صفحه 1108 از 1547 نخستنخست ... 1086081008105810981099110011011102110311041105110611071108110911101111111211131114111511161117111811581208 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11,071 تا 11,080 , از مجموع 15468

موضوع: روادید دانشجویی کانادا - سوالات کلی و مدارک مورد نیاز (آنکارا)

پیش فرض پاسخ : روادید دانشجویی کانادا - سوالات کلی و مدارک مورد نیاز (آنکارا)

سلام دوستان.
    استادی که من باهاش در تماس بودم قول fall 2015 را داده بود ولی فاندش الان جور شده. بهش گفتم من ممکنه به ویزا نرسم میگه عیب نداره اگه نرسیدی دیفر کن برای ژانویه. خودم هم دلم میخواد همون ژانویه بشه. حالا من سوالم اینه اگه الان برم دنبال کارای ویزا امکان داره برای همین سپتامبر برسم؟ اگه آره چقدر صبر کنم بعد برم دنبالش که زمان را برای ژانویه از دست نداده باشم؟
    سوال بعدی این که اگه من با ادمیشن سپتامبر برم دنبال کارای ویزا بعد نامه‌ی دیفر را باید کی و کجا استفاده کنم؟ باید اینو دوباره بفرستم سفارت یا توی همون فرودگاه نشون بدم کافیه؟

ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر

نقل قول نوشته اصلی توسط ali5264 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    استادی که من باهاش در تماس بودم قول fall 2015 را داده بود ولی فاندش الان جور شده. بهش گفتم من ممکنه به ویزا نرسم میگه عیب نداره اگه نرسیدی دیفر کن برای ژانویه. خودم هم دلم میخواد همون ژانویه بشه. حالا من سوالم اینه اگه الان برم دنبال کارای ویزا امکان داره برای همین سپتامبر برسم؟ اگه آره چقدر صبر کنم بعد برم دنبالش که زمان را برای ژانویه از دست نداده باشم؟
    سوال بعدی این که اگه من با ادمیشن سپتامبر برم دنبال کارای ویزا بعد نامه‌ی دیفر را باید کی و کجا استفاده کنم؟ باید اینو دوباره بفرستم سفارت یا توی همون فرودگاه نشون بدم کافیه؟

ممنون
    در خصوص سوال اول اصولا سفارت سعی میکنه اگه پرونده ت اوکی اوکی باشه سر همون 9 هفته ددلاینش ویزا رو بده بهت.یعنی دوماه. ده سپتامبر هم ددلاین ثبت نام دانشگاه هاست اصولا پس بسیار بسیار بسیار بعیده که به سپتامبر برسی شما.البته این روند بیشتر در مورد ترم پاییز اتفاق میفته و باقی ترم ها اصولا بیشتر طول میکشه.
    در مورد ژانویه هم همین حالا اقدام کنی شاید سریع بدن و توی دوماه شاید تا اسفند هم طول بدن. چون روند بررسی ترم ژانویه کندتره و هر پرونده ممکنه کلی مساله واسش پیش یباد. پس زودتر واسه ژانویه اقدام کن.

در مورد سوال دوم هم اگه الان بخوای با این ادمیشن واسه ژانویه اقدام کنی که کلا رد میشی و میگن باید ادمیشن یا نامه دیفر رو بدی. پس بهتره از همین حالا نامه دیفر رو بگیری و با اون واسه ژانویه اقدام کنی.
    یا کلا واسه سپتامبر با همین ادمیشن الان اقدام کنی بعد سفارت یا میخواد یا نمیخواد ازت (هردو مورد اتفاق افتاده بین دوستان) اگرم نخواد باید واسه گرفتن استادی پرمیت توی فرودگاه همراهتون باشه نامه دیفر.

Junior Member

سلام،
    کسی از دوستان میدونه اگر در پاسپورت مهر سفارت کشور دیگه ای خورده باشه که شما برای ویزای دانشجویی اون کشور اقدام کرده و مصاحبه شده اید، مشکلی برای صدور ویزای کانادا ایجاد میکنه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_bki نمایش پست ها
    سلام،
    کسی از دوستان میدونه اگر در پاسپورت مهر سفارت کشور دیگه ای خورده باشه که شما برای ویزای دانشجویی اون کشور اقدام کرده و مصاحبه شده اید، مشکلی برای صدور ویزای کانادا ایجاد میکنه؟
    دقیق تر توضیح میدید؟ یعنی ویزای تحصیلی کشور دیگه داشتید؟ یا نه فقط اقدام کردی؟ چه کشوری؟ صرفا اقدام کردن واسه کشور دیگه ربطی به مهر شدن پاسپورت نداره که؟؟؟
    مهر پاس یعنی سفر به یه کشور دیگه که در برخی مواقع نتیجه مثبت هم داره مثل ویزای شنگن و ...
    سوالتون رو کاملتر بیان کنید لطفا

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط lonelysarab نمایش پست ها
    دقیق تر توضیح میدید؟ یعنی ویزای تحصیلی کشور دیگه داشتید؟ یا نه فقط اقدام کردی؟ چه کشوری؟ صرفا اقدام کردن واسه کشور دیگه ربطی به مهر شدن پاسپورت نداره که؟؟؟
    مهر پاس یعنی سفر به یه کشور دیگه که در برخی مواقع نتیجه مثبت هم داره مثل ویزای شنگن و ...
    سوالتون رو کاملتر بیان کنید لطفا
    سفارت آلمان روزی که مصاحبه میشید یه مهر میزنند تو پاس که مصاحبه شدید و مدارک دانشجویی تحویل داده شد. من چون پذیرش آلمانم زودتر اومده بود اقدام کردم براش و نمیتونمم وقت سفارتمو کنسل کنم و این مهر میخوره تو پاسم. حالا اگر ویزای کانادام بیاد موقع صدور این مهر رو میبینند، ممکنه مشکل ایجاد کنه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر

اهان.من نمیدونستم سفارت آلمان همچین کاری میکنه.گرچه بازم به نظرم معقول نمیاد اینکار.چون خودم تجربه سفارت آلمان رو ندارم نمیتونم دقیق بگم بهتون چه تاثیری خواهد داشت.اما اگه به هر حال پی ببرن همزمان چند کشور اقدام کردید تاثیر مثبتی نخواهد داشت. چون افسر راحتتر به این باور میرسه که شما فقط قصد خروج از کشور رو دارید و نه برنامه و هدف خاص.حالا اگه فقط نامه پذیرش دانشگاه بود فرق داشت و میگفتید منو جاهای دیگه ام میخوان اما با توجه به فلان و فلان میخوام تو کانادا ادامه تحصیل بدم. گرچه همه ی این حرفا به صدتا فاکتور دیگه وابسته ست. که مثلا شما پرونده تون فاندتون و از همه مهمتر استادی پلن تون چه جور باشه و خیلی مسائل دیگه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

سلام.
    من دیروز اسک شدم. نکته ای که هست اینه که جواب سوالاتی که ازم پرسیده شده بود (رشته تحصیلی، نام و مشخصات سوپروایزر، لیست مقالات، منبع مالی و...) رو من دقیقا موقع اپلای ویزا بصورت یک فایل اختیاری به نام letter of explanation به همراه سوالات، کاملا توضیح داده و اپلود کرده بودم. الان هم که میخوام به سوالات اسک جواب بدم دوباره همون جواب ها رو باید تکرار کنم. میخواستم از دوستان بپرسم این طبیعیه که دوباره همون سوالاتی که من جوابشو قبلا دادم ازم میپرسن؟

ممنون میشم لطفا راهنماییم کنید که هرچه سریعتر به سوالات اسک پاسخ بدم.
    سپاسگزارم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر

نقل قول نوشته اصلی توسط cma نمایش پست ها
    سلام.
    من دیروز اسک شدم. نکته ای که هست اینه که جواب سوالاتی که ازم پرسیده شده بود (رشته تحصیلی، نام و مشخصات سوپروایزر، لیست مقالات، منبع مالی و...) رو من دقیقا موقع اپلای ویزا بصورت یک فایل اختیاری به نام letter of explanation به همراه سوالات، کاملا توضیح داده و اپلود کرده بودم. الان هم که میخوام به سوالات اسک جواب بدم دوباره همون جواب ها رو باید تکرار کنم. میخواستم از دوستان بپرسم این طبیعیه که دوباره همون سوالاتی که من جوابشو قبلا دادم ازم میپرسن؟

ممنون میشم لطفا راهنماییم کنید که هرچه سریعتر به سوالات اسک پاسخ بدم.
    سپاسگزارم
    بله دوست عزیز این کاملا طبیعیه. فایل های اسک برای سکیوریتی چک فرستاده میشن مستقیم. یعنی رزومه و اون هفت تا سوال. سفارت نمیتونه و وقت نداره که بخواد اون ها رو از توی فایل اولیه شما جدا کنه.منم دقیقا همین هفت تا سوال رو جواب دادم اما دوباره خواستن ازم. نگران نباشید و دوباره جواب ها رو بفرستید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_bki نمایش پست ها
    سلام،
    سلام آخه از کجا می خوان بفهمن که شما برای ویزای دانشجویی رفتین شاید برای کنفرانس رفتین برای ویزیت رفتین ....

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa_rr نمایش پست ها
    سلام آخه از کجا می خوان بفهمن که شما برای ویزای دانشجویی رفتین شاید برای کنفرانس رفتین برای ویزیت رفتین ....
    ایشون وارد آلمان نشدن خانم. برای ورود ویزا میزنن توی پاسپورت.
    ایشون میگن موقع مصاحبه توی سفارت در تهران یه مهر میزنن توی پاس که مدارک رو گرفتن و تاییدیه دریافت مدارکه. چون هیچ جا ندیدم مهر بزنن توی پاس شاید افسر کانادا بدونه که دلیل مهر خوردن از طرف سفارت آلمان چیه. یعنی احتمالا تابلوئه. من گفتم خودم تجربه ش رو نداشتم اگه کسی از دوستان واسه المان اقدام کرده میتونه جواب بده