صفحه 8 از 42 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 415

موضوع: مباحث مرتبط با پذیرش در رشته زبان شناسی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته زبان شناسی

سلام دوستان عزیز
    من تصمیم به اپلای گرفتم ولی خیلی به مشکل برخوردم. من لیسانسم ادبیات انگلیسی بوده و ارشدم مترجمی. هر دو از دانشگاه های دولتی و معدل 16 به بالا. فروم ها رو که خوندم دیدم به مترجمی امیدی نیست که فاند بگیرم و تصمیم گرفتم زبانشناسی بخونم.
    1- بنا به دلایل مهاجرتی نمیخوام برای دکتری اقدام کنم، آیا ممکنه که بتونم دوباره مستر بخونم و فاند بگیرم؟
    2- من برای ارشدم مقاله نداشتم فقط پایان نامه داشتم که از یه نظریه زبان شناسی (relevance theory) توش استفاده شده و ازش یه مقاله واسه یه سمینار داخلی در آوردم، آیا بدون مقاله میشه فاند گرفت؟
    ممنون از راهنمایی تون

ApplyAbroad Senior Veteran
    artemis_743 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط honey62 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    من تصمیم به اپلای گرفتم ولی خیلی به مشکل برخوردم. من لیسانسم ادبیات انگلیسی بوده و ارشدم مترجمی. هر دو از دانشگاه های دولتی و معدل 16 به بالا. فروم ها رو که خوندم دیدم به مترجمی امیدی نیست که فاند بگیرم و تصمیم گرفتم زبانشناسی بخونم.
    1- بنا به دلایل مهاجرتی نمیخوام برای دکتری اقدام کنم، آیا ممکنه که بتونم دوباره مستر بخونم و فاند بگیرم؟
    2- من برای ارشدم مقاله نداشتم فقط پایان نامه داشتم که از یه نظریه زبان شناسی (relevance theory) توش استفاده شده و ازش یه مقاله واسه یه سمینار داخلی در آوردم، آیا بدون مقاله میشه فاند گرفت؟
    ممنون از راهنمایی تون
    من هم با استادا و هم دانشجوهای اونور صحبت کردم و همه می گفتن حتی برای پذیرش دکتری هم نیازی به مقاله نیست. اینو نمی تونم به بقیه رشته ها تعمیم بدم اما تو رشته ما استادامونم به زور 2-3 مقاله ISI دارن. بله می تونید دوباره مستر بخونید و اتفاقن چون رشتتون متفاوته بهتر می تونید تو مصاحبه سفارت آفیسر رو قانع کنید. فاند هم میشه پیدا کرد اما بیشتر به دکتری ها میدن. باید سعی کنید استاد پیدا کنید. من خودم می خوام ریسک کنم و بدون گرفتن فاند برم. احتمال اینکه سال دوم بهتون فاند بدن زیاده. بیشترین وقت و تمرکزتون رو روی امتحان TOEFL و GRE بزارید. موفق باشید.

artemis_743 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sarah8545 نمایش پست ها
    من یک سوال دارم.. به نظر شما..بین دو گرایش applied linguistics & linguistics کدوم یکی بهتره و موقعیت بهتری داره از نظر کاری و ....؟؟من اگر بخوام برای مستر یکی از این ها رو انتخاب کنم کدومش بهتره؟
    این سوالو از یکی از دوستان خوبم پرسیدم که گفتند applied بهتره چون همونطور که از اسمش پیداست کاربردی تره و زبان شناسی محضه.

نقل قول نوشته اصلی توسط artemis_743 نمایش پست ها
    این سوالو از یکی از دوستان خوبم پرسیدم که گفتند applied بهتره چون همونطور که از اسمش پیداست کاربردی تره و زبان شناسی محضه.
    همش به این بستگی داره که کجا میخوای بری. الان من که مدرکم اموزش بود و پایان نامم CDA بود اومدم سیدنی و میبینم کلا اینجا همه systemic-functional grammar کار میکنن!
    اخه halliday سیدنی بوده و موسس دپارتمان زبان شناسی اونجا بوده و خلاصه همه تحت تاثیرشن. الانم که یکی James Martin هست و همه شاگرداشونم پیرو اونن. به منم استادم میگه بریم SFL

artemis_743 آواتار ها

SFG چارچوب شسته رفته ای داره. شما که استرالیا هستید می دونید اونجا کسی شناختی کار میکنه یا نه؟ من هرچقدر گشتم به نتیجه نرسیدم. وضعیت بورس برای مقطع فوق و دکتری چطوره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط artemis_743 نمایش پست ها
    SFG چارچوب شسته رفته ای داره. شما که استرالیا هستید می دونید اونجا کسی شناختی کار میکنه یا نه؟ من هرچقدر گشتم به نتیجه نرسیدم. وضعیت بورس برای مقطع فوق و دکتری چطوره؟
    اینجا همه sfl کار میکنن. مرکزش هم دانشگاه سیدنی هست که هر هفته میریم اونجا کنفرانس هست. راستش اصلا چامسکی رو قبول ندارن و میگن حرفاش اصلا اشتباهه. دلایل موجهی هم دارند.
    بهرحال همکار Halliday الان هنوز تو سیدنی کار میکنه و خیلیا از جمله استاد من و .... شاگرد اون و Halliday بودن. ایشون اسمش Prof. James Martin هست و خیلی شاگردش بودن از جمله van Leeuwenو Kress که این دو خودشون توی cda و mutltimodal الان خدایی میکنن. افراد دیگه هم مثل David Roy, Helen Caple, و کلا هر کی زبان شناسی تو سیدنی خونده و اونجاها داره درس میده بدرد میخوره. شما با هر استاد دپارتمان زبانشناسی در دانشگاههای Sydney, UNSW, Macquarie, Wollongon, Western Sydney, Australian Catholic University تماس بگیرین به sfl وصله.
    موفق باشی دوست من

Junior Member

با سلام خدمت عزیزان و محمد آقا

من لیسانس مترجمی و فوق زبانشناسی هستم. میخوام برای دکترا استرالیا اقدام کنم. پایان نامه ام هم sfg است. می خواستم ببینم چقدر شانس دارم و کدوم دانشگاه رو پیشنهاد می کنید؟ آیا باید منتظر پوزیشن باشم؟ایلتس 7 و معدلم هم 15است.مقاله هم ندارم. ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط fibo نمایش پست ها
    با سلام خدمت عزیزان و محمد آقا

من لیسانس مترجمی و فوق زبانشناسی هستم. میخوام برای دکترا استرالیا اقدام کنم. پایان نامه ام هم sfg است. می خواستم ببینم چقدر شانس دارم و کدوم دانشگاه رو پیشنهاد می کنید؟ آیا باید منتظر پوزیشن باشم؟ایلتس 7 و معدلم هم 15است.مقاله هم ندارم. ممنون
    سلام.
    اینجا پوزیشنی نیست. برا دکترا هر وقت خواستی میتونی اقدام کنی ولی برای بورس زمانش مشخصه. یه بار یا دو بار در سال که تو سایت دانشگاه ها هست.. راند اول معمولا اخر اگوست و کمی دانشگاه ها اخر اکتبر. راند دوم اخر دسامبر (دانشگاه سیدنی) از ژاونیه تا اول مارچ _ unsw- باید سایتا رو چک کنی.
    یه پروپوزال باید بنویسی در حد چند صفحه بعد شروع کنی با اسانتید تماس بگیری. اول سوپروایزر لازم داری بعد پذیرش بعد بورس. دانشگاه سیدنی دپارتمان linguistics خیلی خوبه. Macquairie هم همینوطور. به نظر من شما چند جا که استاد بهت اوکی داد اقدام کن. دنبال خیلی معروف هم نباشی شانست بیشتر میشه.
    موفق باشی

Junior Member

با تشکر محمد آقا. در مورد سوپروایزر یک توضیحی لطف میکنید؟ ممنون

Junior Member

در مورد پروپوزال هم گفتید میشه یک توضیحی بدید؟ در مورد محتواش و فرمتش اینکه از کجا باید بگیرم؟ ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)