صفحه 40 از 42 نخستنخست ... 30313233343536373839404142 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 391 تا 400 , از مجموع 415

موضوع: مباحث مرتبط با پذیرش در رشته زبان شناسی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مباحث مرتبط با پذیرش در رشته زبان شناسی

نقل قول نوشته اصلی توسط Lordalireza نمایش پست ها
    ممنون از اینکه پاسخ دادید.
    در رشته های زبان خیلی نمیشه مثل سایر رشته ها مقاله نوشت.اما پایان نامه فوق لیسانسم رو میخوام درمورد ریشه کلمات آلمانی بنویسم. من فعلا ترم یک کارشناسی هستم.
    پس طبق فرموده شما ویژگی چند زبانه بودن نمیتونه رزومه اصلی باشه اما میتونه موثر باشه.
    کارشناسی رو که دانشگاه بین الملل میخونم و ارشدمم به امید خدا میرم تهران. پس از نظر دانشگاه هم فکر نکنم به مشکل بخورم چون هر دو دانشگاه جز دانشگاه های مطرح هستن.
    ممنونم. لطف کردید.
    You are welcome; I assume you have not got heaps to do at the moment . Just focus on your BA and get a nice score on your subjects
    Also, I do not agree with you on the issue that writing papers in English Degree is not as much possible as other fields; Look at those who have finished Master's.
    They have been so great in degree
    MA Uni is important not the BA Uni
    Just national Uni
    Azad Uni is a crisis and very low quality
    Best wishes for your study ! M

نقل قول نوشته اصلی توسط sultan نمایش پست ها
    You are welcome; I assume you have not got heaps to do at the moment . Just focus on your BA and get a nice score on your subjects
    Also, I do not agree with you on the issue that writing papers in English Degree is not as much possible as other fields; Look at those who have finished Master's.
    They have been so great in degree
    MA Uni is important not the BA Uni
    Just national Uni
    Azad Uni is a crisis and very low quality
    Best wishes for your study ! M
    ممنونم که راهنمایی میکنید
    یک سوال دیگه هم داشتم رشته زبان شناسی تاریخی یا Historical linguistic خودش یک رشته دانشگاهیه یعنی میشه برای دکتری این رشته رو خوند یا یکی از دروس رشته Philology هستش؟

ApplyAbroad Superstar

یک سوال دیگه هم داشتم رشته زبان شناسی تاریخی یا Historical linguistic خودش یک رشته دانشگاهیه یعنی میشه برای دکتری این رشته رو خوند یا یکی از دروس رشته Philology هستش؟
    من نمی دونم برای کجا و کدوم کشور دارین می پرسین.
    در حالت کلی زبان شناسی چون از اساس موضوعاش بین رشته ای هست، ممکنه زیرشاخه ی هر گروه یا دپارتمانی باشه.
    ولی مثلا تو آلمان دکترا اصلا درس نداره و فقط پروژه هست. بنابراین، شما می تونین موضوع دلخواهتونو تو شاخه ی زبانشناسی تاریخی انتخاب کنین و روش کار کنین. اما اینکه تو مدرکتون بزنن دکترای زبانشناسی تاریخی دیگه بستگی داره که این گروه وجود داشته باشه یا نه. فکر می کنم تعداد جاهایی که این گروه رو داشته باشن زیاد نباشه. یعنی این رشته از اوناست که معمولا اسم دکتراش همون زبانشناسی همگانی میشه.

Junior Member

This is a subject in Linguistics
    You can work on it as a title for your thesis but it is a bit hard and depends on the supervisor
    Best regards
    M

Junior Member

سلام و عرض ادب به تمامی دوستان. بنده دانشجوی کارشناسی ترم 6 اموزش زبان انگلیسی هستم. یه سوال داشتم گفتم شاید کسی بتونه جوابمو بده. ایا من میتونم کنکور ارشد زبانشناسی رایانشی شرکت کنم؟ (از این جهت پرسیدم چون گمان کردم که فقط بچه های کارشناسی کامپیوتر می تونن تو ازمون ارشد این رشته شرکت کنن)
    یه سوال دیگه هم داشتم: حالا فرضا من بتونم شرکت کنم ولی نتونم قبول بشم ولی ارشد زبانشناسی همگانی قبول بشم ، ایا میتونم با ارشد زبانشناسی همگانی واسه دکتری وارد زبانشناسی رایانشی(با این فرض که علاقه هم دارم) بشم (منظورم خارج از کشوره، حالا یا امریکا یا جای دیگه)
    موفق و موید باشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط SNOOP نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب به تمامی دوستان. بنده دانشجوی کارشناسی ترم 6 اموزش زبان انگلیسی هستم. یه سوال داشتم گفتم شاید کسی بتونه جوابمو بده. ایا من میتونم کنکور ارشد زبانشناسی رایانشی شرکت کنم؟ (از این جهت پرسیدم چون گمان کردم که فقط بچه های کارشناسی کامپیوتر می تونن تو ازمون ارشد این رشته شرکت کنن)
    یه سوال دیگه هم داشتم: حالا فرضا من بتونم شرکت کنم ولی نتونم قبول بشم ولی ارشد زبانشناسی همگانی قبول بشم ، ایا میتونم با ارشد زبانشناسی همگانی واسه دکتری وارد زبانشناسی رایانشی(با این فرض که علاقه هم دارم) بشم (منظورم خارج از کشوره، حالا یا امریکا یا جای دیگه)
    موفق و موید باشید.
    Hey
    You can participate in MA Entrance Exam but if you go through it and get your degree in theoretical linguistics
    then it gets hard to be admitted to PhD in Computational

Better to study both MA & PhD at the same field as you need research and papers to be accepted in PhD
    Especially the US
    All the best for you dear friend

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sultan نمایش پست ها
    Hey
    You can participate in MA Entrance Exam but if you go through it and get your degree in theoretical linguistics
    then it gets hard to be admitted to PhD in Computational

Better to study both MA & PhD at the same field as you need research and papers to be accepted in PhD
    Especially the US
    All the best for you dear friend

خیلی ممنون که در اسرع وقت جواب دادین. ولی سوال اصلی من هنوز بی جواب موند فک کنم و اونم اینه که : ایا من که رشته اموزش زبان انگلیسی هستم اجازه دارم که تو ارشد زبانشناسی رایانشی تو ایران شرکت کنم و ادامه تحصیل بدم؟
    خیلی ممنون.
    به امید روزهای بهتر.

Junior Member muogen آواتار ها

شما با کارشناسی هر رشته ای میتونی به ارشد هر رشته ای وارد بشی. تنها نیاز داشتن یه کارشناسی هست. فقط تو کنکور وزارت بهداشت متفاوته که شما رشته هاتون تو اون فیلد نیست.

خیلی ممنون که در اسرع وقت جواب دادین. ولی سوال اصلی من هنوز بی جواب موند فک کنم و اونم اینه که : ایا من که رشته اموزش زبان انگلیسی هستم اجازه دارم که تو ارشد زبانشناسی رایانشی تو ایران شرکت کنم و ادامه تحصیل بدم؟
    خیلی ممنون.
    به امید روزهای بهتر.
    Don't worry, don't be afraid, ever, because this is Just A Ride

Junior Member

خیلی ممنون. یه سوال دیگه هم داشتم(if you don't mind): درجه سختی کنکورش برای رایانشی چه قدره؟ من ظرفیتاشو که بررسی کردم دیدم خیلی محدوده..با این تفاسیر چه قدر شانس دارم؟..فرض کنید پشت کارم خوبه و علاقم و زیاده.

ApplyAbroad Superstar

موفق و موید باشید.
    من لیسانسمو کامپیوتر خوندم. ارشدمو زبانشناسی برای دکترام زبانشناسی رایانشی پذیرش گرفتم.
    مهم اینه که شما بعدا بتونین تو این رشته کار کنین برای کار کردن تو زبانشناسی همگانی هم شما باید برنامه نویسی بلد باشین و علاوه بر اون قدرت تحلیل خیلی خوبی داشته باشین،‌یعنی ریاضیتون خوب باشه. الان دیگه کل دنیا داره رو یادگیری ماشینی کار می کنه و این چیزیه که واقعا قدرت تحلیل می خواد. بالقوه امکانش هست و من حتی کسایی رو میشناسم که لیسانس و ارشدشون زبانشناسی همگانی بوده ود کترا رو زبانشناسی رایانشی پذیرش گرفته ان. اما اینکه دکتراتونو خوب انجام بدین و بعدش بتونین کار پیدا کنین، کاملا بستگی به ذهن خودتون و آمادگیتون داره. برای دکترا شما مصاحبه می کنین با استاد. حواستون باشه که اون استاد قطعا گزینه های دیگه ای هم داره که چه بسا رشته شون اصلا کامپیوتر بوده باشه. شما باید انقدر توانمند باشین که از اونا بهتر باشین. اگر در این حد انگیزه دارین و به نظر خودتون ایده تون تو این رشته است و تو این رشته حرفی برای گفتن دارین، حتما این کارو بکنین، موفق میشین .
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)