صفحه 1294 از 1547 نخستنخست ... 2947941194124412841285128612871288128912901291129212931294129512961297129812991300130113021303130413441394 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 12,931 تا 12,940 , از مجموع 15468

موضوع: روادید دانشجویی کانادا - سوالات کلی و مدارک مورد نیاز (آنکارا)

پیش فرض پاسخ : روادید دانشجویی کانادا - سوالات کلی و مدارک مورد نیاز (آنکارا)

سلام. من دانشجوی دکترا تو ایتالیا هستم و برای یک دوره ی اینترن شیپ تو دانشگاه مک گیل میخوام اقدام کنم. چه نوع ویزای باید اقدام کنم؟ (Study or work permit?) کسی اینجا هست که از ایتالیا اقدام کرده باشه؟ ممنون میشم راهنماییم کنین...

Junior Member

سلام بر دوستان.
    یک سوال دارم در مورد مدارک مورد نیاز. من فارغ التحصیل هستم و سربازی هم نرفتم. بین فارغ التحصیلی و سربازی هستم. برای درخواست ویزای دانشجویی کانادا نیاز دارم که مدارک معافیت تحصیلی بگیریم؟(مثلا برا سفارت امریکا یا باید کارت پایان خدمت نشون بدی یا بری وزارت علوم و وثیقه بگذاری و .... و نامه رو ببری. ایا برای کانادا هم این مدرک نیاز هست؟ یا اینکه نیاز نیست ارسال کنیم و اگر درخواست ویزای تحصیلی با بقیه مدارک تایید شد بعد این کار های نظام وظیفه رو انجام بدیم.)
    به طور کلی مدارک مورد نیاز چه جیزهایی هست؟ کسی جمع بندی کرده در مورد مدارک مورد نیاز.(فکر کنم کپی پاسپورت/عکس/ نامه پذیرش/ تمکن مالی/ ریز نمره و مدارک دانشگاه/ شناسنامه و ترجمش جزو باشه.)
    سپاس.

Junior Member

سلام دوستان. من فارغ التحصیل کارشناسی روزانه مهندسی شیمی دانشگاه تهرانن. الان از دانشگاه کنکوردیا پذیرش گرفتم و میخوام برای ویزا اقدام کنم. مدرکمو ازاد نکردم.می خواستم بدونم بدون ازاد کردن مدرک برای دریافت ویزا به مشکل میخورم؟ چون تعدادی از دوستانم بدون ازاد کردن مدرک ویزا اقدام کردن و مشکلی نبود.

Junior Member

با سلام و عرض ادب
    من 8 سال پیش لیسانس برق گرفتم و بعد از آن MBA دانشگاه تهران گرفتم و بعد از یک دانشگاه انگلیسی در مالزی post certificate در رشته مدیریت گرفتم ولی می رفتم و برمی گشتم ایران و به خاطر کارم نمی موندم و الان از دانشگاه کنکوردیا پذیرش فوق برق دارم .آیلتس 7 و حساب بانکی خوب و مدارک مالی خوب و همسرم در ایران هستند و با من نمی یان و سابقه کار برق هم در این سالها دارم. الان خیلی برای فرستادن مدارک به سفارت نگرانم به خاطر 8 سال فاصله بین لیسانس و فوق برق ...ممنون می شم جواب بدید که چقدر و چند درصد این گپ احتمال ویزای من را کم می کنه؟ ....ویا نه چون بقیه شرایط خوبه مشکلی نیست....یا اینکه فوق مدیریت را از مالزی بگیرم و برای دکتری اقدام کنم؟ ممنون می شم جواب بدید...خیلی خیلی نگرانم

Member
    رشته و دانشگاه
    BSc Chem-Eng Mazandaran Uni (Babol Noshirvani)**MSc Process-Eng Tehran Azad Uni

پیش فرض پاسخ : روادید دانشجویی کانادا - سوالات کلی و مدا

دوستان خواهشاً یکی تکلیف من رو مشخص کنه واقعا نمیدونم چکار کنم:
    1- وقتی من 1.5 سال سربازی اجباری (سپاه سازمان بسیج) رفتم آیا بگم یا نگم به سفارت و ترجمه کارت پایان خدمت رو بزارم یا نزارم؟؟؟ چون تو فرم سفارت گفته non-obligatory، اگرم نگم خب حدود 1.5سال گپ نامعلوم دیده میشه تو رزومم.
    2- مقدار تمکن مالی باید دقیقا به اندازه اعلام سایت CIC باشه یعنی اگر بیشتر ارائه بدیم ایرادی داره؟؟ (با حساب CIC میشه 34.5kCAD برای تحصیل و هزینه دونفر ولی من مثلا 60kCAD ارائه بدم)
    3- بالاخره باید از پدر یا مادر تعهد محضری بزارم یا نزارم چون وکالت محضری یه برگه داخل ایرانیه برای اونا هیچ تعهدی ایجاد نمیکنه واقعا موندم بعضی از دوستان میگم حتما باید گذاشت.

ممنون میشم راهنماییم کنید.

سلام دوستان
    من از دانشگاه پذیرش کاندیشنال دارم برای نمره زبانم.
    میتونم با این پذیرش برای ویزا اقدام کنم یا اینکه باید وقتی که دوباره امتحان زبان دادم و نمره رو اوردم برای ویزا اقدام نکنم؟
    ممنون

سلام

مدارک لازم برای ویزای دانشجویی چیه؟ من برای phd پذیرش گرفتم و همسرم هم به عنوان همراهم هست، مدارک همراه چیه؟

ممنون می شم راهنمایی کنید

Senior Member atabey آواتار ها

دوست عزیز:

همه تو سفارت توجیه هستن که وضع سربازی تو ایران چیه. سربازی اختیاری نداریم. عبارت توی فرم ناگویاست و باید در مورد سربازیتون توضیح بدین و فرم اسکجول ۱ رو هم پر کنید. در مورد تمکن مالی هر جه بیشتر بهتر به شرطی که معلوم باشه خودتون پول کسب کردین. اگر مرتبا دانشجو بودین مبلعغی تو حساب خوتون باشه و قسمت اعظمش تو حساب ساپورتر و پدر مادر.

در مورد این تعهد محضری که نمی دونم کی باب کرده (خدا خیرش بده!!!) ... چنین سند من در آوردی ای فقط و فقط باب شدن یه سنت بیخوده و هیچ خیری هم نداره. اون دوستانی که میکن حتما باید گذاشت آیا کسی رو سراغ دارن که به دلیل نداشتن تعهد رد شده باشه؟ من کاری به خرافات ندارم. اما مختارید هر چیزی رو تو پرونده بگذارین. من تو این ۵-۶ سال کسی رو ندیدم که به همچین دلیلی رد شده. نفری بوده که با ۵۰۰ ملیون رد شده به دلیل عدم استطاعت مالی!‌دقت کنید استطاعت مالی دلیلی هست برای ریجکتی های دیگری غیر از مالی.

نگران نباشد

نقل قول نوشته اصلی توسط snsajedi نمایش پست ها
    دوستان خواهشاً یکی تکلیف من رو مشخص کنه واقعا نمیدونم چکار کنم:
    1- وقتی من 1.5 سال سربازی اجباری (سپاه سازمان بسیج) رفتم آیا بگم یا نگم به سفارت و ترجمه کارت پایان خدمت رو بزارم یا نزارم؟؟؟ چون تو فرم سفارت گفته non-obligatory، اگرم نگم خب حدود 1.5سال گپ نامعلوم دیده میشه تو رزومم.
    2- مقدار تمکن مالی باید دقیقا به اندازه اعلام سایت CIC باشه یعنی اگر بیشتر ارائه بدیم ایرادی داره؟؟ (با حساب CIC میشه 34.5kCAD برای تحصیل و هزینه دونفر ولی من مثلا 60kCAD ارائه بدم)
    3- بالاخره باید از پدر یا مادر تعهد محضری بزارم یا نزارم چون وکالت محضری یه برگه داخل ایرانیه برای اونا هیچ تعهدی ایجاد نمیکنه واقعا موندم بعضی از دوستان میگم حتما باید گذاشت.

ممنون میشم راهنماییم کنید.
    یک روز ما ایرانی ها هم باید یاد بگیریم که هم رو دوست داشته باشیم و به هم کمک کنیم. حتی اگر قسمتی از منافع مون مثل وقت، هزینه اینترنت، اعصاب، شخصیت و ... مون مورد تهدید قرار بگیره. من هنوز امیدوارم ... باور کن دوست گلم!

تافل جز مدارک ویزاست. اگر نگذارین ممکنه ازتون خواسته بشه. پس طوری برنامه بریزید که در اون صورت بتونین ارائه بدین. به نظرم احتمال اینکه بدون زبان ویزا بگیرین کمه.

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudpahlevan نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من از دانشگاه پذیرش کاندیشنال دارم برای نمره زبانم.
    میتونم با این پذیرش برای ویزا اقدام کنم یا اینکه باید وقتی که دوباره امتحان زبان دادم و نمره رو اوردم برای ویزا اقدام نکنم؟
    ممنون
    یک روز ما ایرانی ها هم باید یاد بگیریم که هم رو دوست داشته باشیم و به هم کمک کنیم. حتی اگر قسمتی از منافع مون مثل وقت، هزینه اینترنت، اعصاب، شخصیت و ... مون مورد تهدید قرار بگیره. من هنوز امیدوارم ... باور کن دوست گلم!

دوست من شما باید برای study permit اقدام کنید و همراهتون برای open work permit. اصطلاحات شما بیشتر آمریکاییه. این لینک رو ببینید:
    http://www.cic.gc.ca/english/study/index.asp
    شاد باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط siavashtaher نمایش پست ها
    سلام

مدارک لازم برای ویزای دانشجویی چیه؟ من برای phd پذیرش گرفتم و همسرم هم به عنوان همراهم هست، مدارک همراه چیه؟

ممنون می شم راهنمایی کنید