صفحه 3 از 397 نخستنخست 1234567891011121353103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 3969

موضوع: وسایل مهم برای سفر و زندگی در کانادا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : وسایل مهم برای سفر و زندگی در کانادا

من هم لپ تاپ ندارم و تصمیم دارم که همون جا بخرم. اما حتی اگر لپ تاپ هم داشتم نمیتونستم از هارد اکسترنال بگذرم. 300-400 گیگا بایت رو میشه 100 هزار تومان تهیه کرد.
    کتاب مستطاب آشپزی مال نجف دریابندری واقعا شاهکاره. یک کم گرون هست اما واقعا آدم علاوه بر آشپزی خیلی چیزهای دیگه من جمله فرهنگ های مختلف آشپزی دنیا و خیلی نکات ریز دیگه یاد میگیره.
    اما در مورد پلو پز و وسایل آشپزی، دوستانم که کانادا هستند میگن که نیازی نیست با خودمون بیاریم. چون ظاهرا اونجا خیلی راحت میشه پیدا کرد و خرید. اینجور که دوستانم میگفتند هر هفته بازارچه ای دایر میشه که هر کسی وسایلی رو که نیازی نداره برای فروش با قیمت خیلی پائین میگذاره.
    اما ادویه (مثل فلفل و زردچوبه و چیزهایی که اونجا راحت پیدا نمیشه) یا سبزی خشک شده و حبوبات هم بردنش خالی از فایده نیست. اون هم به اندازه ای که برای مدت کوتاهی کارمون رو راه بندازه تا بتونیم راه و چاه رو پیدا کنیم.
    چند دست لباس زیر نو و ملحفه برای روزهای اول چیزهای دیگه ای که به ذهنم میرسه.

بابا بیخیال من الکی گفتم ته دیگ. ولی خب بدم نشد یه چیزی یاد گرفتیم. حالا ترشی انبه چه جوری باید بندازم؟

پلوپز اگه بخوایم از اینجا ببریم میشه؟ با توجه به اینکه اونجا 110 هست.
    غافل چون صبح کند می اندیشد که چه کند؛<br />عاقل می اندیشد که خدا با او چه خواهد کرد

Member djmamal آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    INRS-McGill

به به
    جای خانوما خالی اینجا

میگم اصلا احتیاج نیست کتاب آشپزی ببریم با خودمون...همونجا نتو باز میکنیم

میایم اینجا تو فروم از دستورای آشپزی شما دوستان استفاده میکنیم...

:P
    Don't wait for the perfect moments. Catch the moments and make them perfect

نقل قول نوشته اصلی توسط modir
    شواهد حاكى از اين هست كه پارس خزر پلو پز 110 ولت هم توليد ميكنه. اما اگر پلو پزتون 220 هست ميتونيد از خيابون جمهورى يك مبدل براش بخريد و بياريدش. اما با توجه به وزن و جايى كه اشغال ميكنه من توصيه نميكنم.

قابل توجه آقايون:
    اگر غير از تورنتو و ونكوور به شهر هاى ديگه كاناداميريدو مجرد هم هستيد،بايد بگم كه ديگه از غذاى ايرانى درست و حسابى حالا حالا هاخبرى نيست. پس قدر اين روز هاى آخر رو خوب بدونيد!
    از بودن با خانواده و دوستان هم تا جاى ممكن لذت ببريد.
    موفق باشيد

نقل قول نوشته اصلی توسط Aabed
    نقل قول نوشته اصلی توسط modir
    شواهد حاكى از اين هست كه پارس خزر پلو پز 110 ولت هم توليد ميكنه. اما اگر پلو پزتون 220 هست ميتونيد از خيابون جمهورى يك مبدل براش بخريد و بياريدش. اما با توجه به وزن و جايى كه اشغال ميكنه من توصيه نميكنم.

قابل توجه آقايون:
    اگر غير از تورنتو و ونكوور به شهر هاى ديگه كاناداميريدو مجرد هم هستيد،بايد بگم كه ديگه از غذاى ايرانى درست و حسابى حالا حالا هاخبرى نيست. پس قدر اين روز هاى آخر رو خوب بدونيد!
    از بودن با خانواده و دوستان هم تا جاى ممكن لذت ببريد.
    موفق باشيد
    آره جاتون خالی ما این روزا آخرین قرمه سبزی ها رو بر بدن می زنیم ;D

منم شنیده بودم که 110 ولت هست و شنیده بودم که شهروند هم داره ولی ندیدم تو شهروند آرژانتین.

مبدل هم توان تولیدیش خیلی مهمه و البته وزنش هم خیلی اصولا زیاده ظاهرا پس بهتره از اونجا خریداری بشه.

دوستان تبدیل دوشاخه میله ای به تیغه ای و دوتایی به سه تایی هم فکر کنم لازم بشه.

در مورد ترشی انبه هم شما هرچی رو بریزی تو سرکه می شه ترشی !!!! البته ترشی انبه های بیرون فرق داره ! فلفل قرمز هم بندازی تو سرکش خوب تند می شه.
    The things you own end up owning you

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Amis
    من هم لپ تاپ ندارم و تصمیم دارم که همون جا بخرم. اما حتی اگر لپ تاپ هم داشتم نمیتونستم از هارد اکسترنال بگذرم. 300-400 گیگا بایت رو میشه 100 هزار تومان تهیه کرد.
    کتاب مستطاب آشپزی مال نجف دریابندری واقعا شاهکاره. یک کم گرون هست اما واقعا آدم علاوه بر آشپزی خیلی چیزهای دیگه من جمله فرهنگ های مختلف آشپزی دنیا و خیلی نکات ریز دیگه یاد میگیره.
    اما در مورد پلو پز و وسایل آشپزی، دوستانم که کانادا هستند میگن که نیازی نیست با خودمون بیاریم. چون ظاهرا اونجا خیلی راحت میشه پیدا کرد و خرید. اینجور که دوستانم میگفتند هر هفته بازارچه ای دایر میشه که هر کسی وسایلی رو که نیازی نداره برای فروش با قیمت خیلی پائین میگذاره.
    اما ادویه (مثل فلفل و زردچوبه و چیزهایی که اونجا راحت پیدا نمیشه) یا سبزی خشک شده و حبوبات هم بردنش خالی از فایده نیست. اون هم به اندازه ای که برای مدت کوتاهی کارمون رو راه بندازه تا بتونیم راه و چاه رو پیدا کنیم.
    چند دست لباس زیر نو و ملحفه برای روزهای اول چیزهای دیگه ای که به ذهنم میرسه.
    به ادویه و سبزی و این چیزا گیر نمیدن تو فرودگاه؟

Junior Member

من هم برام سواله...
    خوراکیهای خشک رو داخل چمدون میشه برد یا نه؟
    مواد غذایی فریز شده چطور؟
    … Life is a Journey

ApplyAbroad Champion

مواد فريزري اصولا دردسر زيادي دارند ( اگه اجازه بردنش رو داشته باشيد )
    من پيشنهادم اينه كه نبريد ... چون شما اگه خوش شانس باشيد و توي اون 16-17 ساعت آب نشده باشند و خوش شانس باشيد كه چمدونتون از پرواز جا نمونه و به موقع برسه ، به محض رسيدن فريزر از كجا مياريد ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Cyboy
    من هم برام سواله...
    خوراکیهای خشک رو داخل چمدون میشه برد یا نه؟
    مواد غذایی فریز شده چطور؟
    به عنوان يك قانون كلى ،مواد غذايى خشك كه قابل كاشتن نباشه مجاز هست.
    مثلا آجيل يا سبزى خشك يا هر چيز ديگرى كه گياه ازش سبز نميشه مشكلى نداره.
    (گوشت، لبنيات و دا رو قوانين جدا داره)

در مورد مواد فريز شده، 17 ساعت كه پرواز هست. 3 ساعت قبل پرواز ميريد فرودگاه، 4 ساعت ترانزيت، تو فرودگاه كانادا هم 3 ساعت معطل ميشيد.
    يعنى غذاى شما حدود 30 ساعت بيرون يخچال خواهد بود :-\. وقتى برسيد كانادا و آفيسر اداره مهاجرت چمدون هاتون رو باز ديد كنه, چند تا محموله آب لمبو شده از چمدونتون خارج خواهد شد !

بچه ها من توصيه ام اين هست كه از ايران خيلى مواد غذايى نياريد.چون تو كانادا همه چيز هست و قيمتش خيلى هم گرون نيست.جالب هست بدونيد كه بعضى چيز ها در كانادا از ايران هم ارزون تر هست!

موفق باشيد

سلام عابد عزيز
    ميشه اگه اطلاعي دارين در مورد قوانين ورود دارو هم بگين كه چه جوريه؟
    Do not mistake coincidence for fate

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)