صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 43

موضوع: کمک هزینه تحصیلی در رشته حقوق

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

پیش فرض کمک هزینه تحصیلی در رشته حقوق

سلام دوستان عزیز و اساتید بزرگوارم
    من با اجازه شما مبحثی رو در این تاپیک شروع میکنم که به بررسی بورس و کمک هزینه تحصیلی برای بچه های رشته حقوق می پردازه، به این امید که به فضل خدا منشاء خیری باشه برای دوستانی که میخواهند برای ادامه تحصیلاتشون در رشته حقوق، منابع مالی لازم رو از طریق کمک هزینه ها و بورس های تحصیلی تامین کنند.
    از تجارب دوستانی هم که تا حالا بورس تحصیلی برای تحصیلات تکمیلی در رشته حقوق دریافت کرده اند، که خوشبختانه تعدادشون هم رو به افزایش هست بهرمند خواهیم شد.

Member onlysat آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law graduate - Tehran

پیش فرض پاسخ : کمک هزینه تحصیلی در رشته حقوق

آقا عالیه ، اگه اینجوری بشه که عالی میشه . ما رو خوشحال می کنید
    مرد دانشمندي مانند ابن سينا در هيچ دانشگاهي درس نخوانده بود؛ پيش پدر و چند آموزگار گمنام تحصيل كرده بود، اما با ذوق و شوق و همتي كه داشت در هجده سالگي همه دانشهاي روزگارش را نيك مي دانست.((از كتاب معجزه ايراني بودن))

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

نقل قول نوشته اصلی توسط onlysat نمایش پست ها
    آقا عالیه ، اگه اینجوری بشه که عالی میشه . ما رو خوشحال می کنید
    من امسال بورس دولت سوئد (SI) رو برای مقطع مستر گرفتم، امسال دو نفر از ایران این بورس رو گرفتند، یک نفر در رشته شیمی و یک نفر هم در رشته حقوق (که حقیر هستم).
    بورسی که به من داده شد این موارد رو پوشش میده؛
    1-کل شهریه دانشگاه (100،000 کرون سوئد)
    2- هزینه ماهانه زندگی (ماهانه 9،000 کرون سوئد؛ البته 5،000 تا 6،000 کرون برای زندگی دانشجویی در سوئد کافیه)
    3-هزینه سفر و بلیط هواپیما (15،000 کرون)
    4-بیمه کامل (بیمه نامه رو هم برای من ایمیل کردند)

شرایط و رزومه ام رو هم قبلا نوشتم ولی بطور خلاصه؛ من فوق لیسانس حقوق داشتم؛ مدرس دانشگاه بودم؛ در همین رشته تدریس میکردم؛ در همین زمینه از سال 2008 سابقه کار مرتبط داشتم؛ رئیس اداره حقوقی یه شرکت بزرگ دولتی هم هستم؛ همه اینها با 26 سال سن، به نظرم براشون جالب بود...
    به نظر من در گرفتن این بورس اولین و مهمترین چیز نوشتن یک SOP خوب و به همون اندازه هم رزومه و سوابق کاری تاثیر گذاره... من در SOP که نوشتم تا حدودی هم مباحث تخصصی رشته ام رو مورد بحث قرار داده بودم و اهدافم رو خیلی روشن بیان کرده بودم سوابق کاریم هم SOP ام رو تایید و تقویت میکرد. معدل من هم در مقطع لیسانس و هم ارشد نزدیک 18 بود (17.82)....
    ویرایش توسط salehifar : May 3rd, 2012 در ساعت 01:29 PM

Member onlysat آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law graduate - Tehran

عالیه دوست عزیز . ممنون که وقت گذاشتید . یک سوال دارم : آیا دانشگاه مقصدتون به مدرک فوق لیسانس شما توجه کرد ؟ در حقیقت با مباحث و درسهای آنها تطابق داشت ؟ چون بنده شنیده ام درسهای موجود در حقوق قضایی کشور ایران سخت با دیگر قوانین داخلی کشورها تطبیق داده می شود . و سوال دیگر شما که حقوق خوانده اید تمام تمرکزتان کشور سوئد بود ؟! یا دیگر کشورها را مد نظر داشته اید ؟
    مرد دانشمندي مانند ابن سينا در هيچ دانشگاهي درس نخوانده بود؛ پيش پدر و چند آموزگار گمنام تحصيل كرده بود، اما با ذوق و شوق و همتي كه داشت در هجده سالگي همه دانشهاي روزگارش را نيك مي دانست.((از كتاب معجزه ايراني بودن))

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

نقل قول نوشته اصلی توسط onlysat نمایش پست ها
    عالیه دوست عزیز . ممنون که وقت گذاشتید . یک سوال دارم : آیا دانشگاه مقصدتون به مدرک فوق لیسانس شما توجه کرد ؟ در حقیقت با مباحث و درسهای آنها تطابق داشت ؟ چون بنده شنیده ام درسهای موجود در حقوق قضایی کشور ایران سخت با دیگر قوانین داخلی کشورها تطبیق داده می شود . و سوال دیگر شما که حقوق خوانده اید تمام تمرکزتان کشور سوئد بود ؟! یا دیگر کشورها را مد نظر داشته اید ؟
    من موقعیت های شغلی خوبی رو که داشتم به خاطر داشتن فوق لیسانس به دست آورده بودم بنابراین خواهی نخواهی مدرک ارشد من 100 درصد تاثیرگذار بوده، من از پارسال با دانشگاههای سوئد در تماس بودم و این که یک فوق لیسانس یکساله بخونم در واقع پیشنهاد خود سوئدی ها بود که می گفتند با توجه به رقابت شدید در مقطع دکترا اگر دانشجوی دانشگاه ما در سوئد نباشید احتمال اخذ پذیرش در مقطع دکترا رو ندارید.
    اما در خصوص سوئد؛ من در پستی که 4 ماه پیش، در 21 ژانویه، در همین فروم نوشتم توضیح دادم که ؛

نقل قول نوشته اصلی توسط salehifar نمایش پست ها
    چرا سوئد گزینه خوبیه؟
    من شخصاً خیلی سرچ کردم و دیدم که اگر ما دنبال یک زندگی با کیفیت وآرام باشیم سوئد گزینه خیلی مناسبیه. به عنوان مثال شاخص کیفیت زندگی در کشور سوئد 150 هستش در حالی که در ایران منفی (129- ) ! هستش در کانادا حدود 130 و در استرالیا همین حدودا ، انگلیس 49 و... (منبع: http://www.numbeo.com/quality-of-life/)
    من فکر میکنم با توجه به اینکه درکشورهای با سیاست سوسیالیستی زندگی از کشورهای با نظام سرمایه داری که برای همه چیز باید پول بدی راحت تره و دولت کمکهای زیادی به مردم میکنه، سوئد انتخاب خوبیه. البته به قول یکی از دوستان که دهها ساله در سوئده ؛ در سوئد نمیشه پولدار شد و پول جمع کرد بخاطر سیستم مالیاتی، برای همینه که همه سطح زندگی نزدیک به هم دارند و مثل ایران یا حتی آمریکا و... شکاف طبقاتی وجود نداره، ولی میشه خیلی راحت و مرفه زندگی کرد بدون دغدغه های مالی.
    مسائل نژادی هم تا حد زیادی من فکر میکنم که در سوئد حل شده، مثلا استاندار استان Jonkoping یک خانم ایرانی هستند (منبع:http://en.wikipedia.org/wiki/Minoo_Akhtarzand) و نیز در مجلس سوئد که نمایندگان مردم به رای ملت سوئد انتخاب شده اند شما چندین نماینده ایرانی الاصل با سنین بسیار کم، ترک ، عرب و ... را نیز می بینید(منبع: http://skyofsweden.blogsky.com/1389/07/11/post-169/).
    این نشانه فرهنگ بالای اونا و امکان رشد و فرصت های برابر ست که در دنیای بی نظیره و نشان میده که چه آینده ای در انتظار افراد مستعد می باشد. ایرانیا با جمعیت 50 هزار نفری تونستن چنین موقعیت های خوبی رو احراز کنن. در کانادا یا آمریکا که جمعیت ایرانی ها ده ها برابر سوئد هست چنین فرصت های شغلی و اجتماعی رو در این وسعت من که ندیده ام و در حقیقت در اروپا و بلکه در دنیا، سوئد یک استثناست.
    به نظرم اگه دنبال زندگی راحت و بی دغدغه باشیم سوئد کشور خیلی خوبیه.
    سوئد واقعا کشور خوب با مردمانی مهربان، بافرهنگ و بدون هرگونه تعصب در قبال خارجی ها و ... هستش. من از اینکه سوئدی ها این همه امکانات در اختیارم گذاشته اند تا بتونم راحت و بی دغدغه ادامه تحصیل بدم واقعا از اونها ممنونم.
    عموی من حدود پنجاه ساله که در اتریش زندگی میکنه، و از چم و خم اروپا و اروپایی ها کاملا مطلعه، من به اصرار و توصیه ایشون سوئد رو انتخاب کردم به خاطر مردمش، رفاهش و موقعیت کاری خوب در سوئد، البته به جاهای دیگه هم فکر کرده بودم (کانادا، استرالیا، انگلستان و فنلاند) ولی فکر می کنم بهترین گزینه برای من، با توجه به امکاناتی که سوئد در اختیار من گذاشته، همین کشور سوئد هستش. برای آینده هم تصمیم دارم اگر شد در سوئد بمانم، هیچ جای دنیا به اندازه سوئد به تحصیلات اهمیت نمیده؛ تمام دانشجوهای دکترا بلا استثنا از شهریه پرداختن معاف اند (حتی خارجی ها) و همه آنها هم ماهانه شهریه ای حدود 23000/22000 کرونی از دولت سوئد در یافت میکنن (همه حتی خارجی ها) بدون هیج تبعیض یا تفاوتی (خودتون مقایسه بفرمایید با اوضاع ما در ایران، استرس کار و تحصیل همزمان، شهریه های سنگین و ...)...
    البته تنها مشکلی که ممکنه در سوئد بهش برخورد مساله زبان سوئدی هست، که باید یادگرفت...
    ویرایش توسط salehifar : May 3rd, 2012 در ساعت 03:24 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    International Business Law at University of Helsinki

دوستان کسی در مورد endeavour awards دولت استرالیا که کمک هزینه های خوبی برای مقطع ارشد و دکترا ارائه می کنه اطلاعی داره؟ تا حالا کسی ازش استفاده کرده؟ اگه آره، به چه نحوه؟ اول باید پذیرش بگیریم از یه دانشگاه تو استرالیا بعدش برا این طرح درخواست بدیم؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

سلام دوستان
    این فاند امروز به دستم رسیده، اطلاع بیشتری ازش ندارم، شاید ارزش داشته باشه چک کنید ...
    http://www.postgrad.com/editorial/bursaries/

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

نقل قول نوشته اصلی توسط En-Mo نمایش پست ها
    سلام دوستان
    این فاند امروز به دستم رسیده، اطلاع بیشتری ازش ندارم، شاید ارزش داشته باشه چک کنید ...
    http://www.postgrad.com/editorial/bursaries/
    با سلام و تشکر از شما
    من قبلا برای این بورسیه اپلای کرده بودم. ارزش این فاند تنها 500 پونده!!!
    یعنی حداکثر هزینه 3 هفته زندگی در انگلیس رو میتونه برای کسی که این بورس رو میگیره، فراهم کنه!
    قوانین سایت را رعایت کنیم

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

دوستانی که میخواهند برای سوئد اقدام کنند، الان وقتشه.
    و خاطرتون باشه برای بورس دانشگاه که معافیت از پرداخت شهریه رو به دنبال داره هم اپلای کنید.
    بعد از دریافت نتیجه در ماه مارس، برای بورسیه SI اپلای کنید که هزینه زندگی و شهریه دانشگاه و بیمه شما رو پوشش میده.
    http://www.studyinsweden.se/Scholarships/
    قوانین سایت را رعایت کنیم

Member onlysat آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law graduate - Tehran

تشکر Salehifar عزیز از اطلاع رسانی . بنده فکر کنم امسال نتونم اپلای کنم . آیا میشه گفت که شرایط برای سال دیگه همینطوره یا بهتر و بدتر میشه ؟! ممنون از وقتی که میگذارید

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)