صفحه 31 از 42 نخستنخست ... 212223242526272829303132333435363738394041 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 301 تا 310 , از مجموع 415

موضوع: مباحث مرتبط با پذیرش در رشته زبان شناسی

Junior Member m0naa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    French Translation

پیش فرض پاسخ : مباحث مرتبط با پذیرش در رشته زبان شناسی

سلام دوستان. تو زمینه ی discourse analysis , pragmatics, sociolinguistics, translation , culture, film چه ژورنال هایی رو که ای اس ای هم باشه پیشنهاد میکنید؟ من لیست ژورنال ها رو تو linguistlist در رابطه با این موضوعات دیدم ولی فکر میکنم خیلی هاشون ای اس ای نیستند؟
    ممنونم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mf20 نمایش پست ها
    دوستان چندتا سوال دارم:
    1- این زبانشناسی رایانشی آیا زیرمجموعه زبانشناسی کاربردی قرار میگیره؟
    2- من خودم ادبیات خوندم اما برای پایان نامه ارشدم از مباحث Critical discourse analysis و بطور خاص بخوام بگم از نظریات فرکلاف و هلیدی استفاده کردم. آیا CDA زیرمجموعه زبانشناسی کاربردی محسوب میشه؟
    3- برای رشته زبانشناسی رایانشی چه مقدار دانش ریاضی و کامپیوتر لازم هست؟ آیا من هیچ شانسی برای گرفتن پذیرش این رشته (دانشگاههای اروپا، امریکا، کانادا و ...) دارم؟ خیلی رنک و سطح دانشگاه برام مهم نیست بیشتر میخوام بدونم کسی مثل من که بک گراند ادبیاتی داره و خیلی با ریاضی و برنامه نویسی دمخور نبوده آیا وارد شدن به این رشته براش خیلی سخته؟ یا امیدی هست!

پیشاپیش ممنون از راهنماییتون
    با سلام
    در رابطه با جواب سوالتون باید بگم اگه برنامه نویسی بلد نباشین نه قطعا شانسی برای گرفتن پذیرش هم نخواهید داشت. حتی اگه بخواین واسه فوق هم اپلای کنید چون لیسانس ادبیان انگلیسی هستید هم پائینه. مگه اینکه توی رزومتون چیزی در مورد برنامه نویسی باشه!!
    در مورد سوال اول و دومتون چون خیلی مطمئن نیستم ترجیح میدم جوابی ندم.

Junior Member

با سلام...

میخواستم بدونم فاندی هم برای مستر زبانشناسی رایانشی میدن؟

لیسانس نرم افزار هستم با معدل 18.20 . 15 ماه هم سابقه کار مرتبط دارم. تافل 100 و هنوز GRE ندادم. ولی تلاشم اینه بهترین نمره رو بگیرم.

پیشاپیش سپاس فراوان از راهنمایی تون.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط mf20 نمایش پست ها
    دوستان چندتا سوال دارم:
    1- این زبانشناسی رایانشی آیا زیرمجموعه زبانشناسی کاربردی قرار میگیره؟
    2- من خودم ادبیات خوندم اما برای پایان نامه ارشدم از مباحث Critical discourse analysis و بطور خاص بخوام بگم از نظریات فرکلاف و هلیدی استفاده کردم. آیا CDA زیرمجموعه زبانشناسی کاربردی محسوب میشه؟
    3- برای رشته زبانشناسی رایانشی چه مقدار دانش ریاضی و کامپیوتر لازم هست؟ آیا من هیچ شانسی برای گرفتن پذیرش این رشته (دانشگاههای اروپا، امریکا، کانادا و ...) دارم؟ خیلی رنک و سطح دانشگاه برام مهم نیست بیشتر میخوام بدونم کسی مثل من که بک گراند ادبیاتی داره و خیلی با ریاضی و برنامه نویسی دمخور نبوده آیا وارد شدن به این رشته براش خیلی سخته؟ یا امیدی هست!

پیشاپیش ممنون از راهنماییتون
    1- خیر. تا جایی که من دیدم یا زیرمجموعه ی رشته ی کامپیوتر هست یا زبانشناسی همگانی.
    2- Discourse analysis فکر می کنم زیرشاخه ی کاربردی باشه ولی مطمئن نیستم.
    3- هرچی بیشتر بهتر. من تو دانشگاه اشتوتگارت کسایی رو دیدم که با لیسانس ادبیات آمریکایی، ارشد زبانشناسی رایانشی می خونن. ولی رزومه شونو نمی دونم؛ شاید برنامه نویسیشون خیلی خوبه.
    وارد شدن به رشته لزوما سخت نیست، اما خارج شدن ازش سخته! مثلا تو آلمان اگه تو ارشد شما یه درس اصلی یه رشته رو سه بار بیفتین، دیگه هیچ وقت تو آلمان حق خوندن اون رشته رو ندارین و از اون رشته اخراج می شین. مثل ایران نیست که وارد شدن به دانشگاه سخت باشه و خارج شدنش آسون. دکتراش هم همین طوریه. خارج شدنش از وارد شدنش سخت تره!
    من کسایی رو هم می شناسم که با بک گراند زبانشناسی همگانی رشته ی زبانشناسی رایانشی می خونن برای دکترا. ولی بازم من بقیه ی رزومه شون رو نمی دونم. به نظرم بهتره تا یه حدی برنامه نویسی رو یاد بگیرین (ترجیحا زبون java و اگه وقت داشتین Python)، بعد برای اروپا اقدام کنین. اروپا پولی نیست، همه چی رو ایمیلی می فرستین. امتحان کردن شانستون براتون هزینه ای نداره.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط minoosaba نمایش پست ها
    با سلام...

میخواستم بدونم فاندی هم برای مستر زبانشناسی رایانشی میدن؟

لیسانس نرم افزار هستم با معدل 18.20 . 15 ماه هم سابقه کار مرتبط دارم. تافل 100 و هنوز GRE ندادم. ولی تلاشم اینه بهترین نمره رو بگیرم.

پیشاپیش سپاس فراوان از راهنمایی تون.
    باسلام
    من حدودا 2 ماه پیش واسه مستر زبان شناسی رایانشی با فاند خبرشو خوندم. تا اونجایی که یادمه دانشگاه saarland بود توی آلمان که تأکیدشم این بوده که حتما لیسانس مرتبط باشه (مثل لیسانس شما)
    موفق باشید

با سلام
    من چند تا سوال در مورد Computational Linguistics دارم، اگه زحمتی نیست کاربرانی که در این رشته مشغول هستند جواب بدند ممنون میشم.
    لیسانس کامپیوتر خوندم، به یاد گرفتن زبانها علاقه دارم، انگلیسی، استانبولی، کمی آلمانی و فرانسه بلدم. ولی میخوام رشتمو عوض کنم، بین Computational Linguistics و Linguistics موندم.
    - چه دروسی در رشته Computational Linguistics ارائه میشه؟
    - چه تحقیقاتی انجام میشه؟
    - این رشته چقدر با زبان مرتبطه؟ توش زبانها مطالعه میشن؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط JafarAsady نمایش پست ها
    با سلام
    من چند تا سوال در مورد Computational Linguistics دارم، اگه زحمتی نیست کاربرانی که در این رشته مشغول هستند جواب بدند ممنون میشم.
    لیسانس کامپیوتر خوندم، به یاد گرفتن زبانها علاقه دارم، انگلیسی، استانبولی، کمی آلمانی و فرانسه بلدم. ولی میخوام رشتمو عوض کنم، بین Computational Linguistics و Linguistics موندم.
    - چه دروسی در رشته Computational Linguistics ارائه میشه؟
    - چه تحقیقاتی انجام میشه؟
    - این رشته چقدر با زبان مرتبطه؟ توش زبانها مطالعه میشن؟
    باسلام
    من رشته ام زبانشناسی
    در حد دانسته های خودم که از سرچ کردن به دست آوردم میگم
    اول اینکه ما که زبانشناسی خوندیم واسه اینکه زبانشناسی رایانشی بتونیم پذیرش بگیریم باید حتما برنامه نویسی بلد باشیم. و طبق سرچ های من اکثر دانشگاه های آلمان واسه پذیرش گزینه اول رشته های انتخابی computer science. اگر توی رشته خودتون اطلاعاتتون قوی، حتما زبانشناسی رایانشی اقدام کنید چون با یه رزومه خوب به راحتی میتونید بورس بگیرید.
    واسه دروسشم اگه یه سر به سایت دانشگاه شریف بزنی ( این گرایشو تو اون دانشگاه تدریس میشه) به طور کامل سرفصل دروسش هست. یک سری از درس هاش که تخصصی برنامه نویسی و یک سری هم اصول اولیه زبانشناسی مثل آواشناسی و .... سرفصل پایان نامه ها می تونید اونجا مطالعه کنید.
    اصل کارش روی زبانه.
    این در حد اطلاعات ناچیز من بود امید وارم مفید باشه.

یه سوالی بود تو کامنتا که اصلا جواب داده نشده.
    رشته Computational Linguistics چقدر با دانش ریاضی مرتبطه؟
    دونستن چه مباحثی از ریاضی لازمه برای تحصیل در این رشته؟

Junior Member

ممنون از راهنماییتون.

فقط یک سوال دیگه : دکترای مستقیم هم وجود داره برای رایانشی؟ به خصوص آمریکا؟ با چه عنوانی باید تو سایت دانشگاه سرچ کنم؟

بینهایت ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط minoosaba نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون.

فقط یک سوال دیگه : دکترای مستقیم هم وجود داره برای رایانشی؟ به خصوص آمریکا؟ با چه عنوانی باید تو سایت دانشگاه سرچ کنم؟

بینهایت ممنون
    در مورد کانادا چطور؟ ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)