صفحه 1322 از 1547 نخستنخست ... 3228221222127213121313131413151316131713181319132013211322132313241325132613271328132913301331133213721422 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 13,211 تا 13,220 , از مجموع 15468

موضوع: روادید دانشجویی کانادا - سوالات کلی و مدارک مورد نیاز (آنکارا)

پیش فرض پاسخ : روادید دانشجویی کانادا - سوالات کلی و مدارک مورد

نقل قول نوشته اصلی توسط atabey نمایش پست ها
    بدون CAQ چه چیزی فرقی نمیکنه؟
    گفتم که تا CAQ نیاد که آفیسر پرونده رو بررسی نمیکنه. پس ممکنه گواهی سو پیشینه منقضی بشه تا اون موقع.

Senior Member atabey آواتار ها

این حرف رو بر چه اساسی می زنید دوست من؟ اینکه افسر تا سی ای کیو نیاد پرونده رو بررسی نمیکنه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Carlito-Brigante نمایش پست ها
    گفتم که تا CAQ نیاد که آفیسر پرونده رو بررسی نمیکنه. پس ممکنه گواهی سو پیشینه منقضی بشه تا اون موقع.
    یک روز ما ایرانی ها هم باید یاد بگیریم که هم رو دوست داشته باشیم و به هم کمک کنیم. حتی اگر قسمتی از منافع مون مثل وقت، هزینه اینترنت، اعصاب، شخصیت و ... مون مورد تهدید قرار بگیره. من هنوز امیدوارم ... باور کن دوست گلم!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    civil- IUST

من خیلی نگران شدم
    بنابر اعلام DHL مدارک من یک ماه پیش (29 مارچ) بدست اداره رسیده، اما هنوز هیچ تغییری در پروفایل CAQ من اتفاق نیفتاده، آیا طبیعیه این موضوع؟

با تشکر

بله، فروم CAQ رو ببینید. یکی از دوستان ۱۷ مارچ رسیده دیروز آپدیت شده. معمولا ۲۱ روز کاری در کم کار ترین دوران طول میکشه. البته روز به روز طولانی تر هم احتمالا بشه. نگران چی هستید؟ کاراتون بکنید هر وقت اومد اون رو هم به سیستم اضافه می کنید. اهمیتی نداره.

نقل قول نوشته اصلی توسط behmard نمایش پست ها
    من خیلی نگران شدم
    بنابر اعلام DHL مدارک من یک ماه پیش (29 مارچ) بدست اداره رسیده، اما هنوز هیچ تغییری در پروفایل CAQ من اتفاق نیفتاده، آیا طبیعیه این موضوع؟

با تشکر
    یک روز ما ایرانی ها هم باید یاد بگیریم که هم رو دوست داشته باشیم و به هم کمک کنیم. حتی اگر قسمتی از منافع مون مثل وقت، هزینه اینترنت، اعصاب، شخصیت و ... مون مورد تهدید قرار بگیره. من هنوز امیدوارم ... باور کن دوست گلم!

پیش فرض پاسخ : روادید دانشجویی

سلام بر شما: خیلی متوجه کپی برابر اصل نشدم. یعنی هیچ مهری از خودش روی صفحات کپی سند نزده؟

نه متاسفانه بعضی هاش رو نزده بود . مجددا مراجعه کردم، کپی ها رو هم مهر کرد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    civil- IUST

ممنون
    از این بابت نگرانم چون سفارت گفته تا 30 آپریل CAQ رو آپلود کن، و من چون چیزی نداشتم همون مدارک قبلی ( رسید پرداخت و .. ) را قرار دادم، گفتم یه دفعه شاکی نشن

بله، فروم CAQ رو ببینید. یکی از دوستان ۱۷ مارچ رسیده دیروز آپدیت شده. معمولا ۲۱ روز کاری در کم کار ترین دوران طول میکشه. البته روز به روز طولانی تر هم احتمالا بشه. نگران چی هستید؟ کاراتون بکنید هر وقت اومد اون رو هم به سیستم اضافه می کنید. اهمیتی نداره.

نگران نباشید دوست عزیز. تجربه شخصی من از دعواهای فدرال و کبک اینه که ایندو عزیز مجبورن همدیگر رو تحمل کنن. به عبارتی شما تا کک نگیرید نمی تونین ویزا بگیرید. اما دولت فدرال اینقدر هم عشق و علاقه به قانون کبک نداره تا منتظر اجازه اونها باشه برای بررسی پرونده شما. البته این حس منه در طول این سالها و بر اساس قانون خاصی نیست. خلاصه اینکه دوستان فدرال کار خودشون رو می کنند و مواردی بوده که حتی ویزا آماده شده اما تا وقتی که کک رو تسلیم نکنین ویزا رو نمی چسبونن. نگران نباشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط behmard نمایش پست ها
    ممنون
    از این بابت نگرانم چون سفارت گفته تا 30 آپریل CAQ رو آپلود کن، و من چون چیزی نداشتم همون مدارک قبلی ( رسید پرداخت و .. ) را قرار دادم، گفتم یه دفعه شاکی نشن

Member
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. Candidate, MIPT, Faculty of Medicine, University of Oulu

سلام یه سری مسائل در مورد نوشتن letter of explanation خوب رو می خواستم مطرح کنم که هم برای دوستان مفید باشه، هم سوالات خودم رو از عزیزان پرسیده باشم.
    اگر جایی رو اشتباه میگم یا بد میگم لطفا اصلاح بفرمایید.

پذیرش فول فاند از Dalhousie University، مقطع دکتری
    اول که باید عرض کنم بطور کلی اینکه چه مدارکی را داخل letter of explanation بصورت خلاصه و در یک جکله مدارکی که جای مشخصی برا آپلود ندارند. برخی از مدارک نیز برای ایرانی ها ضروری می باشد.
    -شناسنامه
    -CV
    - مدارک تحصیبی و ریز نمرات.
    -گواهی عدم سو پیشینه
    -مدرک زبان
    - سایر مدارک اضافی

سوال 1: bank statement خودم و پدرم رو در قسمت Proof of Means of Financial Support بذارم بهتره یا توی letter of explanation؟ چون من دو تا نامه دارم، یکی نامه فاند و دیگری ادمیشن. نامه فاند که باید 100% در همین قسمت بذارم، حالا کنارش گواهی بانکی خودم و پدرم رو بذارم یا نه؟

من استادی پلن رو شامل چهار بخش کردم:

Introduction: توضیح مختصر تحقیق و تجربیات دوران ارشد، بدون توضیح اضافه. آخه دیدم بعضیا نوشتن من پدرم شغلش فلانه، مدرکش اینه، مادرم شغلش اینه و .... من این چیزا رو ننوشتم.

Why Canada and Dalhousie University: توضیح اینکه چرا کانادا رو انتخاب کردم. که ربطش دادم به زمینه ای که قرار روش تحقیق کنم. چون در اون زمینه تحقیقاتی یک پروژه تحقیقاتی با دانشگاه علوم پزشکی شیراز بعد از دوران ارشد انجام دادم. حالا این پروژه موضوعش حدود 70% با زمینه تحقیقاتی دوره دکتری در کانادا یکسان هست. که میتونه دلیل خوبه باشه برای منطقی نشون دادن تحصیلاتم در کانادا.

Why Data Science: *دیتا ساینس زمینه تحقیقاتی است*. توضیح اینکه تحقیقاتم بعد از برگشتنم چه کمکی میتونه بکنه به کشورم و اینکه در زمان تحقیقاتم در پروژه های تحقیقاتی که در بالا ذکر کردم متوجه این موضوع شدم.

Financial Qualifications: توضیح اینکه فاند دارم و در صورت لزوم مقداری پول در حساب شخصی دارم و پدر مادرم می تونند حمایتم کنند. بسیار بسیار مختصر در حد دو خط

سوال 2:
    من بار ها درون متن گفتم که زمینه تحقیقاتی من در کانادا چی هست، حالا آیا مشخصا باید به سوال intended field of study جواب بدم؟ یعنی توی استادی پلن یه بخش بذارم به اسم intended field of study in Canada، یا در جای به جز استادی پلن این سوال رو جواب بدم؟

سوال 3: جواب دو سوال زیر توی رزومه من هست. یعنی اسم استاد ارشدم و اطلاعات تماسش و لیست انتشارات و مقالات، باز در یک بخش جدا جواب بدم؟ توی همون استادی پلن باشه ؟
     Name and contact information of your supervisor in Iran for previous studies
     List of publications and research papers

سوال 4: بنظورتون بطور کلی خوبه که یه بخش بذارم به اسم Additional Information for Iranian Studens و سوالا های مربوط به ایرانی ها رو که در زیر آوردمشون جواب بدم ؟
    Intended field of Study in Canada
     Title and description of the thesis you are going to work on in Canada
     Name and contact information of your intended supervisor in Canada
     Name and contact information of your supervisor in Iran for previous studies
     List of publications and research papers
     Source of funding for studies in Canada

سوال5: بعد از استادی پلن، هر مدرکی که میذارم زیر خودش توضیح بدم که چیه یا یه بخش جدایی برای توضیح مدارک بذارم؟ پیشنهادی در این مورد دارید؟

در انتها ممنون از راهنمایی هاتون. باید عرض کنم که برای تمامی سوالاتی که پرسیدم ایده دارم، ولی دوست دارم پیشنهاد های شما رو هم بدونم. حقیقتا قصدم اینه تموم که شد بذارمش اینجا که نمونه ای باشه برای عموم. لطفا در هر بخشی هر نظری دارید بدید و هر چی ننوشتم و به ذهن شما میاد رو لطفا بنویسید و راهنمایی بفرمایید.

Member
    رشته و دانشگاه
    BSc Chem-Eng Mazandaran Uni (Babol Noshirvani)**MSc Process-Eng Tehran Azad Uni

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidfrr نمایش پست ها
    سلام یه سری مسائل در مورد نوشتن letter of explanation خوب رو می خواستم مطرح کنم که هم برای دوستان مفید باشه، هم سوالات خودم رو از عزیزان پرسیده باشم.
    اگر جایی رو اشتباه میگم یا بد میگم لطفا اصلاح بفرمایید.

پذیرش فول فاند از Dalhousie University، مقطع دکتری
    اول که باید عرض کنم بطور کلی اینکه چه مدارکی را داخل letter of explanation بصورت خلاصه و در یک جکله مدارکی که جای مشخصی برا آپلود ندارند. برخی از مدارک نیز برای ایرانی ها ضروری می باشد.
    -شناسنامه
    -CV
    - مدارک تحصیبی و ریز نمرات.
    -گواهی عدم سو پیشینه
    -مدرک زبان
    - سایر مدارک اضافی

سوال 1: bank statement خودم و پدرم رو در قسمت Proof of Means of Financial Support بذارم بهتره یا توی letter of explanation؟ چون من دو تا نامه دارم، یکی نامه فاند و دیگری ادمیشن. نامه فاند که باید 100% در همین قسمت بذارم، حالا کنارش گواهی بانکی خودم و پدرم رو بذارم یا نه؟

من استادی پلن رو شامل چهار بخش کردم:

Introduction: توضیح مختصر تحقیق و تجربیات دوران ارشد، بدون توضیح اضافه. آخه دیدم بعضیا نوشتن من پدرم شغلش فلانه، مدرکش اینه، مادرم شغلش اینه و .... من این چیزا رو ننوشتم.

Why Canada and Dalhousie University: توضیح اینکه چرا کانادا رو انتخاب کردم. که ربطش دادم به زمینه ای که قرار روش تحقیق کنم. چون در اون زمینه تحقیقاتی یک پروژه تحقیقاتی با دانشگاه علوم پزشکی شیراز بعد از دوران ارشد انجام دادم. حالا این پروژه موضوعش حدود 70% با زمینه تحقیقاتی دوره دکتری در کانادا یکسان هست. که میتونه دلیل خوبه باشه برای منطقی نشون دادن تحصیلاتم در کانادا.

Why Data Science: *دیتا ساینس زمینه تحقیقاتی است*. توضیح اینکه تحقیقاتم بعد از برگشتنم چه کمکی میتونه بکنه به کشورم و اینکه در زمان تحقیقاتم در پروژه های تحقیقاتی که در بالا ذکر کردم متوجه این موضوع شدم.

Financial Qualifications: توضیح اینکه فاند دارم و در صورت لزوم مقداری پول در حساب شخصی دارم و پدر مادرم می تونند حمایتم کنند. بسیار بسیار مختصر در حد دو خط

سوال 2:
    من بار ها درون متن گفتم که زمینه تحقیقاتی من در کانادا چی هست، حالا آیا مشخصا باید به سوال intended field of study جواب بدم؟
    سوال 3: جواب دو سوال زیر توی رزومه من هست. یعنی اسم استاد ارشدم و اطلاعات تماسش و لیست انتشارات و مقالات،
    سوال 4: بنظورتون بطور کلی خوبه که یه بخش بذارم به اسم Additional Information for Iranian Studens و سوالا های مربوط به ایرانی ها رو که در زیر آوردمشون جواب بدم ؟
    سوال5: بعد از استادی پلن، هر مدرکی که میذارم زیر خودش توضیح بدم که چیه یا یه بخش جدایی برای توضیح مدارک بذارم؟ پیشنهادی در این مورد دارید؟

در انتها ممنون از راهنمایی هاتون. باید عرض کنم که برای تمامی سوالاتی که پرسیدم ایده دارم، ولی دوست دارم پیشنهاد های شما رو هم بدونم. حقیقتا قصدم اینه تموم که شد بذارمش اینجا که نمونه ای باشه برای عموم. لطفا در هر بخشی هر نظری دارید بدید و هر چی ننوشتم و به ذهن شما میاد رو لطفا بنویسید و راهنمایی بفرمایید.
    بسیار عالی انجام دادی دوست عزیز. جسارتا من کمی تجربه ارسال مدارک و جمع بندیشون رو که هفته گذشته انجام دادم و ارسال کردم برات میگم شاید برای همفکری کمکی کرده باشم.

قالب بندی مدارک لازم LOE رو خوب بستی و باقی مدارک لازم بایستی تایید کننده استادی پلنت باشه که خود شما بهتر از هرکسی میدونی.
    1) به این خاطر سوال 1 رو اینجوری پاسخ میدم که در بخش LOE مدارک مالی حکم tie یا حکم بکاپ مسایل مالی تحصیل یا اقامت شما در کانادا رو دارند و نه حکم اصلی تامین مالی. یعنی شما توی استادی پلن میگین به این اسناد مالی وابستگی داری (مثل یه حساب بلند مدت حالا مال خود شما یا پدر فرقی نمیکنه) یا میگین با این اسناد مالی تا حدی بکاپ و تضمین اقامت من میشه در کانادا (البته این مورد رو هم در بخش مالی سابمیت مدارک میشه پیوست کرد). شما علاوه بر فاند بایستی نشان بدی توانایی ساپورت یکسال هزینه های خودتون رو دارید با این حساب اگر مدارک مالیتون برای این موضوع کفاف میده بهتره در بخش مالی بگذارید و باقی اگر حساب مالی اضافه تر دارید که میتونید روش حساب tie بازکندی در LOE بگذارید.
    من هم مثل شما در حد یکی دو خط در مورد نحوه تامین مالی توضیح دادم و آفیسر رو حواله دادم به بخش finance. در کل در استادی پلن هر موضوعی که دلیل یا تحکیم کننده تحصیل شما در کانادا میشه رو میشه گفت به عنوان مثال من در استادی پلن از همسرم حرف زدم که همراه من میاد چون برای تحصیلم از نظر روانی کمک میکنه.

2) سوالات 2 الی 4 شما: ببینید این سوالاتی که شما ازش صحبت میکنید مربوط به سوالات سفارت آنکارا از ایرانیهاسن. یعنی بعد ارسال مدارک از شما با همین سوالات اسک میشید که من دقیقا یک روز بعد اسک شدم. اما کاری که من کردم این سوالات رو به صورت یک صفحه پاسخ خلاصه جداگانه بعد استادی پلن با تیتر پاسخ به سوالات آنکارا (IMM5816E) قرار دادم اما میگم باز بعد سابمیت همین هارو اسک شدم. علت این امر هم چک امنیتی هست یعنی آفیسر از دل مدارک حوصله ارسال اطلاعات به بخش مربوطه امنیتی رو نداره دوباره ازمون میپرسه. اما در کل، شما در سوال 1 که فرمودید، پلن رو خوب توضیح دادی و من هم تقریبا اینجوری پاسخ دادم که چرا کانادا چرا ایران نه، چرا این دوره تحصیلی و غیره. درکل سعی کن پلنت تمرکز به آینده شغلی و تحصیلیت داشته باشه و اتصالی هم به گذشتت داشته باشه. و خودتون و یکی دونفر از دوستان یا اطرافیانتون با خوندن پلن شما قانع تحصیل شما بشن و مسیر زندگی شمارو بتونند ترسیم کنند.

3) سوال 5 شما: توضیح هر مدرک خسته کننده میشه. اگر مدرک خاصی رو نیاز میبینید که ممکنه آفیسر رو گیج کنه توضیح دادنش بد نیست اون هم به صورت یه کاور لتر کلی مثلا نوت 1 در مورد این مدرک نوت 2 در مورد فلان مدرک ولی بازم میگم سعی کنید در عین ارائه اطلاعات کامل خسته کننده نشه حجم مدرکتون. اما کار منظمتر اینه که حتما یه فهرست مطالب منظم و کامل تنظیم کنید و بعد استادی پلن قرار بدید. حتی من فهرست رو به مدارک توی PDF لینک کردم که آفیسر سریع به مدرکی که میخواد برسه. میشه حتی توی فهرست جلوی اسم یا عنوان مدرک اگر میخواهید توضیح نیم جمله ای بدید که چه مدریکه.

یه نکته مهم که من گرفتارش شدم حجم بخش LOE هست. همانطور که میدونید حجم یه PDF نباید بیشتر از 4 مگ بشه. اما برای من 11 مگ شد که بعد 2ساعت کلنجار رفتن بالاخره رسوندمش به 3.8 مگ. پس از اول به این معضل هم چشم گوشی دقت داشته باش.

امیدوارم موفق باشی و با خیال راحت سابمیت کنی.

Junior Member

دوستان سلام. آیا میشه ریز نمرات و دانشنامه رو با letter of acceptance با هم آپلود کنیم تا جا برای بقیه مدارک با کیفیت بهتر باز بشه در letter of explanation؟ آیا تا حالا کسی این کار رو کرده؟