صفحه 14 از 397 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122232464114 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 3969

موضوع: وسایل مهم برای سفر و زندگی در کانادا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : وسایل مهم برای سفر و زندگی در کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط alexsir
    آقای Touareg اگر جواب منو دادید آیا مطمئنید سیم و قطعات الکترونیکی مشکلی نداره؟
    بله دوست عزیز ابدا مشکلی نداره ولی برای راحتی خودتون و اینکه در مسیر بازرسی امنیتی فرودگاه کمتر معطل بشی بذارشون تو چمدان اصلی که تحویل بار میدی. اگر در ایران یا کانادا مامور بازرسی اشعه ایکس خواست بارتو بخاطر جسم ناشناخته بازرسی کنه (با وجود سیستم های X-RAY پیشرفته امروزی خیلی بندرت پیش میاد) با خونسردی اجازه بده نگاه کنه.

سیم و قطعات الکترونیکی در حجم و مقداری که نشان دهنده ابزار کار بودن اوناست ابدا مانعی نداره ولی اگر دو تا چمدوون بزرگ پر از سیم و قطعات الکترونیکی بیاری قاعدتا استنباط میشه قصد تجارت داری. در اینصورت باز هم ابدا جرم نیست ولی برای واردات بنا به تعرفه گمرکی درصدی از ازرش جنس باید مالیات پرداخت کرد.

نکته دیگه اینه که ابزاری مثل چاقو ، پیچ گوشتی ، انبردست و امثالهم نباید داخل کابین هواپیما کرد. این وسایل در زبان امنیتی اسلحه سرد محسوب میشن اگرچه کابرد مثبت دارند. جای اینگونه وسایل داخل چمدانیه که تحویل بار میشه.

امیدوارم مسایلی که من مطرح میکنم مخل آسایش شما قبل از پرواز نشه. اینها و بسیاری از مسايل دیگه نکاتی است که دونستنشون کمک میکنه سفر نرم تر و بهتری داشته باشیم.

.
    .
    Touareg جان
    در مورد براورد هزینه های سالانه داشتن اتومبیل در کانادا (بحصوص کبک) هم میشه مقداری توضیح بدی....
    اصولا توصیه میکنی خرید ماشین رو برای یک دانشجو؟...

ممنوون..
    یاران چه غریبانه ... !!  

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid_r
    .
    .
    Touareg جان
    در مورد براورد هزینه های سالانه داشتن اتومبیل در کانادا (بحصوص کبک) هم میشه مقداری توضیح بدی....
    اصولا توصیه میکنی خرید ماشین رو برای یک دانشجو؟...

ممنوون..

در کانادا به سه روش میشه از ماشین استفاده کرد که هزینه سالانه هر کدام متفاوته :

1- خرید ماشین (Buy) : در این مورد سه حالت برای پرداخت پول ماشین وجود داره : فاینانس + بدون پیش پرداخت ، فاینانس + پیش پرداخت ، پرداخت کل قیمت ماشین

در دو حالت اول و دوم پرداخت ، شرکت فروشنده با رضایت شما رکورد و رتبه اعتباری شما را از طریق شرکت های Equifax یا TransUnion چک میکنه تا خوش پرداختی شما به کارتهای اعتباری و وام های قبلی و فعلی تان را در کانادا مشاهده کنه و با در نظر گرفتن درآمد فعلیتان در کانادا مقدار لازم پیش پرداخت را معین میکنه. اگر در کانادا جدید هستین و یا دو شرکت بالا سابقه زیادی از شما ثبت نکرده اند ، فروشنده مبلغی را به عنوان پیش پرداخت (مثلا %50 کل قیمت ماشین) از شما تقاضا میکنه و الباقی را با نظر گرفتن بهره وام (عموما 3-4 درصد یا کمتر) بمدت 1 تا 5 سال (بستگی به نظر شما) قسط بندی میکنه. در حالت سوم پرداخت یعنی پرداخت کل قیمت ماشین نیازی به بررسی رکورد خریدار نیست.

2. اجاره ماشین (Lease) : در این حالت شما تنها میتوانید به مدت تعیین شده در قرارداد Lease (معمولا 4 سال) از ماشین استفاده کنید و مقدار اقساط پرداختی ماهانه کمتر از حالت بالاست (مثلا نصف). بعداز پایان زمان Lease ماشین به فروشنده برمیگردد. این نوع خرید عموما برای صاحبان شرکتها که در صدد کاستن مالیات پرداختی خود به دولت اند به صرفه تر است.

3. کرایه ماشین (Rent) : در این حالت میتوان ماشین را برای روزهایی که لازم است کرایه کرد. کرایه روزانه ماشین بستگی به مارک ماشین از 15 دلار در روز شروع میشود. اکثر دانشجویان از این حالت برای استفاده از ماشین در آخر هفته ها و یا رفتن به شهرهای دیگر بهره میبرند.

هزینه جانبی استفاده از ماشین (آمار استان کبک) :

- بنزین لیتری 1.40 دلار (قیمت امروز) <--- به همین دلیل ماشینهای ژاپنی، هایبرید و نوع کم مصرف تقاضای کرایه ، اجاره و خرید بیشتری دارند و گرانتر است.
    - Registration Fee : سالانه 257 دلار ، در صورت گرفتن جریمه های عدم لیاقت (demerit points) این مبلغ افزایش پیدا میکند.
    - Driver’s Licence : سالانه 58 دلار ، در صورت گرفتن جریمه های عدم لیاقت (demerit points) این مبلغ افزایش پیدا میکند.
    - Car Insurance : در استان کبک بیمه کردن اتومبیل خریداری شده اجباریست. مقدار پرداخت ماهانه بیمه بستگی به شرکت بیمه گر، رکورد رانندگی شما ، آدرس محل زندگی شما، نوع و مدل ماشین متفاوت است. معمولا برای ماشین های نو و محل زندگی در مونترال ، میتوان هزینه بیمه ای معادل 100 دلار در ماه پیش فرض کرد. این مقدار بیمه برای همین ماشین ولی محل زندگی در کبک سیتی %30 کمتر است. (به علت آمار منطقه ای تصادفات و مطالبات خسارات از بیمه)
    در صورت کرایه (rent) ماشین ، کرایه دهنده مبلغی بعنوان بیمه روزانه از شما میگیرد. در صورت پرداخت کرایه ماشین با Gold Credit Card این مقدار بیمه حذف میشود.
    - Parking fee : هزینه داشتن پارکینگ اختصاصی در مرکز شهر که دانشگاههای شهر مونترال در آنجا قرار گرفته نسبتا زیاد است. عموما هزینه پارکینگ را در آپارتمانهای بزرگ بصورت Optional مشخص میکنند. هزینه داشتن پارکینگ سرپوشیده Option دیگری است. زمستان مونترال بسیار سرد است.
    - هزینه های تعمیر و نگهداری

لازم بذکر است داشتن گواهینامه رانندگی کانادا (Learner، Permenent, Probationary) برای خرید ماشین الزامی است.

قیمت خرید ماشین در کانادا از آمریکا بیشتر است. برای دیدن قیمت ها سایت کانادایی تولید کنندگان اتومبیل را بازدید کنید.

Junior Member

International driver’s licence for students in Quebec

If you hold a valid licence of the equivalent class, you are allowed to drive an automobile or motorcycle for the length of your studies without holding a Québec licence. However, any licence restrictions also apply in Québec

If your driver's licence is neither in English nor in French, getting an International driver’s licence is highly recommended. You must apply for this licence in the country that issued your driver's licence, before leaving. However, you must always have the country-of-origin driver's licence in your possession. However, if you do obtain an international driver’s licence, always keep both licences in your possession

If you do not have a driver’s licence and would like to obtain one, contact the Service d’information à la clientèle (customer services) at the Société de l’assurance automobile du Québec (SAAQ) once you arrive in Québec

reference
    http://www.immigration-quebec.gouv.q...documents.html

نقل قول نوشته اصلی توسط Touareg

If you hold a valid licence of the equivalent class, you are allowed to drive an automobile or motorcycle for the length of your studies without holding a Québec licence. However, any licence restrictions also apply in Québec

If your driver's licence is neither in English nor in French, getting an International driver’s licence is highly recommended. You must apply for this licence in the country that issued your driver's licence, before leaving. However, you must always have the country-of-origin driver's licence in your possession. However, if you do obtain an international driver’s licence, always keep both licences in your possession

If you do not have a driver’s licence and would like to obtain one, contact the Service d’information à la clientèle (customer services) at the Société de l’assurance automobile du Québec (SAAQ) once you arrive in Québec

reference
    داشتن ترجمه رسمی گواهی نامه بجای گواهینامه بین المللی کفایت نمیکنه؟....
    یاران چه غریبانه ... !!&nbsp;&nbsp;

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid_r
    نقل قول نوشته اصلی توسط Touareg

reference
    داشتن ترجمه رسمی گواهی نامه بجای گواهینامه بین المللی کفایت نمیکنه؟....
    در این صورت باید مهر تایید سفارت کانادا رو هم روش داشته باشید. ولی همانطور که میبینید اداره مهاجرت کبک اکیدا توصیه کرده هنگام رانندگی گواهی نامه بین المللی همراه داشته باشید. در صورت داشتن گواهینامه رانندگی ایران گرفتن گواهینامه بین المللی چند دقیقه بیشتر طول نمیکشه و هیچ نوع امتحانی هم لازم نیست.

saeede83
    Guest

بچه ها شما ها که دارین می رین کانادا اگه کسی بخواد بهتون هدیه بده چی رو ترجیح می دین؟ یکی از دوستان من داره 10 روزه دیگه می ره و من نمی دونم چی براش بگیرم بهتره. با توجه به محدودیت بار می خوام چیزی باشه که اونجا به دردش بخوره و زیاد هم سنگین نباشه.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saeede83
    بچه ها شما ها که دارین می رین کانادا اگه کسی بخواد بهتون هدیه بده چی رو ترجیح می دین؟ یکی از دوستان من داره 10 روزه دیگه می ره و من نمی دونم چی براش بگیرم بهتره. با توجه به محدودیت بار می خوام چیزی باشه که اونجا به دردش بخوره و زیاد هم سنگین نباشه.
    من پیشنهاد خاصی الان به ذهنم نمی رسه، اما جداً توصیه می کنم که روش فکر کنید که سبک باشه، من وقتی می خواستم برم، خیلی ها برام هدیه آوردن که من هم همه اونها رو دوست داشتم با خودم بیارم، اما وقتی جمع شدن، حجم زیادی از بارم رو گرفتن، طوری که مجبور شدم یه سری از وسایل لازم خودم رو نبرم.
    Never, never, never, never give up.<br />Albert Einstein

Member
    رشته و دانشگاه
    فارغ التحصیل دکترای الکترونیک - UBC Canada

نقل قول نوشته اصلی توسط saeede83
    من هم که دارم می رم دیگه بی تعارف به دوستای نزدیکم گفتم که هرچی می خواین بخرین سبک باشه ! من پیشنهاد دادم برام از این CD های تصاویر ایران یا CD های شجریان که خیلی دوست داشتم اما نداشتم ! بگیرن.
    این شروع ماجراست ...

ApplyAbroad Champion

اینم نظر محمد لطیفی دانشجوی سال دوم م.شیمی دانشگاه UWO درباره وسایل مورد نیاز زندگی و سفر به کانادا:
    http://mlatifi.blogfa.com/post-100.aspx

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)