صفحه 34 از 42 نخستنخست ... 24252627282930313233343536373839404142 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 331 تا 340 , از مجموع 415

موضوع: مباحث مرتبط با پذیرش در رشته زبان شناسی

Senior Member

پیش فرض پاسخ : مباحث مرتبط با پذیرش در رشته زبان شناسی

دوستان ممنون میشم اگر کسی از جایی غیر از دانشگاه تونسته اسکالرشیپ برای زبانشناسی در امریکا بگیره اطلاع رسانی بکنه.من روی زبان فارسی کار میکنم

Member Ordijahandam آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط adrinahajar نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من میخوام لیست دانشگاههایی را که با فاند در رشته زبان شناسی خصوصا گرایش psycholinguisticsدر آمریکا میشه برای پذیرش اقدام کرد را بگذارید
    کشورهای دیگر هم ااگر با فند میشه رفت بگذارید ولی مد نظرم بیشتر آمریکا هست

آیا از بچه های زبان کسی هست که تجربه apply و پذیرش از دانشگاه های آمریکا را داشته باشه؟میشه نمره تافل و gre خودش را اعلام کنه
    پیشاپیش متشکرم
    سلام متاسفانه لیست خاصی وجود نداره. یا حداقل در دسترس عده زیادی از ما نیست. شما خودتون باید با توجه به علاقتون برین توی دپارتمان زبانشناسی و یا حتی در دپارتمانهای دیگه دانشگاه های مختلف بگردین ببینین کدوم دانشگاه ها و استادا روی این زمینه خاص کار میکنن. باید از کی وردهای مناسب استفاده کنین تا بتونین پیداشون کنین. روی نمره تافل و جی آر ای نمیشه نظر خاصی داد. ممکنه جایی پیدا بشه که استاد از پذیرش شما حمایت کنه و نمره زبان شما رو چندان معیار پذیرش شما قرار ندن. من آیلتس 7 داشتم و جی آر ای 150 ریاضی. 147 وربال و 4 رایتینگ. از مینیمم دانشکده پایینتر بود ولی به هر حال احتمالا دلایل دیگه مثل منطبق بودن علایقم با کاری که استاد میکنه و native speaker بودن یک زبان خاص در پذیرشم تاثیر داشته. برای پیدا کردن پوزیشنهای اعلام شده برای رشته زبانشناسی در اروپا این لینک رو ببینین که مرتب آپدیت میشه و میشه گفت کامله:
    http://linguistlist.org/jobs/browse-jobs.cfm
    دانشگاه های آمریکا و کانادا کمتر از طریق این لینک پوزیشنهای خالی رو اعلام میکنن.
    موفق باشید.

Junior Member

دوستان چه تفاوتی بین فاندهای TA، RA و GA هست؟ و آیا جز این سه تا، انواع دیگه‌ای از فاند هم داریم؟ (به خصوص در رشته‌ی زبان‌شناسی)

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط TehranTemp نمایش پست ها
    دوستان چه تفاوتی بین فاندهای TA، RA و GA هست؟ و آیا جز این سه تا، انواع دیگه‌ای از فاند هم داریم؟ (به خصوص در رشته‌ی زبان‌شناسی)
    بستگی به کشورتون داره. تو آمریکا TA یعنی Teaching Assistant. یعنی استاد حل تمرین یا چیزی شبیه این. RA یعنی Research Assistant که براش باید پیش استاد کار تحقیقاتی بکنین. اون یکی رو نمی دونم.
    اما مثلا تو آلمان، کلا سیستم فرق داره و شما ممکنه یه پوزیشن RA بگیری، اما شغلش درس دادن باشه.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    بستگی به کشورتون داره. تو آمریکا TA یعنی Teaching Assistant. یعنی استاد حل تمرین یا چیزی شبیه این. RA یعنی Research Assistant که براش باید پیش استاد کار تحقیقاتی بکنین. اون یکی رو نمی دونم.
    اما مثلا تو آلمان، کلا سیستم فرق داره و شما ممکنه یه پوزیشن RA بگیری، اما شغلش درس دادن باشه.
    ممنونم از توضیحتون. بله، منظورم توی آمریکاس. در واقع وقتی شما فاند TA می‌گیرین باید علاوه بر گذروندن واحدهای درسی و رساله‌ی دکتری، به عنوان استاد حل تمرین (یا چیزی شبیه به این) هم انجام وظیفه کنین؟ یعنی teaching assistant بودن جزو وظایف شماس و پول اضافی بابتش نمی‌گیرین؟ یا اینکه اختیاریه و شما بابت انجام این مسئله دستمزد مازاد بر فاندتون می‌گیرین؟ (و همینطور در مورد RA)

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط TehranTemp نمایش پست ها
    ممنونم از توضیحتون. بله، منظورم توی آمریکاس. در واقع وقتی شما فاند TA می‌گیرین باید علاوه بر گذروندن واحدهای درسی و رساله‌ی دکتری، به عنوان استاد حل تمرین (یا چیزی شبیه به این) هم انجام وظیفه کنین؟ یعنی teaching assistant بودن جزو وظایف شماس و پول اضافی بابتش نمی‌گیرین؟ یا اینکه اختیاریه و شما بابت انجام این مسئله دستمزد مازاد بر فاندتون می‌گیرین؟ (و همینطور در مورد RA)
    وقتی بهتون میگن یه فاند TA بهتون میدن، یعنی یه حل تمرین بهتون میدن که در ازاش دارین پول می گیرین و اگه بعدا بگین من این حل تمرینو نمیام، خب پولم طبیعتا بهتون نمی دن دیگه. برای RA هم همین طور. وقتی میگن یه فاندن RA بهتون میدن، اون در ازای انجام مثلا فلان ساعت کار تو آزمایشگاهه استاده که داده میشه.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Junior Member m0naa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    French Translation

دوستان عزیز برای آشنا شدن با تمام گرایشهای رشته زبانشناسی به این لینک میتوانید مراجعه کنید.

Junior Member

سلام دوستان.

میشه لطفا دانشگاه هایی که دکتری مستقیم برای زبانشناسی رایانشی دارند رو معرفی کنید?

کسی بوده برای ارشد این رشته توانسته باشه بورس بگیره?

Junior Member

می خواستم برای پذیرش در دانشگاههای خارجی اقدام کنم (با لیسانس و فوقلیسانس ادبیات انگلیسی).
    چون دکتری گمانم سخته چون پژوهش و کارای اینجوریم کمه گفتم مستر درخواست بدم.

تازگی می گم شاید بد نیست همینجا یه مسترِ دیگه بخونم هم شاید پژوهشیم بالا بره هم شاید مستر اینجا بپایان رسوندن و ...بهتر شه خلاصه.

مونده ام از میونِ گرایشهای زبان انگلیسی و گرایشهای زبانشناسی کدوم بهتره برا بیرونِ ایران.

برخی می گویند آموزش زبان فارسی به نافارسی زبانان
    برخی می گن رایانه یی
    برخی زبانشناسی همگانی
    برخی هم آموزش ِ انگلیسی

کسی بتونه راهنماییی کُنه خوبه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Omeed نمایش پست ها
    می خواستم برای پذیرش در دانشگاههای خارجی اقدام کنم (با لیسانس و فوقلیسانس ادبیات انگلیسی).
    چون دکتری گمانم سخته چون پژوهش و کارای اینجوریم کمه گفتم مستر درخواست بدم.

تازگی می گم شاید بد نیست همینجا یه مسترِ دیگه بخونم هم شاید پژوهشیم بالا بره هم شاید مستر اینجا بپایان رسوندن و ...بهتر شه خلاصه.

مونده ام از میونِ گرایشهای زبان انگلیسی و گرایشهای زبانشناسی کدوم بهتره برا بیرونِ ایران.

برخی می گویند آموزش زبان فارسی به نافارسی زبانان
    برخی می گن رایانه یی
    برخی زبانشناسی همگانی
    برخی هم آموزش ِ انگلیسی

کسی بتونه راهنماییی کُنه خوبه.
    دوست عزیز
    برای خارج کشور علاقه خودت مهمه
    دوم اینکه پژوهش های خودت مهمه
    سوم اینکه باید ببینی که در چه حوزه ای دستی بر اتش داری
    و اینکه در خصوص گرایش های انگلیسی :
    اموزش زبان فارسی که در خرج کشور نیست
    من خودم ارشد همین رشته از بهشتی تهران هستم پذیرش گرفتم برای زبان شناسی