صفحه 26 از 42 نخستنخست ... 161718192021222324252627282930313233343536 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 251 تا 260 , از مجموع 415

موضوع: مباحث مرتبط با پذیرش در رشته زبان شناسی

Member Ordijahandam آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مباحث مرتبط با پذیرش در رشته زبان شناسی

کمک؟
    کوانت 147
    وربال 150
    رایتینگ 4

این نمره میتونه فقط کمی به فاند امیدوارم کنه؟ یا کلا بقچه مو جمع کنم بزار کنار برای سال بعد؟
    بهمراه آیلتس 7 ( رایتینگشو زحمت کشیدن 6 دادن) و دو تا مقاله ISI (بدون ایمپکت که یکیش به زبانشناسی ربط داره).
    لیسانس ادبیات و ارشد آموزش و متقاضی دکتری زبانهای ایرانی/ زبانشناسی

کسی هست راهنمایی کنه بیشتر برم سراغ چه دانشگاه هایی؟ فاند می خوام امروز برای اولین بار نا امید شدم

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

نقل قول نوشته اصلی توسط Ordijahandam نمایش پست ها
    کمک؟
    کوانت 147
    وربال 150
    رایتینگ 4

این نمره میتونه فقط کمی به فاند امیدوارم کنه؟ یا کلا بقچه مو جمع کنم بزار کنار برای سال بعد؟
    بهمراه آیلتس 7 ( رایتینگشو زحمت کشیدن 6 دادن) و دو تا مقاله ISI (بدون ایمپکت که یکیش به زبانشناسی ربط داره).
    لیسانس ادبیات و ارشد آموزش و متقاضی دکتری زبانهای ایرانی/ زبانشناسی

کسی هست راهنمایی کنه بیشتر برم سراغ چه دانشگاه هایی؟ فاند می خوام امروز برای اولین بار نا امید شدم
    متاسفانه وربالتون پایینه، به نظر من حداقل باید تا 160 میومد که مجموعا به 310 برسه که نمره ی نسبتا خوبیه. اما فکر کنم زیر 300 نتیجه ی خوبی نباشه برای بورس.
    آیلتسون هم دور از انتظاره، رایتینگ 6 خیلی سیگنال خوبی نمی ده. اما در هر صورت الان نمرتون دستتونه و خیلی راحت می تونید از دپارتمان های مینیموم هاشون رو بپرسید.

Junior Member

از دوستان کسی اینجا هست که به نرم افزار PRAAT( بررسی امواج صوت) تسلط داشته باشه؟ من منبع یا کلاس خوبی تا بحال نیافتم بتونه کمکم کنه. از طرفی هم برای ادامه کارم الان شدیدا بهش احتیاج دارم. ممنون
    سلام.در رابطه با نرم‌افزار پی دفی موجوه، PRAAT FOR LINGUISTIC REASERCH به همچین عنوانی. یه کتاب جدیدم به فارسی چاپ شده. به اسمه: آواشناسی فیزیکی با استفاده از رایانه ( نویشنده: دکتر ماندانا نوربخش) نشر علم

دوستان، میشه چند تا دانشگاه تاپ در رشته زبانشناسی رایانشی رو تو فرانسه بهم معرفی کنید؟
    خیلی ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط sarina_palizi نمایش پست ها
    دوستان، میشه چند تا دانشگاه تاپ در رشته زبانشناسی رایانشی رو تو فرانسه بهم معرفی کنید؟
    خیلی ممنون
    سلام بنظرم در دپارتمان زبانشناسی هر دانشگاه، لیست اساتید رو ببینید و دنبال این باشید که استاد در این زمینه پیدا کنید. معمولا در هر دانشگاه حداقل یکی دو استاد میتونید پیدا کنید در این زمینه کار کنن یا به این زمینه علاقمند باشن. خودتونو به دانشگاه خاص محدود نکنید. چون معلوم نیست اون دانشگاه (در صورت وجود) برای سال بعد پوزیشن اعلام کنه.
    اگر براتون مهم نیست که حتمن فرانسه باشه میتونید در این آدرس uistlist.org/support/browse-support.cfm اول لیست دانشگاهایی که پوزیشن دارن رو ببینید بعد پروپوزالتون رو طبق نیازهای اونا تنظیم کنید که اینطوری به نفعتون میشه.
    خیلی موفق باشید.
    ویرایش توسط Ordijahandam : January 20th, 2014 در ساعت 03:53 PM

سلام بنظرم در دپارتمان زبانشناسی هر دانشگاه، لیست اساتید رو ببینید و دنبال این باشید که استاد در این زمینه پیدا کنید. معمولا در هر دانشگاه حداقل یکی دو استاد میتونید پیدا کنید در این زمینه کار کنن یا به این زمینه علاقمند باشن. خودتونو به دانشگاه خاص محدود نکنید. چون معلوم نیست اون دانشگاه (در صورت وجود) برای سال بعد پوزیشن اعلام کنه.
    اگر براتون مهم نیست که حتمن فرانسه باشه میتونید در این آدرس uistlist.org/support/browse-support.cfm اول لیست دانشگاهایی که پوزیشن دارن رو ببینید بعد پروپوزالتون رو طبق نیازهای اونا تنظیم کنید که اینطوری به نفعتون میشه.
    خیلی موفق باشید.
    ممنون دوست عزیز.. فقط من چون مدرک موردنیاز فرانسه رو دارم و کارهام برای فرانسه مشکلی نداره نمی خوام به گزینه های دیگه فک کنم. خیلی دانشگاهاش زیاده! نمی دونم کدومش بهتره!
    در هر صورت ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط sarina_palizi نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز.. فقط من چون مدرک موردنیاز فرانسه رو دارم و کارهام برای فرانسه مشکلی نداره نمی خوام به گزینه های دیگه فک کنم. خیلی دانشگاهاش زیاده! نمی دونم کدومش بهتره!
    در هر صورت ممنون

با این اوصاف من فکر میکنم کانادا وخصوصا کبکش برای شما موقعیتهای بهتری فراهم میکنه با توجه به اینکه برای کانادا اگر فرانسوی بلد باشید واقعا کمک کننده میتونه باشه. من در این یک سال بندرت دیدم پوزیشن با فاند از فرانسه اعلام بشه.اما اکثر دانشگاهای کانادا هر سال دانشجو میگیرن و خیلیهاشون فاند دارن. البته این نظر منه اما من جای شما بودم میرفتم سراغ کبک

Senior Member

اطلاع دارید وضعیت ویزا در این رشته چطوره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Nastarann نمایش پست ها
    اطلاع دارید وضعیت ویزا در این رشته چطوره؟
    تا اینجا که من متوجه شدم با توجه به این که این رشته ارتباط مستقیم با مسایل سیاسی و تحریمها نداره ( بر خلاف رشته هایی مثل نفت و فیزیک هسته ای) و همچنین با توجه به اینکه مساله زبانها همیشه مورد توجه دولتها بوده، وضعیت ویزا در این رشته مثل خیلی از رشته های خنثی دیگه بیشتر متاثر از داشتن یا نداشتن فاند و مقدار اون، توجیهات شخصی متقاضی برای رفتن، ادامه تحصیل و نموندن در کشور مقصد و ... داره. و کمی هم متاثر از توجیه برای مطالعه زبان مورد نظر شما هستش. مثلا کسی که روی یک زبان در خطر کار میکنه یا روی زبان کشور مقصد کار میکنه میتونه منافعی برای اون کشور داشته باشه و این شاید بتونه در گرفتن ویزا کمکش هم کنه. حالا اینکه تعداد ویزاهای داده شده برای متقاضیان این رشته به نسبت بقیه کمتر بوده، دلیلش کم بودن متقاضیان این رشته نسبت به سایر رشته هاست.

Junior Member

سلام دوستان
    من تقریبا همه نظراتتون رو خوندم از دوستانی که اطلاعاتشونو در اختیارمون گذاشتن ممنونم

من کارشناسی مترجمی خوندم و علاقه شدیدی به زبان شناسی دارم و تصمیم دارم برای ارشد زبان شناسی بخونم ایران و برای دکترا اپلای بدم. از اونجایی که دیدم دوستان گفتن اگه برای زبان شناسی رایانه ای اقدام کرده باشی برای فاند گرفتن شانس بیشتری داری و به اضافه ی اینکه باید مدرک برنامه نویسی یا کامپیوتر ... داشته باشی و خودم هم علاقه دارم, سوالم اینه که اگه من برای ارشد زبان شناسی رایانه ای بخوام بخونم از الان برای گرفتن مدرک برنامه نویسی یا کامپیوتر اقدام کنم خوبه؟ چه مدرکی و چه آموزشگاه معتبری؟
    به روان شناسی و عصب شناسی زبان و زبان شناسی کاربردی هم خیلی علاقه دارم.
    2- از اونجایی که به دو سه تا زبان باید مسلط باشیم شما چه زبانی رو پیشنهاد میدید؟ و تا چه حد باید به اون زبان سوم مسلط باشم؟ در حد جنرال یا آکادمیک؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)