صفحه 27 از 42 نخستنخست ... 171819202122232425262728293031323334353637 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 261 تا 270 , از مجموع 415

موضوع: مباحث مرتبط با پذیرش در رشته زبان شناسی

Senior Member

پیش فرض پاسخ : مباحث مرتبط با پذیرش در رشته زبان شناسی

وضعیت فاند در رشته زبانشناسی مقطع مستر در امریکا چطوره؟

Member Ordijahandam آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Nastarann نمایش پست ها
    وضعیت فاند در رشته زبانشناسی مقطع مستر در امریکا چطوره؟
    از شما چه پنهون حتی در مقطع دکتری هم نسبت به رشته های دیگه مثل فنی به مقدار قابل توجهی پایین
    تره. راستش موقعیت برای ارشد هم خیلی کمه

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Ordijahandam نمایش پست ها
    از شما چه پنهون حتی در مقطع دکتری هم نسبت به رشته های دیگه مثل فنی به مقدار قابل توجهی پایین
    تره. راستش موقعیت برای ارشد هم خیلی کمه
    مثلا چه موقعیتهایی وجود داره چطور میشه اینا رو پیدا کرد؟ بجز دانشگاه دیگه به چه جاهایی میشه امیدوار بود؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Nastarann نمایش پست ها
    مثلا چه موقعیتهایی وجود داره چطور میشه اینا رو پیدا کرد؟ بجز دانشگاه دیگه به چه جاهایی میشه امیدوار بود؟
    بنظر من پیدا کردن این موقعیتها تا حدود زیادی بستگی به کیفیت سرچ شما در سایت دانشگاه ها با توجه به رنک و حیطه کاری مورد نظر داره. متاسفانه در رشته ما دیتابیس خیلی قوی برای یافتن این موقعیتها جز سرچ شخصی وجود نداره چندان.جز دانشگاه موسساتی هستن ک روی زبان یا حیطه مشخصی کار میکنن که این موسسات اگر وابسته به دانشگاه نباشن معمولا مقدار فاندشون اونقدری نیست ک بشه برای تحصیل و زندگی روشون حساب کرد. تجربه من از اپلای برای ارشد این بود که با اینکه پذیرش راحتتر میدن اما در مورد مسایل مالی معمولا یا کمک نمیکنن یا کمک خیلی کمی میکنن. اگر هم جایی باشه که فاند خوبی بده و از ارشد هم شروع کنه برای دکتری انقدر رقابت براش شدیده که باید شرایط خیلی خوبی براش داشت.مثلا امسال مکگیل از ارشد دانشجوی زبانشناسی می خواست. من با شرایط متوسط همون اول ریجکت شدم و دلیلشو گفتن رقابت خیلی زیاد بوده.

اوضاع کار برای این رشته بعد از اتمام تحصیلات در آمریکآ و اروپا چطوره؟ ممنون دوستان

Junior Member

سلام به همگی
    من فوق زبانشناسی گرایش آزفا از دانشگاه سراسری با معدل 19 دارم.دو تا مقاله علمی پژوهشی هم دارم.هم پایان نامم و هم مقاله هام مربوط به روانشناسی زبان بوده. روی کودکان کم شنوا کار کردم. با توجه به اینکه مدرکم آزفا خواهد بود آیا امیدی هست از یکی از دانشگاه های اروپا یا آمریکا پذیرش بگیرم؟

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

اوضاع کار برای این رشته بعد از اتمام تحصیلات در آمریکآ و اروپا چطوره؟ ممنون دوستان
    موقعیتهای آکادمیک محیا خواهند بود...
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

نقل قول نوشته اصلی توسط saharyas نمایش پست ها
    سلام به همگی
    من فوق زبانشناسی گرایش آزفا از دانشگاه سراسری با معدل 19 دارم.دو تا مقاله علمی پژوهشی هم دارم.هم پایان نامم و هم مقاله هام مربوط به روانشناسی زبان بوده. روی کودکان کم شنوا کار کردم. با توجه به اینکه مدرکم آزفا خواهد بود آیا امیدی هست از یکی از دانشگاه های اروپا یا آمریکا پذیرش بگیرم؟
    بگردید در وبسایتهایی که به صورت دایرکتوری هستند دانشگاتهها و رشته ها رو پیدا کنید بعد تماس بگیرید و سوالتون رو از دانشگاهها شخصا مطرح کنیداین بهترین کار هست
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

دوستان یه راهنمایی فوری میخوام
    من هم هاوایی پذیرش گرفتم و هم دانشگاه پوردو. با مقدار فاند تقریبا مشابه. فرقشون اینه که دانشگاه هاوایی در زمینه علاقه ام (زبانهای در خطر) خیلی خوب کار میکنهٰ دپارتمان زبانشناسیش خیلی فعاله و آدمهای فعال و خوبی اونجا با هم کار میکنن . اما دپارتمان زبانشناسی پردیو خیلی کوچیکه. فقط چند استاد داره که چندان به علاقه من نزدیک نیست کارشون اما بهرحال مرتبطه.
    رنک زبانشناسی هاوایی حدود صد و رنک پوردو در این زمینه حدود دویسته با اینکه رنک کلی دانشگاه هاوایی حدود سیصده و قابل مقایسه با رنک دانشگاه پوردو که زیر بیسته نیست.
    حالا می خوام بدونم شما کدوم رو پیشنهاد میدین با توجه به شرایطی که برای رشته ما فراهمه در این دانشگاه ها؟ من خیلی کم وقت دارم و الان خیلی سردرگمم. دلیلتون برای ترجیح یکی به اون یکی چیه؟
    ممنون میشم.

Banned

دوستان یه راهنمایی فوری میخوام
    من هم هاوایی پذیرش گرفتم و هم دانشگاه پوردو. با مقدار فاند تقریبا مشابه. فرقشون اینه که دانشگاه هاوایی در زمینه علاقه ام (زبانهای در خطر) خیلی خوب کار میکنهٰ دپارتمان زبانشناسیش خیلی فعاله و آدمهای فعال و خوبی اونجا با هم کار میکنن . اما دپارتمان زبانشناسی پردیو خیلی کوچیکه. فقط چند استاد داره که چندان به علاقه من نزدیک نیست کارشون اما بهرحال مرتبطه.
    رنک زبانشناسی هاوایی حدود صد و رنک پوردو در این زمینه حدود دویسته با اینکه رنک کلی دانشگاه هاوایی حدود سیصده و قابل مقایسه با رنک دانشگاه پوردو که زیر بیسته نیست.
    حالا می خوام بدونم شما کدوم رو پیشنهاد میدین با توجه به شرایطی که برای رشته ما فراهمه در این دانشگاه ها؟ من خیلی کم وقت دارم و الان خیلی سردرگمم. دلیلتون برای ترجیح یکی به اون یکی چیه؟
    ممنون میشم.
    سلام

دوست عزیز رشته من فنی یه ولی همین قدر بگم که...
    تطابق فیلد تحقیقاتی با زمینه کاری گروه در هر دانشگاه خیلی خیلی مهمه... چون باعث میشه که پیشرفت کارتون خیره کننده بشه... از طرفی دانشگاه با رنک بالا برای آینده آکادمیک شما موثره؛ مخصوصا برای دکترا.
    دوستان معمولا معتقدند که باید Trade off این دو تا رو در نظر گرفت. توصیه من اینه که اگه گروه تحقیقاتی پردو خیلی با شما فاصله دارند صرفا بابت رنک بالا، اونجا نرید. چون برای موفقیت باید با گروه همگام بشید که ممکنه زمانبر باشه... ولی اگه خیلی اختلافی نیست طبیعتا پردو بهتره...

براتون آرزوی موفقیت دارم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)