صفحه 357 از 397 نخستنخست ... 257307347348349350351352353354355356357358359360361362363364365366367 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,561 تا 3,570 , از مجموع 3969

موضوع: وسایل مهم برای سفر و زندگی در کانادا

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : وسایل مهم برای سفر و زندگی در کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط soroush88 نمایش پست ها
    میتونید ریز نمرات و سایر مدارک رو تو پاکت مهر و موم شده از ایران بیارید یا براتون بفرستن. اونوقت مشکلی نداره
    من دانشگاه مونترال خودم دسی مدارک که ترجمه ایران بود بردم قبول کردن
    دانشگاهها قوانینش فرق داره؟؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    soroush88 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hiver نمایش پست ها
    من دانشگاه مونترال خودم دسی مدارک که ترجمه ایران بود بردم قبول کردن
    دانشگاهها قوانینش فرق داره؟؟
    بله بعضی دانشگاه ها کمی سخت می گیرند.
    نگرانی یک اتلاف وقت تمام عیار است. چون چیزی را تغییر نمی دهد. تنها کارش این است که خوشحالیتان را می رباید و شما را به شدت مشغول هیچ و پوچ می کند.

یک نکته در مورد memory foam: با اینکه راحته چون با حرارت بدن کمی نرم میشه و قالب بدن رو میگیره، ولی حرارت رو نگه میداره که ممکنه برای کسانی که دوست ندارند تشکشون زیاد گرم باشه یه کم آزاردهنده باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط anihoo نمایش پست ها
    البته تشک طبی سفت تر از تشک معمولیه.
    من خودم تو ایران سالها روی تشک کاملا طبی سفت میخوابیدم ولی اینجا از این تشکها نیست. همه ش نرمه. تشکهای طبی هم خیلی خیلی گرونن. چند هزار دلار!
    من دیگه خودم رو کشتم و از ‌IKEA سفت ترین تشک رو خریدم ۷۵۰ دلار ظاهرا تشک خوبیه ولی آدم توش فرو میره و تا چند ساعت بعدش هم جای بدن آدم روش میمونه. چند روز اول داشتم خل میشدم تا عادت کردم.
    اما لحاف و تشک و بالش آوردن کار جالبی نیست.
    اینجا لحافها مخصوص سرما و گرما هستند و خیلی خوبن .
    بالش همه مدل پیدا میشه با قیمت های مختلف.
    تشک هم که سنگینه و نمیشه آورد.
    پس بیخیال بشین. مگر اینکه کسی بخواد کل زندگیش رو بیاره تشکش رو هم بار بزنه سر مبل و میز و ....
    فقط دو نکته رو اضافه میکنم: اینجا تشک و لحاف و بالش پر نسبتا گرونه (در مقابسه با مواد مصنوعی). پیدا کردن بالشی هم که باهاش راحت باشید یه مقدار وقت گیره و ممکنه مجبور بشید 1-2 بار بالش عوض کنید تا به آسایش برسید! پس شاید برای بالش که زیاد سنگین نیست اگه چیزی در ایران دارین که خیلی باهاش راحتین به صرفه باشه که بیارین.
    در مورد لحاف، اینجا لحاف پشمی (wool) کم پیدا میشه و خیلی هم گرونه. اما خب به خاطر وزن، به صرفه نیست از ایران آوردنش.
    پا ورقی (!): مزیت لحاف پشم و پر به مواد مصنوعی اینه که هوا درونشون جریان داره و آدم عرق نمیکنه یا بیش از حد گرمش نمیشه. مزیت پشم به پر اینه که پر مدام جمع میشه و هر چتد روز یه بار باید لحاف رو تکوند تا پرها یکنواخت بشن که برای لحاف سایز بزرگ کاری ست بس طاقت فرسا

نقل قول نوشته اصلی توسط s30min نمایش پست ها
    من همیشه عاشق کتابخونه ام و یکی از جاذبه های اینجا هم برام کتابخونه اپن هست که میشه همه کتاب ها رو دست زد ورق زد ...بدون اینکه مثل ایران برات پلیس بازی در بیارن، کیفت دم در بگیرن کلید بدن و از این حرف ها!! کلا فضای کتابخونه سمت ما که خیلی خیلی با کتابخونه هایی که تو ایران دیدم فرق داره... تازه کتابدارا اونقدر مهربون و دنبال کمک کردن هستن که من که هر وقت میرم کتابخونه از شدت مورد محبت قرار گرفتن اشک تو چشام جم میشه توی تورنتو هم عضویت کتابخونه مجانیه و هر چی کتاب و سی دی هم بخواید بدون محدودیت تعداد می تونید بگیرید و تازه کلی نرم افزارهای آموزشی رو می تونید با وارد کردن شماره عضویت انلاین نگاه کنید ...و کلی هم کلاس مثل زبان و تافل و بحث آزاد و نقد داستان و ...هم هست که همشون مجانین...
    من الان چند روزه نشستم دارم کل صفحات و سوراخ سنبای این فروم رو شخم می زنم!
    اینقدر نکته ی ریز و درشت و مفید و جالب یاد گرفتم که جا دارد همینجا از همه ی دوستانی که نظرها و تجربه هاشون رو برای بقیه به اشتراک میذارن یک تشکر گرم و اساسی کنم!

این موردی که در مورد کتابخونه های اونجا اشاره کردین خیلی جذابه.
    این یک مورد را هم جهت مقایسه اضافه می کنم.
    تابستون امسال برا یک کار تحقیقی در مورد بچه ها رفته بودم سراغ یکی از کتابخونه های عمومی تهران. (اسمشو نمی نویسم)
    بعد از رد شدن از هفت خوان رستم تازه متوجه شدم تحت هیچ شرایطی کتاب کودک را به بزرگسال نمی دن و اگه قرار باشه توی کتابخونه استفاده کنم بیشتر از سه تا کتاب نمیتونم بردارم.
    تو کل محوطه ی کتابخونه غیر از چند نفر کنکوری که بیشتر حواسشون به در و دیوار و آدمای اطراف بود، پرنده پر نمی زد. من یک نفر هم تمام مدت زیر ذره بین خانم کتابداره بودم که یک موقع بیشتر از سه تا کتاب برندارم و دستم سمت کتاب چهارمی نره!!
    خلاصه تو همون حال و هوا که خانومه مرتب زیرچشمی داشت منو می پایید و منم بی دلیل احساس گناه می کردم، یک نفر از جلومون رد شد و صاف رفت سمت قفسه کتابهای نوجوانها. بعد سروکله ی یکی از کتابدارها پیدا شد که نفس نفس می زد و مرتب با صدای بلند میگفت: بگیریدش رفت تو مخزن!! (حالا بنده خدا یک خانوم پا به سن گذاشته ی صاف و ساده ای بود که خبر نداشت باید صدجور سوال جواب پس بده بعد با اسکورت و مراقب ویژه بره اون قسمت!)
    یادمه خانومه یک کتابی می خواست به اسم هنس کوچولو و کتابداره بهش گفت باید از یک ارگان فرهنگی نامه بیاره که بهش بدن تو کتابخونه ورق بزنه!!)

اینم از کتابخونه های ما.

ApplyAbroad Superstar

در عالی بودن کتابخانه های اینجا شکی نیست، اما نکته ای رو اضافه کنم. دلیل اینکه به گفته دوست مون کیف نمی گیرن یا قضایای مشابه اینه که تمام محصولات کتابخانه ها تگ دارند و اگر بدون اینکه محصول رو در کارت خودتون ثبت کرده باشین اون رو از کتابخانه خارج کنید همه جا جیغ و آژیر می کشه!!!
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

Member
    رشته و دانشگاه
    B.A. in English Translation -Azad University Central Branch

نقل قول نوشته اصلی توسط aminjp64 نمایش پست ها
    سلام. یه چند تا مورد علاوه بر لیستی که در صفحات اول هست اضافه می کنم
    فکر کنم مفید باشه

آشپزخونه
    ظروف
    بشقاب، قاشق چنگال، قاشق کوچک، کارد، لیوان، صافی، ماهیتابه، قابلمه، کفگیر، کاسه و بشقاب کوچک
    ابزار
    اسکاج، کبریت، فندک، دستمال آشپزخانه، قیچی

کیف همراه هواپیما
    نامه پذیرش و فاند
    بانک استیت منت
    POE

ابزار
    ناخنگیر، قیچی
    بوگیر کفش
    جاکلیدی
    لوازم تحریر

نخ سوزن

اسناد
    کارت پایان خدمت
    ترجمه مدرک

ترجمه کارت ملی و شناسنامه

لباس
    شلوار راحتی
    لباس راحتی
    زیرپوش
    انواع کفش (ورزش، آفیس)
    بوت را از اینجا بخرید

عمومی
    دمپایی راحتی
    انواع کیسه نایلون

بهداشتی حموم
    مسواک، کمی خمیر دندان، نخ دندان
    دمپایی حموم
    ریش تراش
    کمی پودر لباس شویی

رخت خواب
    بجز دشک

اگه مثل من یه خونه مبله بگیرید و یک پسر کم توقع باشید، و موارد اولیه را همراه خودتون اورده باشید، هزینه های جانبی مثل خریدن بوت، ریش تراش، کفش های آفیس و ورزش و خیلی موارد دیگه مثل گوشی موبایل و غیره چیزی حدود هفتصد دلار میشه

توصیه می کنم اگر فول فاند هستید و می خواید بیاید واترلوو، چیزی حدود پنج هزار تا با خودتون بیارید
    مثلا هزار تا باید اینجا بلوکه کنید برای ویزا کارت
    پول پیش خونه هم هست
    بقیش هم می مونه توی حساب بانکیتون و بالاخره دلگرمه واسه آدم

قضیه خیلی ساده هست و بسیار بسیار تجربه خوب و زیباییه
    جای هیچ نگرانی نیست

شاد باشید
    دوستان من ونکوور هستم پس بنابراین با توجه به شرایط اینجا نظر می دهم. مواردی را که از گفته های دوستمون رنگی کردم به نظر من خیلی خیلی واجبه به اضافه موارد زیر:

سبد پلاستیکی
    واکس رنگی کفش
    ملحفه

دلیل همه اینها. من اینجا کبریت ندیدم واقعیتش و فکر کنم 90% فروشگاههای اینجا را دیدم. واکس کفش نه از آن مدلهایی که برس هست و مواد واکس توی خودشه اینجا کم دیدم و باید بگردید توی دالارما 3.25 دلار بود بقیه فروشگاهها گرانتر البته اگر پیدا کنید. سبد پلاستیکی که من خودم می خواستم یک دانه متوسط بیارم که آخرین لحظه ها نمی دانم چرا یادم رفت! بعد از سه ماه از این مدلهای رو سینکی استیل که خوبه البته توی ایکیا پیدا کردم 9 دلار. ملحفه چون اگر برای هر چیزی یک تیکه پارچه بخواهید می توانید از ایکیا بخرید ولی خوب گرانتر و نمی صرفه. مسواک اینجا گرانتره و به نظر من مدلهای مسواک ایران جدیدتره. ( البته من شنیدم تورنتو مدرنتره اینجا یکم چه عرض کنم درحال رشدند!!) در مورد لوازم تحریر، خیلی از دوستان گفتند لوازم تحریر ایران خیلی فانتزی تره و اینجا گرانتر می شه من هم کلی لوازم التحریر برای بچه هام آوردم. اینجا که اصلا" اینطور نیست تو استپلر یا حتی دالر تری و غیره شما فانتزی و قشنگ هم پیدا می کنید گاهی حتی ارزانتر از ایران. اصلا" به نظر من ارزش آوردن نداره بعد هم چقدر مگه استفاده می شه مخصوصا" آنهایی که بچه دبستانی دارند چون اینجا اصلا" از مشق و غیره خبری نیست پس بجاش چیزهای ضروری تر بیارید. خریدن لباس و کیف و کفش هم اصلا" ارزش نداره اگر چیز خوبی دارید که نو هست بیارید در غیر اینصورت برای چند وقت اول یکی دو تا داشته باشید چون همیشه اینجا حراجه و قیمت ها هم خیلی ارزانتر از ایران. اینجا شلوار گپ 20 دلار تو حراج حالا قرار نیست برید اولش اونی که 10% حراج داره یا تولید جدیده بخرید فکر می کنید مثلا" گپی که تو ایران هست فکر می کنید اصلا" اصله یا تولید جدید گپه؟ اصلا" می توانید شلوار جین گپ برای بزرگسال با 20 دلار کانادا تو ایران بخرید؟ پس اصلا" فکر لباس و غیره نباشید یک مسئله دیگه اینکه نحوه لباس پوشیدن روزمره اینجا هم یکم با ایران فرق می کنه پس ممکنه تمام لباسها هم مناسب زندگی عادی نباشه یا کفش ورزشی آسیکسی که اینجا تو حراجی 50 دلاره تو ایران زیر 400000 تومان نمی توانید پیدا کنید. در مورد دمپایی و صندل که دوستان می گفتند تو ایران شیک تر هست و غیره. اگر برای دستشویی و حمام می خواهید موافقم یک جفت لازمه اما برای بیرون یا بعنوان روفرشی اینجا هم قشنگش و شیکش و قیمت خوبش هم هست. در مورد ادویه برای کسانی که می آیند ونکوور اصلا" توصیه نمی کنم چون می توانید از wholesale به قیمت خوب و از نوع خوبش بخرید. راستش من زردچوبه اینجا را به ایران ترجیح می دهم. ولی ممکنه ادویه های ترکیبی مثل ادویه کباب یا پیتزا ایران را عادت دارید بیارید چون آنها یکم گرانتره ولی اگر بدانید چه ادویه هایی را باهم مخلوط کنید این مشکل هم حله. وسایل آشپزخانه اگر دارید و خوب هستند بیارید مخصوصا" قابلمه چون برای ماههای اول سخته هزینه کنید وگرنه آن را هم به راحتی اینجا می شه خرید. ظرف راستش هم آیکیا قیمتهای مناسب داره هم از دالر تری می توانید یک دلار برای هر تکه بخرید. اگر جا داشته باشید بعد از جمع کردن ضروریها خودتون مدیریت کنید ببینید چی مهمتره که بیارید. اگر وسایلی که ایران دارید بدردبخوره بیارید اگر قراره بخرید اصلا" توصیه نمی کنم اینجا می توانید راحت تر و به قیمت بخرید تازه بار اضافه هم نیارید. در مورد تنقلات هم من میوه های خشک را توصیه می کنم آجیل به همان قیمت اینجا هست اما مثلا" آلو برقانی یا لواشک نگو که دلم براش یک ضره شده!! البته لواشک خانگی نه از این کارخانه ای ها!

سفر خوبی را برای همه آرزو می کنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Vicutopia نمایش پست ها

دلیل همه اینها. من اینجا کبریت ندیدم واقعیتش و فکر کنم 90% فروشگاههای اینجا را دیدم. واکس کفش نه از آن مدلهایی که برس هست و مواد واکس توی خودشه اینجا کم دیدم و باید بگردید توی دالارما 3.25 دلار بود بقیه فروشگاهها گرانتر البته اگر پیدا کنید. سبد پلاستیکی که من خودم می خواستم یک دانه متوسط بیارم که آخرین لحظه ها نمی دانم چرا یادم رفت! بعد از سه ماه از این مدلهای رو سینکی استیل که خوبه البته توی ایکیا پیدا کردم 9 دلار. ملحفه چون اگر برای هر چیزی یک تیکه پارچه بخواهید می توانید از ایکیا بخرید ولی خوب گرانتر و نمی صرفه. مسواک اینجا گرانتره و به نظر من مدلهای مسواک ایران جدیدتره. ( البته من شنیدم تورنتو مدرنتره اینجا یکم چه عرض کنم درحال رشدند!!) در مورد لوازم تحریر، خیلی از دوستان گفتند لوازم تحریر ایران خیلی فانتزی تره و اینجا گرانتر می شه من هم کلی لوازم التحریر برای بچه هام آوردم. اینجا که اصلا" اینطور نیست تو استپلر یا حتی دالر تری و غیره شما فانتزی و قشنگ هم پیدا می کنید گاهی حتی ارزانتر از ایران. اصلا" به نظر من ارزش آوردن نداره بعد هم چقدر مگه استفاده می شه مخصوصا" آنهایی که بچه دبستانی دارند چون اینجا اصلا" از مشق و غیره خبری نیست پس بجاش چیزهای ضروری تر بیارید. خریدن لباس و کیف و کفش هم اصلا" ارزش نداره اگر چیز خوبی دارید که نو هست بیارید در غیر اینصورت برای چند وقت اول یکی دو تا داشته باشید چون همیشه اینجا حراجه و قیمت ها هم خیلی ارزانتر از ایران. اینجا شلوار گپ 20 دلار تو حراج حالا قرار نیست برید اولش اونی که 10% حراج داره یا تولید جدیده بخرید فکر می کنید مثلا" گپی که تو ایران هست فکر می کنید اصلا" اصله یا تولید جدید گپه؟ اصلا" می توانید شلوار جین گپ برای بزرگسال با 20 دلار کانادا تو ایران بخرید؟ پس اصلا" فکر لباس و غیره نباشید یک مسئله دیگه اینکه نحوه لباس پوشیدن روزمره اینجا هم یکم با ایران فرق می کنه پس ممکنه تمام لباسها هم مناسب زندگی عادی نباشه یا کفش ورزشی آسیکسی که اینجا تو حراجی 50 دلاره تو ایران زیر 400000 تومان نمی توانید پیدا کنید. در مورد دمپایی و صندل که دوستان می گفتند تو ایران شیک تر هست و غیره. اگر برای دستشویی و حمام می خواهید موافقم یک جفت لازمه اما برای بیرون یا بعنوان روفرشی اینجا هم قشنگش و شیکش و قیمت خوبش هم هست. در مورد ادویه برای کسانی که می آیند ونکوور اصلا" توصیه نمی کنم چون می توانید از wholesale به قیمت خوب و از نوع خوبش بخرید. راستش من زردچوبه اینجا را به ایران ترجیح می دهم. ولی ممکنه ادویه های ترکیبی مثل ادویه کباب یا پیتزا ایران را عادت دارید بیارید چون آنها یکم گرانتره ولی اگر بدانید چه ادویه هایی را باهم مخلوط کنید این مشکل هم حله. وسایل آشپزخانه اگر دارید و خوب هستند بیارید مخصوصا" قابلمه چون برای ماههای اول سخته هزینه کنید وگرنه آن را هم به راحتی اینجا می شه خرید. ظرف راستش هم آیکیا قیمتهای مناسب داره هم از دالر تری می توانید یک دلار برای هر تکه بخرید. اگر جا داشته باشید بعد از جمع کردن ضروریها خودتون مدیریت کنید ببینید چی مهمتره که بیارید. اگر وسایلی که ایران دارید بدردبخوره بیارید اگر قراره بخرید اصلا" توصیه نمی کنم اینجا می توانید راحت تر و به قیمت بخرید تازه بار اضافه هم نیارید. در مورد تنقلات هم من میوه های خشک را توصیه می کنم آجیل به همان قیمت اینجا هست اما مثلا" آلو برقانی یا لواشک نگو که دلم براش یک ضره شده!! البته لواشک خانگی نه از این کارخانه ای ها!

سفر خوبی را برای همه آرزو می کنم.
    والا این چیزایی که شما رنگی کردید رو توی ونکوور همه‌جا می‌شه گیر آورد!
    دستمال آشپزخونه رسمن توی هرررر فروشگاه بزرگی برید دارن (سوپر استور، والمارت، دالراما، حتی سوپرهای کوچیک‌تر مثل Independent دارن... ۶ تا بزرگش رو مثلن می‌دن ۷-۸ دلار)
    کبریت و صافی و سبد پلاستیکی هم همین‌طور.. کبریت رو که دالراستور می‌ده یه باکس بزرگ یه دلار! من دو سال پیش که اومدیم یه بسته خریدم، شاید ۲۰ تاش هم مصرف نشده!
    مسواک!!! یه سر برید شاپرز، یه راهرو فقط انواع مسواک معمولی و برقی و نخ‌دندون و این چیزا رو داره... دیگه من نمی‌دونم حالا مدلش آخرین دیزاین سال ۲۰۱۵ باشه یا نه! (البته مسواکتون رو از ایران بیارید با خودتون قطعن.. ولی اینکه ذخیره ۱۰ سالتون بخواید مسواک بیارید خیلی خنده‌داره!)

در مورد ادویه‌ها هم اینو اضافه کنم که توی فروشگاه‌های ایرانی تمام مارک‌های ایران رو دارن.. من خودم بیشتر مارک سحرخیز رو می‌گیرم... زردچوبه‌هاش هم خوبه

من خودم از کسایی بودم که خیلی سبک‌بار اومدم... فقط لوازم شخصی و دو سه تا تیکه ظرفی هم که آوردم آنتیک‌های خانوادگیمون بودن... حتی یه روز هم اینجا به مشکل برنخوردم... البته من بچه ندارم، نمی‌دونم شاید به خاطر بچه یه مسائلی سخت‌تر باشه... ولی واقعن توصیه می‌کنم اولویت‌بندی کنید.. یه چیزایی واقعن آوردنش خنده‌داره

Senior Member fanta آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط .:HoDa:. نمایش پست ها
    در مورد ادویه‌ها هم اینو اضافه کنم که توی فروشگاه‌های ایرانی تمام مارک‌های ایران رو دارن.. من خودم بیشتر مارک سحرخیز رو می‌گیرم... زردچوبه‌هاش هم خوبه
    هدی جان، ادویه خورشتی سحرخیز تو ونکوور چنده؟
    من فکر میکنم که نیاز به این وسایل رو باید به نسبت شهر محل سکونت تو کانادا در نظر گرفت البته فکر میکنم چیزایی مثل کبریت و مسواک دیگه همه جا پیدا بشن

Member negnegy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Instrumentation Eng -NAIT

نقل قول نوشته اصلی توسط .:HoDa:. نمایش پست ها
    والا این چیزایی که شما رنگی کردید رو توی ونکوور همه‌جا می‌شه گیر آورد!
    دستمال آشپزخونه رسمن توی هرررر فروشگاه بزرگی برید دارن (سوپر استور، والمارت، دالراما، حتی سوپرهای کوچیک‌تر مثل Independent دارن... ۶ تا بزرگش رو مثلن می‌دن ۷-۸ دلار)
    کبریت و صافی و سبد پلاستیکی هم همین‌طور.. کبریت رو که دالراستور می‌ده یه باکس بزرگ یه دلار! من دو سال پیش که اومدیم یه بسته خریدم، شاید ۲۰ تاش هم مصرف نشده!
    مسواک!!! یه سر برید شاپرز، یه راهرو فقط انواع مسواک معمولی و برقی و نخ‌دندون و این چیزا رو داره... دیگه من نمی‌دونم حالا مدلش آخرین دیزاین سال ۲۰۱۵ باشه یا نه! (البته مسواکتون رو از ایران بیارید با خودتون قطعن.. ولی اینکه ذخیره ۱۰ سالتون بخواید مسواک بیارید خیلی خنده‌داره!)

من خودم از کسایی بودم که خیلی سبک‌بار اومدم... فقط لوازم شخصی و دو سه تا تیکه ظرفی هم که آوردم آنتیک‌های خانوادگیمون بودن... حتی یه روز هم اینجا به مشکل برنخوردم... البته من بچه ندارم، نمی‌دونم شاید به خاطر بچه یه مسائلی سخت‌تر باشه... ولی واقعن توصیه می‌کنم اولویت‌بندی کنید.. یه چیزایی واقعن آوردنش خنده‌داره

فکر کنم باید این سوال ر از خودمون بپرسیم که " اگه جاداشتم بیارم؟" یا " آیا میارزه برای این چیزا! پول اضافه بار بدم؟"
    خوب اگه جا دارین بیارین ولی اکثر اقلامی که اسم برده شده به نظر من نمیارزه بابتش پول اضافه بار داد .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)