صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 25

موضوع: کنکور کارشناسی ارشد قبول شدم ...ثبت نام کنم؟ کمک فوری

پیش فرض پاسخ : کنکور کارشناسی ارشد قبول شدم ...ثبت نام کنم؟ کمک فوری

نقل قول نوشته اصلی توسط rashidy_chem نمایش پست ها
    شما با معافیت تحصیلی که نمیتونیداز کشور خارج بشید!

ادمیشنتون برای چه ترمیه؟ برای پاییز که نمیتونه باشه چون الان دیگه داره ترم شروع میشه ... اگه بهار ادمیشن دارید باید I-20 رو ببرید وزارت علوم پرونده تشکیل بدید و 3 بار اجازه خروج بگیرید ... ولی اگه دانشجو باشید نمیتونید برای آمریکا پرونده تشکیل بدید ... و باید برای ویزا از طریق امتحان یا کنفرانس خارج بشید ... و بعد که ویزا دستتون اومد و خیالتون راحت شد از دانشگاه انصراف بدید و در وزارت تشیل پرونده بدید و خارج بشید ...
    اگه نرید امیرکبیر هیچ مشکلی پیش نمیاد جز اینکه اگه ویزا نگرفتید باید برید سربازی
    من ادمیشنم برای پاییزه ولی از اونجایی که نمی رسم (چون با این که درسم تموم شده ولی هنوز اون نامه معرفی به نظام وظیفه و فراغت از تحصیل رو ندادن بهم چون کارای امضا گرفتن و تسویه حساب رو نکردم و دانشگاهم هم یه سه چهار هفته تعطیل می شه) قاعدتا دیفر می کنم برای بهار. <br>الان شما می گی پس اگه من امیرکبیر قبول بشم و نرم برای گرفتن معافیت دوباره برای ارشد که برم خارج مشکلی پیش نمیاد؟<br>و شما می گید می شه من برم اسمم رو بنویسم امیرکبیر، به هر طریقی ویزام رو بگیرم و هر وقت کارم درست شد انصراف بدم و برم خارج؟ من شنیده بودم نباید انصراف داده باشه آدم و یه بار بهش معافیت می دن...

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    PhD Computer Science - University of Southampton

نقل قول نوشته اصلی توسط nazarihome نمایش پست ها
    من ادمیشنم برای پاییزه ولی از اونجایی که نمی رسم (چون با این که درسم تموم شده ولی هنوز اون نامه معرفی به نظام وظیفه و فراغت از تحصیل رو ندادن بهم چون کارای امضا گرفتن و تسویه حساب رو نکردم و دانشگاهم هم یه سه چهار هفته تعطیل می شه) قاعدتا دیفر می کنم برای بهار. <br>الان شما می گی پس اگه من امیرکبیر قبول بشم و نرم برای گرفتن معافیت دوباره برای ارشد که برم خارج مشکلی پیش نمیاد؟<br>و شما می گید می شه من برم اسمم رو بنویسم امیرکبیر، به هر طریقی ویزام رو بگیرم و هر وقت کارم درست شد انصراف بدم و برم خارج؟ من شنیده بودم نباید انصراف داده باشه آدم و یه بار بهش معافیت می دن...
    دوست عزیز چنانچه در دانشگاه ثبت نام کنید و انصراف بدهید حق ادامه تحصیل نخواهید داشت تا زمان انجام خدمت وظیفه. مواظب باشید گیر نکنید. حتما این مساله رو با دانشگاه و نظام وظیفه چک کنید.

لطفا توجه فرمایید که قانون مربوط به انصراف و تحصیل دوباره در همان مقطع تغییر کرده است و این مطلب این پست دیگر معتبر نیست.
    ویرایش توسط dalvandi : April 30th, 2012 در ساعت 12:46 AM دلیل: تغییر قانون

سلام دوستان عزیز من به راهنمایی شما شدیدا نیاز دارم
    من ارشد در اینجا قبول شدم و میخوام ثبت نام کنم.
    سوئد هم بهم پذیرش داده.
    مشمول هم هستم
    من شنیدم که میتونم اینجا ثبت نام کنم و در ترم اول، یک بار ، قبل از گذشتن 6 ماه از آغاز ترم انصراف بدم و سوئد رو ثبت نام کنم.
    آیا این مساله صحت داره؟
    ارشد ایران از فروردین شروع میشه و سوئد از شهریور ماه و من غیبت نمیخورم

Junior Member

از اونجایی که وارد ارشد بشی باید خودت از دانشگاه نامه به دفاتر پلیس+10 ببری و معافیت تحصیلی رو بگیری، دنگ و فنگ زیادی داره.
    اگر بتونی خارج بشی قبل از شهریور ماه که بیخیال ارشد ایران شو
    اگر نتونی خارج بشی که معافیت تحصیلی رو نیاز داری حداقل، مگر اینکه خرجش زیاد باشه!!
    در ضمن نمی دونم که یه بار تو ایران معافی تحصیلی برای دوره ارشد بدن، دوباره هم بخوای ارشد بخونی معافی تحصیلی می دن یا نه!؟

Member meamari2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Artificial intelligence

نقل قول نوشته اصلی توسط masemarshal نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز من به راهنمایی شما شدیدا نیاز دارم
    من ارشد در اینجا قبول شدم و میخوام ثبت نام کنم.
    سوئد هم بهم پذیرش داده.
    مشمول هم هستم
    من شنیدم که میتونم اینجا ثبت نام کنم و در ترم اول، یک بار ، قبل از گذشتن 6 ماه از آغاز ترم انصراف بدم و سوئد رو ثبت نام کنم.
    آیا این مساله صحت داره؟
    ارشد ایران از فروردین شروع میشه و سوئد از شهریور ماه و من غیبت نمیخورم
    اگر اشتباه نکنم شما تا 2 ترم فرصت دارید که از دانشگاه انصراف بدید و در دانشگاه دیگه ای ثبت نام کنید ولی باز اینو بپرسید از نظام وظیفه

Junior Member

اگر اشتباه نکنم شما تا 2 ترم فرصت دارید که از دانشگاه انصراف بدید و در دانشگاه دیگه ای ثبت نام کنید ولی باز اینو بپرسید از نظام وظیفه

درسته. البته قوانین تغییر می کنه. ولی فعلا تا 2 ترم می تونید از ارشدتون انصراف بدید و معافیت تحصیلی برای خارج از کشور براتون صادر می شه. چون نکته حساسی است به شما پیشنهاد می کنم که به نظام وظیفه، میدان سپاه مراجعه و از افسر هم سوال خود را بپرسید

موفق باشید

Junior Member

فکر کنم اگر بری بهتر باشه

Junior Member

من دانشچوی دکترا هستم و قصد دارم برای PhD اپلای کنم‌. می خواستم بدونم برای گرفتن مدارک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد حتما باید انصراف بدم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Harvard University

سلام به همگی
    سه تا سوال دارم که خیلی خیلی ممنون میشم اگه دوستان و مدیران لطف کنن جواب بدن.
    من بهمن 90 فارغ التحصیل شدم. کنکور ارشد شرکت کردم و انتخاب رشته کزدم و قبول میشم. چند تا پذیرش هم گرفتم که چون نتونستم فاند بگیرم دیفر کردم. حالا میخوام برای سال دیگه هم اپلای کنم. سوالم اینه که:

1. اگه من امسال ارشدم رو تو ایران شروع کنم و فاندم برای ترم بهار جور بشه میتونم برم؟
    2. اگه من امسال ارشدم رو تو ایران شروع کنم و فاندم برای ترم بهار جور بشه و برم، و برای سال دیگه هم از دانشگاه بهتری پذیرش بگیرم، میتونم دانشگاه و کشورم رو عوض کنم و برم اون دانشگاه بهتر؟
    3. اگه من امسال ارشدم رو تو ایران شروع کنم و برای سال بعد پذیرش بگیرم، میتونم بعد از دو ترم انصراف بدم و از کشور خارج شم؟

خیلی خیلی ممنون خواهم شد اگه به این سه تا سوالم جواب بدید.

با تشکر،
    احسان

سلام...یه سوالی داشتم....؟ می خواستم بدونم اگه پذیرش من از یکی از دانشگاه ها بیاد ولی همسرم در ایران مشغول به تحصیل در ارشد در یکی از دانشگاه های دولتی در سال آخر باشه .... اگه استادش قبول کنه با من بیاد خارج از کشور و پایان نامه اش و ائنجا انجام بده و با استادش با ایمیل در ارتباط باشه ......یعنی خلاصه در ایران مشکلی براش پیش نیاد ..آیا مشکلی از نظر ویزا گرفتن پیدا می کنه ؟ یعنی بهش می گن چون در ایران داره درس می خونه بهش ویزا نمی دن؟ و به من به تنهایی ویزا می دن و من نمی تونم به عنوان همسرم با خودم ببرمش؟

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)