صفحه 7 از 42 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 415

موضوع: مباحث مرتبط با پذیرش در رشته زبان شناسی

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته زبان شناسی

سلام artemis_743 من متاسفانه مقاله اي كه داشتم براي يكي از كنفرانسهاي آمريكا فرستادم كه اجازه رفتن و ارايه اون داده نشد. مقاله ديگه اي هم ندارم. اما معدلم 18.13 و فارغ التحصيل تربيت مدرس هستم و دو سال سابقه تدريس دانشگاهي دارم. باچنين شرايطي به نظرتون امكان فاند گرفتن از هيچ دانشگاهي رو دارم. چطور بايد اقدام كنم؟ ممنون ميشم اگه اطلاعاتي داريد با من share كنيد.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : Linguistics

با درود فراوان
    من سال آینده لیسانس مترجمی زبان انگلیسی رو از دانشگاه پیام نور می گیرم.
    قصد گرفتن پذیرش برای ارشد از آمریکا دارم.
    نمی دونم چه رشته ای برای ارشد تو آمریکا بهتره.English as second language به نظرم خوب میاد.همچنین آدرس دانشگاه های آمریکا که به دردم بخوره رو میخام.ممنون میشم از هر گونه راهنمایی در ای زمینه
    ویرایش توسط artemis_743 : February 18th, 2013 در ساعت 01:01 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط alighadr نمایش پست ها
    با درود فراوان
    نمی دونم چه رشته ای برای ارشد تو آمریکا بهتره.English as second language به نظرم خوب میاد.همچنین آدرس دانشگاه های آمریکا که به دردم بخوره رو میخام.ممنون میشم از هر گونه راهنمایی در ای زمینه
    شما ESL, Linguistics, Computational linguistics, Edication, Translation Studies and... رشته دیگه میتونید بخونید. باید خوب و دقیق سایت دانشگاه ها رو بگردید. من اینجا لینک دانشگاه های مورد قبول وزارت علوم رو گذاشتم براتون برید و امریکا رو سرچ کنید
    http://www.msrt.ir/sites/Grad_Dept/D...TabPersistence

ApplyAbroad Senior Veteran
    artemis_743 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sh_golneshin نمایش پست ها
    سلام artemis_743 من متاسفانه مقاله اي كه داشتم براي يكي از كنفرانسهاي آمريكا فرستادم كه اجازه رفتن و ارايه اون داده نشد. مقاله ديگه اي هم ندارم. اما معدلم 18.13 و فارغ التحصيل تربيت مدرس هستم و دو سال سابقه تدريس دانشگاهي دارم. باچنين شرايطي به نظرتون امكان فاند گرفتن از هيچ دانشگاهي رو دارم. چطور بايد اقدام كنم؟ ممنون ميشم اگه اطلاعاتي داريد با من share كنيد.
    سلام. شرایطتون خیلی خوبه. زبان شناسی مدرس بودید؟ من هم دو ساله که تدریس می کنم. راستش من هم مثل شما تجربه زیادی ندارم اما فکر کنم بشه. برای کنفرانس هم می دونم خیلی جاها اگر بگی نمیتونی بری چکیده رو چاپ می کنن. شرایطتوتنو بهشون بگید و اگر قبول کردن با پرداخت هزینه ثبت نام می تونید نتیجه بگیرید. حیطه تخصصتون رو بگید ( از طریق پیغام خصوصی) شاید بتونیم به هم کمک کنیم. موفق باشید.
    ویرایش توسط artemis_743 : April 21st, 2013 در ساعت 01:27 PM

ApplyAbroad Superstar shibaak آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط alighadr نمایش پست ها
    با درود فراوان
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad123 نمایش پست ها
    شما ESL, Linguistics, Computational linguistics, Edication, Translation Studies and... رشته دیگه میتونید بخونید. باید خوب و دقیق سایت دانشگاه ها رو بگردید. من اینجا لینک دانشگاه های مورد قبول وزارت علوم رو گذاشتم براتون برید و امریکا رو سرچ کنید
    http://www.msrt.ir/sites/Grad_Dept/D...TabPersistence
    در مورد translation studies از فکر آمریکا بیا بیرون. گشتم نبود. نگرد نیست. شما اگه تونستید 3 تا دانشگاه از دانشگاهای رنک 1 تا 100 امریکا به من معرفی کنید که این رشته رو داشته باشن من همین الان پذیرشمو ول میکنم و میرم سراغ اونا...!!! ممکنه یه استادی جزو ریسرچ اینترستاش اینو نوشته باشه ولی دپارتمان و اینا ندارن براش.
    در مورد computational lnguistics هم من خیلی مکاتبه کردم و با اینکه یه عالمه مدرک معتبر کامپیوتر و این چیزا دارم و با اینکه نرم افزار نوشتم و فرستادم و همه 99 درصد بچه های کامپیوتر رو میگیرن وگرنه زبانشناسی. جزو ریکویرمنتاشون اینه که مثلا یا رشته ات کامپیوتر باشه یا زبانشناسی. با مترجمی بهت از این رشته پذیرش نمیدن.
    اما زبانشناسی و education و ESL و اینجور چیزا رو هم خیلی فکر فاند نباش. اونوقت شاید پذیرش بگیری. ولی به نظر من اگر میخوای ادامه تحصیل بدی سعی کن بیشتر روی زبانشناسی یا ادبیات تطتبیقی یا ادبیات انگلیسی کار کنی یا د ر نهایت آموزش. من تمام 150 دانشگاه اول آمریکا و 50 دانشگاه برتر کانادا و تمام دانشگاهای آلمان (از DAAD) و استرالیا (از همون سایت معروف webometrics) رو گشتم و با تجربه خیلی زیادی که از بررسیهام دارم بهت این راهنمایی رو میکنم. اگر بتونی یکی از این سه چهار تا پذیرش بگیری برای دکترا خیلی خیلی گزینه های بیشتر و بهتری داری. اگه یکی از این سه تا رشته (زبانشناسی یا ادبیات تطتبیقی یا ادبیات انگلیسی) اقدام کردی تقریبا تمام گزینه های رشته های مرتبط رو برای دکترا میتونی ادامه تحصیل بدی. از translation studies گرفته تا مطالعات زنان و مطالعات فرهنگها و (تقریبا انواع مطالعات های مرتبط) زبانشناسی، مردم شناسی و حتی computational linguistics و education و تمام شاخه های مرتبط و نیمه مرتبط. بازار کار خیلی خوبی هم براش خواهی داشت. و مسلما با زبانشناسی گزینه های خیلی خیلی بیشتری نسبت به بقیه در اختیارت قرار میگیره.
    در مورد آموزش رشته هست و پذیرش هم میگیری حتی برای دکترا هم گزینه هایی داری. تقریبا همه دانشگاها دارن فاندم داره. رشته هم هست ولی دیگه تقریبا فقط میتونی تو همین شاخه های آموزش ادامه تحصیل بدی. مثلا نمیتونی بری مطالعات زنان بخونی ولی با زبانشناسی تقریبا همه رو میتونی بخونی.

Junior Member

ایا کسی که فوق آموزش زبان انگلیسی دراه میتونه برای گرفتن فاند در رشته زبانشناسی امیدوار باشه ؟

artemis_743 آواتار ها

اگر برای دکترا می خواین برین فکر می کنم بشه. تو سایت خود دانشگاه ها معمولن نوشته که براشون مهمه فوق چی خونده باشین یا نه. آموزش هم جز رشته های غیرمرتبط نیست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط artemis_743 نمایش پست ها
    اگر برای دکترا می خواین برین فکر می کنم بشه. تو سایت خود دانشگاه ها معمولن نوشته که براشون مهمه فوق چی خونده باشین یا نه. آموزش هم جز رشته های غیرمرتبط نیست.
    بله برای دکترای زبانشناسی می خوام اقدام کنم . اما وقتی فرومهای مربوط به زبان رو خوندم راستش کمی نا امید شدم، گویا بچه ها معتقدند که فارغ التحصیلان اموزش نمی تونن یا شانسی ندارن در رشته زبانشناسی ادامه تحصیل بدن. و این مسیله برای من که خیلی به زبانشناسی و بحثهای مربوط به اون علاقه زیادی دارم ناراحت کنندست. سایتهای دانشگاهها رو هم که بررسی کردم بعضی نوشتن زبانشناسی یا رشته های بسیار مرتبط . اما واقعا نمیدونم اموزش تا چه حد به زبانشناسی مرتبط هست.

artemis_743 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Canopus نمایش پست ها
    بله برای دکترای زبانشناسی می خوام اقدام کنم . اما وقتی فرومهای مربوط به زبان رو خوندم راستش کمی نا امید شدم، گویا بچه ها معتقدند که فارغ التحصیلان اموزش نمی تونن یا شانسی ندارن در رشته زبانشناسی ادامه تحصیل بدن. و این مسیله برای من که خیلی به زبانشناسی و بحثهای مربوط به اون علاقه زیادی دارم ناراحت کنندست. سایتهای دانشگاهها رو هم که بررسی کردم بعضی نوشتن زبانشناسی یا رشته های بسیار مرتبط . اما واقعا نمیدونم اموزش تا چه حد به زبانشناسی مرتبط هست.
    اصلا اینطور نیست. کسی رو می شناسم که با فوق آموزش زبان الان داره تو کانادا دکترای زبان شناسی کاربردی می خونه. اول از همه سعی کنید نمرات امتحان های پیش رو رو بالا بیارید و به جای فکر کردن به اینکه میشه یا نمیشه همه وقتتون رو بزارید برای خوندن. اگر سابقه نوشتن مقاله در حیطه زبان شناسی دارید که بهتر. در غیر این صورت بهتره یه پروپوزال بنویسید که نشون بدید چقدر به این رشته علاقه دارید و بفرستیدش برای اساتید مد نظرتون. نهایتش اینه که یه سری واحد رو مجبور شید به عنوان پیش نیاز بگذرونید. باز برای اطمینان بیشتر به graduate coordinator دانشگاه های مدنظرتون e-mail بدید و شرایطتونو بگید. مطمئنا کمکتون می کنند. اگر نظر منو می خواین کار نشد نداره. موفق باشید.

من یک سوال دارم.. به نظر شما..بین دو گرایش applied linguistics & linguistics کدوم یکی بهتره و موقعیت بهتری داره از نظر کاری و ....؟؟من اگر بخوام برای مستر یکی از این ها رو انتخاب کنم کدومش بهتره؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)