جواب بدین خیلی ممنون میشم.

از دوستان کسی اینجا هست که به نرم افزار PRAAT( بررسی امواج صوت) تسلط داشته باشه؟ من منبع یا کلاس خوبی تا بحال نیافتم بتونه کمکم کنه. از طرفی هم برای ادامه کارم الان شدیدا بهش احتیاج دارم. ممنون

دوستان ای دوستان...
    1. مقدار فاند برای رشته زبانشناسی چرا اینقدر پایینه؟ مثلا دانشگاه Manitoba کانادا سالی فقط 8600 دلار! آخه با این مبلغ میشه زندگی کرد؟ ( خودم نمیتونم هزینه کنم)
    2. ممکنه فاند دپارتمانهای مختلف فرق کنه با هم در یک دانشگاه؟
    3. الان مقدار فاند معقول برای ادامه زندگی دانشجویی در کانادا/آمریکا ماهیانه/ سالیانه چقدره؟
    ممنون میشم کسانی که در سایت دانشگاه ها گشت زدن بگن اضاع مالی رشته ما از چه قراره (رشته به این قشنگی پول نداره.ایشششش)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)