صفحه 122 از 397 نخستنخست ... 2272112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132172222 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,211 تا 1,220 , از مجموع 3969

موضوع: وسایل مهم برای سفر و زندگی در کانادا

پیش فرض پاسخ : وسایل مهم برای سفر و زندگی در کانادا

دوستان از موارد ممنوعه که ورودشون به کانادا ممنوعه اما ما ایرانی ها با خودمون همیشه همراه داریم میتونین یادی کنید؟

من ی مقدار عدس، لوبیا چیتی، آلو و قیصی وکشمش و از این دست موارد میارم البرتا،

آیا این موارد ممنوعه؟
    بعضي ها خوبند/// بعضي ها بدند//// اما بعضي ها زشتند!!!

Member yasinhajizadeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای مهندسی طی کشی

همه اينايى كه فرمودين در ١٠٠ طرح و رنگ مختلف اينجا هست. بارتون رو با اين چيزا سنگين نكنين

نقل قول نوشته اصلی توسط mrm_reza نمایش پست ها
    دوستان از موارد ممنوعه که ورودشون به کانادا ممنوعه اما ما ایرانی ها با خودمون همیشه همراه داریم میتونین یادی کنید؟

آیا این موارد ممنوعه؟

ApplyAbroad Hero minoo.shahriar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Business

پیش فرض پاسخ : کسانی که از دانشگاه Alberta پذیرش دارند و عازم هستند

نقل قول نوشته اصلی توسط slx نمایش پست ها
    بچه ها نیازه که همرامون دلار کانادا هم بیاریم؟ یه عده میگن بیارید یه عده میگن نه توی فرودگاه میشه چنج کرد... توی فرودگاه ادمونتون چه جوریه؟
    جایی خوندم اگه گوشیتون به سیم کارت کانادا میخوره بیارید، از کجا بفهمم که میخوره به سیم کارت کانادا؟
    - میشه تا به ادمونتون رسیدیم تلفن بزنیم به ایران؟
    ممنونم
    حداقل یه میزان منطقی دلار کانادا همراهتون باشه برای ورود اولیه.
    دربارۀ اینکه همۀ پول رو چی بیارید، اصولا میگن دلار امریکا نمی ارزه، چون داخل کانادا ظاهرا یک دلار امریکا برابر یک دلار کانادا حساب میشه و تفاوت نرخی نداره. اگر اینطور باشه، دلار امریکا بردن به نفع نیست. بعضیا میگن یورو بردن بهتره چون اسکناس 500 تایی داره و حملش راحت تر هست ولی دلار نهایتا 100 تایی داره.
    دربارۀ تماس هم تا جایی که میدونم، همین که پاتون رسید به فرودگاه میتونید بدون سیم کارت با استفاده از اینترنت وایرلس فرودگاه از طریق برنامه هایی مثل Viber، ooVoo، Skype، Tango و برنامه های مشابه به هرکسی میخواید اطلاع بدید که رسیدید. من از سایت فرودگاه اتاوا که میرسم، چک کردم که وایرلس داشته باشه.
    Never Stop Dreaming Of A Better Tomorrow

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط anihoo نمایش پست ها
    گواهینامه رانندگی (اگه سابقه ش رو گرفتید که حتما فرستادید قبلا اگه ترجمه کردید و یا بین المللی با خودتون ببرید)
    ببخشید من یک سوال داشتم. سابقه گواهینامه یعنی چی؟؟من گواهینامه بین المللی رو گرفتم و گواهینامه ایران رو هم ترجمه کردم. چون گواهینامه رو تازگی تجدید کردم، توی ترجمه هم ذکر شده که سابقا دارای گواهینامه به فلان شماره و تاریخ بوده. ایا کار دیگه ای هم باید انجام بدم؟

ApplyAbroad Hero anihoo آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط pesarak007 نمایش پست ها
    ببخشید من یک سوال داشتم. سابقه گواهینامه یعنی چی؟؟من گواهینامه بین المللی رو گرفتم و گواهینامه ایران رو هم ترجمه کردم. چون گواهینامه رو تازگی تجدید کردم، توی ترجمه هم ذکر شده که سابقا دارای گواهینامه به فلان شماره و تاریخ بوده. ایا کار دیگه ای هم باید انجام بدم؟
    اگه توی ترجمه سابقه ی گواهینامه تون هست نه لازم نیست فقط اصلش رو هم ببرید با خودتون. که اگه لازم شد همونجا ترجمه کنید.
    به هرکجا که روی آسمان به رنگ شیشه های عینکی ست که به چشم زده ای.

Landing :2014

بچه ها نیازه که همرامون دلار کانادا هم بیاریم؟ یه عده میگن بیارید یه عده میگن نه توی فرودگاه میشه چنج کرد... توی فرودگاه ادمونتون چه جوریه؟
    جایی خوندم اگه گوشیتون به سیم کارت کانادا میخوره بیارید، از کجا بفهمم که میخوره به سیم کارت کانادا؟
    ممنونم
    لازم نیست دوبار پست بگذارید.
    چه اشکالی داره یه مقدار با خودتون داشته باشید؟ حالا خسته و کوفته رسیدید اونجا دیگه لازم نباشه همون موقع چینج هم بکنید. به اندازه ی تاکسی تا محل زندگی داشته باشید بعدا سرفرصت میتونید تبدیل کنید. گرچه ممکنه تاکسیها هم دلار آمریکا بگیرند. حتی من یادمه موقع خرید از مغاره توی مونترال بقیه پول به ما پول خرد آمریکا دادند. یعنی خیلی عجیب نیست.

آیا این موارد ممنوعه؟
    ممنوع نیست. کشک و لبنیات و سبزی تازه ممنوعه....

Member
    رشته و دانشگاه
    آزاد تهران-جنوب

آیا این موارد ممنوعه؟
    با سلام
    عدس و لوبیا چون قابل کشت هستن خوب ممنوع هست.
    ولی توی فروشگاهها همه اینها هست. مثلا توی ادمونتون فروشگاه save on foods یک راسته کامل از حبوبات داره که حتی بعضیها رو نمیدونم چی هست!!!
    بهترین قیصی ترکیه و ... هست. ولی آلو رو مطمئن نیستم که احتمالا اون هم باشه.
    NOC:7241>>documents sent:01/01/2011>>recieved by CIO:06/01/2011>>\Landing in Edmonton, Alberta: 8/Feb/2012

Member
    رشته و دانشگاه
    آزاد تهران-جنوب

ممنونم
    با سلام از ادمونتون
    حداقل 100 دلار برای موارد اولیه داشته باشین. مثلا کرایه مینی بوسsky shuttle از فرودگاه تا هر نقطه ای از شهر 18 دلار هست. کرایه تاکسی هم احتمالا حدود 70-80 دلار باشه, اگر اهل صرفه جویی هستین همون مینی بوس رو انتخاب کنین که خیلی خوب هست و من هم با همون اومدم. (مینی بوس های ایران به نظرتون نیاد, خیلی راحت و جادار هست. ولی حتما قبلش مقصدتون رو چک کنین که در مسیر باشه (از وبسایتشون و یا وقتی رسیدین از همون مسئول کانتر بپرسین) اگر که توی مسیر باشه درست جلوی در هتل یا هاستل پیادتون میکنه.)
    توی ادمونتون چند تا صرافی هست که خیلی اوقات نرخشون از نرخ تبدیل بانک هم بدتر هست پس شما همون نرخ تبدیل بانکی رو در نظر داشته باشین , این نرخ روزهای تعطیل ثابت هست و در روزهای کاری مدام تغییر میکنه.
    http://www.rbcroyalbank.com/RBC:QzZr...cashrates.html
    لینک بالا مربوط به نرخهای بانک RBC هست که ستون دوم از راست نرخ خرید دلار آمریکا هست و الان 0.9608 هست و مثلا حدود 2 - 3 هفته قبل بیشتر بود. تغییرات بر مبنای نرخ جهانی هست ولی دقیقا اون نرخ بازار فارکس نیست پس نرخ جهانی رو ملاک قرار ندین و حتما نرخ تبدیل واقعی رو در نظر داشته باشین.
    توی فرودگاه هم باجه صرافی هست ولی نرخ تبدیلشون خیلی خیلی ناجور هست و تبدیل پول توی فرودگاه رو فراموش کنین.
    در حالت کلی بهترین روش تبدیل در ادمونتون این هست که هم حساب دلار آمریکا باز کنین و هم حساب دلار کانادا (حساب savings که هزینه ای هم نداره.) و به شکل اینترنتی و یا از خودپرداز تبدیل کنین که در این حالت نرخ تبدیل معمولا حدود 0.5 درصد (50 پیپ) بالاتر از نرخهای توی اون لینک هست. مثلا الان که نرخ تبدیل cash توی بانک RBC برای دلار آمریکا0.9608 هست نرخ تبدیل الکترونیکی 0.9661 هست.
    از آوردن ارزهای دیگه خودداری کنین چون نرخ تبدیلشون خیلی ناجور هست و از همون لینک میتونین مقایسه کنین که مثلا یورو رو بانک 1.17 از شما میخره که ... .
    در شهرهایی مثل تورنتو و ونکوور و مونترال صرافی ایرانی و خارجی هست که نرخهاشون به نرخ جهانی خیلی نردیک هست ولی ادمونتون اینطور نیست.
    قبل از اومدن نرخ تبدیل دلار آمریکا به کانادا رو توی بازار ایران با اون نرخ تبدیل بانکی (لینک بالا) مقایسه کنین و بعضی اوقات تبدیل توی ایران بهتر هست و بعضی اوقات تبدیل اینجا بهتر هست. مثلا الان صرافی آبان در تهران دلار آمریکا رو از شما 2120 میخره و دلار کانادا رو 2190 میفروشه که تقریبا با نرخ بانکی اینجا یکی هست ( از صرافیها سوال کنین چون خیلی اوقات برای تبدیل ارزها به همدیگه نرخهای بهتری رو پیشنهاد میکنن).
    فروشگاهها و... دلار آمریکا رو هم قبول میکنند ولی به نرخی خیلی پایینتر پس تا مجبور نشدین این کار رو نکنین. سکه های 1 سنتی (پنی) و 5 سنتی و 10 سنتی آمریکایی رو داخل سکه ها میبینین ولی غیر از این اسکناس و سکه های کانادایی استفاده میشه.

در مورد گوشی:
    گوشی من سامسونگ D-780 هست که قدیمی هم هست و تقریبا 4 سال قبل خریدم و با سیم کارت راجرز کار کرد. البته سیمکارتهای tel us , bell کار نکردن. قبل از خرید به فروشنده بگین که امتحان کنه و فروشنده هم سیم کارت تلفن خودش رو میندازه توی گوشی شما و اگر آنتن داد که پس مشکلی نداره و کار میکنه. در ضمن همونجا ازشون بخواین تا فعالش کنن. بهترین جا برای این کار رقتن به مراکز خرید هست و مثلا مرکز city centre که همه شرکتهای موبایل اونجا stand دارند و میتونین سیمکارتهای مختلف رو امتحان کنین. من سیمکارت prepaid خریدم به شما هم پیشنهاد میکنم که خرید پلن و بستن قرارداد رو به چند هفته بعد موکول کنین چون پلنها و پیشنهادات شرکتها خیلی متنوع و وسوسه انگیز هست. پس به پیشنهاد بنده اول کار در مورد گوشیهای خیلی گرونی که بصورت رایگان در مقابل قرارداد 2 - 3 ساله بهتون پیشنهاد میشه عجله نکنین و بعد از چند وقت که مقایسه کردین و خونه اجاره کردین و ... دنبال پلن و قرارداد باشین.
    راحت ترین روش برای خبر دادن به ایران, ایمیل زدن و خلاصه اینترنتی اطلاع دادن هست. خیلی از کافه ها اینترنت وایرلس دارند که اول موقع ورود سوال کنین و وقتی گفتند داریم یک قهوه ( 2- 3 دلار! )سفارش بدین و از اینترنت هم استفاده کنین. اینجا رسم هست که داخل کافه ها یک قهوه رو یکساعت طول میکشه که بخورن و همزمان هم از اینترنت استفاده کنن!
    جاهای دیگه که اینترنت رایگان دارند فروشگاههای بزرگ مثل save on foods و کتابخانه ها هستند. اگر هتل ویا کلا هر جور اقامتگاهی میاین هم که اینترنت دارند.
    از تلفن همگانی هم میتونین استفاده کنین که باید کارت تلفن اینترنتی برای تماس خارجی (مثل همین کارتهای تلفن خارجه در ایران) تهیه کنین. این کارتها رو همه بقالیها (mac's مثلا) و convenience store ها و فروشگاههای بزرگ دارند. برای استفاده هم اول 2تا 25 سنتی داخل دستگاه بندازین (کاملا مطمئن نیستم چون بجز اون روزهای اول دیگه استفاده نکردم.) و شماره تلفن روی کارت رو برای شهر ادمونتون شماره گیری کنین, بعد از پاسخ معمولا باید عدد 1 رو برای زبان انگلیسی انتخاب کنین بعد رمز پشت کارت رو وارد میکنین و بعد هم شماره مقصدتون رو. در نظر داشته باشین که کد تماس خارجی 011 هست و مثلا برای تهران باید اول 011 سپس 98 سپس21 بعد هم شماره تلفن مورد نظرتون رو بگیرین. برای تماس رایگان داخل کانادا و آمریکا میتونین از سرویس google talk که داخل ایمیل گوگل هست هم استفاده کنین.
    ویرایش توسط arasbaran : August 18th, 2012 در ساعت 03:08 PM
    NOC:7241>>documents sent:01/01/2011>>recieved by CIO:06/01/2011>>\Landing in Edmonton, Alberta: 8/Feb/2012

ApplyAbroad Hero minoo.shahriar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Business

نقل قول نوشته اصلی توسط arasbaran نمایش پست ها
    کرایه مینی بوسsky shuttle از فرودگاه تا هر نقطه ای از شهر 18 دلار هست. کرایه تاکسی هم احتمالا حدود 70-80 دلار باشه, اگر اهل صرفه جویی هستین همون مینی بوس رو انتخاب کنین که خیلی خوب هست و من هم با همون اومدم. (مینی بوس های ایران به نظرتون نیاد, خیلی راحت و جادار هست. ولی حتما قبلش مقصدتون رو چک کنین که در مسیر باشه (از وبسایتشون و یا وقتی رسیدین از همون مسئول کانتر بپرسین) اگر که توی مسیر باشه درست جلوی در هتل یا هاستل پیادتون میکنه.)
    کسی میدونه Sky Shuttle یا چیزی مشابهش در اتاوا و تورنتو هم هست یا نه؟
    Never Stop Dreaming Of A Better Tomorrow

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)