صفحه 1320 از 1547 نخستنخست ... 3208201220127013101311131213131314131513161317131813191320132113221323132413251326132713281329133013701420 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 13,191 تا 13,200 , از مجموع 15468

موضوع: روادید دانشجویی کانادا - سوالات کلی و مدارک مورد نیاز (آنکارا)

Member
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. Candidate, MIPT, Faculty of Medicine, University of Oulu

پیش فرض پاسخ : روادید دانشجویی کانادا - سوالات کلی و مدارک مورد

ممنونم. حق با شماست باید دقیق تر بخونم. از چند روز پیش دارم همین کار رو می کنم اما در این یک مورد خاص واقعا جوابش رو نگرفتم. بله من 15000 + tuition wave هستم. ولی واقعا نمی دونم چی بنویسم. ببینید این رو از نامه فاندم براتون کپی می کنم.

"The offer of admission includes financial support of 15000$ per year in addition to tuition fees, differential fees and continuing fees as applicable"

خود سایت دانشگاه یه جایی داره که بر اساس رشته، program و ... تخمین هزینه ها رو میزنه که واسه من این جدول رو نشون میده:
    Total Estimated Costs for One Year
    Tuition and Incidental Fees 1 2 $19963.29
    Books and Supplies 3 $1350.00
    Residence (Lodging and Food)4 $10280.00

حالا من این سه تا رو (tuition / other / room and board) می دونم چی بنویسم بر اساس اطلاعات بالا.
    ولی نمی دونم این Funds available for my stay رو چی بنویسم.

- اگه بزنم 15000$ چجوری به آفیسر بفهمونم tuition fee رو ذانشگاه میده؟
    - ضمن اینکه نمی دونم مقدار حساب شخصی خودم و پدرم رو با 15000 جمع کنم یا نه. (تو اون یکی فروم نوشته جمع کن)؟

ممنونم از وقتی که میذارید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Fairymaid نمایش پست ها
    سلام،

من سعی می کنم جواب سوالاتون رو تا اونجایی که می دونم بدم.
    می دونم زمان کم دارید و برای همین درکتون می کنم. ولی با این وجود کمی وقت بزارید و بعضی تاپیک ها رو بخونید لااقل پست های سال 2016 به بعدشون رو.
    من البته سابمیت کردم و می تونید رو پاسخ هایی که میدم، حساب کنید:

خیر نباید شهریه رو صفر بنویسید. من مبلغ دقیق شهریه رو از امور دانشجویان بین الملل دانشگاهم پرسیدم و تمامی سه بخش رو (tuition / other / room and board) رو دقیق برام نوشتن و من هم همون ها رو وارد کردم.

شهریه رو باید برای سال اول بنویسید. بله ما به عنوان دانشجوی بین الملل تقریبا هزینه تحصیلمون 3 برابر دانشجوی کانادایی هست. (تا اونجایی که من برای رشته های مختلف در دانشگاهم دیدم).
    پیشنهاد من اینه که از خودشون بپرسید دقیقا برای رشته تون چه مبالغی بنویسید مطمئن ترید. اگه پاسخی دریافت نکردید خودتون محاسبه کنید. راحته و تقریبی بنویسید.

من هم فاند کامل داشتم. شهریه شما از فاند کم میشه، پس باید بنویسید. مگر اینکه شما tuition رو ویو باشید که اون قضیه اش جداست. مثلا من برای آمریکا تمامی هزینه هام ویو شده بود و علاوه بر اون یه بورس هم داشتم.

موفق باشید.

Senior Member atabey آواتار ها

استرس شما قابل درکه دوست عزیز. نگران نباشید. افسر خودش نامه ها رو چک میکنه. توصیه می کنم روی نامه ها یه خط شرایط رو براش بنویسید به صورت یه کاور (تو همون پی دی اف). اما جواب مستقیم سوالتون. من اگر بودم چنین می نوشتم:

۱. شهریه: ۰
    ۲. مسکن و خورد و خوراک: ۱۲۰۰۰
    ۳. هزینه های دیگر: ۱۰۰۰ (بیمه دانشجویی و ...)

مبلغ موجود: ۱۵۰۰۰
    محل تامین: فول فاند دانشجویی

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidfrr نمایش پست ها
    ممنونم. حق با شماست باید دقیق تر بخونم. از چند روز پیش دارم همین کار رو می کنم اما در این یک مورد خاص واقعا جوابش رو نگرفتم. بله من 15000 + tuition wave هستم. ولی واقعا نمی دونم چی بنویسم. ببینید این رو از نامه فاندم براتون کپی می کنم.

"The offer of admission includes financial support of 15000$ per year in addition to tuition fees, differential fees and continuing fees as applicable"

خود سایت دانشگاه یه جایی داره که بر اساس رشته، program و ... تخمین هزینه ها رو میزنه که واسه من این جدول رو نشون میده:
    Total Estimated Costs for One Year
    Tuition and Incidental Fees 1 2 $19963.29
    Books and Supplies 3 $1350.00
    Residence (Lodging and Food)4 $10280.00

حالا من این سه تا رو (tuition / other / room and board) می دونم چی بنویسم بر اساس اطلاعات بالا.
    ولی نمی دونم این Funds available for my stay رو چی بنویسم.

- اگه بزنم 15000$ چجوری به آفیسر بفهمونم tuition fee رو ذانشگاه میده؟
    - ضمن اینکه نمی دونم مقدار حساب شخصی خودم و پدرم رو با 15000 جمع کنم یا نه. (تو اون یکی فروم نوشته جمع کن)؟

ممنونم از وقتی که میذارید.
    یک روز ما ایرانی ها هم باید یاد بگیریم که هم رو دوست داشته باشیم و به هم کمک کنیم. حتی اگر قسمتی از منافع مون مثل وقت، هزینه اینترنت، اعصاب، شخصیت و ... مون مورد تهدید قرار بگیره. من هنوز امیدوارم ... باور کن دوست گلم!

Junior Member

واقعا ممنونم عطا جان
    درمورد سوء پیشینه:
    ایران زندگی میکنم، نمیدونستم که باید گواهی سوء پیشینه ارائه بدم. روالش چطوره؟ از کجا باید اینو بگیرم؟

در مورد مدت زمان تحصیل به عنوان دانشجوی PhD:
    از سال 2012 تا 2015 دانشجوی دکتری بودم، بدلیل پیشنهاد پوزیشن PhD از آمریکا، دکترای داخلو انصراف دادم. الان بنظرت عنوان کنم دانشجوی PhD بودم یا نه؟
    این مدت (2012 تا الان) دوتا مقاله دادم، پارت تایم پیش داداشم کار میکردم (دستگاه CNC چوب)
    نقل قول نوشته اصلی توسط atabey نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز: در حد توان در خدمت شما هستیم. من متوجه این موضوع نشدم که چرا شما شک دارین سو پیشینه بذارید یا نه؟ مگر ساکن ایران نیستید؟ اگر بله باید بگذارید.

اما در مورد سوالتون در باب دکترا: ببینید واقعیتش اینه که پاسخ این سوال سلیقه شخصیتونه. اگر مدت زمان کمی دانشجو بودید می تونین به کل بزنین زیرش. با این کار هم گپ خیلی بالایی ندارین که پوشش بدین و هم اینکه انگیزه دکترا خوندنتون در خارج کمرنگ نمیشه. مشکل ناتمام گذاشتن سبقه تخصیلی اینه که مشکوک میکنه افسر رو به نیت تحصیلیتون. یکی از نمودهاش اینه که پذیرش گرفتین از کانادا و نه به خاطر تحصیل که الانش دارین بلکه به خاطر کانادا بودنش دارین میاین. منتها اگر چنین ادعایی کردید متوجه باشید که تا آخر عمر همین باید باشه.

اگر ۲-۳ سال دانشجو بودین و نمی تونین برای این ۲-۳ سالتون توجیهی ارائه بدین، نگفتن دانشجو بودن پرونده رو پیچیده می کنه. چرا که ۲-۳ سال گشتین و اهمیتی به کار تحصیلی ندادین و یهو می خواین عالی ترین مقطع رو بخونین! البته بودند دوستانی که مالزی رو ناقص گذاشتند و توصیه من به ایشون این بود که می تونن بیان کنند شرایط علمی اونجا ارضا کننده نبوده و تبدیل به احسنت می کنند. به گمانم قانع کننده هست.

به هر حال شما باید در استادی پلنتون به ۲ سوال جواب بدین که در مورد شما متناقض هستند: چرا ایران نمی خواین این مقطع رو بخونین و چرا این برنامه رو می خواین بخونین. هر تصمیمی بگیرین اگر بتونین منطق پشتش رو برای افسر توضیح بدین از دید من ویزا خواهید گرفت.

اما در مورد آمریکا:
    توصیه من همون کاریه که خودم انجام دادم دوست من. اگر هدفتون اقامت هست کانادا قطعا راحت تر از آمریکاست. نه اینکه کسانی که میرن آمریکا اقامت نمی گیرن. نه ... بلکه در زمان کمتر و با صرف انرژی کمتر این کار صورت میگیره. شما با قانون فعلی که آقای هویج فعلا بهش دست نزده (کم زده البته)،‌ باید تحصیلتون تموم شه و اگر خیلی خفن بودید برای NIW اقدام کنید که میشه همون بنیاد نخبگان خودمون. اگر نشد هم یکسال براتون ویزای کار میده (شرایطش داره محدود تر میشه) و این صاحبکار شماست که براتون میتونه برای اقامت اقدام کنه. اگر تو این مدت نشد،‌ کمی استرس و ... هم قاطی مسائل هست. اما اگر یک سال سابقه کاری دارین می تونین با نمره زبان خیلی خوب و ... وارد سیستم اقامتی کانادا بشین (همین الان و یا بعد از ورود) و بین ۹ تا ۱۵ ماه مقیم کانادا هستید. شرایط بعد از اقامت برای پاس آمریکا رو من خیلی مطمين نیستم اما یه چیزی حدود ۴-۵ سال هست. اما قانون جدید کانادا که مراحل نهاییش رو داره طی میکنه ۳ سال از ۴ سال هست بعلاوه نصف دوران قبل اقامتتون تا سقف یکسال! بنا بر این با شانس خوبی می تونین شما قبل از دفاع برای سیتیزنی اقدام کرده باشین و یا سیتیزن کانادا باشین حتی. حالا این وسط کبک شرایط خودش رو داره و می تونه برنامه های بهتری رو هم براتون داشته باشه اگر فرانسه بلد باشین که من بلد نبیستم.

در مورد اعداد و ارقام فاند و اینها توصیه می کنم خیلی جدی نگیرید. اعداد به تنهایی معنای خاصی ندارن. اما با شهریه کبکی که گرفتید و ۲۱هزار فاند در شهر زیبای کبک می تونین مثل سلطان و خان زندگی کنید! واقعا شهر زیباییه ... در مورد مقایسه رنک دانشگاهها نظر خاصی ندارم! البته اگر هدف اصلی اقامته خیلی ربطی نداره.

اگر براتون مهمه که بتونین در صورت نیاز برگردین به مام میهن برای ویزیت، آمریکا گزینه اینه که روش نباید حساب کرد. یعنی اقامت سریع آمریکا و تحصیل بدون استرس یعنی ۶-۷ سال حضور مداوم و بدون خروج. برای پذر مادرتون هم تضمینی نیست ویزا صادر بشه (حتی قبل از آقای هویج).

به لحاظ فرهنگی کانادا با جاهایی که از آمریکا که من دیدم بسیار متفاوته. کیفیت زندگی دانشجویی بسیار بالاتره. اقامت رو زود می گیرید و بعدش هیچ فرقی با یه کانادایی ندارید جز رای دادن و پاس. اما کار تو کانادا سخت گیر میاد و درآمد در آمریکا بالاتره. برای من چون اقامت مهم بود و کیفیت زندگی اینجا رو انتخاب کردم و بسیار بسیار راضی هستم! اگر کار کم هست در عوض آرامش ذهنی و ارج انسانی دارم و استرس این رو نمیکشم که یه نفر سر خود با تفنگش قانون آقای هویج رو اجرا کنه ...

به هر حال هر دو مملکت خوب و زیبایی هستند. تصمیم با خود شما و روحیات و خواسته های شماست. امیدوارم به اندازه کافی از تجربم براتون گفته باشم. شاد باشید.

Junior Member

لطفا در مورد CAQ راهنماییم کنید:
    حدودا یک هفته برای CAQ کبک اقدام کردم، الان هم میخوام اپلیکیشن سفارت رو تکمیل کنم.
    سوالام:
    1- وقتی CAQ توسط اداره مهاجرت مونترال، کبک صادر بشه، خودشون اینو به سفارت ریپورت میکنن یا اینکه ارسال میکنن به آدرس پستی و بعد خودمون باید تو سیستم سفارت آپلود کنیم؟
    2- بعد از صادر شدن CAQ، اینو به آدرس پستی که تو سایت اداره مهاجرت ثبت کردیم میفرستن؟ یا به آدرسی که مدارک از اونجا به اداره مهاجرت پست شده؟ (4 آیتم مورد نظر رو ایمیل کردم به استادم --Laval-- تا ایشون بفرستن به اداره مهاجرت)

ممنونم

سلام، خواهش می کنم. دوست خوبم شما دارین ریسک زیادی می کنین. اگر چنین مسئله مهمی رو ندیدین،‌ مشخصا با دقت خیلی کمی دارین مدارک رو آماده می کنین. سایت سی آی سی رو بخونین و خوب هم بخونین. همه پک های راهنماش رو. چه آنلاین و چه پی دی اف. بگذریم.

۱. در تهران فکر می کنم پلیس + ۱۰ و در شهرستانها دادگستری. میرین میگین برای سفارت میخوام. یه نامه می نویسین (چون همینجوری نمیدن و باید جایی ازتون بخواد - اما برای سفارت خودتون درخواست میدین). دادگستری معرفی میکنه به آگاهی برای انگشت نگاری و نتیجه پست میشه خونتون. قدیم اینجوری بود. الان رو از دوستان بپرسید.
    ۲. شرایط شما جوریه که خیلی معنی نمیده سال ۳ تازه فهمیدید از لحاظ علمی برنامتون ارضا نمیشه. شاید من اگر جای شما بودم کلا می گفتم ۳ سال کار کردم تا هم پول جمع کنم و هم فهمیدم علاقه به کار آکادمیک دارم. الان میخوام دکترا بخونم. به صورت موازی هم مقاله دادم تا از تحصیل عقب نمونم.
    کاری هم که انجام دادین عالیه!‌ می تونین بلافاصله برای اقامت اپلای کنید. از شرکت برادرتون می تونین نامه بگیرین بعدا.

موفق باشید/

نقل قول نوشته اصلی توسط lgiman نمایش پست ها
    واقعا ممنونم عطا جان
    درمورد سوء پیشینه:
    ایران زندگی میکنم، نمیدونستم که باید گواهی سوء پیشینه ارائه بدم. روالش چطوره؟ از کجا باید اینو بگیرم؟

در مورد مدت زمان تحصیل به عنوان دانشجوی PhD:
    از سال 2012 تا 2015 دانشجوی دکتری بودم، بدلیل پیشنهاد پوزیشن PhD از آمریکا، دکترای داخلو انصراف دادم. الان بنظرت عنوان کنم دانشجوی PhD بودم یا نه؟
    این مدت (2012 تا الان) دوتا مقاله دادم، پارت تایم پیش داداشم کار میکردم (دستگاه CNC چوب)
    یک روز ما ایرانی ها هم باید یاد بگیریم که هم رو دوست داشته باشیم و به هم کمک کنیم. حتی اگر قسمتی از منافع مون مثل وقت، هزینه اینترنت، اعصاب، شخصیت و ... مون مورد تهدید قرار بگیره. من هنوز امیدوارم ... باور کن دوست گلم!

پیش فرض پاسخ : روادید دانشجویی

۱. هر دو. اونها مستقلا خبر میدن. شما هم قبل از صدورش با پرینت تاییدیه اقدام می کنید برای استادی پرمیت و بعد از صدورش (حدود ۲۱ روز کاری بعد از رسیدن اصل مدارکتون به مونت ریال) اون رو آپلود می کنید به سیستم.
    ۲. بله. به آدرسی که تو سیستم وارد کردید نه آدرس روی پاکت نامه.

پانویس: استاد باحالی دارین!‌ کبک سیتی با ایشون قطعا خوش خواهد گذشت!

نقل قول نوشته اصلی توسط lgiman نمایش پست ها
    لطفا در مورد CAQ راهنماییم کنید:
    حدودا یک هفته برای CAQ کبک اقدام کردم، الان هم میخوام اپلیکیشن سفارت رو تکمیل کنم.
    سوالام:
    1- وقتی CAQ توسط اداره مهاجرت مونترال، کبک صادر بشه، خودشون اینو به سفارت ریپورت میکنن یا اینکه ارسال میکنن به آدرس پستی و بعد خودمون باید تو سیستم سفارت آپلود کنیم؟
    2- بعد از صادر شدن CAQ، اینو به آدرس پستی که تو سایت اداره مهاجرت ثبت کردیم میفرستن؟ یا به آدرسی که مدارک از اونجا به اداره مهاجرت پست شده؟ (4 آیتم مورد نظر رو ایمیل کردم به استادم --Laval-- تا ایشون بفرستن به اداره مهاجرت)

ممنونم
    ویرایش توسط atabey : April 25th, 2017 در ساعت 12:07 AM دلیل: شوخی

سلام
    دارالترجمه روی کپی مدارک فارسی که من بهش دادم و به متن ترجمه اتچ شده مهر کپی برابر اصل نزده. سوالم اینه که حالا میتونم اسکن رنگی اصل مدارک فارسی در کنار ترجمه بزارم یا حتما باید کپی برابر اصل با تایید دارالترجمه باشه؟

Junior Member mohammadamin_ آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    electrical engineering

سلام
    هزینه های ویزا دقیقا چیا هستن؟
    (اگر فردی فول فاند گرفته باشه یا نگرفته باشه تو هزینه هاش چه فرقی می کنه؟)
    ما مأمور به وظیفه ایم ، نتیجه دست ما نیست
    Sometimes it is the people no one can imagine anything of who do the things no one can imagine

Junior Member

خیلی ممنونم از راهنماییت عطا جان

تا اونجایی که فهمیدم، مدارک مورد نیاز برای سفارت شامل: 1- مدرك تحصيلي (دانشنامه ها) 2- ريزنمرات 3- شناسنامه/کارت ملی (تمامی صفحات) 4- رزومه 5- گواهی عدم سو پيشينه 6- مدرك زبان 7- study plan (اخرین قسمت Letter of Explanation
    (این موارد باید بصورت ترجمه شده/نشده ارائه بشن) تمامی این موارد باید در بخش letter of explanation بیان!
    عایا این موارد کامل هستن و نیاز به چیزدیگه ای نیست؟
    مرسی ازینکه لطف میکنید و جواب میدین

نقل قول نوشته اصلی توسط atabey نمایش پست ها
    سلام، خواهش می کنم. دوست خوبم شما دارین ریسک زیادی می کنین. اگر چنین مسئله مهمی رو ندیدین،‌ مشخصا با دقت خیلی کمی دارین مدارک رو آماده می کنین. سایت سی آی سی رو بخونین و خوب هم بخونین. همه پک های راهنماش رو. چه آنلاین و چه پی دی اف. بگذریم.

۱. در تهران فکر می کنم پلیس + ۱۰ و در شهرستانها دادگستری. میرین میگین برای سفارت میخوام. یه نامه می نویسین (چون همینجوری نمیدن و باید جایی ازتون بخواد - اما برای سفارت خودتون درخواست میدین). دادگستری معرفی میکنه به آگاهی برای انگشت نگاری و نتیجه پست میشه خونتون. قدیم اینجوری بود. الان رو از دوستان بپرسید.
    ۲. شرایط شما جوریه که خیلی معنی نمیده سال ۳ تازه فهمیدید از لحاظ علمی برنامتون ارضا نمیشه. شاید من اگر جای شما بودم کلا می گفتم ۳ سال کار کردم تا هم پول جمع کنم و هم فهمیدم علاقه به کار آکادمیک دارم. الان میخوام دکترا بخونم. به صورت موازی هم مقاله دادم تا از تحصیل عقب نمونم.
    کاری هم که انجام دادین عالیه!‌ می تونین بلافاصله برای اقامت اپلای کنید. از شرکت برادرتون می تونین نامه بگیرین بعدا.

موفق باشید/

Member
    رشته و دانشگاه
    BSc Chem-Eng Mazandaran Uni (Babol Noshirvani)**MSc Process-Eng Tehran Azad Uni

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedcivil1 نمایش پست ها
    سلام
    دارالترجمه روی کپی مدارک فارسی که من بهش دادم و به متن ترجمه اتچ شده مهر کپی برابر اصل نزده. سوالم اینه که حالا میتونم اسکن رنگی اصل مدارک فارسی در کنار ترجمه بزارم یا حتما باید کپی برابر اصل با تایید دارالترجمه باشه؟
    دوست عزیز برای دوری از نگرانیت میتونی به همون دارالترجمه ای که گرفتی ببری و اون بایستی روی فتوهای پیوست میزد احتمالا یادش رفته. دارالترجمه ها اینکار رو جزو برنامه ترجمشون انجام میدن.
    اما استفاده از اسکن اصل مدارک هم امکان داره نمونه های دریافت ویزا توسط بچه ها با این روش رو هم من دیدم. در کل باز به انتخاب خود شما برمیگرده.