صفحه 3 از 42 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 415

موضوع: مباحث مرتبط با پذیرش در رشته زبان شناسی

پیش فرض پاسخ : Linguistics

نقل قول نوشته اصلی توسط cyrus25 نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت دوستان محترم
    من لیسانس "مترجمی زبان انگلیسی" با معدل "15.98" دارم. میخوام برای ارشد تو ایران بخونم و سپس برای دکترا در خارج از کشور (با انگیزه فراوان!).ولی مطمئن نیستم که مترجمی گرایش خوبی باشه!
    چون هدف من اینه که در اینده مهاجرت کنم و از ایران برم(احتمالا برای همیشه). بنابراین میخوام در گرایشی ادامه تحصیل بدم که در اینده بتونم شغلی داشته باشم! چون مترجمی زبان یک رشته بین المللی نیست و فقط تو ایران کاربرد داره...درسته؟!
    میخوام بدونم نظر شما چیه؟ کدوم گرایش رو بخونم که هم امکان ادامه تحصیل (گرفتن پذیرش و بورسیه برای دکترا) در خارج کشور وجود داشته باشه و هم اینکه بازارکار بهتری براش فراهم باشه؟ خواهش میکنم راهنماییم کنید.
    از بین گرایش های رشته زبان که همین 4تا هست:مترجمی-دبیری-ادبیات-زبانشناسی.
    در کدام کشور و در کدام یک از این رشته ها راحت تر میتونم بورسیه تحصیلی بگیرم؟
    شهریه دانشگاه چطوره؟ میتونم هم درس بخونم هم کار کنم؟ (چون وضع مالیم هم خیلی خوب نیست)
    ایا اصلا تو این رشته میشه فاند گرفت؟
    امکان تحصیل رایگان در کدوم دانشگاه ها برای رشته زبان وجود داره؟
    ظاهرا مثل اینکه مجبوریم راهی رو که رفتیم ادامه بدیم...

سلام ، خود منهم رشته لیسانسم، مترجمی زبان انگلیسی بود و از آنجایی که از اول هدفم رفتن بود، برای ارشد زبانشناسی را انتخاب کردم ، به نظرم تو رشته های گروه زبان، زبانشناسی برای ادامه تحصیل در خارج رشته بهتریه ( گرچه در ایران به آموزش زبان بهای بیشتری می دهند) البته تجربه من نشون داده که موضوع پایان نامه و مقالاتی که در این رشته میدین برای گرفتن پذیرش اهمیت زیادی داره، الان اکثراً طالب زبان شناسی رایانه ای هستن و خیلی دانشگاهها دیدم پذیرش می دن، که ما متأسفانه در تهران مرکز واحدی نگذرندیم در این رابطه.
    نسبت به چهار گرایش اصلی زبان به نظرم بعد از زبان شناسی، آموزش بهتر باشه کما اینکه اگه فرصت رفتن براتون مهیا نشد حداقل بهتون نمیگن این چه رشته ای بود انتخاب کردین ( چیزی که بارها به من گفتن بدون اینکه بدونن زبان شناسی چی هست) و فرصت شغلی براتون بیشتره.
    ویرایش توسط artemis_743 : February 18th, 2013 در ساعت 12:01 PM

اینو یادم رفت بگم که سعی کنین از الان شروع کنید به آموختن یه زبان دیگه ...دیدم که خیلی از دانشگاهای کانادا اعلام کردن که در مقطع دکتری باید غیر از انگلیسی یک زبان دیگه هم بدونین ( گرچه برای من جای تعجبه که یعنی همه کسانی که رفتن واجد این شرط بودن؟؟؟) ....در هر صورت جزء امتیازاتتون حساب میشه و ضرر نداره .... از اون مهمتر مقاله است که از همین حالا و تو زمینه رشته لیسانستون هم میتونین شروع کنین ... خود من الان میخوام برای فنلاند یا سوئد اقدام کنم که متأسفانه هنوز پوزیشن خالی گیر نیاوردم که اگر گیر بیاد و قبولم کنن میگن دوره دکتر حقوق میدن ( ما که ندیدیم، دعا کنین قبول کنن خبرا رو بهتون میدیم) توصیه دیگه ام اینه است که از همین حالا سرچ دانشگاها رو شروع کنین و شرایطشونو با دقت بخونین تا اونجا که من فهمیدم اگه رزومتون پربار باشه حتی کانادا هم بهتون فاند میده

نقل قول نوشته اصلی توسط cyrus25 نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت دوستان محترم
    من لیسانس "مترجمی زبان انگلیسی" با معدل "15.98" دارم. میخوام برای ارشد تو ایران بخونم و سپس برای دکترا در خارج از کشور (با انگیزه فراوان!).ولی مطمئن نیستم که مترجمی گرایش خوبی باشه!
    چون هدف من اینه که در اینده مهاجرت کنم و از ایران برم(احتمالا برای همیشه). بنابراین میخوام در گرایشی ادامه تحصیل بدم که در اینده بتونم شغلی داشته باشم! چون مترجمی زبان یک رشته بین المللی نیست و فقط تو ایران کاربرد داره...درسته؟!
    میخوام بدونم نظر شما چیه؟ کدوم گرایش رو بخونم که هم امکان ادامه تحصیل (گرفتن پذیرش و بورسیه برای دکترا) در خارج کشور وجود داشته باشه و هم اینکه بازارکار بهتری براش فراهم باشه؟ خواهش میکنم راهنماییم کنید.
    از بین گرایش های رشته زبان که همین 4تا هست:مترجمی-دبیری-ادبیات-زبانشناسی.
    در کدام کشور و در کدام یک از این رشته ها راحت تر میتونم بورسیه تحصیلی بگیرم؟
    شهریه دانشگاه چطوره؟ میتونم هم درس بخونم هم کار کنم؟ (چون وضع مالیم هم خیلی خوب نیست)
    ایا اصلا تو این رشته میشه فاند گرفت؟
    امکان تحصیل رایگان در کدوم دانشگاه ها برای رشته زبان وجود داره؟
    ظاهرا مثل اینکه مجبوریم راهی رو که رفتیم ادامه بدیم...
    ویرایش توسط artemis_743 : February 18th, 2013 در ساعت 12:02 PM

Junior Member

من لیسانس و فوق لیسانس آموزش زبان از دانشگاه دولتی
    معدل فوق 16.5و لیسانس17.5
    1 کنفرانس خارجی و یه مقاله خارجی
    تافل 100
    چقدر احتمال پذیرش در رشتهcognitive linguistics از دانشگاه های آمریکا دارم؟
    ممنون میشم نظرتونو بگید
    ویرایش توسط artemis_743 : February 18th, 2013 در ساعت 12:02 PM

Junior Member

سلام دوستانادامه تحصیل در مقطع ارشد زبانشناسی در کدامیک از این دو کشور بهتر است ایران یا مالزی(لطفا با توضیح)؟؟؟؟؟؟؟؟مرسی
    ویرایش توسط artemis_743 : February 18th, 2013 در ساعت 12:03 PM

ApplyAbroad Superstar

من دقیقا برای امریکا رو نمی دونم، چون خودم اونجا اپلای نکردم، ولی تا جایی که می دونم شانستون خوبه برای پذیرش، ولی برای فاند مطمئن نیستم.
    ویرایش توسط artemis_743 : February 18th, 2013 در ساعت 12:04 PM

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط areea نمایش پست ها
    سلام دوستانادامه تحصیل در مقطع ارشد زبانشناسی در کدامیک از این دو کشور بهتر است ایران یا مالزی(لطفا با توضیح)؟؟؟؟؟؟؟؟مرسی
    سلام
    من نمی تونم راجع به مالزی نظر بدم، چون اطلاعاتی در موردش ندارم. فقط همین قدر بگم که ارشد زبانشناسی توی ایران همگانی هست، یعنی گرایش نداره، به نظر من اگه اونجا گرایش داره بهتره برین اونجا. ولی خب اون وقت این محدودیت رو هم دارین که دکترا رو توی همون رشته ادامه بدین دیگه. ولی اینجا که ارشد همگانی میخونین دستتون بازه که بعدش بخواین چه گرایشی برای دکترا انتخاب کنین ولی اگه از اول گرایش داشته باشین بهتره. حتی خیلی از دانشگاهای اروپایی از لیساس زبانشناسیشون گرایش داره.
    ویرایش توسط artemis_743 : February 18th, 2013 در ساعت 12:04 PM

من ليسانس مترجمي زبان و فوق زبان شناسي از دانشگاه آزاد تهران با معدل 18.50 دارم. سابقه ي تدريس در دانشگاه هاي جامع علمي كاربردي و همچنين پالايشگاه نفت تهران رو هم دارم. به مدت 5سال هست كه آموزشكاه زبان مركز تخصصي آيلتس رو زدم و علاوه بر مديريت تدريس هم ميكنم. متاسفانه مقاله ي ندارم به جز كاري كه به عنوان پاياننامه انجام دادم. از نظر نمره ي آيلتس حداقل 8 هستم يعني مشكلي از بابت جي آر اي و آي بي تي هم ندارم . ميتونم رو نمره ي بالا حساب كنم. يك سمينار هم در مورد آموزش زبان در پالايشگاه بر گزار كردم. با اين بك گراند آيا ميتونم براي دكتراي زبانشناسي روي آمريكا حساب كنم؟ آيا ممكن موفق به گرفتن TA بشوم؟ لطفا راهنماييم كنيد ممنون...
    ویرایش توسط artemis_743 : February 18th, 2013 در ساعت 12:06 PM

هيچكسي ظاهرا اينجا سر نميزنه!!! جواب بده لطفا كسي كه اطلاعات داره... ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MA in TEFL Tehran Science & Reasearch

Hi Nasim
    I want to remind you that for USA universities you should have GRE score
    I think you have a big chance for acceptence

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

دوستان اگر کسی می خواهد برگرده و خیلی دلش می خواهد linguistics نامی توی مدرکش باشه برید سمت applied linguistics یا همون اسم جدید آموزش زبان خودمون که استادا دوست دارن روی خودشون بذارن!حداقل حداقل حداقلش برگردید می رید یه موسسه ی زبان شاخ می گید توی فلان کشور آموزش و زبانشناسی کاربردی خوندم و کیلی کلاس خصوصی و عمومی می گیرید،از استاد دانشگاه هم در آمدتون بیشتر می شه!مطمئن باشید
    ویرایش توسط artemis_743 : February 18th, 2013 در ساعت 12:07 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)