صفحه 113 از 397 نخستنخست ... 1363103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123163213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,121 تا 1,130 , از مجموع 3969

موضوع: وسایل مهم برای سفر و زندگی در کانادا

Member SirM2X آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

پیش فرض پاسخ : وسایل مهم برای سفر و زندگی در کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط Sanosun نمایش پست ها
    از هدیه فوق العادتون واقعا ممنونم
    پیش نهاد می کنم ادمین ها این صفحه رو یک جا استیک کنن که قابل دسترسی باشه و شما هم آپدیتش کنید.
    خدایی باید سیخ کباب ببریم؟؟
    پیشنهاد خوبیه ولی کی گوش میکنه؟
    در مورد سیخ هم دوستان گفتن.
    یکی از آشنایان ما که اونجاس، مدتیه میگه کباب خوب نخورده و اوایل برای پیدا کردن سیخ مشکل داشت (مخصوصا سیخ کوبیده)
    در هر صورت بردنش که کاری نداره وزنی هم که نداره (در حد 4-5 سیخ از این آلومینیومی ها) هرچند من اون بنده خدا رو کلی مسخره کردم وقتی گفت سیخ بیار!

ApplyAbroad Guru marjanmohajer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

چقدر سخت مي گيريد.
    تو تورنتو مي تونيد تو مغازه هاي ايراني و افغاني راحت پيدا كنيد و براي صرف جويي اگه جا داريد بياريد.

Member SirM2X آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

راستش الان یادم اومد چند وقتی بود یه سوالی میخواستم بپرسم و با دوستانی که اونجا تشریف دارن، مشورت کنم.
    من اگه خدا بخواد با ترکیش 23 آگست دارم میام کانادا و خوب دو تا 23 کیلو با خودم میتونم ببریم.
    خونواده دائما میگن فلان چیزا رو (که شاید کمتر استفاده بشه) هم با خودت ببر ضرر نداره و از کل باری که میتونی ببری استفاده کن.
    من خودم شخصا مخالف این قضیه هستم و سبک سفر کردن رو همیشه ترجیح میدم. از بارکشی هم واقعا متنفرم. مشکلی هم که هست، اینه که متاسفانه دیسک کمر دارم و واقعا بارکشی برام سخت و خطرناکه و نمیخوام تا رسیدم، دو روز از کمر درد بیفتم تو خونه. (مخصوصا اینکه چیزی حدود 20 ساعت هم تو راه هستم تا برسم کانادا و مطمئنا اون موقعی که میرسم، در بهترین شرایط جسمانی قرار ندارم)
    میخواستم از شما دوستان سوال کنم اگه بخوام خیلی چیزهای اضافی (و البته ضروری -- مثل یه چیزهایی که تو لیست آوردم) رو اونجا بخرم، چقدر خرجم میشه و آیا عاقلانه س؟
    شما جای من بودید توصیه خانواده رو گوش میدادید و همه چیز میبردید، یا اینکه سبک سفر میکردید و به فکر بارکشی و مصیبت بعدش بودید؟
    ممنونم از نظراتتون

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط SirM2X نمایش پست ها
    راستش الان یادم اومد چند وقتی بود یه سوالی میخواستم بپرسم و با دوستانی که اونجا تشریف دارن، مشورت کنم.
    من اگه خدا بخواد با ترکیش 23 آگست دارم میام کانادا و خوب دو تا 23 کیلو با خودم میتونم ببریم.
    خونواده دائما میگن فلان چیزا رو (که شاید کمتر استفاده بشه) هم با خودت ببر ضرر نداره و از کل باری که میتونی ببری استفاده کن.
    من خودم شخصا مخالف این قضیه هستم و سبک سفر کردن رو همیشه ترجیح میدم. از بارکشی هم واقعا متنفرم. مشکلی هم که هست، اینه که متاسفانه دیسک کمر دارم و واقعا بارکشی برام سخت و خطرناکه و نمیخوام تا رسیدم، دو روز از کمر درد بیفتم تو خونه. (مخصوصا اینکه چیزی حدود 20 ساعت هم تو راه هستم تا برسم کانادا و مطمئنا اون موقعی که میرسم، در بهترین شرایط جسمانی قرار ندارم)
    میخواستم از شما دوستان سوال کنم اگه بخوام خیلی چیزهای اضافی (و البته ضروری -- مثل یه چیزهایی که تو لیست آوردم) رو اونجا بخرم، چقدر خرجم میشه و آیا عاقلانه س؟
    شما جای من بودید توصیه خانواده رو گوش میدادید و همه چیز میبردید، یا اینکه سبک سفر میکردید و به فکر بارکشی و مصیبت بعدش بودید؟
    ممنونم از نظراتتون
    ببینید یه سری وسایل آوردنشون خیلی خوبه مثل دارو و لوازم اولیه آشپزی . ولی دم پایی پلاستیکی هست .برای بچه ها هم لوازم تحریر نیارید .نمک و فلفل هم ارزونه .زعفرون و زرشک حالا یه چیزی ! به این فکر کنید مگه چقدر میشه از این ها آورد تا کی ؟ بلاخره که باید بخرید .اینجا همه چیز هست و اکثرا هم حراج بهشون می خوره فقط باید وقت روش بذارید.

[QUOTE=SirM2X;840503]یه هدیه برای دوستان دارم.
    لیست کامل وسایل و موارد ضروری برای سفر و زندگی در کانادا

من کل این 112 صفحه رو خوندم و یه فایل اکسل حاوی تمامی مطالبی که دوستان گفته بودن، ایجاد کردم!
    توی این فایل 68 مورد ذکر شده و جلوی هر مورد نوشته شده که توی این تاپیک و لینکهای سایتها و وبلاگهای دیگه، کلا اون مورد چند دفعه توصیه شده. ردیف های جدول هم بر اساس همین تعداد مرتب شده .

دوست عزیز بسیار ممنون، این فایل یک جمع‌بندی خیلی مفیده. امیدوارم سفر راحتی داشته باشید و با تجربیاتی که اونجا بدست میارین فایل رو آپدیت کنید. ما هم اگر چیزی به دهنمون رسید در این جدول اضافه می‌کنیم.

Senior Member sama7452 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه فردوسی - الکترونیک

ممنونم از نظراتتون
    من که خودم برخلاف شما از اونایی هستم که برای بیرون شهر رفتن هم یه کامیون بار با خودم میبرم برا همین با خودم زیاد بار آوردم. ولی از خوراکیا فقط سبزی خشک، کمی ادویه، یکی دو بسته آلو و زرشک و مقداری زعفرون و صد البته!!! لواشک آوردم. دارو هم به اندازه سه چهار ماه استفاده. بقیه لوازم ماها، فقط لباس بود و دوتا قالیچه معمولی، لوازم اولیه آشپزخونه، برای هرنفر یه پتوی نازک و لحاف خودمون. ملافه نو هم داشتم که آوردم. بالش نازنینم رو فراموش نکردم چون اینجا بالش پنبه پیدا نمیشه.
    اینا رو گفتم برای اینکه بدونین اینجا همه چی هست ولی برای خریدش باید دلار نازنین خرج کرد. من که بابت هرچی آوردم کلی خدا رو شکر کردم و هرچی که مجبور شدم بخرم، انگشت حسرت به دندون گزیدم
    حالا شما حساب کن تو این مدت چقدر از طول انگشت من باقی مونده!!!
    ولی گذشته از شوخی نظر شخصی من اینه که تا اونجایی که بار مجازتون اجازه میده، وسایلتون رو بیارید. برای چی میخواید به هزینه های اولیتون اضافه کنید؟ مگه چقدر از طول سفر بار دست خودتونه که فکر کشیدن بار رو میکنید؟ تا شما کارای ورودتون رو انجام بدید، بار شما رو توی فرودگاه از روی ریل گذاشتن روی زمین و باید برید از بین چمدونای مردم پیداشون کنین. پس یکی به نفعتون! بعدش هم چندتا چرخ برمیدارید میذاریدشون رو چرخ. بقیش هم که آقای راننده تاکسی هست که کمکتون کنه دیگه!
    من که بعنوان رئیس "کمیته مبارزه با سفر سبکبار" شدیدا با ایده شما مخالفم. خود دانید! (ولی خداییش این سیخ کبابو بیخیال شین!)
    به سلامتی زندگی ، که اگه خوش بگذره اسمش میشه " خاطره " اگه پدرت دربیاد اسمش میشه " تجربه " !!

ApplyAbroad Hero anihoo آواتار ها

ممنونم از نظراتتون
    ببینید این خیلی سلیقه ایه.... نمیشه برای کسی نسخه پیچید... اقوام ما زیادی هم بردند یعنی جریمه ی اضافه بار دادند و به ما گفتند هیچی نیارید اینجا همه چی هست... ولی میشناسمشون بازم بیان ایران و برن همونجوری بار میزنن...
    این دیگه به شما بستگی داره...
    اما خدا وکیلی قیمت کمر آدم چقدره؟ وقتی کمر درد دارید و یا دچار مشکل میشه چقدر حاضرید خرج کنید؟
    من جای شما باشم نمیبرم... فقط موارد ضروری و مهم و ترجیحا سبک!
    به هرکجا که روی آسمان به رنگ شیشه های عینکی ست که به چشم زده ای.

Landing :2014

رشته و دانشگاه

دقيقا همينطوره كه anihoo jan گفتند. اگه خرج كردن دلار براتون سخت نيست اونايي رو بياريد كه اينجا اصلا پيدا نمي شه. حالا كمر درد را مي شه كاري كرد هم اينجا هم ايران باربر تو فرودگاه هست.
    ولي فقط ضروري ها را بياريد. والله من دو تا قيچي خيلي خوب خريدم چهار دلار و نيم. دمپايي پلاستيكي ٢-٣ دلار. نيم كيلو زردچوبه دو دلار و نيم. و .... پتو و دو تا رو بالشي و ملحف صاف و روكش تشك براي تخت كويين ٤٠ دلارو ...
    پس اگه برم ايران چيزي را مي آرم كه پيدا نشه. بيسكويت ويفر عالي كه وزنش الان يادم نيست ولي بزرگ بود براي ٩٨ سنت. پس يه برآورد بكنيد.

دوستان میدونم بارها لیست دارو هایی که بهتره با خودمون بیاریم تو این تاپیک مطرح شده ولی ممنون می شم اگر کسی یک بار دیگه این لیست رو بذاره.
    در ضمن من آلرژی دارم چه دارو هایی پیشنهاد می شه با خودم بیارم؟ ( لوراتادین, زادیتن, کلرفنیرآمین, کتوتیفن, آنتی هیستامین, سیتریزین و .....)

Member SirM2X آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

اولا از همه دوستان ممنونم که وقت گذاشتن و جوابم رو دادن.
    ظاهرا اکثریت میگن که سبک بیام بهتره.
    من مشکلی با خرج کردن ندارم و کلا تئوریم اینه که آدم پول رو در میاره که برای راحتی خودش خرج کنه. چه لزومی داره کلا زحمت بده به خودش در حالی که با هزینه معقول میتونه جلوی زحمت رو بگیره؟ (حالا من به خدا قرار نیست سیخ کباب بیارم!!! کلا تو عمرم یه بار کباب خودم درست کردم!! )
    حالا سوال اصلی برای من (و احتمالا بقیه دوستانی که دارن تاپیک رو دنبال میکنن) این میشه که وسایل ضروری که اونجا پیدا نمیشه یا سخته یا زیادی گرونه، چیا هستن؟
    بهتره اینطوری بپرسم:
    دوستانی مثل مرجان خانم، اگه تشریف بیارید ایران، چی با خودتون میبرید؟
    تا اونجایی که من توی این 112 صفحه دیدم، دارو چیزیه که اونجا گرونه و دکترها هم به راحتی تجویز نمیکنن. پس یکی از ضروریاته. دیگه چی به ذهنتون میرسه؟
    پیشاپیش ممنونم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)