صفحه 387 از 397 نخستنخست ... 287337377378379380381382383384385386387388389390391392393394395396 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,861 تا 3,870 , از مجموع 3969

موضوع: وسایل مهم برای سفر و زندگی در کانادا

پیش فرض پاسخ : وسایل مهم برای سفر و زندگی در کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط uxmal09 نمایش پست ها
    قره قروت بله امکانش هست ولی میوه خشک و لواشک مشکلی نداره.
    http://www.inspection.gc.ca/food/inf...89648516990#a2
    سلام
    طبق این لینک نوشته شده برای تنقلات و خشکبار نیاز به مدرک هست:
    When are documents required?

Some items, if allowed into Canada, may require documents such as

• permits issued in Canada in advance,
      and/or
    • certificates from the country of origin

These include

• meat and dairy products
    • nuts
    • plants
    • fruits
    • live animals

To request permits contact the CFIA National Import Service Centre (NISC). If you do not have the required documents, the items will not be allowed to enter Canada.

این یعنی چی ؟؟؟ تاحالا کسی مدرک داشته برای خشکبار؟؟؟!!!

ضمنا یه سوال دیگه. یکی از دوستان گفته برای شناسنامه نیاز به مهر دادگستری اینا نیست. یعنی کلا فقط شناسنامه رو بدیم ترجمه و مهر دارالترجمه بخوره؟؟؟ من شنیدم فقط برای گرفتن کارت درمانی اینا ترجمه شناسنامه نیازه.
    FSW 2014 NOC: 2133
    Doc received at CIC: 3 Sep 2014
    File number: 23 Dec 2014
    AOR: 23 Jan 2015

نقل قول نوشته اصلی توسط sarane نمایش پست ها
    سلام

and/or

These include

• nuts
    • plants
    • fruits
    • live animals

To request permits contact the CFIA National Import Service Centre (NISC). If you do not have the required documents, the items will not be allowed to enter Canada.

ضمنا یه سوال دیگه. یکی از دوستان گفته برای شناسنامه نیاز به مهر دادگستری اینا نیست. یعنی کلا فقط شناسنامه رو بدیم ترجمه و مهر دارالترجمه بخوره؟؟؟ من شنیدم فقط برای گرفتن کارت درمانی اینا ترجمه شناسنامه نیازه.
    این برای وارد کردن موارد عمده‌ست... به یه کیسه آجیل شما کاری ندارن
    فقط بگید Dried Nuts دارید

ApplyAbroad Superstar

سلام

and/or

These include

• nuts
    • plants
    • fruits
    • live animals

ترجمه شناسنامه اصولا بی مصرفه اینجا مگر در مرحله نهائی سیتزین شدن.
    شاید برای ثبت نام دانشگاه لازم باشه اون رو نمی دونم.
    کارت درمانی اونتاریو نیازی به شناسنامه نداره.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

سلام دوستان

ممنون که وقت میذارید و به نگرانی های افردای مثل من که تازه میخوان بیان پاسخ میدین. در مورد وسایلی که همراهمون هست و باید اظهار بشه ایا لازم هست مثلا خشکبار- دارو- کیف و کفش و لباس - ادویه جات و عرقیجات و لوازم بهداشتی - ارایشی اگر داریم اظهار کنیم در فرم مربوطه یا این فرم فقط مخصوص چیزایی هست که قیمتی هست مثل جواهرات و لپ تاپ و موبایل و ...
    FSW 2014 NOC: 2133
    Doc received at CIC: 3 Sep 2014
    File number: 23 Dec 2014
    AOR: 23 Jan 2015

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

سلام دوستان

ممنون که وقت میذارید و به نگرانی های افردای مثل من که تازه میخوان بیان پاسخ میدین. در مورد وسایلی که همراهمون هست و باید اظهار بشه ایا لازم هست مثلا خشکبار- دارو- کیف و کفش و لباس - ادویه جات و عرقیجات و لوازم بهداشتی - ارایشی اگر داریم اظهار کنیم در فرم مربوطه یا این فرم فقط مخصوص چیزایی هست که قیمتی هست مثل جواهرات و لپ تاپ و موبایل و ...
    تمام برچسبهای وسایل نو رو بکنید (به عنوان احتیاط )
    اصولا لازم نیست اون موارد رو ذکر کنید اما در زمینه خوردنی ها اگر ذکر کنید کسی نمیاد جریمه تون کنه اما اگر ذکر نکنید و یه خوردنی غیر مجاز همراهتون باشه جریمتون میکنند.
    دقت کنید در کانادا کسی شما رو برای ذکر کردن جریمه نمیکنه این نکته ی مهمی هست

یه بار که من داشتم میرفتم آمریکا حدود 100 دلار نقد تو جیبم داشتم. اون رو هم اظهار کردم. طرف که داشت برگه رو چک می کرد گفت این 10 هزاره ؟ گفتم نه 100 دلاره. کلا چشاش دو تا شده بود گفت بیا برو. احتمالا تو دلش هم گفت این رو ببین ما رو اوسگل کرده
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Senior Member

سلام دوستان

درود
    این فرمی که میفرمایید من نمیدونم کدوم فرمه
    اما من خودم توی المان که توقف داشتم وقت پرواز یک ساعت هدیه خریدم و توی هواپیما که یک فرمی دادند که در مورد پول بیش از ده هزار تا و اینا بود, نوشته بود ایا هدیه ای چیزی هم خریدید؟ منم نوشتم بله و قیمتش رو هم نوشتم
    بعد توی فرودگاه افسری که داشت به کارهام رسیدگی میکرد پرسید جواهرات چی دارید ؟ لپ تاپ دارید ؟قیمتش حدودا چقدره
    منم قیمت تقریبی طلا هایی که همراهم بود رو گفتم و قیمت لپ تاپم رو و اینها رو نوشت. بعذ پرسید چیزی هست بعدا بخواهید بیارید منم گفتم فرش و اینا گمونم قیمت تقریبی اونم پرسید که یادم نیست
    من عکسی از طلاهایی که اورده بودم داشتم که ضمیمه کرد که گمان نکنم اصلا لازم بود عکس بدم چون نخواست من خودم دادم عکس رو
    و از فرش هم عکس داشتم
    بقیه چیزها رو هم نه پرسیدند و نه من گفتم و اصلا بارهای من رو نگاه هم نکرد! یعنی بار ها اصلا کلا یه گوشه ای بود و من یه گوشه ی دیگه
    پیروز باشید

Senior Member

سلام

and/or

These include

• nuts
    • plants
    • fruits
    • live animals

ترجمه ی شناسنامه برای ثبت نام کالج لازم هست کارت درمانی ما کبک هستیم ازمون شناسنامه نخواستن
    و تا جایی که میدونم ترجمه ها همه باید رسمی باشه و هیچ ترجمه ای رسمی نیست مگر تا وقتی که مهر دادگستری داشته باشه
    اما به هر جهت من شناسنامه ی خودم رو تو کانادا ترجمه کردم
    اما برای مهر و اینها ریسک نکنید و حتما با تایید ترجمه کنید
    پیروز باشد

سلا به همه دوستان
    من یه مقداری پول در ایران دارم نزدیک 400 میلیون و وقتی که به کانادا میام ممکنه با شرایطی که دارم حتی تا یک سال نتونم دنبال کار بگردم. می خواهم بدونم که اگر مثلا سیصد میلیون بزارم در بانکهای ایران و سودشو بگیرم و در صرافی های کانادا با کارت مثلا بانک ملی یا ملت ارز بگیرم بهتره یا
    کل پولو بیارم با خودم؟
    آیا نرخ تبدیل ارز در کانادا (ریال به دلار) برابر با ایران می باشد؟
    آیا به پولی که مثلا دوماه یکبار از حساب بانکی ایران برمیدارم در کانادا مالیات می خورد؟
    از طریق کارت چه بانکی می توانم ارز بخرم از حساب ایران در کانادا؟ ( با فرض اینکه سود بانک در ایران ماهانه به حساب واریز می شود)
    ممنون از همه دوستان

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Phd student of business Tehran uni

نقل قول نوشته اصلی توسط sahar_lotfi_77 نمایش پست ها
    سلا به همه دوستان
    من یه مقداری پول در ایران دارم نزدیک 400 میلیون و وقتی که به کانادا میام ممکنه با شرایطی که دارم حتی تا یک سال نتونم دنبال کار بگردم. می خواهم بدونم که اگر مثلا سیصد میلیون بزارم در بانکهای ایران و سودشو بگیرم و در صرافی های کانادا با کارت مثلا بانک ملی یا ملت ارز بگیرم بهتره یا
    کل پولو بیارم با خودم؟
    آیا نرخ تبدیل ارز در کانادا (ریال به دلار) برابر با ایران می باشد؟
    آیا به پولی که مثلا دوماه یکبار از حساب بانکی ایران برمیدارم در کانادا مالیات می خورد؟
    از طریق کارت چه بانکی می توانم ارز بخرم از حساب ایران در کانادا؟ ( با فرض اینکه سود بانک در ایران ماهانه به حساب واریز می شود)
    ممنون از همه دوستان
    باسلام:كل پول را بياري!!!!!چرا؟ اينجا سود بانكي خبري نيست. شما در ايران سيصد ميليون بذاري،با كارتهاي بانكي عضو شتاب ميتوني از صرافيها پول نقد(كش)بگيري،ماليات هم تعلق نميگيره. چون شما سيصد ميليون را بانك بذاريد با احتساب سود ٢٥٪ حدوداً ماهي ٦ ميليون دريافت ميكنيد و حدوداً ماهيانه ٢٥٠٠$ از صرافي دريافتميكنيد و اين صرافيها راهش را بلد هستند كه چگونه شماماليات پرداخت نكنيد.با تمام كارتهاي شتاب امكان پذيره،من خودم تجربه خريد با سامان،پاسارگاد و ملت را دارم.فقط دو الي سه كارت همراه خود بياوريد.اگه يكبار،يكي كار نكرد با ديگري خريد را انجام بدين.

نقل قول نوشته اصلی توسط asal92 نمایش پست ها
    باسلام:كل پول را بياري!!!!!چرا؟ اينجا سود بانكي خبري نيست. شما در ايران سيصد ميليون بذاري،با كارتهاي بانكي عضو شتاب ميتوني از صرافيها پول نقد(كش)بگيري،ماليات هم تعلق نميگيره. چون شما سيصد ميليون را بانك بذاريد با احتساب سود ٢٥٪ حدوداً ماهي ٦ ميليون دريافت ميكنيد و حدوداً ماهيانه ٢٥٠٠$ از صرافي دريافتميكنيد و اين صرافيها راهش را بلد هستند كه چگونه شماماليات پرداخت نكنيد.با تمام كارتهاي شتاب امكان پذيره،من خودم تجربه خريد با سامان،پاسارگاد و ملت را دارم.فقط دو الي سه كارت همراه خود بياوريد.اگه يكبار،يكي كار نكرد با ديگري خريد را انجام بدين.
    سلام دوست عزیز. این قابلیت خرید با کارت شتاب فقط واسه صرافی های خاص تو شهرهای بزرگه یا کلا همه جای کانادا امکان پذیره، مثلا تو یه شهر کوچیک مثل کینگستون؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)