صفحه 38 از 42 نخستنخست ... 282930313233343536373839404142 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 371 تا 380 , از مجموع 415

موضوع: مباحث مرتبط با پذیرش در رشته زبان شناسی

پیش فرض پاسخ : مباحث مرتبط با پذیرش در رشته زبان شناسی

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    سلام
    خب اشتباه می کنین. شما اگه می خواین زبانشناسی بخونین، خب از اول زبانشناسی بخونین دیگه. برا چی اول برین یه رشته ی دیگه بخونین؟! می دونم که بعضی دانشگاها یه زمانی لیسانس زبانشناسی هم اورده بودن. نمی دونم جمع کردن یا هنوز هست. اگه هست که از لیسانس بخونین، اگه نه، از ارشد بخونین. البته در هر صورت، اگه تواناییشو دارین، من توصیه می کنم لیسانس ریاضی بگیرین. بچه هایی که میان زبانشناسی و رشته شون مترجمی و اینا بوده، اصلا ذهن بازی ندارن و قدرت تجزیه و تحلیلشون اصلا مثل کسایی که از رشته های دیگه میان نیست. البته اکثریت بچه ها باز هم با همین مترجمی و ایناست ها. اما وقتی فقط یه نفر مثلا با لیسانس ریاضی یا مکانیک یا کامپیوتر میاد توی همین بچه ها، با فاصله از دیگران استعداد بیشتری نشون میده.
    سلام
    من 18 سالمه و تازه جواب کنکورم اومده..... غیر از انگلیسی فرانسه و آلمانی هم بلدم یعنی کلاس میرم و الان هم خودم دارم روسی میخونم.... چون به تاریخ علاقه دارم دوست دارم زبانشناسی تاریخی بگیرم.... رشته خودم ریاضی-فیزیک بوده
    البته.
    ممنونم.

نقل قول نوشته اصلی توسط sultan نمایش پست ها
    Selam
    You can not choose from the scratch that I want to study Historical Linguistics as this is just a course not a major
    You can apply for the Linguistics and then in your thesis, you can narrow the scope down to the Historical Linguistics
    All the best wishes for you
    Thanks
    Same to you

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Lordalireza نمایش پست ها
    سلام
    من 18 سالمه و تازه جواب کنکورم اومده..... غیر از انگلیسی فرانسه و آلمانی هم بلدم یعنی کلاس میرم و الان هم خودم دارم روسی میخونم.... چون به تاریخ علاقه دارم دوست دارم زبانشناسی تاریخی بگیرم.... رشته خودم ریاضی-فیزیک بوده
    البته.
    ممنونم.
    سلام دوست عزیز
    به نظرم رشته های زبانی بخونین بهتر از ریاضی است
    اگر ریاضی بخونین می تونین برای راش به زبان شناسی رایانشی بروید اگر مترجمی یا ادبیان بخونین پایه ای قوی تر می شین
    اینکه بگوییم ریاضی ها خیلی بهترن چندان درست نیست وقتای پای تحلیل رایانشی میاد درسته اما در بقیه ی زمینه ها موافق نیستم
    پایدار باشید
    استعداد خوبی دارین که همه ی زبان ها را یاد می گیرد حتما با قدرت ادامه بدهید
    موفق باشید

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط Lordalireza نمایش پست ها
    سلام
    البته.
    ممنونم.
    سلام
    یه راهش هم اینه که لیسانس رو تاریخ بخونین، ارشد رو زبانشناسی و دکترا رو زبانشناسی تاریخی.
    یا جای لیسیانس و ارشد رو عوض کنین (اگه لیسانس زبانشناسی هنوز هست تو ایران).
    البته دقت کنین که مسیرتونو درست برین ولی. یعنی اگه لیسانس رو تاریخ برمیدارین. موقع تزتون حواستون باشه که از زبانشناسی دور نشین. یعنی یه طوری بردارین که به زبانشناسی ربط پیدا کنه (می دونم که سخته البته، قبلا خودم تجربه ی مشابهی داشتم، ولی شدنیه). موقع ارشد هم (که تو ایران زبانشناسی گرایش نداره) باز حواستون موقع تزتون باشه که در راستایی باشه که می خواین که بعدا برای دکتراتون خیلی تسلط بیشتر و بهتری داشته باشین.

نقل قول نوشته اصلی توسط sultan نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    به نظرم رشته های زبانی بخونین بهتر از ریاضی است
    اگر ریاضی بخونین می تونین برای راش به زبان شناسی رایانشی بروید اگر مترجمی یا ادبیان بخونین پایه ای قوی تر می شین
    اینکه بگوییم ریاضی ها خیلی بهترن چندان درست نیست وقتای پای تحلیل رایانشی میاد درسته اما در بقیه ی زمینه ها موافق نیستم
    پایدار باشید
    استعداد خوبی دارین که همه ی زبان ها را یاد می گیرد حتما با قدرت ادامه بدهید
    موفق باشید
    بله منم همین نظر رو دارم. دوست دارم لیسانس و فوق رو مترجمی بخونم برای دکتری هم زبانشناسی بخونم.
    ممنونم لطف دارید
    امیدوارم شما هم موفق باشید سلطان عزیز

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    سلام
    یه راهش هم اینه که لیسانس رو تاریخ بخونین، ارشد رو زبانشناسی و دکترا رو زبانشناسی تاریخی.
    یا جای لیسیانس و ارشد رو عوض کنین (اگه لیسانس زبانشناسی هنوز هست تو ایران).
    البته دقت کنین که مسیرتونو درست برین ولی. یعنی اگه لیسانس رو تاریخ برمیدارین. موقع تزتون حواستون باشه که از زبانشناسی دور نشین. یعنی یه طوری بردارین که به زبانشناسی ربط پیدا کنه (می دونم که سخته البته، قبلا خودم تجربه ی مشابهی داشتم، ولی شدنیه). موقع ارشد هم (که تو ایران زبانشناسی گرایش نداره) باز حواستون موقع تزتون باشه که در راستایی باشه که می خواین که بعدا برای دکتراتون خیلی تسلط بیشتر و بهتری داشته باشین.
    بله گفته شما صحیحه اما من دوست دارم لیسانس و فوق رو مترجمی بگیرم چون میخوام کارهم باهاش بکنم برای همین میگم. برای دکتری هم به امید خدا اقدام کنم برای زبانشناسی .
    ممنون که پاسخ میدید و راهنمایی میکنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    علوم ارتباطات اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی

سلام ... من تقریبا همه نطرات رو خوندم ولی یکم گیج شدم
    سوالی که دارم اینه که اگه کسی بخواد واسه فوق لیسانس خارج از ایران زبان شناسی بخونه بهتره رشته لیسانسش چی باشه؟!! و این که باید دانش ریاضی قوی داشته باشه یا نه؟

Junior Member

سلام دوست عزیز ؛ ببینید چون نظرات مخالف است طبیعی است کمی ابهام ایجاد می شود اما برای ارشد زبان شناسی در خارج از ایران بسیار مشکل است که بتوان بورسیه و یا کمک هزینه ی تحصیلی گرفت چون هزینه های تحصیلی به خصوص در کشورهای انگلیسی زبان همچون استرالیا و کانادا و آمریکا بالاست (انگلیس که فقط دانشجویان را به عنوان یک گزینه ی تجاری می شناسند!!!) ؛ پس بهتر است که برای دکتری اقدام کرد و بحث ها نیز در بالا به این اشاره داشته است که همگی متفق القول بیان گرده اند که «ارشد در ایران ، دکتری در خارج»؛ حال در مورد شما که می خواهید ارشد را زبان شناسی بخونین قطعا باید از طریق رشته های مرتبط با انگلیسی اقدام کنین (مترجمی زبان انگلیسی، ادبیات انگلیسی و آموزش زبان انگلیسی) چون شما به مدرک زبان انگلیسی (همانند آیلتس و تافل) نیاز دارین و اگر رشته های دیگر (همچون تاریخ) بخونین فی الواقع عمر گرانبها به ثمره ای ناچیز بفروخته اید (اگر می خواهید ایران بمانید مشکلی ندارد که تاریخ بخوانید!). دانش ریاضی در صورتی مهم است که بخواهید ارشد زبان شناسی رایانشی بخوانید و گر نه در دیگر موارد محلی از اعراب ندارد .... بهتر ایت به علایق خود بنگرید و بر اساس آن تصمیم گیری نمایید ... ان شالله که بهترین ها برای شما رقم بخورد
    باز اگر سوالی باشد در خدمت هستم
    موفق باشید و پیروز

نقل قول نوشته اصلی توسط Abnabat نمایش پست ها
    سوالی که دارم اینه که اگه کسی بخواد واسه فوق لیسانس خارج از ایران زبان شناسی بخونه بهتره رشته لیسانسش چی باشه؟!! و این که باید دانش ریاضی قوی داشته باشه یا نه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    university of freiburg, english literature

نقل قول نوشته اصلی توسط Abnabat نمایش پست ها
    به نظر من بهترین گزینه زبان و ادبیات انگلیسیه. مزیت این رشته اینه حدود هشت واحد زبانشناسی و آواشناسی هم داره و شما با اصول این شاخه آشنا میشید. عملاً هم از دردسرهای آماده کردن دانش زبان انگلیسی برای اپلای راحت میشید. من خودم این رشته رو خوندم و خیلی از دوستام و هم دوره ای هام ارشد زبانشناسی خوندن (و کنکور ارشدشون رو هم با رتبه های خوب قبول شدند) و در گرفتن پذیرش از دانشگاه های خارجی هم کاملاً موفق بودند (فاند کامل و غیره) اما همون طور که بقیه هم گفتند، به طور کلی گرفتن فاند در مقطع ارشد خیلی مشکل یا ناممکنه. برای همین روی این مسیر هم می تونید فکر کنید: کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی(ایران)، ارشد زبانشناسی(ایران)، دکترای زبان شناسی (در خاج از کشور)
    در ضمن زبان و ادبیات انگلیسی بسیار جامع تر و کامل تر از رشته ی مترجمی زبان انگلیسیه و توی خودش به اندازه کافی واحد تخصصی ترجمه داره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    علوم ارتباطات اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی

ممنون از پاسختون.
    شما الان خارج از ایران زبان شناسی میخونید؟ میشه کلا بگید که شغل کسی که این رشته رو خونده در آخر چی میشه و چه کاری باید انجام بده ! من راستش هنوز نمیدونم
    و این که خارج از کشور بازار کار خوبی داره؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)